AÇILIŞLAR – Kadıköy Life – Kadıköy Haber Sitesi https://www.kadikoylife.com Kadıköy'de yaşamanın ayrıcalık olduğunu hissedenlerin buluşma noktası. Haber Sitesi Fri, 23 Aug 2019 20:47:23 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.1 https://www.kadikoylife.com/wp-content/uploads/2016/06/logo1-50x50.jpg AÇILIŞLAR – Kadıköy Life – Kadıköy Haber Sitesi https://www.kadikoylife.com 32 32 Nakkaş lezzetleri Göztepe’de! https://www.kadikoylife.com/nakkas-lezzetleri-goztepede/ https://www.kadikoylife.com/nakkas-lezzetleri-goztepede/#respond Fri, 16 Aug 2019 21:45:33 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=52868 Türk damak zevkinin önemli markaları arasında gösterilen Nakkaş Kebap, altıncı şubesini Göztepe’de açtı. Erenköy Kız Lisesi’ne çıkan Rıdvan Paşa Sokak üzerinde, önceki yıllarda Göztepe Et Lokantası olarak hizmet veren mekânda Ağustos ayı itibariyle lezzet tutkunlarını kabul etmeye başlayan Nakkaş Göztepe, 300 kişiye kadar konuk ağırlayabilecek.

YEŞİLLİKLER İÇİNDE BAHÇE KONSEPTİ…

Nakkaş Göztepe’nin en önemli özelliklerinden biri de yeşillikler içinde bir bahçesi olması. Yapay mini şelaler, çiçekler ile bezenmiş bahçesinin gerektiğinde üzerinin kapanabiliyor olması da ayrı birer tercih nedeni olarak görülüyor.

PAZAR GÜNLERİ DİLLERE DESTAN KAHVALTI…

Mekân, Nakkaştepe’de konuklarına servis ettiği, farkını ise ancak denediğinizde yorumlayabileceğiniz dillere destan Nakkaş serpme kahvaltısını Göztepe’de de verme kararı aldı. Kahvaltı içeriğinde en iyi peynir çeşitlerinin yanı sıra en iyi bal, kaymak, bahçeden domates, salatalık, biber ve diğer yeşillikler yanında omlet, menemen, gözleme ve pizza gibi çeşitler bulunuyor.

“GÖZTEPELİLER İSTEDİ, GELDİK”

Nakkaştepe, Çekmeköy, Feneryolu, Selamiçeşme ve Erenköy’den sonra açtıkları Göztepe şubesi için Kadıköy Life Dergisi’ne bir açıklamada bulunan markanın yaratıcısı Fahri Aydoğdu; “Bu mekânın yakınlarında yer alan üç şubemizin müdavimleri, bahçe konsepti de olan bir Nakkaş düşlediklerini bizlerle sürekli paylaşınca biz de arayışa girdik ve Rıdvan Paşa Sokak’ta bulunan bu güzel mekânı bularak Nakkaş dostlarının hizmetine sunduk” dedi.

Nakkaş
BİLENLER KAZANDI…

Geçtiğimiz hafta Nakkaş Göztepe’den sosyal medyada fotoğraflar paylaşmış ve “Bu mekan neresi?” diye sormuştuk. Ne var ki çok az kişi doğru cevabı verebildi. Facebook üzerinden doğru cevap verenler arasından çektiğimiz kurada Leyla Balta, Instagram üzerinden gelen cevaplarda ise Selin Şenyiğit doğru cevabı vererek kazanan isimler oldu. Leyla Balta ve Selin Şenyiğit’i yanlarında bir sevdikleriyle birlikte 18 Ağustos Pazar günü Nakkaş Göztepe kahvaltısına bekliyoruz.

Nakkaş
]]>
https://www.kadikoylife.com/nakkas-lezzetleri-goztepede/feed/ 0
Tuğba Kuruyemiş Kadıköy’de! https://www.kadikoylife.com/tugba-kuruyemis-kadikoyde/ https://www.kadikoylife.com/tugba-kuruyemis-kadikoyde/#respond Thu, 01 Aug 2019 14:25:02 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=52662 Kuruyemiş sektörünün önde gelen isimlerinden Aydın merkezli Tuğba Kuruyemiş, süpermarket konseptindeki mağazalarından birini Kadıköy’de açtı. Altıyol Meydanı’nda daha önce McDonald’s olarak hizmet veren yaklaşık 500 metrekare büyüklüğündeki mağazanın açılışı 1 Ağustos Perşembe günü yapıldı. Saat 15.00 itibariyle müşterilerini ağırlamaya başlayan Tuğba Kuruyemiş’in açılışı ile birlikte büyük bir izdiham yaşandı.

SICAK SICAK, TAPTAZE…

“Sıcak Sıcak, Taptaze’’ sloganı ile Kadıköy’e gelen Tuğba Kuruyemiş, aynı zamanda Türk damak zevkinin geleneksel lezzetlerini de Kadıköylülerle buluşturacak. Açılış sırasında mağaza önünde biriken Kadıköylülere çeşitli hediye kampanyaları düzenleyen marka, satışlarda açılışa özel indirimler de uyguladı.

Tuğba Kuruyemiş
]]>
https://www.kadikoylife.com/tugba-kuruyemis-kadikoyde/feed/ 0
Çengelköy Kokoreççisi, Bağdat Caddesi’nde! https://www.kadikoylife.com/cengelkoy-kokoreccisi-bagdat-caddesinde/ https://www.kadikoylife.com/cengelkoy-kokoreccisi-bagdat-caddesinde/#respond Sat, 04 May 2019 13:24:13 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51649 “Hopppp ne oluyor, bu da nereden çıktı şimdi?” dediğinizi duyar gibiyiz. Fakat hiç de öyle düşünmeyin… İstanbul’da en iyi kokoreç yapan yerlerin başında gelen “Meşhur Çengelköy Kokoreççisi”, Bağdat Caddesi’ne geldi.

Nam-ı diğer “Yediren Adam” olarak bilinen Mehmet Erözcan’ın Bağdat Caddesi’ne kazandırdığı mekân, geçtiğimiz hafta kapılarını açarak faaliyete başladı. 10 yılı aşkın süredir Halk Caddesi üzerindeki Üsküdar mekânları arasında yer alan Çengelköy Kokoreççisi, İstanbul’un her bölgesinden özel olarak gelen konuklarını ağırlamaktaydı.

CADDE’DE FARKLI KONSEPT…

Bağdat Caddesi’nde farklı bir konsept ile cadde sakinlerine hizmet vereceği bilgisini aldığımız Mehmet Erözcan; “Bağdat Caddesi’ne gelmemiz, dünyada tek olmak hedefimizin ilk basamaklarından biridir. Çengelköy Kokoreççisi zaten iyi bir markaydı, ‘Yediren Adam’ enerjisi ona da ruhunu katmaya başladı. Yediren Adam’ın renkli kişiliğini Bağdat Caddesi üzerinden dünyaya açmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Bağdat Caddesi’nin Suadiye bölümünde kapılarını açan Çengelköy Kokoreççisi, açılış nedeniyle caddeden geçenlere lezzetlerinden ikram ederek “merhaba” dedi…
Açılışa katılanlar arasında bölgenin ünlü gayrimenkul danışmanlarından Recai Tanıtkan da vardı…
Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Fahri Tekeşin, açılışın konukları arasındaydı. Mehmet Erözcan’ın yakın dostu da olan Tekeşin, davetlilere ev sahipliği de yaptı…
Ünlü futbol yorumcusu Ahmet Çakar da açılışta hazır bulundu. Mehmet Erözcan ve Ali Akhan ile birlikte TV’ye verdikleri röportajlarda, markanın özel lezzetlerini anlattılar…
çengelköy Kokoreççisi
Açılışa iş, spor ve magazin çevrelerinden çok sayıda davetli katıldı. Ünlü magazinci Salih Keçeci de bu isimler arasındaydı. Tabi yanından hiç ayırmadığı mankenleri de onunla birlikteydi…
Çengelköy Kokoreççisi
Kokoreçin ayrılmaz bir parçası olan motorcular grubu da motorlarıyla birlikte Çengelköy Kokoreççisi’nin açılışını renklendirenler arasındaydı…
]]>
https://www.kadikoylife.com/cengelkoy-kokoreccisi-bagdat-caddesinde/feed/ 0
Künefenin Rolls-Royce’u Acıbadem’de! https://www.kadikoylife.com/kunefenin-rolls-royceu-acibademde/ https://www.kadikoylife.com/kunefenin-rolls-royceu-acibademde/#respond Sat, 23 Feb 2019 13:52:15 +0000 /?p=49829 Güneydoğu’nun olağanüstü lezzeti olarak bilinen künefe ve beraberinde gelişen çeşitlerin oluşturduğu lezzet markası Özikizler, İstanbul’daki ikinci şubesini Acıbadem’de açtı. Lezzetini test edenler tarafından “Künefenin Rolls-Royce’u” olarak nitelendirilen markanın bu sözü hak edip etmediğine test ettiğinizde elbette sizler karar vereceksiniz. Ancak yıllar önce küçük bir dükkan ile başlayıp, bugün Türkiye genelinde dokuz şubeye ulaşması ve gördüğü büyük ilgi, markanın doğru yolda olduklarını gösteriyor.

Özikizler Künefe
USTA ELLERDEN SİZLERE…

Alanında 30 yılı aşkın süredir hizmet veren Özikizler Künefe’nin Acıbadem şubesinin açılış kurdelesini, Özikizler markasını temsil eden Durmaz kardeşler ve Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl birlikte kestiler.

Acıbadem Caddesi üzerinde, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi yanında hizmete giren Özikizler Künefe’nin açılışına çok sayıda davetli katıldı.
İşte inanılmaz enerjileriyle markanın coşmasında büyük katkıları olan Durmaz kardeşler; Hüseyin, Hasan ve Mahmut Durmaz…
Açılışa katılanlar arasında, Amerika’dan gelen TOURMAG Turizm Dergisi Editörlerinden Filiz Baeira da vardı. Baeira; “Eğer bu marka Amerika’da olsa, her gün önünde 500 kişilik kuyruk olur” yorumunda bulundu.
İstanbul’un Avrupa Yakası’ndan sonra Anadolu Yakası’ndaki ilk şube olan Özikizler Künefe Acıbadem’in açılışı için markayı temsil eden Durmaz kardeşler çok yoruldu. Onlar kadar eşleri de yoruldu. Yorgunluğu gidermenin tek çaresi ise, açılış ile birlikte konukların yorumlarını almaktı. Alınan cevaplar, onların yorgunluğunun giderilmesinde önemli rol oynadı. Kadriye Aykılıç, Fehime Konar, Medine Uyumaz, Nur Durmaz, Canan Toprakkaya, Filiz Baeira, Fatoş Durmaz, Şükriye Arslantaş, Seher Kotan Oğuz ve Beyza Uyumaz…
özikizler
]]>
https://www.kadikoylife.com/kunefenin-rolls-royceu-acibademde/feed/ 0
LUVOCO Corner, Tasarım Parkı’nda! https://www.kadikoylife.com/luvoco-corner-tasarim-parkinda-hizmete-girdi/ https://www.kadikoylife.com/luvoco-corner-tasarim-parkinda-hizmete-girdi/#respond Sun, 10 Feb 2019 18:02:27 +0000 /?p=49492 Dünyanın en büyük organik Ganoderma ve kahve üreticisi Gano Excel tarafından üretilen LUVOCO, yeni şubesini Yoğurtçu Parkı’nın karşısında 2010’dan bu yana tasarım ve kültür-sanat etkinlikleriyle faal olan Tasarım Parkı bünyesinde açtı. LUVOCO’nun en gurme kahve severleri bile memnun edebilecek mükemmellikte bir kahve keyfi sunduğunu söyleyen Tuğba Görenli Başar ve Hakan Yolagelen; “Kahvelerimiz çok özeldir. İçtiğinizde kahvelerden sağlık bulduğunuz bir noktadadır. İçimleri son derece keyifli, son derece lezzetli ve tadımları harika olan kahvelerimizle Türk kahve severleri bir araya getirmek amacındayız” mesajı verdi.

Başar ve Yolagelen, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptıkları açıklamada şunları söylediler: “Malezya’dan Gano Excel firmasının bir projesi bu. Coffee corner ve kiosklar ile başlayıp, daha sonra kafelere dönüşecek bir çalışmadır. Bizim için önemli olan, çok özel ve sağlıklı kahvelerimizin sunumudur. Dileyenler bayilik haklarını alarak, kendi yerlerini kendileri açabilirler.

Luvoco
TÜRKİYE’DEN DÜNYAYA YAYILACAK ÖZEL BİR PROJE…

Daha yeni başladığımız bu projede 50 yere şube açtık, 51. yerimiz de bitmek üzere. Yoğurtçu Parkı’nın karşısında bugün açılışını yaptığımız Tasarım Parkı LUVOCO Corner da projemizin bir örneği. Eşsiz lezzetteki kahvelerimizi herkese sunuyoruz. Yola çıkış sebebimiz ise kahve tüketiminde insanları sağlıklı kahvelerle buluşturarak, bir kahveyi içerken midelerinin rahatlaması, lezzetin hoşluğu, sizi taşıyacağı yerler ve bunları tadarak içmeleri. LUVOCO, çok özel bir proje ve devamlı gelecek. İlk başta Türkiye’de açılmış olmakla birlikte buradan dünyaya yayılacak bir proje.”

Tasarım Parkı, artan etkinlikler ve gelen yoğun talep üzerine cafe alanını daha profesyonel bir hale getirerek, LUVOCO Corner ile bir yeniliğe imza attı…
]]>
https://www.kadikoylife.com/luvoco-corner-tasarim-parkinda-hizmete-girdi/feed/ 0
“MEET LAB Coffee” Kozyatağı açıldı https://www.kadikoylife.com/meet-lab-coffee-kozyatagi-acildi/ https://www.kadikoylife.com/meet-lab-coffee-kozyatagi-acildi/#respond Mon, 24 Sep 2018 21:35:02 +0000 /?p=46470 Dünyanın en lezzetli kahvelerini kimyagerliğin ustalığını kullanarak buluşturup eşsiz tatlar yaratan ve ziyaretçileri tam bir kahve tiryakisi haline getiren kahvenin laboratuvarı “MEET LAB Coffee” Kozyatağı, Atatürk Caddesi’nde hizmete girdi. Çok sayıda davetlinin katılımıyla 23 Eylül Pazar günü kapılarını açan mekan, gün boyu konuklarını olağanüstü lezzetleriyle buluşturdu.

Caddebostan ve Polonezköy’den sonra üçüncü şube olarak lezzetini Kozyatağı’na taşıma kararı alan MEET LAB Coffee’nin kurucuları, Okan Üniversitesi’nden okul arkadaşları ve aile fertlerinden oluşuyor. Emre Kurtuluş, Berk Can Kurtuluş, Eda, Cenk ve Sema Kayhan’ın isimlerinden oluşan MEET LAB Coffee’nin ayrnıtılı hikayesini, Kadıköy Life Dergisi sayfalarında sizlere aktaracağız.

TÜRKİYE’NİN MARKASI HALİNE GELMEK HEDEFLENİYOR…

Şimdilik, MEET LAB Coffee’de mekanların tasarımının kimyagerlerin kullandığı “erlenmayer” denilen cam tüplerden esinlenerek yapıldığını, duvarların molekül motifleri ve tavanların kahvenin kimya formülleriyle süslendiği notlarını ekleyelim. Bir başka önemli not ise, kurucuların hedefinin MEET LAB Coffee’yi Türkiye’nin markası haline getirmek olduğu şeklinde.

Meet Lab Coffee

MEET LAB Coffee‘de kahve çeşitleri Honduras, Meksika, Etiyopya, Guatemala, Kosta Rika, Kenya Malawi’den gelen kahve çekirdeklerinin harmanlanmasıyla konuklara sunuluyor. Kekler ve pastalar ise anneanne mutfağından…  

]]>
https://www.kadikoylife.com/meet-lab-coffee-kozyatagi-acildi/feed/ 0
BARKER Kırtasiye, 6. şubesi ile Kozyatağı’nda! https://www.kadikoylife.com/barker-kirtasiye-subesi-ile-kozyataginda/ https://www.kadikoylife.com/barker-kirtasiye-subesi-ile-kozyataginda/#respond Wed, 18 Jul 2018 22:37:29 +0000 /?p=45648 Kadıköy merkezli ünlü kırtasiye markası BARKER, Erenköy Ethem Efendi Caddesi’nden sonra altıncı şubesini Kozyatağı’nda açarak, ürün ve hizmet kalitesini çevre halkı ile tanıştırdı. 18 Temmuz Çarşamba günü itibariyle kapılarını açan BARKER Kozyatağı, Bayar Caddesi üzerinde 99 numarada yer alıyor. Yüksek kaliteli kırtasiye ürünlerinin yanı sıra kitap, dergi, oyuncak ve çocuklar için birçok araç gerecin satıldığı mağaza, zengin ürün çeşitliliğiyle de dikkat çekiyor.

KALİTELİ HİZMET, SAĞLIKLI ÜRÜNLER, MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ…

Kozyatağı mağazasının açılışı nedeniyle Kadıköy Life Dergisi’ne açıklamada bulunan BARKER Kırtasiye kurucularından Faruk Çelikten; “Altıncı şubemiz Kozyatağı ile çok değer verdiğimiz müşterilerimizin güvenilir kırtasiye markası olarak, bizleri görmek istedikleri yerlerde faaliyet göstermeye devam ediyoruz. Kaliteli hizmet, sağlıklı ürünler ve müşteri memnuniyeti, bu şubemizde de olmazsa olmazlarımız arasında. Büyümemizde emeği olan başta sadık müşterilerimiz olmak üzere tüm dostlarımıza, çalışanlarımıza ve markalarımıza sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

ORTA VADEDE 10 ŞUBE HEDEFLENİYOR…

Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde şube sayısını 10’a çıkartmayı hedefledikleri bilgisini de aktaran Çelikten; “Mağazaların müşteriye yakın olması son derece olumlu karşılanıyor. Bunda bilinilirlik ve kazanılan güven duygusu da önemli elbette. Müşterilerimize yaklaştıkça kendimizi daha huzurlu hissediyoruz. Bundan sonraki BARKER şubemiz muhtemelen Fikirtepe’de olacak. Hasanpaşa ve Acıbadem bölgeleri de planlarımız arasında” şeklinde konuştu.

Barker Kırtasiye

]]>
https://www.kadikoylife.com/barker-kirtasiye-subesi-ile-kozyataginda/feed/ 0
Cadde’nin üçüncü Caffe Nero’su Göztepe’de! https://www.kadikoylife.com/caddenin-ucuncu-caffe-nero-subesi-goztepede/ https://www.kadikoylife.com/caddenin-ucuncu-caffe-nero-subesi-goztepede/#respond Thu, 12 Jul 2018 07:47:17 +0000 /?p=45548 Türkiye’nin elli yedinci, Bağdat Caddesi’nin üçüncü Caffe Nero’su Göztepe’de hizmete girdi. 12 Temmuz Çarşamba günü itibariyle kapılarını açan Caffe Nero Göztepe, açılış öncesi başta komşuları olmak üzere Bağdat Caddesi sakinlerine satışını yaptığı kahve çeşitleriyle birlikte tüm lezzetlerinden ikram etti.

Etkinlikte harika bir performans sergileyen Ardıç Duygu ve Efe Demiral ikilisi ise, konuklara müzik dolu dakikalar yaşattı. Son derece renkli bir açılışın yaşandığı organizasyon, akşam saatlerine kadar sürdü.

Caffe Nero

Caffe Nero Göztepe’nin açılışına katılanlar arasında, çevre apartmanlarda yaşayan komşular da vardı. Fatma Solmaz, Şirin Cıbıroğlu, Vesile Karabol, Sevgi Tanyol ve Vural Tanyol…

 

]]>
https://www.kadikoylife.com/caddenin-ucuncu-caffe-nero-subesi-goztepede/feed/ 0
Hayalden gerçeğe; Erenköy Şerbet ve Meşrubat https://www.kadikoylife.com/hayalden-gercege-erenkoy-serbet-ve-mesrubat/ https://www.kadikoylife.com/hayalden-gercege-erenkoy-serbet-ve-mesrubat/#respond Sun, 08 Jul 2018 21:41:31 +0000 /?p=45502 Geleneksel yöntemlerle üretilen yenilikçi içecekler tasarlayan Mustafa Pektaş’ın 2018 yılı başlarında Kadıköy Feneryolu’nda açtığı Erenköy Şerbet ve Meşrubat, yoğun ilgi görüyor. Özellikle Anadolu Yakası’nda önemli bir takipçi kitlesine ulaşan ve kısa zamanda İstanbul dışına da kargoyla gönderim yapmaya başlayan Pektaş’ın çıkış noktası şerbet olsa da, asıl düşüncesi insanların içinde oturup kaliteli müzikler eşliğinde içeceklerini yudumlayacakları bir şerbetçi dükkanı…

Erenköy Şerbet ve Meşrubatİçecek konusunda çıkış noktasını/yerelliği vurgulamak isteyen Mustafa Pektaş, bu sebeple markasının adını bir bahar ayında Erenköy’de aldığı iş kurma fikriyle “Erenköy” olarak seçmiş. İşe ilk olarak üretim noktasını kurmakla başlayan Mustafa Pektaş, 45 çeşit şerbet üretimi yapıyor. 2016’dan itibaren menüsüne gazozları da ekleyen Erenköy Şerbet ve Meşrubat’ta, 5 çeşit de benzeri olmayan katkısız gazozlar üretiyor. Şimdilik tek fermente içeceği ise, Trakya Bölgesi’nde yapılan “tükenmez şerbeti”.

MEVSİMİNDE, TAKVİMİNE ÖZEL ÜRETİM…

Pektaş, meyve şerbetlerini mevsiminde, her yıl takip ettiği takvime göre üretiyor. Mekanın şerbet menüsünde demirhindi, acıbadem, kuşburnu, reyhan, meyankökü, biberiye, tükenmez ve limonataların yanı sıra meyve şerbetleri olarak da çilek, şeftali, susamlı vişne, frambuaz, karadut, kaktüs, kızılcık, nar, ayva, mandalina, nane portakal, hurma, erik, üzüm yer alıyor. Lavanta, yasemin, gül, mürver, gelincik gibi çiçek şerbetlerine ek olarak; şekersiz şerbetler kategorisinde ballı zencefilli nane limon, pekmezli zencefilli incir ve su şerbeti bulunuyor. Erenköy Şerbet ve Meşrubat’ın gazoz menüsü de hayli zengin. Bunlar arasında kakule limon, anason, defne, muskat cevizi, vanilya gibi çeşitler dikkat çekiyor.

KENDİNE HAS İÇECEKLER…

Öncelikle kendi topladığı meyve ve çiçekleri içeceklerinde kullanmayı tercih eden Mustafa Pektaş, kimi zaman yerel üreticilerden ürün alırken, kimi zaman da semt pazarları ve halden ürün temini yaparak, tamamen katkısız ve koruyucusuz, kendine has içecekler üretmeye özen gösteriyor.

ŞERBETE YEPYENİ BİR BAKIŞ AÇISI…

Erenköy Şerbet, ilk kurulduğu dönemde cafeler, restoranlar, oteller ve toplu yemek organizasyonlarına içecek vermeye başladı. Bireysel müşterilerine de katıldığı organizasyonlar ve sosyal medyadan ulaşarak, özellikle Anadolu Yakası’nda önemli bir takipçi kitlesine ulaştı ve kısa zamanda İstanbul dışına da kargoyla gönderim yapmaya başladı. Yenilikçi ürünleri ve şerbete getirdiği bakış açısıyla geleneksel saray içecekleri kategorisinden her kesime hitap eden bir dili benimseyerek, şerbetseverlerle birlikte şerbeti hiç tatmamış veya tercih etmemiş bir müşteri profiline de ulaştı.

BİR HAYAL İLE BAŞLADI, HİKAYELERLE BÜYÜYEREK BUGÜNLERE GELDİ…

Mustafa Pektaş, içecekleri kendi deyimiyle olabilecek en ilkel şekilde hazırlanan ambalajlı ürünler olarak tanımlıyor. Cam şişede, katkısız, tamamen el yapımı hazırladığı içeceklerde yüzde 100 pancar şekeri, bal veya pekmez kullanırken; tamamen meyve ve baharatlarla hazırlanan, ekstra tatlandırıcı içermeyen şekersiz içecekler de yapıyor. Beş yaşındaki bir çocuğun, dünyanın tüm meyvelerinden yapılmış içeceklerin satıldığı dükkan hayaliyle başlayan ve hikayelerle büyüyerek bugüne gelen Erenköy Şerbet, hikayelerini biriktirmeye devam ederken yeni içeceklerini de bu hikayelerden yola çıkarak tasarlamayı sürdürecek.

]]>
https://www.kadikoylife.com/hayalden-gercege-erenkoy-serbet-ve-mesrubat/feed/ 0
Adalar’a “Vefa” geldi https://www.kadikoylife.com/vefali-kofteci-buyukada-subesi-acildi/ https://www.kadikoylife.com/vefali-kofteci-buyukada-subesi-acildi/#respond Mon, 02 Jul 2018 09:11:43 +0000 /?p=45343 Sizlere geçtiğimiz ay duyurduğumuz ve Kadıköy Life Dergisi sayfalarında detaylı öyküsünü paylaştığımız Vefalı Köfteci, ilk franchise şubesini Adalar’da açtı. Büyükada Motor İskelesi karşısında hizmete giren Vefalı Köfteci, ilk gününde büyük ilgi gördü.

“ADALAR’DA BİR FARK VE FARKINDALIK YARATMAK İSTEDİK”

Çok sayıda davetlinin katıldığı açılışta bir konuşma yapan Vefalı Köfteci Büyükada Şubesi Yatırımcısı Mehmet Soyupak; “Adalar’a böylesine olağanüstü bir lezzeti kazandırmış olmanın mutluluğu ve gururunu sizlerle paylaşıyor olduğumuz için sevinç içindeyiz. Burada bu yatırımı yapmış olmakla Adalar’da bir fark ve farkındalık yaratmak istedik. İstanbul’un çeşitli semtlerindeki ünlü lezzetlerin buraya gelmesine de öncülük edeceğimizi düşünüyorum. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

YARIM ASIRLIK LEZZET…

Vefalı Köfteci’nin 50 yıllık bir geçmişi olduğunu dile getiren marka sahibi Efkan Sara ise, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Açıkça söylemek gerekirse, geçmişteki lezzet ve kaliteyi yakalamak günümüzde hayli zor. Biz bütün yoğunluğumuzu bu konuya odakladık ve bu yönde inanılmaz bir çaba harcıyoruz. Aldığımız övgü dolu tepkiler, yorgunluğumuzun giderilmesinde enerji kaynağımız oluyor.”

Açılış ile ilgili ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı sayfalarında…

Vefalı Köfteci

Vefalı Köfteci Büyükada Şubesi’nin yatırımcısı Soyupak Investment Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soyupak’ın Abhazya kökenli olması nedeniyle, açılışa Abhaz halkı temsilcilerin yoğun ilgi gösterdi. Mehmet Soyupak, Ahmet Ceylan Habat, Cansuh Lazba, Gaffur Özkan Kımza, Bülent Ayuzba Özbelli, Beslan Dıbar, Atanur Aksoy Akusla, Vadim Harazia, Tayfun Arzumba, Viladimir Zanturya, Rüknet Yeşilyurt Gucuppa, İbrahim Ayuzba ve Cihat Argun…

Açılışın konukları arasında, adı Büyükada ile bütünleşen Ahmet Tanrıverdi, nam-ı diğer “Fıstık Ahmet” de vardı. Eşi Aynur Tanrıverdi ile Vefalı Köfteci Büyükada’nın lezzetlerini test eden Fıstk Ahmet, markanın yatırımcıları olan Nalan Işık ve Mehmet Soyupak’a Büyükada’yı tercih ettikleri için teşekkür etti…

Tokatlılar Derneği Adalar Şubesi Başkanı Akif Aktaş ve dernek yöneticileri ile Tokatlı ünlü işadamı, Minimak Asansöleri sahibi Muharrem Gürses de Vefalı Köfteci Büyükada Şubesi’nin konukları arasında yer aldı…

Tokatlılar Derneği Adalar Şubesi Başkanı Akif Aktaş ve dernek yöneticileri ile Tokatlı ünlü işadamı, Minimak Asansöleri sahibi Muharrem Gürses de Vefalı Köfteci Büyükada Şubesi’nin konukları arasında yer aldı…

Açılışa Kadıköy’den de yoğun katılım vardı. Denizbank Bağdat Caddesi Şubesi Müdürü Ebru Çelik, bu isimlerden sadece biriydi. Ebru Çelik, İzel Vargün, Dilek Vural, Melek Işık ve Ufuk Soyupak…

Açılışın onur konukları arasında yer alan Ahmet Tanrıverdi, lezzetleri test ettikten sonra markaya 50 yılını veren Hasan Sara’yı tebrik etti. Bu anı görüntülemek ise, Kadıköy life Dergisi için de değerli bir kare olarak kayıtlarımıza geçti…

Açılış ile birlikte büyük bir yorgunluk sonrasında Vefalı Köfteci Büyükada Şubesi personeli ve yöneticileri, Kadıköy life objektfilerinde buluşarak toplu hatıra fotoğrafı verdiler…

]]>
https://www.kadikoylife.com/vefali-kofteci-buyukada-subesi-acildi/feed/ 0
Tarihi Cavit Paşa Köşkü, VitrA’ya ev sahipliği yapıyor https://www.kadikoylife.com/tarihi-cavit-pasa-kosku-vitraya-sahipligi-yapiyor/ https://www.kadikoylife.com/tarihi-cavit-pasa-kosku-vitraya-sahipligi-yapiyor/#respond Mon, 25 Jun 2018 09:39:49 +0000 /?p=45299 VitrA’nın Suadiye’deki yeni mağazası, Bağdat Caddesi’nde sağ kalan nadide tarihi eserlerden biri olan Cavit Paşa Köşkü’nde hizmet vermeye başladı.

Türkiye çapında 122 satış noktası bulunan VitrA’nın Suadiye’deki mağazası, Bağdat Caddesi’nin simgelerinden asırlık Cavit Paşa Köşkü’ne taşındı. Yepyeni bir müşteri deneyimi sunan mağazanın açılışı, köşk bahçesinde düzenlenen kalabalık bir davetle yapıldı.

Cavit Paşa Köşkü

“ASIRLIK KÖŞK YENİDEN HAYAT BULDU”

Ünlü mimarların katıldığı açılışta konuşma yapan Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Ali Aköz; “Cavit Paşa Köşkü, başarılı bir restorasyon çalışmasıyla yeniden hayat buldu. 21 yıldır hizmet verdiğimiz Bağdat Caddesi’nde yepyeni bir müşteri deneyimini, bu değerli köşkün büyülü atmosferiyle birleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

“VİTRA’DAN DOLAYI İÇİMİZ RAHAT”

Erkân-ı Harbiye mezunu Mirliva Cavit Paşa tarafından 19. yüzyılın başlarında yapıldığı tahmin edilen ve 1. derece tarihi eser olan Cavit Paşa Köşkü’nün mirasçısı Ceylan Daş ise, köşkün dedesi Tahsin Coşkan’dan kaldığını dile getirerek, duygularını şu sözlerle ifade etti: “Annemin babası Tahsin Coşkan, Atatürk döneminde Gümrük’te Tekel Bakanlığı görevini üstlenmiş ve Ankara’daki Orman Çiftliği’ni yapmış kişidir. Köşk ona aittir. O vefat edince anneme, ardından da ben ve abime kaldı. Çocukluğumuz burada geçmişti bizim. Fakat biraz masraflı olduğu için uzun yıllar ne yazık ki biz yenileyemedik. Sonrasında Berkolon İnşaat ile anlaştık. Onlar da çok guzel bir iş çıkardılar. Köşkün kapısından girer girmez gözlerim doldu. VitrA’dan dolayı da içimiz çok rahat…”

Berkolon inşaat osman çilsal

“UZUN VE ZORLU BİR SÜREÇTİ”

Köşkün tadilatını üstlenen Berkolon İnşaat adına konuşan Osman Çilsal, çalışmaların köşkün aslına uygun olarak sürdürüldüğünü beliterek; “Bu bir restorasyon projesi, her şey aslına uygun olarak yapıldı. Tabi ki süreç çok uzun ve zor geçti. Çünkü çeşitli özellikleri ve detayları olan bir bina burası. Özellikle dış cephe çok zorladı bizleri. Yaptığımız her uygulama kayıt altına alındı. Caddenin en büyük problemi, eski binaların yıkılıp yerlerine yenilerinin yapılması. Biz eski binayı restore ettik, diğerlerinden çok daha iyi oldu. Caddelilerden de bu anlamda olumlu tepkiler alıyoruz. VitrA ekibi de çok emek verdi. Güzel bir ortaklığa imza attık” şeklinde konuştu.

GELENEKSEK BANYO, TERRI PECORA İLE YENİDEN YORUMLANDI…

19. yüzyılın başlarında yapıldığı tahmin edilen ve 1. derece tarihi eser olan Cavit Paşa Köşkü, VitrA’nın modern koleksiyonlarına ev sahibi oldu. VitrA, ilk olarak Suadiye mağazasında sergilenen en yeni koleksiyonuyla, banyoyu evin yeni bir odası olarak kabul ediyor. Geleneksel banyoyu yeniden yorumlayan tasarımcı Terri Pecora’nın imzasını taşıyan VitrA Plural koleksiyonu da asırlık Cavit Paşa Köşkü’nde müşterilerle buluşuyor.

VitrA’nın Suadiye’deki mağazası, Bağdat Caddesi’nin simgelerinden asırlık Cavit Paşa Köşkü‘ne taşındı. Yepyeni bir müşteri deneyimi sunan mağazanın açılışı, köşk bahçesinde düzenlenen kalabalık bir davetle yapıldı…

 

]]>
https://www.kadikoylife.com/tarihi-cavit-pasa-kosku-vitraya-sahipligi-yapiyor/feed/ 0
La Reine, ikinci şubesini Erenköy’de açıyor https://www.kadikoylife.com/la-reine-ikinci-subesini-erenkoyde-aciyor/ https://www.kadikoylife.com/la-reine-ikinci-subesini-erenkoyde-aciyor/#respond Tue, 29 May 2018 21:31:01 +0000 /?p=44769 Orhan Belli’nin Gözde Kayhan ile birlikte Kadıköy’ün prestijine kazandırdığı La Reine Cafe & Patisserie, ikinci şubesini Erenköy’de açıyor. İlk kez 2015 yılı sonlarında Suadiye Eminali Paşa Caddesi üzerinde hizmete giren marka, ürettiği yüksek kaliteli pasta ve çikolatalı ürünleriyle büyük ilgi görmüş, kısa sürede asırlık markaların önüne geçerek iddialı bir konuma gelmişti.

MAHALLEYE FRANSIZ GELİYOR…

Konu ile ilgili Kadıköy Life Dergisi’ne açıklamada bulunan Orhan Belli, Erenköy ve çevresinden gelen talepler doğrultusunda kayıtsız kalamayarak, Kaşaneler Sokağı üzerindeki bir dükkanı kiraladıklarını ve La Reine’nin ikinci şubesini açma kararı aldıklarını ifade etti. Ürünlerinin imalatında ve diğer konsept çalışmalarında Fransız teknolojisi ve kültüründen yararlandıklarını dile getiren Belli; “Burada ikinci şubemizin açılacağını duyan çevre sakinleri, ‘Mahallemize bir Fransız geliyor’ şeklinde sosyal medyada paylaşımlar yapmaya başlayınca bizler de bu olaya Fransız kalmayalım dedik ve ‘Mahalleye Fransız geliyor’ sloganını benimsedik” şeklinde konuştu.

La Reine

Yüksek kaliteli pasta çeşitleri üreten La Reine, aynı zamanda sosyete düğünleri ve önemli toplantıların aranan catering & event markası olarak da dikkat çekiyor. Markanın Erenköy Kaşaneler Sokağı üzerindeki ikinci şubesi, Haziran ayı sonlarına doğru kapılarını müşterilerine açmış olacak…

]]>
https://www.kadikoylife.com/la-reine-ikinci-subesini-erenkoyde-aciyor/feed/ 0
Brezilya’nın ünlü kahve markası Göztepe’de! https://www.kadikoylife.com/brezilyanin-unlu-kahve-markasi-santa-clara-goztepede/ https://www.kadikoylife.com/brezilyanin-unlu-kahve-markasi-santa-clara-goztepede/#comments Sat, 19 May 2018 23:11:41 +0000 /?p=44467 Okur uyarısı ile yayından kaldırılmıştır…

]]>
https://www.kadikoylife.com/brezilyanin-unlu-kahve-markasi-santa-clara-goztepede/feed/ 2
Dent Okyanus Diş Kliniği, Kadıköy’de hizmete girdi https://www.kadikoylife.com/dent-okyanus-dis-klinigi-kadikoyde-hizmete-girdi/ https://www.kadikoylife.com/dent-okyanus-dis-klinigi-kadikoyde-hizmete-girdi/#respond Tue, 08 May 2018 12:13:47 +0000 /?p=44219 Uzun yıllar Kadıköy Kuşdili Caddesi’nde hizmet veren Diş Hekimi İsmail Hakkı Bayraktar’ın yeni diş kliniği Dent Okyanus, Misk-i Amber Sokak’ta açıldı. İmplant alanında uzman olan Bayraktar, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“30 yıllık diş hekimi hayatımın 22 yıllını Kuşdili Caddesi’ndeki muayenemde bitirmiş bulunup, daha kapsamlı bir klinikle Kadıköylüleri yeni adresimiz Dent Okyanus’a bekliyoruz. Dent Okyanus’ta implant konusunda çığır açıyoruz. Kapalı teknikle, dikişsiz, kansız olarak 1 hafta içinde komple bir ağzı implant yapabiliyoruz. Ayrıca tekli implantları da 12 dakika içinde bitiriyoruz. Bunula birlikte diş sağlığına dair tüm hizmetleri hijyenik bir şekilde ve uzman kadromuzla birlikte veriyoruz.”

Dent Okyanus Diş Kliniği‘nde verilen hizmetler:

– Dental İmplant
– Estetik Diş Hekimliği
– Çene Cerrahisi
– Periondontoloji (Diş Eti Hastalıkları)
– Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)
– Endodonti (Kanal Tedavisi)
– Ortodonti
– Protez

  

Dent Okyanus Diş Kliniği

]]>
https://www.kadikoylife.com/dent-okyanus-dis-klinigi-kadikoyde-hizmete-girdi/feed/ 0
DRY Center, 67. şubesiyle KentPlus Kadıköy’de! https://www.kadikoylife.com/dry-center-kentplus-kadikoyde/ https://www.kadikoylife.com/dry-center-kentplus-kadikoyde/#respond Tue, 24 Apr 2018 22:03:31 +0000 /?p=43731 Kadıköy merkezli ünlü kuru temizleme markası DRY Center, KentPlus Kadıköy’ün ilk zincir mağazaları arasında yerini aldı. “Modern ve Güvenli Kuru Temizleme” sloganı ile Türkiye genelinde 66 mağazası bulunan markanın 67. şubesi KentPlus Kadıköy oldu.

15 Nisan Pazar günü kapılarını açan DRY Center KentPlus Kadıköy, açılışa özel bir de kampanya düzenledi. Temizlenmek üzere verilecek her dört parça üründen birinin ücretsiz temizlenmesini içeren kampanya, 31 Mayıs 2018 tarihine kadar sürecek. Halı yıkama hizmetlerinin de bulunduğu merkezde, DRY Center Exclusive Card sahibi müşteriler için her ay 2 parça ürünün ücretsiz temizlenmesi kampanyası da devam ediyor.

Dry Center

]]>
https://www.kadikoylife.com/dry-center-kentplus-kadikoyde/feed/ 0
Kadıköylü Aslandağ Grubu, “4A Collection” ile Etiler’de! https://www.kadikoylife.com/kadikoylu-aslandag-grubu-4a-collection-ile-etilerde/ https://www.kadikoylife.com/kadikoylu-aslandag-grubu-4a-collection-ile-etilerde/#respond Tue, 03 Apr 2018 20:54:31 +0000 /?p=43425 Kökleri 60 yıl öncesine dayanan ve Türkiye’nin en büyük ahşap kapı üreticilerinden biri olan Aslandağ Grubu, “4A Collection” konsept mağazasıyla Caddebostan’dan sonra ikinci mağazasını Etiler’de açtı. İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan’ın yanı sıra çok sayıda davetlinin katıldığı açılış son derece renkliydi. Aslandağ kardeşlerden Aydın ve Cemal Aslandağ ile grubun Marka Direktörü Nevin Özcan’ın performansı ise, ünlü şef Yağız İzgül’ün performansını geride bıraktı.

Aslandağ Grubu 4A Collection

Aslandağ Ailesi’nin Kastamonulu olması ve memleketlerine son derece bağlı bir aile olarak bilinmesi, açılışta da bunu hissettirdi. Her biri birbirinden görkemli mutfakların yer aldığı showroom’da siyez bulguru pişirme performansı sergilendi. Buğdayın atası kabul edilen, meşhur Kastamonu buğdayından yapılma siyez bulguru pişirme etkinliği, “Şeflerin Düellosu” adlı yemek programında jüri üyeliği yapan ünlü şef Yağız İzgül tarafından gerçekleştirilecekti; ancak önlüklerini boyunlarına geçiren Aydın, Cemal ve Aslandağ kardeşlerin sergilediği pişirme performansı Yağız Şef’i geride bıraktı.

CEMAL ASLANDAĞ: SEKTÖRDEKİ ÇITAYI YÜKSELTTİK…

Açılışta davetlilerine kısa bir konuşma yapan Aslandağ Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Aslandağ; “Türkiye’de yapı malzeme sektöründeki tecrübemizle hızlı çözümler sunuyoruz. Hizmet kalitemizle, verdiğimiz sözleri hep tutarak sektördeki yerimizi sağlamlaştırdık. Kapı markamız Artella’dan sonra yeni göz bebeğimiz Tresette Mutfak ile de sektördeki çıtayı yükselttik. Bugün gönül rahatlığıyla Türkiye’nin en kaliteli markalı kapılarını ürettiğimizi söyleyebiliriz. Yine dünyanın en iyi markalarının distribütörlüğünü de yaparak, müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Artık markalarımıza ulaşmak için Caddebostan dışında Etiler mağazamıza da gelebileceksiniz. 4A Collection’da müşterilerimizin yapı malzeme ihtiyaçlarına cevap vermeye odaklandık” dedi.

Kadıköy Life Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Canan Toprakkaya da açılışa katılanlar arasındaydı. Aslandağ Grubu‘nun Marka Direktörü Nevin Özcan ve ünlü Şef Yağız İzgül ile açılış hatırası çektiren Canan Toprakkaya; “Son derece görkemli mutfakların serggilendiği bir showroom olmuş. Zor beğenenler için bulunmaz bir fırsat” dedi…

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoylu-aslandag-grubu-4a-collection-ile-etilerde/feed/ 0
Kasap Döner’e kadın işletmeci https://www.kadikoylife.com/kasap-donere-kadin-isletmeci/ https://www.kadikoylife.com/kasap-donere-kadin-isletmeci/#respond Tue, 03 Apr 2018 08:41:21 +0000 /?p=43417 Yıllar önce Üsküdar’dan başlayıp, Türkiye’nin hızla büyüyen gıda markaları arasında yerini alan Kasap Döner, Kartal İstmarina AVM’de döner severlere kapılarını açtı. Mekanın işletmecisi ise, Kadıköylülerin yakından tanıdığı Hakan Çuhadaroğlu’nun eşi Hayriye Çuhadaroğlu oldu.

Aynı zamanda Kasap Döner ailesinde Türkiye genelindeki 58 işletme arasında ikinci kadın yatırımcı unvanını da alan Çuhadaroğlu, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada “Kasap Döner markası ile tanışmaktan ve bu markanın bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyum” dedi.

Kasap Döner istmarina

“DÖNERİ KADINLARLA DÜNYA MARKASI YAPACAĞIZ”

Açılışa katılan Kasap Döner Genel Müdürü Bahar Özürün de şunları ifade etti: “Kasap Döner olarak en büyük hedefimiz, döneri dünya markası yapmak. Bunu da kadın gücü ile gerçekleştireceğiz. İstanbul’un yanı sıra Anadolu’da da büyümeye devam edeceğiz. 2018 yılında Eskişehir, Bursa, Samsun gibi Anadolu metropollerinde yeni şubeler açmayı hedefliyoruz.”

Kasap Döner

Kartal İstmarina AVM’de kapılarını açan Kasap Döner‘in ilk konukları arasında, Türk Sanat Müziği sanatçısı Aysel İpar ve eşi “Gazinocular Kralı” Kazım Polat da vardı. Kadıköy Life Dergisi sahipleri Canan & Kadir Toprakkaya ile birlikte açılışa katılan Aysel İpar, lezzetler için “Olağanüstü” yorumunda bulundu…

Hayriye Çuhadaroğlu’na, sadece pazar günleri olmak üzere eşi Hakan Çuhadaroğlu da destek veriyor. Mekana konuk olduğumuz sırada çiftin dünya tatlısı kızları Defne ve Buse Çuhadaroğlu da onlarla birlikteydi…

]]>
https://www.kadikoylife.com/kasap-donere-kadin-isletmeci/feed/ 0
İngiliz efsanesi Lotus, Kadıköy’de! https://www.kadikoylife.com/ingiliz-efsanesi-lotus-kadikoyde/ https://www.kadikoylife.com/ingiliz-efsanesi-lotus-kadikoyde/#respond Fri, 08 Dec 2017 21:59:28 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=40164 Sıradışı otomobil sektörünün 65 yıllık markası Lotus, Türkiye pazarına Kadıköy’den giriş yaptı. Royal Motors’un yeni markası olarak lanse edilen Lotus Cars Türkiye, Ortadoğu ortaklığı ve Lotus Cars’ın bölgedeki distribütörlüğü ile birlikte Türkiye’deki otomobil tutkunlarına bu özel markayı deneme fırsatının kapılarını açmış oldu. Caddebostan’da, Cemil Topuzlu Caddesi üzerinde açılışı yapılan showroomda, markanın en çok tercih edilen modelleri sergilenmeye başladı.

Royal Motors Yönetim Kurulu Üyesi Hilal Aysal

HİLAL AYSAL: HEYECAN VE GURUR DUYUYORUZ…

Markanın Türkiye’ye gelişi ve showroom açılışı, 8 Aralık Cuma günü düzenlenen bir törenle yapıldı. Açılışta bir konuşma yapan Royal Motors Yönetim Kurulu Üyesi Hilal Aysal, dünyaca bilinen marka Lotus’u bu pazarda temsil etmekten heyecan ve gurur duymakta olduklarını dile getirerek; “Otomotiv endüstrisinde donanımlı bilgi birikimi ve tecrübemiz ile kendimizi kabul edilir müşteri memnuniyetine adadık. Bu yeni showroom Lotus’un Türkiye’ye dönüşünü göstererek, Royal Motors’un ürünlerini teşhir edecek ve müşterilerimize en iyi kalitede destek verecek. Hepimiz, uzun vadeli ortaklık ve başarıdan umutluyuz” dedi.

DİZAYN VE ÜRETİMDE KALICI İZLER BIRAKTI…

Lotus Cars Ortadoğu Bölge Müdürü Jonathan Stretton da açılışa katıldı. Royal Motors Lotus’un markayı bu bölgede temsil etmesiyle büyümek adına atılan önemli bir adım olarak gördüğünü dile getiren Stretton; “Bizler Royal Motors ile çalışmaktan ve Lotus spor arabalarının Türkiye pazarında tanıtılmasından son derece memnuniyet duyuyoruz. Lotus, her zaman kurucusu olan Colin Chapman’in bıraktığı mirasa bağlı kaldı. Son yetmiş yıldır, spor arabalarda gerek dizayn gerek üretimde kalıcı izler bıraktı” şeklinde konuştu.

AĞIRLIĞI AZALTMAK, HER YERDE DAHA HIZLI YAPAR…

Lotus otomobillerinin mühendislik tekniğine bakıldığında, kullanılan son teknoloji ve ileri düzey materyeller ile donanmış aerodinamik yapısının ilk olarak göze çarpmakta olduğunu dile getiren Jonathan Stretton; ”Öncü ve eklemli alüminyum şasimiz güçlü, sert, güvenli ve hafiftir. Bu şasi sıklıkla kopyalanmıştır, ancak rakiplerimiz tarafından hiçbir zaman iyileştirilmemiştir. Kuvvetli fakat hafif, aynı zamanda sürüşü kolay olması, diğer araçlara kıyasla Lotus’un sıradışı yaklaşımını odak noktası haline getirir. Lotus’un kurucusu Colin Chapman, şöyle ifade etmiştir: ‘Düz yolda gaza basmak seni daha hızlı yapar, ancak ağırlığı azaltmak her yerde daha hızlı yapar.’ Bu düşünce, Lotus’a Formula 1 Constructors şampiyonluğunda yedi, Formula 1 Drivers şampiyonluğunda altı defa birincilik getirmiştir” açıklamasında bulundu.

ROYAL MOTORS HAKKINDA…

Royal Motors, 1982 yılında kurulmakla beraber lüks araba ithalatı, pazarlaması ve saygı duyulur müşteri memnuniyeti servisiyle 35 senelik tecrübesini devam ettirmekte. Royal Motors, aynı zamanda dünyanın en prestijli araba markası olan Rolls-Royce Motors Cars’ın Türkiye Distribütörlüğü ile yeni Lotus markasının distribütörlüğünü de sürdürüyor.

Lotus arabaları, firmanın mühendisliğinden mükemmelliğe, yapımından dizaynına kadar tüm süreçte titiz çalışmaya kendini adamasından faydalanır. Saf sürüş tecrübesini sağlayan yaklaşımı ile mükemmel bir biçimde şekillendirilmiştir…

Royal Motors Lotus Cars

Sadece düz çizgi performansını artırmaktan ziyade bir arabanın ağırlığını azaltmak, süspansiyonun doğru kalibrasyonunu sağlar. Bu net kullanım daha iyi gövde ve hız kontrolü sağlar, ancak sürüş konforu ve rahat hissetme duygusundan ödün vermez. Ağırlığın genel olarak azaltılması da ağırlık dağıtımının optimize edilmesine, yüksek hızda virajlarda bir spor otomobilin duruşuna ve dengesine büyük katkıda bulunur…

Her bir Lotus el yapımıdır ve Norfolk’daki meşhur Hethel Fabrikası’nda her sene iki bin spor araba üretimi yapılmaktadır. Kültüründen son derece gurur duyan Lotus, kenar kesim dizaynları ile müşteriye eşsiz deneyim sunmayı amaçlayarak, tüm İngiliz zanaatkarlığını gözler önüne serer. Kendisini sadece araba kullanma deneyimine adayan Lotus, eşi benzerine az rastlanır deneyimler ile otomobil dünyasında fark yaratmaya devam etmektedir…     

]]>
https://www.kadikoylife.com/ingiliz-efsanesi-lotus-kadikoyde/feed/ 0
Butterfly Güzellik Merkezi açıldı https://www.kadikoylife.com/butterfly-guzellik-merkezi-acildi/ https://www.kadikoylife.com/butterfly-guzellik-merkezi-acildi/#comments Thu, 07 Dec 2017 21:30:08 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=40099 Şartlar ne olursa olsun kadınlar için olmazsa olmazlar arasında yer alan güzellik merkezlerine bir yenisi daha eklendi. Kozyatağı İnönü Caddesi üzerinde kapılarını açan Butterfly Güzellik Merkezi, emsallerinden hayli iddialı olarak hizmete girdi.

Başta ATV olmak üzere pek çok kanalda yayınlanan programlardan tanıdığımız Asiye Yüksel tarafından kazandırılan güzellik merkezinin açılışına; aralarında Turgay Kıran, Tanju Çolak ve Elif karlı da olmak üzere pek çok ünlü isim katıldı.

GÜZELLİK MERKEZİ, KUAFÖR, SOLARYUM, KALICI MAKYAJ…

Butterfly Güzellik Merkezi‘nde başta kuaförlük olmak üzere sauna, masaj, solaryum, kalıcı makyaj, cilt bakımı, kirpik boyama, kirpik ekleme ve porselen makyaj gibi hizmetler verilecek.

butterfly güzellik merkezi

]]>
https://www.kadikoylife.com/butterfly-guzellik-merkezi-acildi/feed/ 1
Dünya Değişim Akademisi’nin ilk merkezi Kadıköy’de açıldı https://www.kadikoylife.com/dunya-degisim-akademisinin-ilk-merkezi-kadikoyde-acildi/ https://www.kadikoylife.com/dunya-degisim-akademisinin-ilk-merkezi-kadikoyde-acildi/#respond Tue, 05 Dec 2017 11:24:06 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=39997 Dünya Değişim Akademisi’nin ilk merkezi, senelerdir kişisel gelişim alanında çalışan ve birçok başarıya imza atmış olan kişisel gelişim uzmanı Merve Tanrıverdi tarafından Kadıköy Kozyatağı’nda coşkulu bir kutlamayla açıldı. “Değişim Zamanı” sloganı ile hizmete giren merkezde uzmanlar, değişmek isteyenler için dünyanın en güçlü, doğal, kadim yöntemlerini sunacak.

Kadıköy Kozyatağı’nda açılan mekan; huzur, güven ve bilgelik dolu bir ortam sunuyor. Dünya Değişim Akademisi uzmanları; “Değişim için kendin olman gerekiyor. Değişmek için kendini parçalaman gerekmiyor. Zihin ve duygu titreşimi durup, kendinize erişince değişim başlıyor” diyerek, herkesi dünyanın en güçlü, doğal ve kadim teknikleriyle kendini keşfe ve değişimin, gelişimin akışına açık olmaya davet ediyor.

Dünya Değişim AkademisiDEĞİŞMEKTE KARARLI OLANLARIN İLK ADRESİ…

Dünya Değişim Akademisi’nde temel olarak nefes, biyoenerji, vücut çalıştırma teknikleri, konsantrasyon ve enerji merkezi çalışmaları sunulacak. Stres ve gerginliği atma, kısa sürede etkili ve derin gevşeme, öfke, korku, kaygı kontrolü gibi uygulamalar da yapılacak çalışmalar arasında. Değişmekte kararlı olanların ilk adresi olacak Dünya Değişim Akademisi; güçlü kadrosu, zengin pratik ve teorik sunumları ile canayakın, aydın ve deneyimli bir ortam sunuyor.

Dünya Değişim Akademisi – Kozyatağı

www.dunyadegisimakademisi.com  – info@dunyadegisimakademisi.com

]]>
https://www.kadikoylife.com/dunya-degisim-akademisinin-ilk-merkezi-kadikoyde-acildi/feed/ 0
Misina Beylerbeyi’ni listenize ekleyin https://www.kadikoylife.com/misina-beylerbeyini-listenize-ekleyin/ https://www.kadikoylife.com/misina-beylerbeyini-listenize-ekleyin/#respond Fri, 03 Nov 2017 07:05:28 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=39067 Fenerbahçe ve Göztepe’den sonra Boğaziçi’nin Beylerbeyi bölümünde üçüncü şubesini açan Misina Balık’ı, olmazsa olmaz mekanlarınız listesine eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Beylerbeyi’nde, tarihi Beylerbeyi İskelesi’nin tam karşısında kapılarını açan Misina Beylerbeyi öylesine özenli bir dekorasyona sahip ki, kendinizi bambaşka bir ortamda hissediyorsunuz. Toplam beş kattan oluşan mekanda, aynı anda 300’den fazla konuk ağırlanabiliyor. Lezzet konusunda ise İstanbul’un en iddialı mekanları arasında olduğu zaten biliniyor.

Misina Balık

AYSEL İPAR & KAZIM POLAT, MİSİNA BEYLERBEYİ’NDE…

Kadıköy Life dostları arasında yer alan ve yaşam deneyimlerinden çok şey öğrendiğimiz Türk Sanat Müziği sanatçısı Aysel İpar ve sevgili eşi Gazinocular Kralı Kazım Polat’ı, bu defa Boğaz’da ağırlamak istedik. “Neresi” diye düşünürken Misina Balık’ın sahibi Suat Yılmaz aradı ve Beylerbeyi’nde olduğunu söyledi. Bunun üzerine mekanın ilk müşterileri arasında yer almak adına rotayı Beylerbeyi Misina’ya çevirdik. Gördüğümüz manzara karşısında öylesine etkilendik ki, hayret halimiz dakikalarca sürdü. Kadıköy Life Dergisi sayfalarında sizlere mekan ile ilgili tüm ayrıntıları aktaracağız.

Şahin Timurcan, Ömer Yalkın, Deniz Van Bosseloene, Erhan Yener, Berna Mc Garry ve Philippe Mc Garry…

BELÇİKA’DAN KONUK AĞIRLADILAR…

Mekanın bir arka masasında, Moda’dan dostlarımızı da gördük. Belçika’dan konukları olduğunu dile getiren Şahin Timurcan; “Biz de burayı yeni öğrendik. Moda Sahil’den tanıdığımız şefimiz Suphi Kuyumcu’nun davetiyle geldik ve çok memnun kaldık” şeklinde konuştu.

İlknur & Nezih Gültekin, Mehveş Demirel…

GÜLTEKİN’LERİN KONUĞU MEHVEŞ DEMİREL…

Dubai-İstanbul arasında mekik dokuyan İlknur & Nezih Gültekin çifti de Misina’nın konukları arasındaydı. Gültekin’ler; “Buraya Mehveş Demirel’i ağırlamak için geldik” diyerek, mekanı ve  lezzetleri çok beğendiklerini söylediler.

Aziz Kadayıf, Eldeniz Memmedov, Uladzimir İlyin, Yaugeni Shapchts ve Korhan Akgün…

YATIRIM KARARINI KUTLADILAR…

Transformatör üreten MKS’nin genel müdürü Korhan Akgün’e, Misina Beylerbeyi’nde rastladık. Mekanın beşinci katını kapatan Akgün; “Rusya, Azerbaycan ve Belarus’tan dostlarımız var. Türkiye’ye trafo konusunda yatırım yapma kararı aldılar. Kutlamak gerekir diyerek buraya geldik” açıklamasında bulundu.

İlker Ünaldı, Şeref & Ela Özer…

ANKARA’NIN EN GÜZEL TARAFI İSTANBUL’A GELMEK…

Ankaralı genç işadamlarımızdan İlker Ünaldı, Şeref & Ela Özer çiftinin konuğu olarak İstanbul’a geldi. Şeref Özer tarafından temsil edilen Feltouch’un ürettiği akustik ve dekoratif çözümleri inceleyen Ünaldı’ya, aynı günün akşamında balık ziyafeti verildi. İlker Ünaldı, Misina Beylerbeyi’nde gerçekleşen bu ziyafet sonrasında “Ankara’nın  en güzel taraflarından biri de İstanbul’a gelmek. Bu bir de balık ziyafeti ile taçlanıyorsa başka ne denir?” diye konuştu.

Mine-Hakan-Ulaş-Hasan Bayraktar…

EVLİLİK YILDÖNÜMÜ KUTLAMASI…

Misina Beylerbeyi, Bayraktar Ailesi’nin evlilik yıldönümü kutlamasına da ev sahipliği yaptı. Karaköy’de elektrik malzemeleri satışı yapan Mine & Hakan Bayraktar çifti, 26. evlilik yıldönümü kutlaması için seçtikleri mekanda oğulları Ulaş ve Hasan’ın da yanlarında olması ile “İşte bizim mutluluğumuz. Başka ne isteyebiliriz” diyerek, bizleri de duygulandırdı.

Kazım Polat

Aysel İpar, Kazım Polat ve Suat Yılmaz…

BALIK SEVMEYEN KAZIM POLAT, “BALIK” DEDİ…

Balık ve deniz ürünleri ile arası pek de iyi olmayan Kazım Polat’ın “Ben mezeleri test edeceğim” demesine rağmen gelen balıkların neredeyse tamamını yemesi, en çok Aysel İpar’ı sevindirdi. Zira her konuda çok iyi anlaşan çiftin bu konuda anlaşamıyor olması, zaman zaman sorun yaratıyordu. Bunun için de Misina’nın sahibi Suat Yılmaz’a teşekkürlerini ileten Aysel İpar, “İyi ki bu akşam buraya gelmişiz” mesajı verdi.

Kadir Toprakkaya, Canan Toprakkaya, Suat Yılmaz, Aysel İpar ve Kazım Polat…

Beylerbeyi’nde, tarihi Beylerbeyi İskelesi’nin tam karşısında kapılarını açan Misina Beylerbeyi öylesine özenli bir dekorasyona sahip ki, kendinizi bambaşka bir ortamda hissediyorsunuz…

Toplam beş kattan oluşan mekanda, aynı anda 300’den fazla konuk ağırlanabiliyor. Lezzet konusunda ise İstanbul’un en iddialı mekanları arasında olduğu zaten biliniyor…

]]>
https://www.kadikoylife.com/misina-beylerbeyini-listenize-ekleyin/feed/ 0
Bağdat Caddesi’ne 25 milyon TL’lik yeni soluk; BEYMEN Suadiye https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesine-milyon-tllik-yeni-soluk-beymen-suadiye/ https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesine-milyon-tllik-yeni-soluk-beymen-suadiye/#respond Thu, 07 Sep 2017 12:37:41 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=37681 Yarım asırdır Türkiye moda sektörü ile dünya lüks perakende sektörünün öncü markaları arasında yer alan BEYMEN, Bağdat Caddesi’nin yeni çehresine değer katacak BEYMEN Suadiye 481 ile Cadde’nin yeniden doğuşuna imza atmayı hedefliyor. Basın mensuplarına özel tanıtımı gerçekleştirilen mağaza, 8 Eylül Cuma günü itibariyle müşterilerini ağırlamaya başlayacak.

Büyük bir heyecanla hayata geçirilen, yeni ürün kategorileri, mimari tasarımı ve sunduğu alışveriş deneyimiyle fark yaratan, 2015 Ağustos ayından bu yana çalışmaları devam eden ve dünyaca ünlü İngiliz perakende mimarı HMKM tarafından projelendirilen BEYMEN Suadiye, toplam 25 milyon TL’lik yatırım tutarıyla da dikkat çekiyor.

700’Ü AŞKIN DÜNYA MARKASI, 20 FARKLI ÜRÜN KATEGORİSİ…

BEYMEN Suadiye, 5 bin metrekareye yayılan alanı, 700’ü aşkın dünya markası ve 20 farklı ürün kategorisiyle Beymen’in en büyük cadde mağazası olma özelliğini taşıyor. BEYMEN, yeni yatırımı ile Türkiye genelinde toplam 90 mağaza ve yaklaşık 78 bin metrekare ile 1.700 personele ulaştı.

Boyner Grup Perakende Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Beymen CEO'su Elif Çapçı

ELİF ÇAPÇI: BEYMEN SUADİYE İLE KUSURSUZ BİR BEYMEN DENEYİMİ SUNUYORUZ…

BEYMEN Suadiye 481’in BEYMEN’in son dönemde gerçekleştirdiği en önemli  yatırım olduğunun altını çizen Boyner Grup Perakende Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı (COO) ve Beymen CEO’su Elif Çapçı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Çok uzun zamandır gönlümüzde Bağdat Caddesi’nde büyük, müstakil bir binada flagship bir BEYMEN mağazası yatıyordu. Aradığımız lokasyonu bulunca, 2015 yılında Akiş GYO’nun inşaata başlamasıyla projeyi hayata geçirdik. BEYMEN Suadiye ile kusursuz bir BEYMEN deneyimi sunuyoruz.

ANADOLU YAKASI’NDA RÖNESANS…

Metrekare büyüklüğünden dolayı tüm ürün kategorilerimize yer verme imkanımız oldu. Kadın, erkek, kozmetik, kids ve home departmanlarımız, mağazamızın farklı katlarında özel dekorları ile müşterilerimizi ağırlıyor olacak. BEYMEN Suadiye 481 ile Anadolu Yakası’nda bir Rönesans’a da tanıklık edeceğiz. Bağdat Caddesi’nde Erenköy’den Suadiye’ye bir geçiş söz konusu ve biz de bu yeni yapılanmanın önemli mihenk taşlarından biriyiz. Vaktiyle BEYMEN, Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’nde nasıl bir enerji yarattıysa, şimdi aynı şekilde Bağdat Caddesi’nde de bu enerjiyi yaratacağız. BEYMEN Suadiye’nin Bağdat Caddesi’nde önemli bir buluşma noktası olacağına inanıyoruz.

Beymen Suadiye

İLK YIL CİRO HEDEFİ 100 MİLYON TL…

Bağdat Caddesi’ndeki Erenköy mağazamıza göre çok daha geniş metrekareye, yeni kategorilere ve zenginleşmiş marka karmasına sahip olan BEYMEN Suadiye mağazamızda ilk yıl ciro hedefimiz 100 milyon TL. Boyner Grup olarak gelişen teknolojiye de büyük önem veriyor ve ciddi yatırımlar yapıyoruz. ‘Asistanım’ adlı uygulamamız ile 2017’de En İyi Dijital Müşterim Deneyim Ödülü’ne layık görüldük. Mağaza-online birlikteliğine inanıyoruz. İnsani dokunuşlarla müşterilerimizi özel hissettirmeye gayret ediyoruz.”

MURAT TÜRKİLİ: KENDİNİZİ BİR EVDE AĞIRLANIYORMUŞ GİBİ HİSSEDECEKSİNİZ…

Beymen CEO’su Elif Çapçı’dan sonra söz alan ve davetlilere mağazayı gezdiren BEYMEN Artistik Direktörü Murat Türkili, Nişantaşı’nda başlayan süreci BEYMEN Suadiye ile Bağdat Caddesi’nde devam ettireceklerini, misafirlerine mağazanın her katında kendilerini bir evde ağırlanıyormuş hissi yaşatmayı hedeflediklerini belirtti. Her katın kendine ait bir anlatım metodu olduğunu ifade eden Türkili, müşterilerin mağazayı gezerken farklı bir hikayede var olduklarını deneyimleyeceğini aktardı.

“ASKIDA İYİLİK” PROJESİNE DESTEK…

BEYMEN, Suadiye açılışıyla birlikte Boyner Grup sosyal sorumluluk projelerinden “Askıda İyilik”e de destek verecek. Askıda İyilik ile BEYMEN müşterileri, alışverişlerine ek olarak BEYMEN desteğiyle ve özel bir fiyatla hazırlanan iyilik paketlerini satın alabilecek. Bu iyilik paketleriyle farklı sivil toplum kuruluşlarının üniversite öğrencisi bursiyerlerine giysiler hediye ederek destek olabilecekler.

Beymen Satınalma ve Üründen Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Polat Uyal

BEYMEN Satınalma ve Üründen Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Polat Uyal, markaları uyum içerisinde bir araya getirmenin büyük bir ekip işi olduğunu, hedeflerinin sektörde dünya liderliği ve bunu devam ettirmek olduğunu paylaştı…

BEYMEN Artistik Direktörü Murat Türkili

BEYMEN Artistik Direktörü Murat Türkili, Boyner Grup bünyesinde devletin de desteğiyle bir tasarım merkezi kurulacağını ve çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Türkili, söz konusu merkez ile birlikte tasarımın tescillendiği bir sürece girileceğini, özgün tasarım açısından da tasarım merkezinin büyük önem taşıdığını ifade etti…

BEYMEN, Bağdat Caddesi’nin yeni çehresine değer katacak BEYMEN Suadiye 481 ile Cadde’nin yeniden doğuşuna imza atmayı hedefliyor…

BEYMEN Suadiye, 5 bin metrekareye yayılan alanı, 700’ü aşkın dünya markası ve 20 farklı ürün kategorisiyle Beymen’in en büyük cadde mağazası olma özelliğini taşıyor…

]]>
https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesine-milyon-tllik-yeni-soluk-beymen-suadiye/feed/ 0
Lezzetin yeni adresi; Aras Et & Kebap https://www.kadikoylife.com/lezzetin-yeni-adresi-aras-kebap/ https://www.kadikoylife.com/lezzetin-yeni-adresi-aras-kebap/#respond Sat, 26 Aug 2017 21:35:45 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=37434 Ataşehir’in Şerifali bölgesinde damak zevkine önem verenler için hizmete giren Aras Et & Kebap, beklediği şöhreti kısa zamanda yakaladı. Geçtiğimiz yıl UNESCO koruması altına giren Gaziantep mutfağının doğduğu topraklarda yetişen ve bugün ünlü şefler arasına girmeyi başaran Aras Hancıoğlu yönetimindeki mekan, ünlü isimlerin de uğrak yeri oldu.

KADIKÖY LIFE CEMİYET HABERLERİ SAYFALARINDA…

Kısa zamanda Kadıköy’den, özellikle Bağdat Caddesi çevresinden önemli bir müdavim kitlesi oluşturan Aras Et & Kebap, Eylül ayından itibaren Kadıköy Life sayfaları ve cemiyet haberlerinde yer alacak. Böylece Aras Hancıoğlu ve başarı hikayesini, mekanın ve Gaziantap’e özgü özel lezzetlerin ayrıntılarını sizlerle paylaşacağız. Bizi takip edin…

Aras Hancıoğlu

Ataşehir’in Şerifali bölgesinde damak zevkine önem verenler için hizmete giren Aras Et & Kebap, beklediği şöhreti kısa zamanda yakaladı…

Aras Et Kebap

]]>
https://www.kadikoylife.com/lezzetin-yeni-adresi-aras-kebap/feed/ 0
Özel Medicana Kadıköy Hastanesi hizmete giriyor https://www.kadikoylife.com/ozel-medicana-kadikoy-hastanesi-hizmete-giriyor/ https://www.kadikoylife.com/ozel-medicana-kadikoy-hastanesi-hizmete-giriyor/#respond Thu, 24 Aug 2017 13:30:36 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=37340 Türkiye’nin modern, son teknoloji ve nitelikli sağlık personelleriyle gelişmiş yeni hastanesi Özel Medicana Kadıköy, Kızıltoprak’ta hizmete giriyor. 20’nin üzerinde branşta her bölümdeki uzman doktorların mutlaka bir akademik profesör ile desteklenmesi, öne çıkan birçok yönü dışında sağlık kuruluşunu diğer hastanelerden ayıran en önemli özelliği oldu. Böylece daha başarılı ve güvenli tedavi imkanları sağlanabilecek.

25 yıllık doktor ve yöneticilik tecrübesiyle Kadıköy ve Anadolu’nun çeşitli illerinde başarılı çalışmalara imza atan Dr. Yalçın Gürsoy Yıldırım, Özel Medicana Kadıköy Hastanesi’nin Genel Müdürlüğü’ne getirildi.

Medicana Kadıköy Hastanesi

İSTİHDAMA ÖNEMLİ KATKI…

Fenerbahçe Stadyumu ve Bağdat Caddesi’nin başladığı nokta arasında önemli bir lokasyonda, Kızıltoprak’ta inşa edilen hastane binası fiziki nitelikleri ve tasarımlarıyla da ayrıcalıkları barındırırken; sağlık kuruluşu Eylül ayı itibariyle hizmete girmesi ile birlikte doğrudan yaklaşık 500, dolaylı olarak da binlerce kişiye istihdam sağlayacak.

YILDIRIM, KADIKÖY LIFE DERGİSİ’NE KONUŞTU…

Kadıköy Life Dergisi Yayın Kurulu Başkanı Kadir Toprakkaya’ya hastaneyi tanıtan Genel Müdür Dr. Yalçın Gürsoy Yıldırım, çok hassas ve komplike sağlık sorunlarının aynı çatı altında tedavi edilebildiği sistem için bir hayli çaba sarf ettiklerini, Medicana zincirinin uzun yıllardır birikim ve tecrübelerinin yeni ve donanımlı bir hizmet binasıyla sağlık sektöründe ve hasta memnuniyetinde çıtanın yükselmesine bir tık daha katkı sağladığına vurgu yaptı.

DÜNYA STANDARTLARININ ÜZERİNDE…

Türkiye genelinde 65 yaş üstü yaş oranı yüzde 8 iken Kadıköy’de bu rakam, Avrupa’da olduğu gibi yüzde 16’larda tespit edildi. Bu nedenle sadece yenidoğan, çocuk, genç ve orta yaş için değil, Özel Medicana Kadıköy Hastanesi ileri yaş da olmak üzere tüm yaş grupları için tasarlanmış. Zemine doğru inen donanımlı alanları ile birlikte hastane, 12 katlı bir tesis olarak hayata geçirilmiş. Her biri ayrı materyal ve malzemelerle donatılmış 6 ameliyathanesi ve çeşitli görüntüleme sistemleri, hastanenin dünya standartlarındaki özelliklerinden sadece bazıları. Hastanenin en ilginç özelliklerinden biri de, bina içerisindeki su buharından beslenen, duvarlarını sarmış yeşil örtü ve bitkiler. Hasta için ayrı, refakatçileri için ayrı giriş kapıları ve oturma alanları da bulunabilen hasta odaları, teknik içerikleriyle dünya standartlarının da üzerinde görülüyor.

Medicana Kadıköy Hastanesi

ADETA “SAĞLIK ÜSSÜ”

Medya ve turizm faaliyetleri nedeniyle sık sık Türkiye ve çeşitli ülkelerde seyahat eden Kadıköy Life Dergisi Yayın Kurulu Başkanı Kadir Toprakkaya; “Hastanenin özelliklerinden çok etkilendim, bir sağlık üssü gibi olmuş adeta. En gelişmiş ülkelerdeki hastane manzaraları buraya taşınmış. Yıllar öncesi ile kıyasladığımızda bu görüntüler, zamanda yolculuk gibi” diyerek, Özel Medicana Kadıköy Hastanesi’nin Türkiye’de sağlık hizmetlerine Kadıköy merkezli katkı sağlayacak olmasından ötürü mutluluğunu dile getirdi.

Özel Medicana Kadıköy Hastanesi Genel Müdürü Dr. Yalçın Gürsoy Yıldırım özel röportajı ve sağlık kuruluşuna yönelik ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin Eylül & Ekim 2017 sayısında yer alacak.

Medicana Kadıköy Hastanesi

Özel Medicana Kadıköy Hastanesi, zemine doğru inen donanımlı alanları ile birlikte 12 katlı bir tesis olarak hayata geçirilmiş…

Özel Medicana Kadıköy Hastanesi’nin en ilginç özelliklerinden biri de, bina içerisindeki su buharından beslenen, duvarlarını sarmış yeşil örtü ve bitkiler…

]]>
https://www.kadikoylife.com/ozel-medicana-kadikoy-hastanesi-hizmete-giriyor/feed/ 0
BARKER Kırtasiye 4. şubesini Erenköy’de açtı https://www.kadikoylife.com/barker-kirtasiye-subesini-erenkoyde-acti/ https://www.kadikoylife.com/barker-kirtasiye-subesini-erenkoyde-acti/#respond Thu, 17 Aug 2017 18:57:51 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=37154 BARKER Kırtasiye’nin dördüncü şubesi, Erenköy Ethemefendi Caddesi üzerinde hizmete girdi. Yıllar önce Göztepe Mahallesi’nde küçük bir semt kırtasiyecisi olarak kapılarını açan BARKER, bugün yaklaşık 600 bin kişinin yaşadığı Kadıköy’de en sevilen ve güven duyulan markalar arasında yerini aldı.

Göztepe’nin yanı sıra Bağdat Caddesi üzerinde Selamiçeşme’de, Cemil Topuzlu Caddesi üzerinde Caddebostan’da mağazaları bulunan BARKER Kırtasiye’nin dördüncü şubesi, Erenköy’ün Ethemefendi Caddesi üzerine kapılarını açtı. Her türlü kırtasiye ürünlerinin yanında kitap, oyuncak, çanta ve hobi araç-gereçlerinin bulunduğu mağazada fotokopi, internet ve mail çıktısı, scanner tarama işlemleri de yapılmakta.

Barker Kırtasiye

Göztepe’nin yanı sıra Bağdat Caddesi üzerinde Selamiçeşme’de, Cemil Topuzlu Caddesi üzerinde Caddebostan’da mağazaları bulunan BARKER Kırtasiye’nin dördüncü şubesi, Erenköy’ün Ethemefendi Caddesi üzerine kapılarını açtı…

]]>
https://www.kadikoylife.com/barker-kirtasiye-subesini-erenkoyde-acti/feed/ 0
Gabbia kalitesi Acıbadem’e geldi https://www.kadikoylife.com/gabbia-kalitesi-acibademe-geldi/ https://www.kadikoylife.com/gabbia-kalitesi-acibademe-geldi/#respond Sun, 02 Jul 2017 13:05:09 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=36280 Cafe & Bistro konseptinin tecrübeli markalarından Gabbia, Acıbadem sosyal ve gece hayatına “merhaba” dedi. Şehrin göbeğinde metropolün keşmekeşinden uzak huzurlu spesiyaller ve mekan atmosferi sunan Gabbia, çeşit çeşit dünya mutfağının yanı sıra serpme kahvaltılarıyla da hayli iddialı…

Kadıköy Life Dergisi olarak Gabbia’nın kapılarını, hafta sonu brunchı için araladık. Yayın kurulumuzun emektar isimleri, avukat çiftimiz İrem Toprakkaya Babalık & Hüsnü Babalık ile İstanbul’un gayrimenkul-medya sektöründe tanınmış yüzü Recai Tanıtkan’ın da ailesiyle katıldığı buluşmada lezzet, havuzun ruhu okşayan su damlaları, kuşların dansı, trafik kaosundan ve gürültüden uzak, dört cephesi geniş bahçe ve yeşil ile benzenmiş huzur dolu saatler hakimdi.

Gabbia

ACIBADEM’E NEZİH BİR DOKUNUŞ…

Tecrübeli işletmeci Hale Araj Yiğit yöneticiliğinde lezzet severlere kazandırılan Gabbia, Bağdat Caddesi’nin hizmet kalitesi esintilerini Acıbadem’e semt dokusu eşliğinde yansıtıldı. Lokasyonunda önemli bir eksiği gideren Gabbia Cafe & Bistro; “Öyle bir mekan olsun ki içinde lezzetiyle birlikte sükunet, geniş bahçeler, çocuklarımız için oyun odaları olsun. Aklımız aracımızda da kalmasın, valesi bulunsun. Yazın ağaçları ve yeşiliyle püfür püfür essin, dallarına kuşlar konsun, havuzundan suyunu içsin. Yemeğimizi yerken araç klaksonları ve gürültü kaosuyla lokmalarımız boğazımıza dizilmesin, bedenim ve ruhum atmosferle birleşsin” diyenler için birebir…

AYRINTILAR, KADIKÖY LIFE DERGİSİ’NDE YER ALACAK…

Sektöre uzun yıllarını veren Murat Karakuş’un işletmesini gerçekleştirdiği Gabbia Cafe & Bistro’ya yönelik ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin Temmuz & Ağustos sayısında yayınlanacak.

Kadir Toprakkaya, Adem Giden, Hüsnü Babalık, İrem Toprakkaya Babalık, Kemal Babalık, Kubğilay Şenyiğit, Can Elmas, Melahat & Recai Tanıtkan, Canan Toprakkaya…

Bu masada hem sohbet var, hem de Acıbadem’e yeni bir değer kazandırmanın mutluluğu… Kazım Reçberoğlu, Ayfer Ceylan Reçberoğlu, İlker Aktaş, HaleAraj Yiğit, Murat Karakuş ve Alev Doğru Karakuş…

Melahat & Recai Tanıtkan çifti, Alev Doğru Karakuş ile haftasonu brunchını başarılı iş temaslarına dönüştürüyor…

İrem Toprakkaya Babalık & Hüsnü Babalık çiftinin biricik oğulları Kemal o kadar hızlı büyüdü ki, doğal atmosferden kendini de alamayınca Gabbia Cafe & Bistro’nun havuzu yanında dakikalarca dans figürlerini sergiledi…

Ada ilerleyen yıllarda profesyonel bir fotoğraf sanatçısı, Ayşenaz da milyonları peşinden sürükleyecek bir isim olabileceğini hayal ettiren bu anları keyifle yaşadı…

Gabbia, çocuklar için de büyük mutluluk… Ayşenaz Yiğit, Vatan Şahin Sarı ve Ada Karakuş…

]]>
https://www.kadikoylife.com/gabbia-kalitesi-acibademe-geldi/feed/ 0
Uzakdoğu mutfağı Rona Concept Asia, Suadiye’de! https://www.kadikoylife.com/uzakdogu-mutfagi-rona-concept-asia-suadiyede/ https://www.kadikoylife.com/uzakdogu-mutfagi-rona-concept-asia-suadiyede/#respond Sat, 24 Jun 2017 19:06:15 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=36043 Suadiye Oteli’nin dillere destan Adalar manzaralı terasında yer alan Rona Concept Asia, konuklarını ağırlamaya başladı. Merve Naz Sadıkoğlu tarafından Kadıköy’e kazandırılan mekanda konuklar, suşi ile birlikte Uzakdoğu mutfağının sır dolu lezzetlerini de keşfetmeye başladı.

RONNIE JARIYAWIRIYA YÖNETİMİNDE…

Adını Uzakdoğu’nun ünlü çizgi romanından alan Rona Concept Asia, konuklarına hayli farklı bir ortamda Uzakdoğu’ya ait özel lezzetler sunuyor. Mekanın mutfak yönetimi ise, geçtiğimiz yıllarda North Miami Beach ve Nobu’da Executive Chef olarak görev yapan Ronnie Jariyawiriya’ya emanet edilmiş.

Rona Concept Asia ile ilgili diğer ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısında Tolga Küçük röportajı ile yayınlanacak. Ayrıntılı bilgi için; www.ronaconceptasia.com

Rona Concept Asia’yı Kadıköy’e kazandıran isim, Merve Naz Sadıkoğlu. Marka ile ilgili uzun zamandır üzerinde çalıştığı bilgisini veren genç işletmeci; “Burada olması gereken iki önemli unsur vardı, iyi bir şef ve olağanüstü bir manzara. Bunların ikisi de olunca “Tamam” dedik ve kapılarımızı açtık” dedi…

Rona concept asia

Merve Naz Sadıkoğlu, Kadıköylülerin yakından tanıdığı Rana & Erkan Sadıkoğlu çiftinin kızları. Kendisini gastronomi konusunda eğiten ve hala da eğitim almaya sürdüren Merve Naz Sadıkoğlu; “En büyük desteği ailemden görmekteyim. Her şeyim olan onlara bir defa da aracılığınızla teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu…

]]>
https://www.kadikoylife.com/uzakdogu-mutfagi-rona-concept-asia-suadiyede/feed/ 0
Bibuçuk efsanesi Kadıköy’de https://www.kadikoylife.com/bibucuk-efsanesi-kadikoyde/ https://www.kadikoylife.com/bibucuk-efsanesi-kadikoyde/#respond Mon, 05 Jun 2017 19:47:05 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=35580 Kadıköylülerin yakından tanıdığı özel lezzet markası “bibuçuk”, Kadıköy Bahariye’de hizmet vermeye başladı. Caddebostan, Suadiye ve Ataşehir’deki üç şubesiyle aylık 20 binden fazla kişiyi lezzetleriyle buluşturan marka, gelen ısrarlı teklifler sonrasında Bahariye Caddesi’nde şube açmaya karar verdi.

Geçtiğimiz ay kapılarını açan Bibuçuk Bahariye, açılır açılmaz yoğun ilgi görmeye de başladı. Bundan 16 yıl önce Mehmet Akkent, Devrim Sirmen ve Hakan Akalın tarafından kurulan ve çok sevilen markanın öyküsünü, Kadıköy Life Dergisi sayfalarında yayınlanmak üzere kaleme aldık.

Üçlünün başarısındaki nedenler herkes tarafından bilinmeli ve örnek alınmalı diyor, derginin Temmuz ayında çıkacak olan yeni sayısını mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz…

Bibuçuk markasını yaratan üçlü; Mehmet Akkent, Hakan Akalın ve Devrim Sirmen… Bu üç ismin Boğaziçi Üniversitesi’nde başlayan okul arkadaşlığının iş arkadaşlığına dönüşmesinin hikayesi de hayli ilginç…

bibuçuk

 

]]>
https://www.kadikoylife.com/bibucuk-efsanesi-kadikoyde/feed/ 0
Göztepe’ye yeni bir kuyumcu; Pate Mücevherat https://www.kadikoylife.com/goztepeye-yeni-bir-kuyumcu-pate-mucevherat/ https://www.kadikoylife.com/goztepeye-yeni-bir-kuyumcu-pate-mucevherat/#respond Fri, 26 May 2017 14:35:39 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=35163 Göztepe’de yeni bir kuyumcu daha açıldı. Geçtiğimiz ay Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi üzerinde Pate Mücevherat markası ile hizmete giren mağazada, kuyumculuk sektörünün seçkin ürünleri satılıyor.

Göztepe’nin seçkin ailelerinden Demirözü Ailesi’nin üçüncü kuşak temsilcisi Sedat Demirözü tarafından kazandırılan Pate Mücevherat’ta, özel tasarımlardan oluşabilen siparişler de kabul ediliyor.

Sade ve net bir dekorasyona sahip Pate Mücevherat’ta, sektörün ünlü isimlerinden Cem Sevinç satış sorumlusu olarak çalışıyor. Sedat ve Serkan Demirözü kardeşlerin babası Nejat Demirözü ise, zaman zaman destek vermek adına mağazaya katkı veriyor…

]]>
https://www.kadikoylife.com/goztepeye-yeni-bir-kuyumcu-pate-mucevherat/feed/ 0
Eğitim zincirine yeni bir halka; Eser Koleji https://www.kadikoylife.com/egitim-zincirine-yeni-bir-halka-eser-koleji/ https://www.kadikoylife.com/egitim-zincirine-yeni-bir-halka-eser-koleji/#respond Mon, 15 May 2017 19:22:30 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=34857 Çeyrek asırlık eğitim tecrübesine sahip öğretmenlerin ortak birikimi Eser Koleji, geniş katılımlı açılış töreni ile hizmete girdi. “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözüne dikkat çeken kurucu Fen Bilimleri Öğretmeni Ömer Şahan; “Süper nesil için düğmeye bastık. Bilginin altın çağındayız, şimdi çimlenme, yeşerme zamanı” dedi.

Maltepe’de Eser Koleji’nin açılışına, eğitim camiasından birçok ismin yanı sıra iki aylık sürede kayıtlarını gerçekleştiren geniş veli kitlesi katıldı. İstanbul Milletvekili Hurşit Yıldırım, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Abdülhalik Baş, Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Özden Arpacı ile birlikte çok sayıda yönetici, okulun son teknoloji laboratuvar ve donanımlı sınıflarını gezdi. Kadıköy Belediyesi Meclis Başkanı Yener Kazak ve Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ gibi tanınan isimler de açılış heyecanına ortak oldu.

Eser Koleji

“AMACIMIZ, KALICI ESERLER BIRAKMAK”

Günümüzde öğrencilerin görerek, dokunarak, yaşayarak öğrenebilmesinin önemine vurgu yapan Ömer Şahan; “Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, okuma yazma oranlarının yüzde 10’larda bile olmadığı dönemlerde ‘Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ dedi. O zamanın zorlukları ortada, şimdi ise şartlar çok farklı. Çok daha ileri gitmeliyiz. Kolejimizin isminde çıkış noktamız, Başöğretmen’in bu sözüdür. Amacımız, kalıcı eserler bırakmak” mesajı verdi.

Eser Koleji

Çeyrek asırlık eğitim tecrübesine sahip öğretmenlerin ortak birikimi Eser Koleji, geniş katılımlı açılış töreni ile Maltepe’de hizmete girdi…

“OKUL VE DERSHANECİLİK DENEYİMLERİMİZİ BİRLEŞTİRDİK”

20 yılı aşkın süredir okul, dershaneler ve kurslarda ekipleriyle birlikte önemli gözlem ve tecrübeleri olan Şahan, tüm bu birikimleri öğretmenlerle birlikte Eser Koleji’nde topladı. Ataşehir’de Kuzey Koleji, Bostancı ve Maltepe’de Artı Sonsuz Kolejleri, Kadıköy’de Seviye Dershaneleri ve yine Kadıköy’de Taç Özel Eğitim Kursu, Ömer Şahan’ın öğretmen kimliğiyle birlikte sahip olduğu eğitim kuruluşları arasında yer alıyor.

Eser Koleji

Ömer Şahan ve kızı Zeynep Ezgi…

BÖLGEDE ÖNEMLİ BİR EKSİĞİ GİDERDİ…

Anaokulu, ilkokul ve ortaokuldan oluşan Eser Koleji, 3 bin 500 metrekare kapalı alan ve 1.500 metrekare açık bahçesiyle Maltepe’nin yanı sıra Kadıköy, Ataşehir, Kartal ve Sancaktepe gibi ilçelerden öğrenci almaya başlayarak, kısa sürede 500 kişilik kontenjanının yarısını doldurdu. Robotik sınıfı, bilgisayar sınıfları, akıl oyunları odası, resim atölyesi, müzik atölyesi, hayal bahçesi gibi donatı alanları, eğitim kurumunun geniş kesimine farkındalıklar kazandırıyor. Eser Koleji’nin atölyeleri, İstanbul’daki birçok eğitim kuruluşuna oranla öne çıkan kapasiteleriyle dikkat çekiyor.

Eser Koleji

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci…

OKULU İDDİALI YAPAN YÖNLERİ BİLİMSELLİK…

Eser Koleji’nde öne çıkan bazı çalışmalar ise şöyle aktarılıyor:

STEM: Fen öğretimini kapsayan alanların ilk ve ortaöğretimde bir bütün olarak değil de, birbirinden ayrı olarak öğretilmesinin sakıncalarını bertaraf etme fikrine dayanıyor. Dünyada her geçen gün daha fazla önem kazanan bu fikre, ABD tarafından 2012 yılından beri eyaletlere STEM konusunda öğretmen yetiştirmek için ödenek ayrılıyor. 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminden itibaren STEM eğitimi Eser Koleji’nde uygulanarak, ilk ve ortaöğretime değer katacak bir eğitim sistemi haline dönüşecek. STEM eğitiminin temelinde farklı disiplinlerin birlikte kullanılması, proje hazırlanması ve bu projelerin üretime dönüşerek hayata geçirilmesi yer alıyor. Matematiksel düşünme becerileri gelişen öğrenciler, fen alanlarında da çalışma kapasitelerini arttırıyor. İlk ve ortaöğretim döneminde kazanılan matematiksel düşünme becerilerinin fen eğitimi altyapısını güçlendirmesi ve proje temelli eğitime üretim süreçlerinin de eklenmesiyle STEM eğitimi, öğrenciye hayatı boyunca düşüncelerini üretime dönüştürme becerisi kazandırıyor.

Eser Koleji

BİLİMSEL DÜŞÜNME: Bilimsel Düşünme Yöntemi; problem çözmeyi, eleştirel düşünmeyi ve insan-bilgisayar etkileşimi arasındaki ilişkiyi anlamayı hedefleyen çalışmaların bütünü olarak düşünülüyor. Bilişimsel düşünme becerisine sahip olan birey, algoritmik düşünme yolu ile cevapları otomatikleştirebilir. Veriyi model veya simülasyonlar gibi soyutlaştırmalar yolu ile gösterimleyebilir. Veriyi mantıksal olarak organize edebilir ve analiz edebilir. Problemleri bilgisayar veya başka bir araç kullanarak çözmeyi sağlayacak şekilde formüle edebilir. Olası çözümleri, olası aşamaları ve kaynakları en etkili ve verimli şekilde birleştirerek tanımlayabilir, analiz edebilir. Bu problem çözme sürecini diğer farklı problem durumlarına transfer edebilir ve genelleyebilir. Bilişimsel düşünme sadece bilgisayar bilimleri, bilgi ve iletişim teknoloji alanlarında değil; fen, matematik ve sosyal bilimler gibi diğer alanlarda da öğrencilerin etkin ve verimli destek olma yönüyle öne çıkıyor.

