Kadir Toprakkaya

Tolga Eti Sanat Evi’nde Zeynep Sarıoğlu Sergisi…

Tolga Eti Sanat Evi’nde Zeynep Sarıoğlu Sergisi…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Zeynep Sarıoğlu’nun suluboya resim sergisi, 07 Aralık 2013 – 11 Ocak 2014 tarihleri arasında Tolga Eti Sanat Evi’nde izlenebilir.

1976 yılında DGSA (Mimar Sinan Üniversitesi) İç Mimarlık ve Endüstri Tasarımı bölümünden mezun olan Zeynep Sarıoğlu, atölye eğitimi sırasında suluboya resim çalışmaları yapmıştır. Bir süre mesleki çalışmalarda bulunduktan sonra ise tamamen suluboya resme yönelmiştir.

1986′dan günümüze çeşitli karma sergilerin yanı sıra 16 kişisel sergi açan sanatçı, tema içeren sergilerinde genellikle mimarlık tarihi ve arkeolojiye yer vermektedir. Hem figüratif hem soyut anlayış sergileyen son dönem çalışmalarında, ”kolaj” ve ”yerleştirmeler” de bulunmaktadır.

Serbest atölye çalışmalarının yanı sıra 2009 yılından itibaren Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünde ”Suluboya Teknikleri” dersi vermiş olan sanatçının konuyla ilgili bir de kitabı bulunmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçı, halen çalışmalarına İstanbul’daki atölyesinde devam etmektedir. 

Tolga Eti Sanat Evi 

Bağdat Cad. Yeni Köşk Apt. No:177/1  B Blok D:2 Selamiçeşme – Kadıköy  

Tel: (0216) 368 26 79  –  www.tolgaetigaleri.com

Edirne Evi

Bir Cevap Yazın