“Piyasaların Ağabeyi” Bedii Ensari’yi kaybettik…
 Kadir Toprakkaya

“Piyasaların Ağabeyi” Bedii Ensari’yi kaybettik…

“Piyasaların Ağabeyi” Bedii Ensari’yi kaybettik…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türk sermaye piyasalarının önde gelen isimlerinden Av. Bedii Ensari’yi kaybettik. Tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi’nde önceki gün hayatını kaybeden Bedii Ensari’nin vefat haberi, başta sermaye piyasalarında olmak üzere büyük üzüntü yarattı.

BORSA İSTANBUL DİSİPLİN KOMİTESİ BAŞKANI İDİ…

Bir dönem Borsa Aracı Kurum Yöneticileri Derneği Başkanlığı, Takasbank Yönetim Kurulu Üyeliği ve TOBB Sektör Temsilciliği görevini de üstlenen Bedii Ensai, Borsa İstanbul Disiplin Komitesi Başkanı idi. Bedii Ensari’nin cenazesi, 09 Mart Pazar günü Karacaahmet Şakirin Camii’nde  gerçekleşen cenaze törenini ardından toprağa verildi.

“BİLGİ BİRİKİMİ İLE BİR DUAYENDİ…”

BIST Başkanı İbrahim Turhan, yaptığı açıklamada “Merhum Ensari, bugüne kadar herkes için bilgi birikimiyle bir duayen, gösterdiği yol ile bir ağabey olmuştur. Özellikle işine duyduğu saygı ve sevgi, merhum Ensari’yi her zaman için sektörümüzün ahlaki bir değeri olarak hatırlamamızı sağlayacaktır” dedi.

MAREV’DE MEVLÜT VAR…

1935 yılında Mardin’de doğan ve doğduğu kente bugüne kadar büyük hizmetlerde bulunan Bedii Ensari için, Ataşehir’de bulunan MAREV Vakfı Binası’nda Salı günü yatsı namazının ardından mevlüt okutulacağı bildirildi.

KADIKÖY LIFE’IN YAYIN HAYATINA BAŞLAMASINDA EMEĞİ VARDI…

Aynı zamanda gerçek bir Kadıköy Life dostu olan Bedii Ensari, derginin yayınlanmasına karar verildiği 2004 yılında büyük manevi destekte bulunarak, “Yanınızdayım” mesajı vermişti. 2005 yılında, Kadıköy Life Dergisi’nin ilk sayısında Canan Toprakkaya’ya verdiği röportajında Kadıköy’ün sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin incisi olduğuna değinen Ensari; “Bizlerin yapamayacağı hiçbir şey yok. Yeter ki Atatürkçü düşünceyi kaybetmeyelim. Bu kuru bir Atatürkçülük değil, çağdaş uygarlığı yakalamak isteyen bir Atatürkçülük” demişti.

BORSA İSTANBUL’DAN MESAJ…

Bu arada Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Turhan, Borsa İstanbul Disiplin Komitesi Başkanı Bedii Ensari’nin vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı. Borsa İstanbul’dan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye sermaye piyasalarının önde gelen isimlerinden biri olan, bir dönem Borsa Aracı Kurum Yöneticileri Derneği Başkanlığı, Takasbank Yönetim Kurulu Üyeliği ve TOBB Sektör Temsilciliği görevini de icra eden Borsa İstanbul Disiplin Komitesi Başkanı Bedii Ensari’nin vefat ettiği belirtildi.

Açıklamada yer verilen Turhan’ın mesajı şöyle: “Merhum Ensari, bugüne kadar herkes için bilgi birikimiyle bir duayen, gösterdiği yol ile bir ağabey olmuştur. Özellikle işine duyduğu saygı ve sevgi, merhum Ensari’yi her zaman için sektörümüzün ahlaki bir değeri olarak hatırlamamızı sağlayacaktır. Borsa İstanbul çatısı altında faal görev aldığı dönemde de katkılarını esirgemeyen değerli dost ve ağabeyimiz merhum Bedii Ensari’ye Borsa İstanbul olarak Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dilerim.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir