“Brutal”, Barış Manço için yola çıktı…
 Kadir Toprakkaya

“Brutal”, Barış Manço için yola çıktı…

“Brutal”, Barış Manço için yola çıktı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy’de yeni kurulan Rock grubu Brutal, kendilerine özgü yorumu ile sosyal medyada her geçen gün dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Brutal ekibi, efsane sanatçı Barış Manço’nun eserlerini tek albümde toplayarak, elde edecekleri geliri Barış Manço Derneği’ne bağışlamak üzere harekete geçti.

Grup kurucusu ve solisti Ömer Kılıç, Kadıköy LIFE’a gerçekleştirdiği açıklamada; “İlk projemiz Barış Manço anısına bir albüm yapıp, albümden gelecek geliri Barış Manço Derneği’ne ve Müzesi’ne bağışlamak… Yakın zamanda projenin hayata geçmesi için gece-gündüz çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Ömer Kılıç’ın yanı sıra Ritim Elektro Gitar’da Umut Uysal, Solo Elektro Gitar’da Umut Gerlevik, Bass Gitar’da Alp Berk İkizler, Bateri’de Canberk Cebecioğlu ve Klavye’de Batuhan Turhan, albüm için özverili bir çalışma dönemine girdi.

“BARIŞ MANÇO AİLESİ İLE GÖRÜŞMEK İSTİYORUZ”…

Kılıç, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Barış Manço, sadece Türkiye için değil, dünya adına bir değer… Onu kaybetmek, bizler için büyük bir şansızlık… Ancak değerlerini yaşatmak istiyoruz. Bu nedenle önümüzdeki süreçte, kabul etmeleri halinde aileleriyle de görüşmek istiyoruz. Çalışmalarımızı paylaşıp, Kadıköylü gençler olarak elde edeceğimiz geliri Barış Manço yararına kullanacağız.

BARIŞI SEVENLERE, DOSTLUĞU ÖZLEYENLERE…

Grup olarak Barış Abi’mizin şarkıları ile büyüdük. Günümüzde Orhan Gencebay’ın efsane şarkıları bir albümde toplandı. Onur Akın’ın da… Ancak biz, Kadıköylü gençler olarak Barış Manço için daha farklı bir çalışmayı da hayata geçirmeyi arzuluyoruz. ‘Barışı sevenlere, dostluğu özleyenlere’ sloganı ile geliyor albümümüz… Yine şunu savunuyoruz ki; müzik, fakir bir insanın cennetidir…"

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir