Kadir Toprakkaya

40 yıldır çivi çakılmayan salon Spor Kompleksi oluyor…

40 yıldır çivi çakılmayan salon Spor Kompleksi oluyor…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Üsküdar Belediyesi, Bağlarbaşı Spor Salonu’nu spor kompleksi haline getiriyor. Mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait 7.262 metrekare büyüklüğündeki arsanın kullanımı Üsküdar Belediyesi’ne bırakıldı.

1974 yılında yapılan Bağlarbaşı Spor Salonu, yaklaşık 40 yıllık mazisinde Üsküdar’a ve ülkemize önemli sporcular yetiştirmesi yönüyle hafızalara kazındı. Deprem riski karşısında büyük bir tehlikeyi bünyesinde barındıran Bağlarbaşı Spor Salonu, mevcut fiziki imkânlarıyla da Olimpiyatlara sporcu yetiştiren Üsküdar’ın ihtiyaçlarına cevap veremez hale geldi.

DÜĞMEYE BASILDI…

Üsküdar Belediyesi, “Sporu Tabana Yayma Projesi” kapsamında Bağlarbaşı Spor Salonu’nu yıkarak, yerine dev bir spor kompleksi yapmak üzere harekete geçti.

“BUGÜNKÜ HALİYLE SALON ÜSKÜDAR’A YAKIŞMIYOR…”

Konu ile ilgili açıklama yapan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara; “Bugünkü haliyle salon Üsküdar’a yakışmıyor, içler acısı bir durumda ve neredeyse çürüdü. İki yıldır kurumları bir araya getirmek ve bu projeye hayat vermek için çalışıyoruz. Üsküdar’ın onlarca yıldır bekleyen sorunları, hamdolsun bizim dönemimizde çözülüyor” dedi ve açıklamarına şöyle devam etti:

İKİ YIL İÇİNDE HİZMETE SUNULACAK…

“Gayet şeffaf bir şekilde, buranın imar planlarında spor alanı lejantında olduğunu Üsküdarlılara anlattık. Zaten meclisimizden de tüm partilerin ittifakıyla geçti hazırladığımız proje… Projemiz, Üsküdar’a sportif etkinlikler anlamında büyük bir değer katacak, aynı zamanda arsanın bugünkü durumuna göre çok daha fonksiyonel kullanılmasıyla, Bağlarbaşı semtine yeni bir şehir meydanı ve yeraltı otoparkı kazandıracağız. Resmi süreçlerin tamamlanmasının ardından çalışmalara başlanacak ve iki yıl içinde yeni kompleks sporcuların hizmetine sunulacak.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir