“Mutfak Dostları” By Esat’ta buluştu...
 Kadir Toprakkaya

“Mutfak Dostları” By Esat’ta buluştu…

“Mutfak Dostları” By Esat’ta buluştu…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Mutfak Dostları Derneği üyeleri, 2013 yılının son buluşmasını Kalamış’ın yeni mekânlarından By Esat Balık’ta gerçekleştirdi. İstanbul’un yıldızlı restaurant markalarının sahip ve yöneticilerinin katıldığı buluşmada yaklaşık 120 davetli yer aldı.

LÜFER’E 2014′E KADAR VEDA…

Türk mutfağını ve mutfak sanatını araştırma, geliştirme ve uygulama gibi bir misyonla kurulan ve bu yolda başarılı çalışmalara imza atan Mutfak Dostları’nın Aralık ayı buluşmasında başlık, “Lüfere 2014′e Kadar Veda” adını taşıyordu. Saat 19.00 sularında kokteyl ile başlayan buluşmada, konuklar son defa lüfer ızgara yediler. Yanında servis edilen Akdeniz salatası eşliğinde kırmızı havyarlı tarama, zeytinyağlı baby kalamasis dolma, yoğurtlu patlıcan köpoğlu, kömür ateşinde pişirilmiş Ermeni pilakisi ile sebze yatağında tahinli levrek ise ustalardan tam not aldı.

KİBRİT PATATESLİ BALIK KÜLBASTI…

Mutfak Dostları Derneği’nin başkanlığını yapan ünlü gurme Ahmet Örs, gecede sıcak meze olarak servis edilen “Kibrit Patatesli Balık Külbastı” için “Müthiş bir lezzet” yorumunda bulundu. By Esat’a misafir olarak gelen La Mia Luce’nin işletmecisi ünlü şef Erol Usta ise, balsamik ve zeytinyağı soslu baby ahtopot ızgara ile erişteli deniz mahsüllü By Esat adı verilen lezzete hayran kaldığını ifade etti.

NİHAT KARAKOÇ VE FEVZİ DÖMBEK’E BAŞARI SERTİFİKASI…

Gecenin bir başka sürpizi ise, mekânın mutfağı ile servisinden sorumlu iki isme verilen “Başarı Sertifikası” oldu. By Esat’ın mutfak şefliği görevini üstlenen Fevzi Dömbek ile salonun servisinden sorumlu şef Nihat Karakoç’un başarısı, Mutfak Dostları Derneği tarafından tescil edildi.

Zeynep Kakınç, Neshun Bayral, Özlem Ademoğlu, Ayça Akat, Aykın Ademoğlu ve Fransa Büyükelçiliği Ataşesi Valerie Le Galcher – Baron…

Caner Cudi, Başar Eryöner, Semih Tubur, Aslıhan Tubur, Merih Yurtkuran, Heyecan Şahşn, Efe Ersoy ve  Esin Sınmaz…

Mutfak Dostları Derneği’nin başkanlığını yapan ünlü gurme Ahmet Örs; “Anadolu Yakası’nda mekânlar son derece cazip hale gelmeye başladı. Eskiden bu yakanın mekânlarına gelmek istemeyen arkadaşlar, şimdilerde koşarak geliyorlar” dedi…

Esat Çek, Ahmet Örs, Fevzi Dömbek, Ali Zengin ve Recai Ayçiçek…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir