Acıbadem Dayanışması’nın mücadelesi devam ediyor...
 Kadir Toprakkaya

Acıbadem Dayanışması’nın mücadelesi devam ediyor…

Acıbadem Dayanışması’nın mücadelesi devam ediyor…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Acıbadem Dayanışması, semtlerindeki Ahmet Sani Gezici Lisesi’nin yıkılmaması ve okul ögrencilerinin başka semtlere gönderilmemesi için, geçtiğimiz gün okulun önünden Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yürüyüş gerçekleştirdi.

Okul öğrenci, öğretmen ve Acıbademlilerin katıldığı yürüyüşün sonunda, liseliler tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapıldı. Ayrıca veli, öğrenci ve Acıbadem Dayanışması’ndan temsilciler, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar ile bir görüşme yaptı.

Görüşmede okulun yıkılacağı bilgisini doğrulayan Ayar, yıkımdan sonra okulun yerine ne yapılacağı konusunda ise bilgileri olmadığını söyledi. Ahmet Sani Gezici Lisesi Öğrencileri ve Acıbadem Dayanışması tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasında ise şu ifadeler yer aldı:

“Bizler, Ahmet Sani Gezici Lisesi öğrencileri olarak okulumuz hakkında çıkan yıkım ve dönüştürme iddialarından kaygı duymaktayız. Lisemiz öğrencilerinin ve Acıbadem halkının böyle bir talebi yoktur! Ülkemizde iktidar eliyle daha önce uygulamaya konulan 4+4+4 eğitim sistemi ile birçok okul İmam Hatip yapılmış ve kampanyalar düzenlenmişti.

Bütün bunlara rağmen bu okullar boş kaldı. Bu okulların öğrencilerine ve öğretmenlerine eziyet çektirildi. Sağlıksız şartlarda ve kalabalık sınıflarda eğitim dayatıldı. Okulumuzda, öğretmenlerimizin bizlere bilgi vermeleri baskı yoluyla engellendi. Bu baskı, okul yönetiminin bu dönüşümleri kabul etmeyecek öğrencilerden korktuğunun göstergesidir.

Bizler öğrencisi, öğretmeni, velisi ve Acıbadem halkı olarak bu gerici dönüşümü kabul etmiyoruz! Okulumuza ve yaşam alanımıza sahip çıkıyoruz. Mücadelemize sonuna kadar devam edeceğimizi ilan ediyoruz!

Her yer Ahmet Sani Gezici Lisesi, her yer direniş!”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir