“Cumhuriyet Kutlamaları”nın merkezi Kadıköy oldu!..
 Kadir Toprakkaya

“Cumhuriyet Kutlamaları”nın merkezi Kadıköy oldu!..

“Cumhuriyet Kutlamaları”nın merkezi Kadıköy oldu!..
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Yediden yetmişe bayrağını alan Cumhuriyet sevdalıları, Bağdat Caddesi’ne koştu. Kadıköy Belediyesi’nin geleneksel Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 90. yılında muhteşem karelerle hafızalara kazındı. Kadıköy, İstanbul’da 29 Ekim kutlamalarının merkezi haline geldi.

Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni; Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, 2. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Veli Tarakçı ve Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal’ın alana gelmesi ile birlikte başladı.

GÖNÜLLÜ EVLERİ ve ÖĞRENCİLER, BAĞDAT CADDESİ’NE AKIN ETTİ…

Yürüyüşe, Kadıköy Belediyesi Gönüllü Evleri üyeleri ve Kadıköy’de eğitim gören lise öğrencileri geniş katılım gösterdi. 22 Gönüllü Evi’nin binlerce üyesi, ellerinde Türk Bayrakları ve üzerlerinde ay-yıldız formaları ile Bağdat Caddesi’ni kırmızı-beyaza boyadı. Öğrenciler, tek bir ağızdan Andımız ve İstiklal Marşı’nı seslendirdi.

PROTOKOL TEBRİK ETTİ… 

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, 2. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Veli Tarakçı ve Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal’ın yanı sıra protokol üyeleri, coşkulu kalabalığın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Tören geçidi esnasında da renkli görüntüler yaşandı.

KADIKÖY LIFE, HEYECANI ANI ANINA YERİNDE YAŞADI…

Sabahın erken saatlerinde Cumhuriyet heyecanını Bağdat Caddesi’nde objektiflerde ölümsüzleştirmeye başlayan Kadıköy LIFE, birbirinden güzel enstantaneleri de arşivlere kazandırdı. Askeri erkana yoğun ilgi gösteren Kadıköylüler bol bol fotoğraf çektirirken; Bağdat Caddesi, Türkiye’nin 29 Ekim kutlamaları gündeminde manşete oturdu.

Vatandaşlar, tankların da aralarında bulunduğu askeri araçlardan oluşan konvoyun geçişini coşkuyla izledi. Askeri uçaklar ve helikopterler de tören alanının üzerinden uçuş gerçekleştirdi. 150 bisikletçi ve İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyeleri, klasik otomobilleriyle törene renk kattı.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir