Acıbadem Dayanışması’ndan gece eylemi...
 Kadir Toprakkaya

Acıbadem Dayanışması’ndan gece eylemi…

Acıbadem Dayanışması’ndan gece eylemi…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Acıbadem Dayanışması, 1.400 kişilik  Ahmet Sani Gezici Lisesi’nin Fikirtepe taşınmasını protesto etmek için öğrenci, veli ve mahalleli ile birlikte yürüdü.

Geçtiğimiz akşam Ahmet Sani Gezici Lisesi önünde buluşan Acıbademliler, okul önünde dilek balonları uçurdular. Sonrasında ise mahallenin ara sokaklarını dolaşarak, Ahmet Sani Gezici Lisesi’nin taşınmasını protesto ettiler.

Yürüyüş, yakın zamanda İmam Hatip’e dönüştürmüş olan Özdemiroğlu Ortaokulu’nun tarihi binası önünde yapılan basın açıklaması ile son buldu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Mahallemizin sınavsız öğrenci alan tek devlet lisesi Ahmet Sani Gezici Lisesi, çok yakında Fikirtepe’ye taşınıyor. Gerekçesi ise okul binasının Kız Teknik Meslek Lisesi için  uygun olmaması… Peki, o zaman binasının uygun olmadığı bilindiği halde okulumuz neden Genel Lise’den Anadolu Lisesi’ne değil de Kız Meslek Lisesine dönüştürüldü?

Daha 2012-2013 öğretim yılının başında 1.000.000 liralık tamirat geçiren bir bina, şimdi ‘Kız Meslek Lisesi olmaya müsait değil’ denerek yıkılıp, yanındaki İmam Hatip Lisesi’nin yurdu haline getirilecek. Mahallemizde erkek öğrencilerin gidebileceği hiçbir Anadolu Lisesi (aslında Genel) kalmayacak!

Aynı cadde üzerinde bulunan Özdemiroğlu İlkokulu da bu sene başı itibariyle İmam Hatip Ortaokulu’na dönüştürüldü. Uzunçayır Metrobüs durağına inşa edilen ve bir şatoyu andıran Erkek İmam Hatip Lisesi ve ulaşıma çok müsait bir nokta olmasına rağmen yanına inşa edilen yurdunu da bu resme eklemek gerekiyor!

Bütün bu yaşananlar, bizlere ‘Acıbadem’in Okullarına Neler Oluyor?’ sorusunu sordurdu. Bir süredir bu konuda bir duyarlılık yaratmak üzere afişler asıyor, bildiriler dağıtıyor, toplantılar düzenliyor, yürüyüşler gerçekleştiriyoruz. Daha yenilerini de planlıyoruz.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir