Kadıköy'de yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu hissedenlerin buluşma noktası...
»
Ana Sayfa Güncel Yaşam & Çevre Magazin Politika Sağlık & Spor Kültür & Sanat Açılışlar Etkinlikler Reklam
Kültür Merkezleri
Caddebostan Kültür Merkezi
Kozyatağı Kültür Merkezi
Barış Manço Kültür Merkezi
Halis Kurtça Kültür Merkezi
Yazarlar
AHMET VEFİK ALP
ENİS FOSFOROĞLU
ESAT SÖNMEZ
MELİH ARAT
NURSEMA ÖZTÜRK
R. SERTAÇ KAYSERİLİOĞLU
SEZGİ BİLGE
VELİ DALBUDAK
ELİF KIRALİOĞLU
AK Parti Kadıköy, Hurşit Yıldırım ile devam ediyor..
Haber: KADİR TOPRAKKAYA

AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı’nın “4. Olağan Kongresi”nde yeniden ilçe başkanı seçilen Av. Hurşit Yıldırım; “Yazdığımızı yaptık, yaptığımızı yazdık” dedi.

AK Parti İstanbul  Teşkilatı, ilçe kongrelerine Kadıköy’den başladı. Partililerin salona sığmadığı AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı 4. Olağan İlçe Kongresi’nde, 10 ay önce atamayla gelen Av. Hurşit Yıldırım delegelerin çoğunluğunun oyunu alarak, AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı’na seçildi.

Tek liste halinde seçimlere giren Başkan Yıldırım, bir önceki listenin yarısını değiştirerek 2014 Yerel Seçimleri için güçlü bir yönetim oluşturdu. 3 Aralık Cumartesi günü Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde, AK Parti Kadıköy İlçe Başkan Yardımcısı Ömer Şahan’ın sunuculuğu ile gerçekleşen kongrede, Divan Başkanlığı’nı AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ömer Seyfi Aktülün yaptı.

2

Egemen Bağış ve milletvekilleri katıldı…

Divan Başkan Yardımcılığı’nı AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Selim Temurci, Katip Üyeliklerini İl Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Abdülkadir Çolak, AK Parti Kadıköy Kadın Kolları Başkanı İnci Akbulak ve AK Parti Kadıköy Gençlik Kolları Başkanı İsa Sinan Göktaş’ın yaptığı AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi’ne; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Milletvekilleri Erol Kaya, M. Belma Satır, Gürsoy Erol, Alev Dedegil, Gülay Dalyan, Muhammed Çetin, İsmet Uçma, Mehmet Tomaç, Bülent Turan, Mehmet Muş, Hüseyin Bürge, Ahmet Berat Çonkar, Muhammet Bilal Macit, Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, AK Parti İstanbul Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kadıköy’ün delegeleri katıldı.

“Kadıköy için birikimimiz de, ekibimiz de, yüreğimiz de var…”

Ak Parti’nin tüm mensuplarına ve misafirlere evsahipliği yapmanın onuruyla sözlerine başlayan AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Hurşit Yıldırım, şunları söyledi:

“Ülkemize hizmet için hiçbir şeyden kaçmadık. Kırk derece ateşi olan bebeğini, hasta yataktaki anne-babasını, işini aşını bırakarak sahada çalışan siz teşkilat mensubu kardeşlerime teşekkür ediyorum. Her türlü desteğini bizden esirgemeyen İl Başkanı’ma teşekkür ediyorum. Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi ile bizlere destek veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’ma teşekkür ediyorum. Seçimlerde bizimle sahada gezip, önemli zamanlarını ayırarak oy artışımızda olumlu katkıları olan Sayın Bakanıma teşekkür ediyorum. Kısaca oylarımızı yükseltmemizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu azimle AK Parti Kadıköy Teşkilatı olarak 2014 Yerel Seçimleri’nde Kadıköy Belediyesi’ni alacağız. Bunu yapmak için birikimimiz de var, ekibimiz de var, gücümüz de var, yüreğimiz de var.”

4

Bakan Egemen Bağış: “Türkiye’nin itibari arttı…”

Kongrenin onur konuklarından olan Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada, AK Parti gibi parti içi demokrasiyi işleten başka bir partinin olmadığını savundu ve şu açıklamalarda bulundu:

“Türkiye’nin alternatiflerine bakıyorum, ana muhalefet partisinin genel başkanı daha oğlunun yaşını bilmiyor. Biz aile üzerinden popülizm yapmaya karşıyız, ama Sayın Kılıçdaroğlu daha müsteşar yardımcısıyken ve evladı 14 yaşındayken onu sigortalı yapmayı akıl etmişti. 10 aylık torununu sigortalı yapmaya kalkışmıştı. Kemal Bey’e, sayın genel başkanımızın, başbakanımızın son dönemde verdiği Dersim dersinden sonra bir de matematik dersi vermemiz gerekecek. Demokrasi dersi versek, demokrasilerde oy kullanmanın çok büyük bir erdem olduğu, belki CHP’nin ambleminde kaç tane ok olduğu gibi…”

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem de, yaptığı konuşmada kongrelerin önemine değindi. Erdem; “Kongreler, partiler için güç kaynağıdır. Ancak Türkiye’de eski siyasi partiler kongreleri iyi yönetememiş ve birçoğu bu yüzden tarihe karışmıştır. Kongreler bir savaş ya da vuruşma yeri değil, bir şölen ve birlik gibi görülmeli. Biz bu kongreleri bu duyguyla yapıp, 2014 ve 2023 hedeflerimize ulaşmak için güç toplayacağız” diye konuştu.

Kongrede ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Milletvekili M. Belma Satır da birer konuşma yaptılar.

3

ASİL YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Alaattin KOPUZ
Aslı VAROL
Abdulkadir ORDU
Banu Çetinkaya
Birol BOZ
Merve EKŞİOĞLU AYDINLAR
Hamdiye BADILLI
Emin Ali ÖNDER
Fatih SARUHAN
Göksel ÖKSÜZ
Esra BOYLU
Hasan TEK
İsa Mesih ŞAHİN
Levent FINDIKÇI
Mehmet KİRAZ
Mehtap Yeter Engin
Mustafa Haşim YILDIRIM
Alper Haktan ARSAL
Nükhet ŞAHİN
Osman KORKMAZ
Ömer ŞAHAN
Selçuk AKTÜRK
Serpil KAVRAK
Tahir Naci ÖZOKTAŞ
Abdulhakim SEZİK
Veli DALBUDAK
Hayrı SÜER
Kerim BİLGİLİ
Mehmet DENİZOĞLU

YEDEK YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Mustafa KÜÇÜKSARI
Naci BOZKURT
Tuğrul SONKAN
Murat Savaş BÖLÜKBAŞI
Hüseyin Adil YELKENCİ
Abdullah YILMAZ
Nuri TAVUKÇU
Cüneyt ARİNÇ
Ayhan AYDIN
Bahattin AYDIN
Dursun TIĞLI
İhsan TAŞÇI
Murat YETİŞKİN
A. Sinan URAL
Meral DÖNMEZ
Meral ÇAYIR
Fatih ÜNAL
Lokman KAÇIR
Öner ÖZBEK
Aslan PARİM
Levent Sezgin KILINÇ
Bernagül KÜÇÜKÖZEN
Metin KAYABEYOĞLU
Metin ÇALAĞAN
Sedat AYDOĞAN
Leyla ADAO MEKDASHE
Kürşat AKIN
Zekeriya ZENGİN
Seher ÖZAYDIN
Emine GÜNDÜZ

İL DELEGE ASİL LİSTE

Hurşit YILDIRIM
Ayfer YAMAN
Muharrem ÖDEMİŞ
A. Ömer ABAMOR
İnci AKBULAK
İsa Sinan GÖKTAŞ
Hasan KARAHAN
Emine ÇINAR AKALIN
Elif ESEN
İse Mesih ŞAHİN
Osman KORKMAZ
Orhan KAHYA
Mukail BEKTAŞ
Hasan TEK

İL DELEGE YEDEK LİSTE

Sertip AKŞAHİN
Birol BOZ
Elif Lale AKÇAY
Nüket ŞAHİN
Hüseyin ÜNAL
Aslı VAROL
Özcan ATEŞ

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, “5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu” uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir...
facebook twitter  
Ana Sayfa | Künye | Reklam | İletişim