Kadir Toprakkaya

22 Kasım Diş Hekimleri Günü kutlu olsun…

22 Kasım Diş Hekimleri Günü kutlu olsun…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Ağrının her türlüsü can yakar, acıdır. Bir de diş ağrısı vardır ki, insanın adeta aklını alır. Gece-gündüz demez, dişçinin yolunu tutturur…

Bu ağrıları dindiren ilaçtır diş hekimi… Emeği ve birikimi ile adeta beyni esir alan acıyı uzaklaştırır. Bugün, 22 Kasım Diş Hekimleri Günü… Kadıköy LIFE olarak tüm diş hekimlerimizin özel gününü kutluyoruz.

Anadolu Yakası’nda, geçtiğimiz sayılarımızda ve son çalışmalarımızda okurlarımız ile buluşan diş hekimleri, 22 Kasım Diş Hekimleri Günü’ne yönelik duygu ve düşüncelerini Kadıköy LIFE’a aktardı. İşte diş hekimlerimizin özel günlerine yönelik sözleri:

Dr. Zafer Kazak / Global Diş Hekimleri Derneği Başkanı ve MEDİCADENT Koordinatör Hekimi

“Diş hekimleri olarak insanların sağlığına yönelik çalışıyoruz. Kişilerin hayatına pozitif etkiler katacak, sağlık sorunlarını iyi edecek her meslek kutsaldır. En önemli kısım da budur aslında… Tüm emek veren meslektaşlarımı kutluyorum. Her şeyden önce kendi kızıma bu mesleği yapmasını önerdim, kabul etti. Ardımdan gelen kişilere diş hekimi olmalarını öneriyorum. Çünkü, insanlara faydalı olma hissinin tadını yaşayacaklar. Yine belli bir yaşam standartını sunan bir meslektir. Yeni nesil diş hekimlerine yollarını doğru çizmelerini ve çok çalışmalarını öneriyorum. Çalıştıklarında, karşılığını alacaklardır.”

Diş Hekimi Ahmet Ünal / İSTANBUL DENTESTETİK DİŞ POLİKLİNİĞİ

“Sağlığımızın önemli bir parçası olan ağız ve diş sağlığı bakımının vurgulanması açısından anne ve babalara, sivil toplum örgütlerine ve biz diş hekimlerine önemli görevler düşmektedir. Kurumumuz olarak, ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin her vatandaş için eşit haklar çerçevesinde kolay ulaşabilir olmasını hedeflemekteyiz. Bu doğrultuda, ağız ve diş sağlığının yılmaz koruyucuları olan tüm meslektaşlarımın Diş Hekimleri Haftası’nı kutlar, sağlıklı günler ve mutlu gülüşler dilerim.”

Dr. Banu Irmak & Dr. Ebru Özcan Satır / SMİLE ORTODONTİ

“Medeni toplumlar, ağız ve diş sağlığına önem veren toplumlardır. Çünkü bu konuda verilen hizmetin kalitesi, o ülkede yaşayan vatandaşların yaşam kalitesini artırır. Bu hizmetin verilmesinde bugüne kadar büyük bir dikkat ve sabırla çalışarak, yıllarını mesleğe adamış sevgili meslektaşlarımızın 22 Kasım Diş Hekimleri Günü kutlu olsun. Smile İstanbul Ortodonti ailesi olarak, hastalarımıza güzel bir gülümseme hediye ederek bu hizmete katkıda bulunabiliyorsak ne mutlu bize…”

 

 

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir