Kadir Toprakkaya

Bağdat Caddesi balık mekânlarıyla da trend oluyor…

Bağdat Caddesi balık mekânlarıyla da trend oluyor…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Her geçen gün yıldızı parlayan Bağdat Caddesi, şimdi de balık mekânlarıyla trend olma yolunda ilerliyor.

Giyimden teknolojiye, mücevherden cafe markalarına, yerli ve yabancı olmak üzere pek çok markanın yer almak için adeta birbirleriyle yarıştığı Bağdat Caddesi’nin ikinci balıkçısı geçtiğimiz ay kapılarını açtı. Adını, Ayvalık’ın Cunda Adası’na eskiden söylenen ve “Mis Kokulu Ada” anlamına gelen “Moshonis” olarak belirleyen mekâna uğramanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Cadde’nin Feneryolu bölümünde hizmete giren Moshonis Ayvalık Balıkçısı’nın şimdiden müdavimleri de oluşmaya başladı. Ünlü şef İsmail Usta, şimdi Moshonis’in ortağı olarak konuklarını özel lezzetleriyle buluşturuyor.

1(2196)

ÜNLÜ YORUMCULARDAN TAM NOT…

Mekânın konukları arasında görüntülediğimiz ve Türk spor camisanın ünlü isimleri arasında yer alan Feridun Niğdelioğlu ile Aram Markaroğlu ikilisinin, İsmail Şef’e lezzetleri için defalarca teşekkür edip tam not vermelerinden de anlaşılıyor ki, bu mekân adından çok söz ettirecek.

GURME KAZIM’DAN ONAY…

Moshonis Ayvalık Balıkçısı’na tam not veren bir başka isim ise Kazım Aktüre oldu. Yeme-içme sektöründe “Gurme Kazım” olarak bilinen ve hemen her mekânda lezzet konusunda sorun çıkaran kişiliğiyle bilinen Kazım Bey; “Çok aradım ama bir kusur bulmadım. Zaten İsmail Şef’in konusundaki ustalığı tartışılmaz… İnşallah böyle devam eder. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

IMG_2845-480x320

Habertürk Gazetesi Spor Yazarı ve Yorumcusu Feridun Niğdelioğlu, Merve Niğdelioğlu, Yorumcu ve Fenerbahçe Kongre Üyesi Aram Markaroğlu, Aney Markaroğlu ve İsmail Doğan…

IMG_2860-480x305

Kadir Toprakkaya, Kazım Aktüre, Gülçin Aktüre, Canan Toprakkaya, İsmail Gülarslan ve İsmail Doğan…

IMG_2848-480x320

Mekânın ortakları arasında yer alan İsmail Doğan Usta’nın özel bir spesyali olan “Moshonis Sac Tava” ile bundan böyle adından çok söz ettirmesini bekliyoruz. İçerisinde Balık Köfte, Lagos Peynirli, Fener Küşleme, Ahtapot Izgara, Rum Böreği, Tarçınlı Balıkçı Böreği, Levrek Beğendi gibi lezzetlerin yer aldığı bu lezzeti mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz…

 

Bir Cevap Yazın