Özel Irmak Okulları, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlediği Irmak Spor Şenliği’nin sekizincisini gerçekleştirdi.
Farklı branşlarda Irmak Okulları’nı temsil eden sporcu öğrencilerin, diğer özel okullar ve devlet okulları sporcu öğrencileriyle kaynaşmalarını sağlamak, sporun evrensel boyutlardaki sevgi, dostluk ve fair play ilkelerinin benimsenmesine katkıda bulunmak amacıyla her sene 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında yapılan Irmak Spor Şenliği; bu sene de 10-12 Mayıs tarihleri arasında tenis, basketbol, voleybol ve futsal branşlarında gerçekleştirildi. Irmak Spor Şenliği’ne İstanbul çapındaki özel okullar ve devlet okullarından toplam 250 sporcu öğrenci davet edildi.
DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ…
12 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen Irmak Spor Şenliği kapanış töreninde tenis, basketbol, voleybol ve futsal branşlarında derece alan okulların öğrencilerine ödülleri verildi. 8. Irmak Spor Şenliği’nde dereceye giren okullar ise şu şekilde gerçekleşti:
Voleybol Sonuçları:
1- Irmak Anadolu Lisesi
2- Galatasaray Lisesi
3- Moda Kadıköy Teknik Meslek Lisesi
Futsal Sonuçları:
1- Özel Mimar Sinan Anadolu Lisesi
2- Irmak Anadolu Lisesi
3- Moda Kadıköy Teknik Meslek Lisesi
Basketbol Sonuçları:
1- Hisar Okulları
2- Irmak Anadolu Lisesi
3- Özel İstek Semiha Şakir Lisesi
Tenis Sonuçları:
8 YAŞ ERKEK
1- Kaan Aygün- Özel Anakent İlkokulu
2- Eren Erdönmez – Mehmet Akif Ersoy İlkokulu
8 YAŞ KIZ
1- Asya İbradi- Özel Anabilim İlkokulu
2- Alisa Morsallı – Ataşehir Yönder İlkokulu
10 YAŞ ERKEK
1- Demir Dinçer – İELEV Özel İlkokulu
2- Mehmet Efe Çehreli – Özel Eyüboğlu İlkokulu
10 YAŞ KIZ
1- Çağla Benian – Özel Anabilim İlkokulu
2- Yağmur Acar- Özel Anakent İlkokulu
12 YAŞ ERKEK
1- Ata Akıncı – Işık Ortaokulu
2- Balkan Yağmur – Işık Ortaokulu
12 YAŞ KIZ
1- Eda Gündüz – Özel Anakent Ortaokulu
2- Nil Servet Kalkavan – Özel İstek Barış Ortaokulu
14 YAŞ ERKEK
1- Kaan Ek – Özel Üsküdar SEV Ortaokulu
2- Emre Kutlu – Özel İstek Barış Ortaokulu
14 YAŞ KIZ
1- İdil Aslı Turası – İELEV Özel Ortaokulu
2- Ceren Bingül – İELEV Özel Ortaokulu
16 YAŞ ERKEK
1- Alp Tugay – Özel Irmak Anadolu Lisesi
2- Mert Filizay – Kadıköy Anadolu Lisesi
16 YAŞ KIZ
1- Bilge Özgen – Özel İstek Semiha Şakir Lisesi
2- Merve Eda Bekiroğlu – Özel İstek Semiha Şakir Lisesi