Kadıköy'de yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu hissedenlerin buluşma noktası...
»
Ana Sayfa Güncel Yaşam & Çevre Magazin Politika Sağlık & Spor Kültür & Sanat Açılışlar Etkinlikler Reklam
Kültür Merkezleri
Caddebostan Kültür Merkezi
Kozyatağı Kültür Merkezi
Barış Manço Kültür Merkezi
Halis Kurtça Kültür Merkezi
Yazarlar
AHMET VEFİK ALP
ENİS FOSFOROĞLU
ESAT SÖNMEZ
MELİH ARAT
NURSEMA ÖZTÜRK
R. SERTAÇ KAYSERİLİOĞLU
SEZGİ BİLGE
VELİ DALBUDAK
ELİF KIRALİOĞLU
Sakine Güvenç: “Acıbadem’e kadın eli değmeli...”
Haber: ADEM GİDEN

Amerika ve Kadıköy arasında mekik dokuyan başarılı iş kadını Sakine Güvenç, Acıbadem Mahallesi Muhtarı olmak üzere aday olarak yarışa katıldı.

Acıbadem’in 20 yıldır aynı isim tarafından yönetildiğini ve semt sakinlerinin artık değişimi istediğini dile getiren Güvenç, muhtar adaylığı sürecinde yoğun bir çalışma temposu içine girdi. Güvenç, Kadıköy Life okurlarına “Neden adayım” diyerek mesajlar verdi:

ACIBADEM’İN MARKA DEĞERİNE DEĞER KATACAĞIZ…

“Demokrasi, halkın kendi kendini yönettiği, yöneticilerini belirlediği, eşitlik ve özgürlük temelli bir yönetim şeklidir. Dolayısıyla, ana ve eş olarak toplumun yarısını oluşturan kadınların da sadece seçmen olarak değil, aynı zamanda yönetici olarak demokrasideki yerlerini almaları gerektiğine inanıyorum.

Atatürk sayesinde birçok ülkeden daha önce seçme ve seçilme hakkına sahip olan Türk kadınının bu haklarına sahip çıkarak, yönetime talip olması gerekir. Bu yüzden kadın adayları önemsiyor ve destekliyorum. Acıbadem’i çok seviyorum. Kadıköy’ün ve İstanbul’un güzide semtlerinden birisi… İnsanlarının kültür düzeyi ve çağdaş düşünce yapısı ile övgüye değer…

Ben de bir Acıbademli olarak bu çağdaş kimliğin, çevre ve insan bilincinin korunabilmesi için göreve talip oldum. Bugüne kadar hep erkekler tarafından yönetilen Acıbadem’e şimdi de kadın eli değmeli… Bu sayede kadınların dayanışması ile Acıbadem’in tertip düzen ve temizliğinin daha kolay sağlanacağına inanıyorum. Daha güzel, temiz ve huzurlu bir Acıbadem için tüm seçmenlerin desteğini bekliyorum.

Acıbadem’de yeşil alanların mutlaka korunması gerektiğine inanıyorum. Tarihi eserlerin ve ahşap yapıların restore edilerek, yok olmaktan kurtarılması gerektiğini düşünüyorum. Acıbadem’de yaşayan çok sayıdaki sanatçı, yazar ve bilim insanının katılacağı kültürel faaliyetler ile Acıbadem’in marka değerinin yükselmesi için çalışacağım.”

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, “5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu” uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir...
facebook twitter  
Ana Sayfa | Künye | Reklam | İletişim