DİJİTAL OKUL SİSTEMİ: Bu sistem içinde dijital ders anlatımları, dijital ders planları, dijital ders materyalleri, dijital ders kitapları, interaktif çalışmalar, kazanım odaklı oyunlar ve uygulamalar, öğrenci başarı grafikleri, servis tabanlı okul yönetim sistemi yer alıyor.

ÇİFT DİLLİ EĞİTİM: İngilizce ve Almanca olarak çift dil eğitimi veriliyor. Uygulanan çift dil eğitim sistemi, güçlü bir teorik yapıya sahip. Teorik altyapının eksiksiz uygulanması için kurum içi eğitimler veriliyor, sistemin doğru ve eksiksiz uygulanması yönetim tarafından denetleniyor. Ölçme ve değerlendirme için uluslararası kurumlarla birlikte çalışılıyor. Yabancı dil eğitim kitapları titizlikle seçiliyor. Eğitimin her aşaması uzmanlar tarafından planlanıp, hayata geçiriliyor. Öğrencilerin, Avrupa Dil Pasaportu çalışmaları çerçevesinde Cambridge 9-12 yaş grubu sınavlarına girerek, yabancı dil seviyelerinin uluslararası standartlara uygun olduğunu belgelendirilmesinin yolu açılıyor. Öğrencilere her yıl İngiltere’nin seçkin yaz okulları programına katılma ve dili doğal ortamında kullanarak pekiştirme fırsatı veriliyor. Bu süreçteki dil eğitimi, kültür ve spor faaliyetleri örgüsü içinde sunuluyor.

Ö3M (ÖĞRENCİYE ÖZGÜ ÖĞRETİM MODELİ): Öğrenciye Özgü Öğretim Modeli, öğrencilerin öğrenme biçimlerindeki farklılıkları belirlemeyi ve bu farklılıkları baz alarak öğretim sürecini planlamayı hedefliyor. Kişilerin öğrenme tarzları, onların parmak izleri kadar önemli. Bu tarz ne kadar iyi bilinirse, öğrencilerin başarılı bir öğrenim tecrübesi kazanmasına o kadar katkıda bulunulabiliyor.

]]>
https://www.kadikoylife.com/egitim-zincirine-yeni-bir-halka-eser-koleji/feed/ 0
Setur’un Bağdat Caddesi Şubesi hizmete girdi https://www.kadikoylife.com/seturun-bagdat-caddesi-subesi-hizmete-girdi/ https://www.kadikoylife.com/seturun-bagdat-caddesi-subesi-hizmete-girdi/#respond Sat, 13 May 2017 14:50:16 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=34791 Ülkemizin önde gelen tur operatörlerinden Setur, Bağdat Caddesi’nde hizmete girdi. Yaklaşan turizm sezonu ile birlikte tatil planlayanlara daha yakın olmak adına Bağdat Caddesi’nin Suadiye bölümünde şube açan Setur, böylelikle Türkiye genelinde 5. şubesini açmış oldu. Harbiye ve Altunizade’nin ardından İstanbul’da üçüncü şube olan Bağdat Caddesi Şubesi’nin büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Açılışı da hayli görkemli olan Setur Bağdat Caddesi’nin klasik otomobillerle yaptığı gösteri, Cadde müdavimleri tarafından ilgiyle karşılandı. Açılışa, Setur Genel Müdür Yardımcısı Murat Tomruk da katıldı. Ayrıntılı bilgiler, Kadıköy Life Dergisi sayfalarında yer alacaktır.

setur

2017 yılı tatil sezonuna “Söz Konusu Tatilse Gülümse” mottosuyla giren Setur’un açılışına, Genel Müdür Yardımcısı Murat Tomruk da katıldı…

]]>
https://www.kadikoylife.com/seturun-bagdat-caddesi-subesi-hizmete-girdi/feed/ 0
“Sonsuz Gelişim” Kadıköy’de https://www.kadikoylife.com/sonsuz-gelisim-kadikoyde/ https://www.kadikoylife.com/sonsuz-gelisim-kadikoyde/#respond Sat, 13 May 2017 09:37:48 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=34778 Eskişehir’de faaliyet gösteren Sonsuz Gelişim Psikolojik Danışmanlık Merkezi, ikinci şubesini İstanbul’da açtı. Kadıköy Cemil Topuzlu Caddesi üzerindeki Park Palas Apartmanı’nın ikinci katında düzenlenen bir kokteyl ile hizmete giren merkeze ilgi büyüktü.

İstanbul dışında Ankara, İzmir ve Eskişehir’den de katılanların yer aldığı açılışta, merkezin kurucusu Aydan Kanatlı’nın koşturmaktan yorgun düştüğü gözlerden kaçmadı. Kadıköy Life Ailesi olarak; “Bizim için önemli olan kendinizi ne kadar tanımak istediğiniz ve kendinize değer güzellikte bir yaşam alanına sahip olmak istemenizdir” sloganıyla İstanbul’da da faaliyet göstermeye başlayan merkezin hayırlı olması dileklerimizi iletiyor, başarılar diliyoruz…

sonsuz gelişim

Aydan Kanatlı’ya “Hayırlı olsun” diyenler arasında, okul yıllarından beri süren dostlukları ile bilinen Gül Oskaylar ve Zeynep Berberoğlu da vardı…

Açılışa katılanlar arasında, üniversiteden yeni mezun olmuş altı gencin iş ararken hayata tutunma ve kendilerini bulma çabasının anlatıldığı “Biz Size Döneriz” adlı yapımın yönetmen koltuğunda oturan Doğa Can Anafarta ve oyuncuları da vardı. Doğan Can Anafarta, Tarık Ündüz, Fulya Özcan, Aydan Kanatlı, Kanat Doğramacı, Esra Kur, Ayşe Dönerce, Senem Temtek, Şafak Ağaca ve Gaye Çelikağ…

Merkezin İstanbul Şubesi Yöneticisi Gaye Çelikağ, yakın dıstları Yasemin Erdem ve Gamze Özerol…

Aydan Kanatlı ile birlikte açılış için çaba harcayan ve en çok yorulan isimler arasında, merkezin Eskişehir ve İstanbul ekibi vardı. Ayşe Dönerce, Gaye Çelikağ, Esra Kur, Senem Temtek ve Şafak Ağaca…

sonsuz gelişim

Sonsuz Gelişim Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nin kurucusu Aydan Kanatlı’nın dünürü Şive Kayalıoğlu, açılışta dünürünü yalnız bırakmadı…

sonsuz gelişim

Açılışın renkli konukları arasındaki efsane tiyatro oyuncusu Gazenfer Özcan’ın kızı Fulya Özcan ve oğlu Tarık Ündüz, Kadıköy Life Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Canan Toprakkaya ile derin bir sohbete daldılar. Moda’da oturan Fulya Özcan, “Eski Moda’yı istiyorum” derken; Canan Toprakkaya’da “Keşke mümkün olabilseydi” demekle yetindi…

sonsuz gelişim

Kadıköy Cemil Topuzlu Caddesi üzerindeki Park Palas Apartmanı’nın ikinci katında düzenlenen bir kokteyl ile hizmete giren merkeze ilgi büyüktü…

]]>
https://www.kadikoylife.com/sonsuz-gelisim-kadikoyde/feed/ 0
Kalamış’ta Sahan akşamları bir hayli renkli https://www.kadikoylife.com/kalamista-sahan-aksamlari-bir-hayli-renkli/ https://www.kadikoylife.com/kalamista-sahan-aksamlari-bir-hayli-renkli/#respond Sat, 28 Jan 2017 10:41:04 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=31379 Türkiye’deki zincirlerine Kalamış’ta bir yenisini ekleyen Sahan Restoran, lezzet takipçilerinin listesinde yerini aldı.

Çiftlerden geniş ailelere, işadamlarından özel gece gruplarına kadar birçok kişinin dünyanın en zengin mutfakları arasında yer alan Gaziantep’in lezzetlerini tercih ettiği mekanın müdavimleri de oluşmaya başladı. Restoran Müdürü İlhan Güler ve yardımcısı İbrahim Daldal, misafirlerine sunumlarını yaparken Kadıköy Life Dergisi, Sahan akşamlarını görüntüledi.

Sahan

Global Teknik firması sahibi genç girişimci Deniz Gürkan, yeni yaşını dostlarının sürprizleri eşliğinde karşıladı. Ezgi Çetinel, Arınç Demiralp, Pınar Demiralp, İrem Kalmanoğlu, Deniz Gürkan, Merve Gür, Umut Gür ve Hacer Cansu Aksu…

İstanbul’da yaşayan Vanlı işadamları, sektörünün ünlü ismi Yüzbaşıoğlu Otomotiv’in Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Yüzbaşıoğlu önderliğinde hem lezzetli, hem de sohbet dolu bir akşam geçirdi…

Tanınmış plastik cerrahi uzmanı Op. Dr. Nurettin Noyan ve eşi Oya Hanım da, “Sahan Kalamış” diyen isimler arasındaydı…

Efe Erden İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Efe Erden ve Kocasoy Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Burak Kocasoy, Kalamış akşamlarından kopamayan işadamları arasında…

]]>
https://www.kadikoylife.com/kalamista-sahan-aksamlari-bir-hayli-renkli/feed/ 0
Madame Tussauds İstanbul ziyarete açıldı https://www.kadikoylife.com/madame-tussauds-istanbul-ziyarete-acildi/ https://www.kadikoylife.com/madame-tussauds-istanbul-ziyarete-acildi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:46:40 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=18439 Balmumu heykel müzesi markası Madame Tussauds’nun 21. merkezi İstanbul’da ziyarete açıldı. İstiklal Caddesi’nde bulunan Grand Pera’daki müzenin açılışı töreni, heykellerin yapım süreci ve müzeden detayların yer aldığı tanıtım filminin gösterimiyle başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, açılışta yaptığı konuşmada Grand Pera binasının restorasyonunun, kentin hafızasının tekrar canlanması adına önemli bir çalışma olduğunu söyledi. Müzelerin insanların ortak değerlerini ortaya koyduğuna işaret eden Topbaş, Madame Tussauds’nun İstanbul’da bir boşluğu dolduracağını ve turistlerin uğrak mekanı olacağını ifade etti.

madame-tussaud-istanbul-ziyarete-acildi-3

BEYOĞLU’NA BİR HALKA DAHA EKLENDİ…

Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da Beyoğlu’nun kültürün, sanatın, mimarinin ve tarihin merkezi olduğunu kaydetti. Uluslararası bir müze markasını ağırladıkları için mutlu olduklarını belirten Demircan; “Emek Sineması işlevini yeniden görmeye başladı. Bir tiyatro, 8 sinema salonu, farklı mekanlar ve Madame Tussauds var. Seviniyorum çünkü Beyoğlu zaten İstanbul’un kalbiydi, yeni bir halka daha eklendi. Bundan sonra insanlar bir de Madame Tussauds’yu görmeye gelecek” şeklinde konuştu.

madame-tussaud-istanbul-ziyarete-acildi-2

KÜLTÜR, SANAT VE TURİZM MERKEZİ…

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Nedret Apaydın ise Madame Tussauds’nun; İstanbul’un kültür, sanat ve turizm adına en önemli merkezlerinden biri olacağını aktardı. Müzenin yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olacağını vurgulayan Apaydın, Madame Tussauds’nun kalıcı bir müze olması açısından bölgeye değer katacağını vurguladı.

Madame Tussauds

Balmumu heykel müzesi markası Madame Tussauds’nun 21. merkezi İstanbul’da ziyarete açıldı…

MÜZEDEKİ 55 ESERE HER YIL YENİLERİ EKLENECEK…

Madame Tussauds İstanbul’un Grup Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner, müzenin detayları hakkında bilgi verdi. Müzede 55 eser olduğunu aktaran Suner, her yıl 3-4 heykel ekleyerek müzenin kapasitesini artıracaklarını söyledi. Sarper Suner, Madame Tussauds’nun 250 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu, müzenin uzun araştırmalar ve ünlü isimlerle görüşmelerin ardından 4 yılda tamamlandığını anlattı. Grand Pera’nın ilk iki katında hizmet verecek müzede Mustafa Kemal Atatürk, Mevlana, Fatih Sultan Mehmet, Hidayet Türkoğlu, Brad Bitt, Messi, Muhammed Ali gibi birçok ünlü ismin balmumu figürü bulunuyor.

]]>
https://www.kadikoylife.com/madame-tussauds-istanbul-ziyarete-acildi/feed/ 0
Bağdat Caddesi’ne kadın eli; Potlaç Dükkan https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesine-kadin-eli-potlac-dukkan/ https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesine-kadin-eli-potlac-dukkan/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:46:38 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=18415 Kadıköy Belediyesi Potlaç Kadın El Emeği Pazarı’nda 19 hafta boyunca satış yapan kadınlar, Bağdat Caddesi’nde dükkan açıyor. 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü’nde Caddebostan’da yapılacak Potlaç Dükkan açılışına tüm kadınlar davetli…

Kızılderililerin değiş-tokuş bayramlarına verilen isim olan Potlaç; Kadıköy Belediyesi’nin ve Kadıköylü kadınların düzenlediği etkinlikler sonucunda ortaya çıkan projelerden biri. Kadınlarla yapılan toplantılar sonucunda, tamamen kadınların el emeği ürünlerinden oluşan bir pazar açılmasına karar verildi. Başvuru için yapılan duyuru ve çağrılar sonucunda 200’den fazla bireysel ve sivil toplum kuruluşu talebi oldu. Potlaç Kadın Emeği Pazarı,  toplam 40 stant ile 28 Mayıs günü ilk kez açıldı.

Potlaç Dükkan

KADINLAR ARASINDAKİ DAYANIŞMAYI GÜÇLENDİRDİ…

Takı tasarımı ürünlerinden tutun da bez bebekler, dikiş-nakış ürünleri, yağlı boya resimleri, atık malzemelerden çanta, cam ve seramik hediyelikler gibi birbirinden farklı ve güzel el emeği göz nuru ürünler hem sokağı güzelleştirdi, hem de kadınlar arasındaki dayanışmayı güçlendirdi. Potlaç ağınını ilk temelinin, Kadın Çalıştayı ve sonucunda çıkan Yerel Eşitlik Eylem Planı’na dayandırdıklarını belirten Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Bahar Yalçın, ağ işleyişini ise şöyle anlattı:

bagdat-caddesine-kadin-eli-potlac-dukkan-2

ÜRÜN TASARIMI VE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞLADI…

“Ürün çeşitliğinin sağlanması, rekabetin asıl amacının önüne geçmemesi, farklı işleve sahip ürünlerin pazara konulması ve herkesin faydalanabilmesi için pazar rotasyon sistemini kullandık. Her üretici kadının pazardan en adil ve en sık biçimde faydalanması amacı ile getirilen rotasyon kuralı, başvuru yoğunluğuna göre kadınların kaç kez ürünlerini sergileyeceklerini belirledi. Kısa vadede Kadıköy’de yaşayan ve gıda dışı üretim yapan kadınların ürünlerini satarak gelir elde etmesini amaçlayan Potlaç Kadın Emeği Pazarı’nın uzun vadeli hedefi ise kadınlara ürün tasarımı, girişimcilik, kooperatifçilik gibi konularda Kadıköy Belediyesi olarak destek sunmak. Potlaç ağındaki kadınlar şu anda ürün geliştirme, girişimcilik ve kooperatifleşme eğitimleri alıyor.”

Potlaç Dükkan

SAHADAN DÜKKANA…

Kadıköylü kadınların Mayıs ayında Moda’da başlayan Potlaç serüveni, 25 Kasım itibariyle Caddebostan Kültür Merkezi’deki Potlaç Dükkan’a taşınıyor. Pazartesi hariç her gün 10.00-21.00 saatleri arasında açık olacak Potlaç Dükkan’da kadınlar nöbetleşe görev alacak. Kadıköylü kadınlar için dükkana ürün koyabilmenin ön koşulları ise yine Kadıköy’de yaşıyor olmak (ikamet belgesi), ürünlerin kendi üretimi olması ve vergi muafiyeti belgesi almış olmak.

bagdat-caddesine-kadin-eli-potlac-dukkan-4

Potlaç Dükkan

Potlaç Dükkan

]]>
https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesine-kadin-eli-potlac-dukkan/feed/ 0
Migros Jet Ömer Paşa açıldı https://www.kadikoylife.com/migros-jet-omer-pasa-acildi/ https://www.kadikoylife.com/migros-jet-omer-pasa-acildi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:46:38 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=18417 Bintaş marketler zincirini satın alan Migros, bu marketleri tek tek “Migros Jet” konseptine dönüştürmeye devam ediyor. Özellikle Anadolu Yakası’ndaki önemli noktalarda tüketiciye ulaşmayı hedefleyen marka, en son Migros Jet Ömer Paşa’yı Kadıköylüler ile buluşturdu.

Ömer Paşa Sokağı’nın Bağdat Caddesi girişinde 22 Kasım 2016 tarihi itibariyle kapılarını açan market, Caddebostan sakinleri tarafından büyük ilgi gördü. Açılışa bölge sakinlerinden Recai Tanıtkan, Süleyman Akpınar, Muammer Ayvalı ve Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Fahri Tekeşin gibi isimler katıldı.

migros-jet-omer-pasa-acildi-6

migros-jet-omer-pasa-acildi-1

migros-jet-omer-pasa-acildi-4

migros-jet-omer-pasa-acildi-3

Migros Jet

]]>
https://www.kadikoylife.com/migros-jet-omer-pasa-acildi/feed/ 0
Madame Tussauds İstanbul açılıyor https://www.kadikoylife.com/madame-tussauds-istanbul-aciliyor/ https://www.kadikoylife.com/madame-tussauds-istanbul-aciliyor/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:46:38 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=18418 250 yıllık büyüleyici tarihe sahip Madame Tussauds’nun İstanbul’daki merkezi, Türkiye’nin ve dünyanın yıldız isimlerinden oluşan balmumu figür koleksiyonu ile kapılarını 28 Kasım’da açmaya hazırlanıyor.

Açılış öncesinde Madame Tussauds’nun ve İstanbul’daki yeni merkezin açılış hikâyesini ve balmumu figürlerin yapım aşamalarını paylaşmak üzere Madame Tussauds İstanbul’un Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner, bir basın toplantısı düzenlendi. Suner, Madame Tussauds İstanbul’un açılış sürecine ilişkin süreci tüm detaylarıyla anlattığı konuşmasında şunları ifade etti:

madame-tussauds-istanbul-aciliyor-3

MÜZECİLİĞE YEPYENİ BİR PERSPEKTİF GELİYOR…

“Türkiye’den ve dünyadan tarih, kültür sanat, bilim ve spor alanlarında 55 ünlü ismin balmumu figürleri, sevenleriyle buluşmak üzere merkezimizde yerlerini aldı. Her yıl 3-4 yeni sürpriz isimle koleksiyonumuzu genişletmeyi hedefliyoruz. Madame Tussauds, müzeciliğe yepyeni bir perspektif getiriyor. Müzenin yanı sıra bir eğlence merkezi olarak ziyaretçilerimizin yıldızların birebir kopyası olan balmumu figürleri yakından inceleyebilecekleri, dokunabilecekleri, rahatlıkla birlikte fotoğraf çektirebilecekleri interaktif bir ortam yaratmak için çalıştık. Madame Tussauds İstanbul için hem çok yoğun, hem de çok heyecanlı bir hazırlık süreci geçirdik. Emeklerimizin ödülü, ziyaretçilerimizin merkezimizde geçireceği mutlu anlar olacak. Bunun için 28 Kasım itibariyle yıldızlara dokunmak isteyen herkesi Madame Tussauds İstanbul’a davet ediyoruz.”

madame-tussauds-istanbul-aciliyor-2

DÜNYADAKİ 21. MERKEZ…

Madame Tussauds İstanbul’un, dünyadaki 21. merkez olacağını söyleyen Sarper Hilmi Suner; “Bağlı olduğumuz ve 4 kıta 23 ülkede 111 merkezle hizmet veren Merlin Entertainments şirketinin en önemli hedefi, insanların eğlenceli ve keyifli zaman geçirmesine vesile olmak. Bunu yaparken merkezlerimizi hizmete sunduğumuz şehirlerin turizm cazibesine de önemli katkıda bulunuyoruz. Coğrafi konumu, genç ve dinamik nüfusu, önemli bir turizm merkezi olması nedeniyle Türkiye, bizim için en önemli ülkelerden biri. Madame Tussauds İstanbul’un hem şehir sakinleri hem de turistlerin mutlaka ziyaret edilmesi gerekenler listesinde kısa sürede ilk sıralara yerleşeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

madame-tussauds-istanbul-aciliyor-5

6 FARKLI ALAN, KARAKTERLERE UYGUN ÖZEL ARKA PLANLAR…

Madame Tussauds İstanbul, 28 Kasım Pazartesi saat 14:00 itibariyle ziyaretçilerini kabul etmeye başlayacak. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Grand Pera projesinin ilk iki katında, 2 bin metrekarelik bir alanda eğlenceli, interaktif ve eşsiz bir eğlence sunmaya hazırlanan merkez; tarih, bilim, sinema, müzik, spor ve parti bölümlerinden oluşuyor. Her bölümde ilgili yıldızlar, karakterlerine uygun özel arka planlar önünde sergileniyor.

madame-tussauds-istanbul-aciliyor-4

madame-tussauds-istanbul-aciliyor-8

Madame Tussauds

]]>
https://www.kadikoylife.com/madame-tussauds-istanbul-aciliyor/feed/ 0
Kadıköy’ün lezzet noktalarına Macca Fish de katıldı https://www.kadikoylife.com/kadikoy%c2%92un-lezzet-noktalarina-macca-fish-de-katildi/ https://www.kadikoylife.com/kadikoy%c2%92un-lezzet-noktalarina-macca-fish-de-katildi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:46:36 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=18391 Damak zevkine düşkünlüğü ile ayrı bir yerde tutulan Kadıköylüler, özel bir lezzet noktasına daha kavuştu. E-5 yan yolda, Kozyatağı’ndan Bostancı yönüne giderken sağ tarafta yer alan Macca Fish isimli mekanı not almanızı ve bir kez mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz.

CUNDA MUTFAĞININ EŞSİZ LEZZETLERİ MACCA FISH’TE…

Mekan olarak ihtişamdan uzak olsa da, Macca Fish’te balığın her çeşidinin usta ellerde nasıl da muhteşem lezzetlere dönüştüğüne tanık olacaksınız. Cunda mutfağının eşsiz lezzetlerinin masaları süslediği, mezelerinin damağınızda unutulmaz tatlar bıraktığı, bahçesinde hoş sohbetler edilebildiği, fondan yükselen Türk Sanat Müziği ile dinlenebileceğiniz özel bir mekan keşfetmiş olacaksınız. “Biraz da ihtişam olsaydı” diyecekseniz, o zaman bu lezzetlerden vazgeçip, iki kat para ödemeyi de göze alabileceğinizi unutmayın deriz.

songül demir maccafish

SONGÜL DEMİR ALMANYA YOLCUSU…

Geçtiğimiz akşam uğradığımız mekanda bir veda partisine de tanık olduk. IBSS Danışmanlık’ın başarılı elemanlarından Bilgi Sistemleri Uzmanı Songül Demir, Almanca’sını daha da geliştirmek ve mesleğine ek bilgiler katmak adına Almanya’ya gitme kararı almış, arkadaşları ise ona bir veda partisi düzenlemişlerdi. Macca Fish’in özel lezzetleriyla başlayan gece ilerleyen saatlerde yerini bir miktar hüzne bırakmış olsa da, sevginin ve dostluğun böylesine güçlü olmasına tanık olmak bizleri de mutlu etti.

ibss danışmanlı, maccafish

“SENİ HİÇ UNUTMAYACAĞIZ”

Coca Cola, Unilever, Çalık Holding, Çimsa, Oto Koç, SunExpress gibi markalara danışmanlık hizmeti veren IBSS çalışanları, arkadaşları için düzenledikleri veda partisinde “Seni hiç unutmayacağız” mesajı verdi. Özcan Demirbilik, Aykut Burgay, İhsan Şen, Yasemin Günaydın, Ozan Eroğlu, Recep Durdu, Turan Erdoğan, Cihan Şirin,  Bora Savcı Özer, Armağan Aysen, Arzu Pekcan, Ercan Pekcan ve Mustafa Şahin…

Mert Baş, büşra kahriman, macca fish

BAŞ AİLESİ BAŞ BAŞA…

Bostancı sakinlerinden Baş ailesi, hafta sonu verecekleri balık ziyafeti için Macca Fish’i tercih etti. Genç elektrik mühendislerimizden Mert Baş; “Santral inşaatlarına hız verilecek, işler yoğunlaşacak. En çok buranın lezzetlerini özleyeceğim” diyerek memnuniyetini ifade etti. Mert Baş, Büşra Kahriman, Özer Baş ve Nurdan Baş…

Macca fish

ALTINLAR GÖKŞEN ÜNAL’A…

Kozyatağı sakinlerinden oluşan bir grubun iki yıldır düzenlemekte oldukları “Altın Günleri”, aralıksız ve fire vermeden sürüyor. Kasım ayının kazananı ise Gökşen Ünal oldu. Bunu kutlamak için grup Macca Fish’te toplandı. Esra Al, Gökşen Songülen Ünal, Mustafa Ünal, Tarkan Kelebek, Murat Durmuş, Serhat Söylemez, Pınar Kelebek ve Neval Durmuş…

Macca Fish

KÖŞKTE DİZİ ÇEKİMİ VAR…

Şile’nin Ömerli bölgesinde muhteşem bir köşkün sahipleri olan Ufuk & Neslihan Araz çifti, köşkte çekim olması nedeniyle kendilerini Macca Fish’e atanlar arasındaydı. “Kördüğüm” isimli diziye de ev sahipliği  yapan çift, diziden gelen rol teklifini kabul etmediklerini, ama ev sahipliği yapmaktan memnun oldukları bilgisini paylaştılar. Bu arada Ufuk Bey, köşk ve hikayesini Kadıköy Life Dergisi sayfalarında paylaşmak adına bizleri misafir edeceğini ve kapılarını açacağını da söyledi. Sonra unutur mu bilemeyiz ama, eğer unutmaz ise bizi takip etmenizde fayda var diyoruz…

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoy%c2%92un-lezzet-noktalarina-macca-fish-de-katildi/feed/ 0
Barış Market, Göztepe’de ikinci şubesini açtı https://www.kadikoylife.com/baris-market-goztepe%c2%92de-ikinci-subesini-acti/ https://www.kadikoylife.com/baris-market-goztepe%c2%92de-ikinci-subesini-acti/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:46:27 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=18329 Göztepe’nin ünlü marketi Barış Market; bölgede ikinci, Anadolu Yakası’nda ise altıncı şubesini açtı. Ömer Paşa Caddesi üzerinde 46 numaralı apartmanın altında faaliyete geçen marketin 25 Ekim Salı günü düzenlediği açılış etkinliğinde, hayli renkli görüntüler vardı.


32 YILLIK BİR MAZİSİ VAR…

Bugün Üsküdar, Ümraniye, Kurtköy gibi yerleşim yerlerinde marketleri bulunan Barış Market’in en önemli özellikleri arasında “mahalle bakkalı sıcaklığını” taşıyor olması geliyor. Yusuf Aktaş ve kardeşleri tarafından 1984 yılında Etiler Narin Sitesi’nde başlayan öyküleri, Kadıköy Life Dergisi’nin Kasım & Arallık 2016 sayısı sayfalarında yayınlanacak.

Sinan Aktaş, Osman Obak, Yusuf Aktaş ve Mücahit Aktaş açılış günü hep birlikte 6'ncı şubenin hayırlı olması dileklerini önce birbirleri ile paylaştılar...

Sinan Aktaş, Osman Obak, Yusuf Aktaş ve Mücahit Aktaş, açılış günü hep birlikte 6. şubenin hayırlı olması dileklerini önce birbirleriyle paylaştılar…

Barış Market

Açılış günü nedeniyle fiyatlar neredeyse yarı yarıya bir rakamla satılınca Barış Market, çevre sakinleri tarafından büyük ilgi gördü…

baris-market-goztepede-ikinci-subesini-acti-10

]]>
https://www.kadikoylife.com/baris-market-goztepe%c2%92de-ikinci-subesini-acti/feed/ 0
Parke ve parkenin ötesi Caddebostan’da https://www.kadikoylife.com/parke-ve-parkenin-otesi-caddebostanda/ https://www.kadikoylife.com/parke-ve-parkenin-otesi-caddebostanda/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:46:27 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=18337 Parke konusunda yıllardır dünyanın en iyi ürünlerini Türkiye ile buluşturan Özyapar Orman Ürünleri, Anadolu Yakası’ndaki ikinci showroomunu Caddebostan’da açtı. Cemil Topuzlu Caddesi üzerinde 27 Ekim Perşembe günü hizmete giren showroom, renkli görüntülere sahne oldu.

Yurtiçi ve yurtdışından olmak üzere çok sayıda davetlinin katıldığı açılışın kurdele kesiminde, efsane içmimarlarımızdan Metin Kaşo ile Parador Parke Satış Direktörü Dunchmin Lau da vardı. Özyapar Orman Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Cem Özyapar ile birlikte açılış kurdelesini kesen üçlünün “Hayırlı olsun” dileklerinden sonra yüz ifadelerindeki içtenlik, inanmışlığın da belirtisiydi.

parador-parke-9

ORMAN ÜRÜNLERİNDE 72 YILLIK MAZİ…

Bugünlerde sektörün ilk sıralarında yer alan Özyapar Orman Ürünleri’nin arkasında 72 yıllık bir mazi yatıyor. Öyküleri ise 1934 yılında, Erzurum’da Tahtacılar Caddesi’ndeki bir marangoz dükkanı ile başlıyor. Caddebostan Showroom’unda dünyanın en iyi parke markaları arasında gösterilen Parador’u sergileyecek olan Özyapar Orman Ürünleri; “Kullanıcı kitlemizin önemli bir bölümü Anadolu Yakası’nda, showroom açılması isteği de onlardan geldi. Parke bir defa alınan bir ürün olduğu için, rahat rahat seçim yapılması ve seçeneklerin bol olması gerekiyor. Bu hizmeti onlara vermek istedik” açıklamasında bulundu.

Özyapar Orman Ürünleri ve Parador markasının ayrıntılarını, Kadıköy Life Dergisi’nin Kasım & Aralık 2016 sayısı sayfalarında okuyabileceksiniz…

parador-parke-5

Showroomun açılışına turizm dünyasının duayen isimlerinden Turgay Kıran da katıldı…

parador-parke-7

Özyapar Orman Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Cem Özyapar, açılışta emeği geçenlere tek tek teşekkür etti. İlk isim ise sevgili eşi Sevgi Özyapar oldu…

parador-parke-4

Açılışa katılanlar arasında IPFS Sigorta Reasürans Brokerliği Pazarlama Müdürü Çiğdem Öner, Uzman Satış Yöneticisi Serap Tunmazsoy, TOURMAG Turizm Dergisi Sahibi Kadir Toprakkaya ve Kadıköy Life Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Canan Toprakkaya da vardı…

parador-parke-6

Showroom açılışına renk katmak adına 10 manken katıldı. Turgay Kıran ve Cem Özyapar’ın mankenlerin ürünleri daha da güzel gösterdiği yönündeki iltifatları, açılışın esprisi olarak kayıtlara geçti…

parador-parke-8

Açılışın onur konukları arasında yer alan ünlü içmimar Metin Kaşo, “Parador Parke benim tartışmasız tavsiye ettiğim ürünler arasındadır” dedi…

parador-parke-2

Saat 14.00 sularında başlayan açılış, akşam saat 19.30’a kadar sürdü. Daha sonra Altunizade’nin ünlü kebap markası Mabeyin’de bir davet veren Özyapar Grubu, Parador markasının özelliklerini anlatmayı burada da sürdürdü. Almanya’dan açılış için gelen Uluslararası Satış Direktörü Dunchmin Lau, burada bir sunum yaptı ve ürünün ayrıntıları hakkında oldukça doyurucu bir bilgilendirmede bulundu…

parador-parke-11

Hem açılışa, hem de yemek davetine iş çevrelerinden yoğun katılım oldu. Recai Tanıtkan, Muammer Ayvalı, Fahri Tekeşin, Sedat Yeşilyaprak, Serap Yeşilyaprak, Burcu Kösoğlu, Engin Kösoğlu ve Kıymet Tanrıver…

parador-parke-1

Ali Göktaş, Okan Kol, Fikri Arıkan, Cem Özyapar, Sevgi Özyapar, Eda Özyapar Bayrak, Metin Kaşo ve Hikmet Özyapar…

parador-parke-13

Yemek davetine, aralarında Bülent Tanırcan tarafından temsil edilen Atlas Group, Murat Kurtulmuş tarafından temsil edilen Burak Parke, Zafer Canıbek tarafından temsil edilen Başarı Parke gibi Özyapar Orman Ürünleri’nin bayileri ve dostları da katıldı…

parke

Özyapar Orman Ürünleri’nin Avrupa Satış Direktörü Erol Özüm ile Türkiye Pazarlama Müdürü Fatih Erdoğan’ın ev sahipliği yaptığı yemek davetinde, grubun temsil ettiği bir başka marka olan GRABO’nun Pazarlama Müdürü Daniel Beketi de açılış için Almanya’dan gelenler arasındaydı. OCK Yapı’dan Ömer Çetinkaya, Genesis Parke, Pana Yapı, Çınar Parke gibi ünlü parke satıcıları ve kullanıcıları da geceye katılarak, Özyapar Ailesi’ne “Yanınızdayız” mesaji verdiler…

parador-parke-10

Cem Özyapar tarafından açılışın ve sonrasındaki yemek davetinin kahramanları arasında gösterilen Eda Özyapar’a ayrı bir teşekkür vardı. Yaklaşık 300 davetlinin neredeyse tamamı ile ilgilinen Eda Özyapar, bir hayli yorgun düştü. Recai Tanıtkan, Eda Özyapar, Süleyman Akpınar, Kadir Toprakkaya, Canan Toprakkaya, Melahat Tanıtkan ve Derya Tatlı…

]]>
https://www.kadikoylife.com/parke-ve-parkenin-otesi-caddebostanda/feed/ 0
Kadın elinin değdiği her yer güzelleşir https://www.kadikoylife.com/kadin-elinin-degdigi-her-yer-guzellesir/ https://www.kadikoylife.com/kadin-elinin-degdigi-her-yer-guzellesir/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:46:24 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=18321 Bağdat Caddesi’ne güzellik merkezi sanat ile geldi; güçlerini birleştiren kadınların azmi, ortaya mükemmel bir uyum ve çalışma çıkardı.

Dört arkadaşın güçlü bağları ticarette de ortaklıklarını getirdi. Finans uzmanı ve bankacı kardeşler, uzun zamandır estetik sektörünün içerisinde olan iki arkadaşları ile birlikte Caddebostan’a Grena Güzellik Merkezi’ni kazandırdı. “Sanat her yerde güzeldir” diyen iş kadınları, güzellik salonunu “nar” temalı eserler ile donatarak, ünlü ressam Canan Berber’i de misafirleriyle buluşturdu.

kadinin-elinin-degdigi-her-yer-guzellesir-1

HEM GÜZELLİK, HEM DE SANAT…

“Çalışmadan yapamam, çalışan genç kalır” diyen başarılı iş kadını ve Grena’nın ortaklarından Arzu Türegün, finans sektöründen emekli olmasının ardından bir hayalini daha gerçekleştirerek, yıllardır yakınlık duyduğu güzellik sektörüne giriş yaptı. “Diğer uygulama ve seanslarla birlikte masaj benim için olmazsa olmazdı, tüm yüküm üzerimden gidiyordu. Şimdi salonumuzda masaj da var” diyen Arzu Türegün; kardeşi Ayşim Türegün, estetisyen ve masöz Fatoş Atalar ve Nihan Şener ile birlikte çalışmalarına hız verdi.

kadinin-elinin-degdigi-her-yer-guzellesir-7

İNCE RUHLU SANATÇIDAN KADIN GİRİŞİMCİLERE POZİTİF YAKLAŞIM…

Daha çok nar temalı çalışmaları ile tanınan, Avrupa’da eserleri birçok sergide ilgiyle alıcı bulan ünlü ressam Canan Berber, kadın girişimcilerin internet üzerinden kendisine ulaşmalarının ardından açılışlarında eserlerini de sergileme taleplerine olumlu yanıt verdi. Berber, etkinlikte İstanbullu takipçileriyle de buluştu.

Ressam Canan Berber’in sanata dair açıklamaları, Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısında yayınlanacak.

kadinin-elinin-degdigi-her-yer-guzellesir-2

kadinin-elinin-degdigi-her-yer-guzellesir-3

kadinin-elinin-degdigi-her-yer-guzellesir-4

kadinin-elinin-degdigi-her-yer-guzellesir-6

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadin-elinin-degdigi-her-yer-guzellesir/feed/ 0
Kadıköylü gençlere Cumhuriyet Bayramı hediyesi https://www.kadikoylife.com/kadikoylu-genclere-cumhuriyet-bayrami-hediyesi/ https://www.kadikoylife.com/kadikoylu-genclere-cumhuriyet-bayrami-hediyesi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:46:24 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=18319 Yılda 3.500 çocuğa ücretsiz sanat eğitimi veren Kadıköy Belediyesi, gençler için yeni bir sanat merkezini hizmete sokuyor. Geçtiğimiz yıl Acıbadem Nazifbey Sokak’ta 110 yıllık tarihe sahip Özdemiroğlu Mektebi konağını satın alan ve restore eden Kadıköy Belediyesi, tarihi binanın kapılarını gençler için açıyor. 26 Ekim Çarşamba günü saat 18.00’de açılacak Gençlik Sanat Merkezi’nde, 14 yaş üstü gençlere müzik ve drama eğitimi verilecek.

Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi’ni tamamlayacak biçimde hizmet verecek olan Gençlik Sanat Merkezi,  673 metrekare bahçe alanı olan binada hizmet verecek. 4 katlı ve ahşap yapısı korunarak yenilenen binada 6 derslik, 3 etüt odası, 90 izleyici kapasiteli performans salonu, sergi salonu, konferans alanları, kitaplık, müzik ve film arşivi bulunuyor. 17 ayrı branşta öğrenci kabul edecek Gençlik Sanat Merkezi kayıtları ise 24 Ekim’de başladı. 4 Kasım’a kadar kayıtların süreceği merkezde eğitim ise 7 Kasım’da başlıyor.

kadikoy-genclik-sanat-merkezi-aciliyor-1

KADIKÖYLÜ GENÇLERE CUMHURİYET BAYRAMI HEDİYESİ…

Gençlik Sanat Merkezi’ne ilişkin konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu; “Yedi yıldır faaliyet gösteren Çocuk Sanat Merkezimiz var. Bu merkezimiz, 4 yaşından 14 yaşına kadar olan çocuklarımız için hizmet veriyor. Bu eğitimin sürekli olması gerektiğini düşündüğümüz için, geçtiğimiz yıl satın aldığımız bu tarihi binayı Gençlik Sanat Merkezi’ne uygun bir şekilde restore ettik. Burada gençlerimiz, kentin tarihi dokusuna uygun bir binada sanat eğitimi alacaklar. Bu bina Kadıköylü gençlere Cumhuriyet Bayramı hediyemizdir” dedi.

Gençlik Sanat Merkezi

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoylu-genclere-cumhuriyet-bayrami-hediyesi/feed/ 0
İngiliz, Fransız “Bağdat Caddesi” diyor https://www.kadikoylife.com/ingiliz-fransiz-%c2%93bagdat-caddesi%c2%94-diyor/ https://www.kadikoylife.com/ingiliz-fransiz-%c2%93bagdat-caddesi%c2%94-diyor/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:46:22 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=18289 Ulusal basında ve piyasalarda “Bağdat Caddesi’nden kaçıyorlar” başlıkları atılırken, İngiliz ve Fransızların dünyaca ünlü markaları Bağdat Caddesi’ne geliyor.


1909 yılında Fransa’da moda tasarımcısı Gabrielle Bonheur “Coco” tarafından kurulan Channel, yeni yılda Bağdat Caddesi ile buluşmaya hazırlanırken, bir başka ünlü İngiliz markası COS’un yeni yıl öncesi Bağdat Caddesi ile buluşacağı bildirildi.

cos-5

SUADİYE’DE KARŞI KARŞIYA AÇILIYOR…

Her iki marka da Bağdat Caddesi’nin Suadiye ile Çatalçeşme arasındaki bölümünde ve karşı karşıya bir konumda açılıyor. COS’un beş katlı binasının özel bir tasarımla hazırlandığı, mimari projesinin ise İngiltere’de çizildiği bilgisi verildi. İstanbul’da Zorlu  Center ve İstinye Park dışında İzmir ve Ankara’da da mağazaları bulunan COS markasının, Türkiye’de sınırlı sayıda kullanıcısı olmasına rağmen Bağdat Caddesi’nde de mağaza açmasını, hem de hayli büyük ve iddialı bir mağaza açmasını dikkate değer bulduklarını açıklayan uzmanlar, “Bağdat Caddesi her zaman bir numara olmayı sürdürecektir” yorumunda bulundu.

cos-4

COS’un İstanbul’da Zorlu Center ve İstinye Park mağazalarından sonra üçüncü mağazası, Bağdat Caddesi’nde hizmete girecek…

]]>
https://www.kadikoylife.com/ingiliz-fransiz-%c2%93bagdat-caddesi%c2%94-diyor/feed/ 0
Türkiye’de bir ilk daha Kadıköy’e çok yakıştı https://www.kadikoylife.com/turkiye%c2%92de-bir-ilk-daha-kadikoy%c2%92e-cok-yakisti/ https://www.kadikoylife.com/turkiye%c2%92de-bir-ilk-daha-kadikoy%c2%92e-cok-yakisti/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:46:22 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=18290 Türkiye’nin ilk ekolojik çocuk yuvası Kadıköy’de açıldı. Vatandaşların çocukları ile birlikte yoğun ilgi gösterdiği açılışa ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun heyecanlı gününe CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekilleri ve birçok yönetici de katıldı. Kılıçdaroğlu, Kadıköylü çocuklarla tek tek ilgilendi, bazılarının ise elini öptü.

Sahrayıcedit Mahallesi’nde gerçekleşen açılış töreninde ekolojik parka sığmayan vatandaşlar, İnönü Caddesi üzerinde yoğunluk oluşturdu.

kadikoy-ekolojik-cocuk-yuvasi-turkiyede-bir-ilk-acildi-sahrayicedit-mahallesi-kadikoy-life-dergisi-20

KILIÇDAROĞLU ÇOK BEĞENDİ…

Türkiye’de ilk kez bir ekolojik çocuk yuvası, medya mensuplarının da yoğun ilgisi eşliğinde objektiflere yansıdı. Açılış töreninin ardından ekolojik yuvada çocuklarla bir araya gelen Kılıçdaroğlu, projenin detaylarını Nuhoğlu’ndan aldı.

kadikoy-ekolojik-cocuk-yuvasi-turkiyede-bir-ilk-acildi-sahrayicedit-mahallesi-kadikoy-life-dergisi-3

MUHTAR, MUTLULUĞUNU DİLE GETİRDİ…

Kadıköy Life Dergisi, bölgenin sevilen ismi 19 Mayıs Mahallesi Muhtarı Soner Arafal’ın bahçe ile yakından ilgilendiği anlarda duygu ve düşüncelerini aldı. Arafal; “Bölgemize muhteşem bir yatırım. En önemlisi geleceğimiz çocuklarımız yeşiller içerisinde, mutlu ve güzel duygularla yetişecek. Bakın, ben bile kendimi ekolojik yuvanın bahçesine kaptırdım. Burada sebzeleri elleriyle ekecek, toplayacak ve yiyecekler. İstanbul’un göbeğinde bundan büyük mutluluk mu olur? Emeklerinden ötürü Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’na ve projede emeği geçenlere bölge sakinleri olarak teşekkür ederiz” mesajı verdi.

kadikoy-ekolojik-cocuk-yuvasi-turkiyede-bir-ilk-acildi-sahrayicedit-mahallesi-kadikoy-life-dergisi-9

EKOLOJİK ÇOCUK YUVASI NELERİ GETİRDİ?

Ekolojik çocuk yuvasında doğa dostu eğitim hedeflendi. Yeşil Yuva Projesi’nin bütün yönleriyle sağlıklı öğrenim ve öğretim mekanları, enerji tasarrufu, uygulamalı ve doğa dostu eğitimi vermeyi amaçladığı bildirildi. İnönü Caddesi üzerinde hayli değerli bir arsa üzerinde yapımı tamamlanan binanın tasarım, yapım, işletim, kullanım, bakım, onarım ve yeni işlev kazandırma aşamalarında ekolojik sistemin korunması için enerji, su, malzeme, arsa ve sermaye gibi tüm kaynaklar etkin kullanıldı. Binaya enerji sağlayan kaynağın, çevreye zarar vermeden kendini yenileyebilen kaynaklardan olması da önemli bir ayrıntı. Okul öncesi eğitimlerine ekolojik bir yuvada başlayacak çocuklar, temel çevre bilgilerini yaşayarak öğrenecek.

kadikoy-ekolojik-cocuk-yuvasi-turkiyede-bir-ilk-acildi-sahrayicedit-mahallesi-kadikoy-life-dergisi-5

110 ŞANSLI ÇOCUK EĞİTİM ALACAK…

Ekolojik yuvada 110 şanslı çocuk eğitim alabilecek. Ortalama 25-30 metrekarelik 5 adet sınıfa sahip olan yuvada 2 sınıfta 3 yaş gurubu, 3 sınıfta ise 4-5 yaş grubu eğitim görecek. Yuvada bir adet de fen sınıfı mevcut. Toplam 1.208 metrekare kapalı ve 1.633 metrekare açık alandan oluşan Bahriye Üçok Ekolojik Çocuk Yuvası’nın bahçesinde çeşitli meyve ve diğer yenilebilir bitkilerle perma kültür çalışmaları da yapılacak.

kadikoy-ekolojik-cocuk-yuvasi-turkiyede-bir-ilk-acildi-sahrayicedit-mahallesi-kadikoy-life-dergisi-10

kadikoy-ekolojik-cocuk-yuvasi-turkiyede-bir-ilk-acildi-sahrayicedit-mahallesi-kadikoy-life-dergisi-11

kadikoy-ekolojik-cocuk-yuvasi-turkiyede-bir-ilk-acildi-sahrayicedit-mahallesi-kadikoy-life-dergisi-13

kadikoy-ekolojik-cocuk-yuvasi-turkiyede-bir-ilk-acildi-sahrayicedit-mahallesi-kadikoy-life-dergisi-14

kadikoy-ekolojik-cocuk-yuvasi-turkiyede-bir-ilk-acildi-sahrayicedit-mahallesi-kadikoy-life-dergisi-17

kadikoy-ekolojik-cocuk-yuvasi-turkiyede-bir-ilk-acildi-sahrayicedit-mahallesi-kadikoy-life-dergisi-15

kadikoy-ekolojik-cocuk-yuvasi-turkiyede-bir-ilk-acildi-sahrayicedit-mahallesi-kadikoy-life-dergisi-2

kadikoy-ekolojik-cocuk-yuvasi-turkiyede-bir-ilk-acildi-sahrayicedit-mahallesi-kadikoy-life-dergisi-16

kadikoy-ekolojik-cocuk-yuvasi-turkiyede-bir-ilk-acildi-sahrayicedit-mahallesi-kadikoy-life-dergisi-4

kadikoy-ekolojik-cocuk-yuvasi-turkiyede-bir-ilk-acildi-sahrayicedit-mahallesi-kadikoy-life-dergisi-8

kadikoy-ekolojik-cocuk-yuvasi-turkiyede-bir-ilk-acildi-sahrayicedit-mahallesi-kadikoy-life-dergisi-7

kadikoy-ekolojik-cocuk-yuvasi-turkiyede-bir-ilk-acildi-sahrayicedit-mahallesi-kadikoy-life-dergisi-21

ekolojik çocuk yuvası

ekolojik çocuk yuvası

ekolojik çocuk yuvası

ekolojik çocuk yuvası

]]>
https://www.kadikoylife.com/turkiye%c2%92de-bir-ilk-daha-kadikoy%c2%92e-cok-yakisti/feed/ 0
Çikolata, lokum ve prestij severlere müjde! https://www.kadikoylife.com/cikolata-lokum-ve-prestij-severlere-mujde/ https://www.kadikoylife.com/cikolata-lokum-ve-prestij-severlere-mujde/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:46:15 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=18247 Çikolata, lokum, antika ve lüks aksesuar karması ile ayrıcalıklı bir konsept yaratan Lochita; Bağdat Caddesi Kızıltoprak’ta çok beğenilen ve tercih edilen bir mekan haline geldi. Markanın kurucusu Yeşim Albayrak, tüketiciler nezdinde hayli beğeni gören Lochita’nın daha da yaygınlaşması için taleplerin olduğunu, bu talepler doğrultusunda franchising-bayilik sistemi ile büyüme hedeflerinin olduğunu aktardı.

Lochita’nın portakallı, bergamutlu, tahinli, fındıklı, madlen ve spesiyal çikolataları; draje, akide şeker ve zereçli, narlı, antep fıstıklı, gül yapraklı muhteşem lokum çeşitleri, damaklarda eşsiz lezzet bırakmaya hazır. Prestijli hediyeler koleksiyonunda ise mavinin her tonunu yakalayabileceğiniz konsept dekorasyon ürünleri, yeşilin içinde kaybolacağınız derinliğini sunan özel aksesuarları; gold, gümüş ve platinin eşsiz gücünü yansıtan aksesuarları görülmeye değer.

cikolata-lokum-ve-prestij-severlere-mujde-lochita-3

DOĞALLIK, LEZZET VE KALİTE…

Doğallığın, lezzetin ve kalitenin ön planda tutulduğu Lochita’da ev yapımı günlük limonata, özel karışımlardan oluşmuş bitki çayları, mevye özleri ile bezenmiş reçel ve marmelatlar da lezzet tutkunlarını ağırlıyor. Farklı aromaları içeren kahve çeşitleri ise, Lochita’nın müdavimi olmanızı sağlıyor.

cikolata-lokum-ve-prestij-severlere-mujde-lochita-4

ÇİKOLATA AŞKTIR!..

“Çikolata aşktır!” felsefesi ile hayata geçen ve mutluluk dağıtan Lochita mağazasında bütçenize, size ve sevdiklerinize uygun butik ürünler sizleri bekliyor. Online olarak da (www.lochita.com) alışveriş yapabileceğiniz, telefon ile kişi ve kurumlara özel siparişler alan Lochita, yepyeni bir mağaza anlayışını sizlerle buluşturuyor.

cikolata-lokum-ve-prestij-severlere-mujde-lochita-2

Özel tatları, prestijli ikramlıkları, hediye alternatifleri, kişi ve kurumlara özel hizmet ve ürünleri ile Lochita; Bağdat Caddesi No: 70/B Kızıltoprak ve www.lochita.com online adresinde ziyaretçilerini bekliyor…

]]>
https://www.kadikoylife.com/cikolata-lokum-ve-prestij-severlere-mujde/feed/ 0
Murat Yumak: Kadıköy bir yıldız daha kazanıyor https://www.kadikoylife.com/murat-yumak-kadikoy-bir-yildiz-daha-kazaniyor/ https://www.kadikoylife.com/murat-yumak-kadikoy-bir-yildiz-daha-kazaniyor/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:46:15 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=18262 SKAL International Marmara Kulübü Başkanı Murat Yumak, bu ay sonunda hizmete girecek olan Moda Yat Kulübü Tesisleri’ni gezdi.

İstanbul’un lezzet kültürüne farklı bir bakış açısı getirerek, farklı bir yorum ile kapılarını açmaya hazırlanan balık lokantası için tesislerin işletmecisi Erkan Ulutaş’tan bilgi alan Yumak, “Kadıköy yeni bir yıldız daha kazanıyor” dedi.

Murat Yumak

LAİLA SUADİYE, 28 EKİM’DE AÇILIYOR…

SKAL International Marmara Kulübü başkanlığının yan sıra Suadiye Oteli’nin de genel müdürlüğü görevini yürüten Murat Yumak; “Kadıköy’ün, Anadolu Yakası’nın markalaşması adına yıllardır yoğun çaba harcayanlardan biriyim. Böylesine güzel bir tesisin bu amaca uygun olarak kapılarını açacak olmasından büyük mutluluk duydum. Biz de sektörün duayenlerinden biri olan Şefik Öztek ile Laila’yı bu yakaya getirdik. İnşallah, 28 Ekim’den itibaren Suadiye Oteli bünyesinde bu markayı Kadıköy ve Anadolu Yakası’na kazandırmış olacağız” şeklinde konuştu.

moda-eski-kulup-3

]]>
https://www.kadikoylife.com/murat-yumak-kadikoy-bir-yildiz-daha-kazaniyor/feed/ 0
Bağdat Caddesi’ne “Üç Maymun” geliyor https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesi%c2%92ne-%c2%93uc-maymun%c2%94-geliyor/ https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesi%c2%92ne-%c2%93uc-maymun%c2%94-geliyor/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:46:06 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=18190 Türkiye’nin önde gelen markalarının yanı sıra uluslararası markaların da birer birer çekilerek yerlerini yeme-içme mekanlarına terk ettiği Bağdat Caddesi’ne, yeni bir cafe daha geliyor.

SANDALYE’NİN YERİNDE AÇILACAK…

Cadde’nin Şaşkınbakkal’dan sonraki önemli lokasyonları arasında ikinci sırada gösterilen Caddebostan’da, daha önceden Sandalye isimli cafenin yerine açılacak olan “Üç Maymun / Cadde” için sıradışı bir mekan olacağı söyleniyor. Farklı bir pub konsepti ile Bağdat Caddesi’nin yaşamında yerini alması beklenen mekanın, 8 Ekim tarihinde açılacağı belirtildi.ÜÇ MAYMUN MOTTOSU TUTAR…

Türkiye’de ve dünyada “Üç Maymun” mottosunu kullanan pek çok marka var. Bunlardan en ünlüsü ise Mersin’de bulunan Üç Maymun Bar. Yenişehir ilçesindeki bu mekan, bölgenin adeta olmazsa olmazı konumunda. Yine Kadıköy ve Avrupa Yakası’nda küçüklü büyüklü pek çok mekan bu mottoyu kullanıyor. Görüşlerini aldığımız bazı uzmanlar, mottonun Bağdat Caddesi için çok isabetli olduğunu ve kesinlikle tutacağı görüşünde birleşiyor.

GÖRMEDİM, DUYMADIM, SÖYLEMEDİM…

Biri gözlerini, biri kulaklarını, diğeri de ağzını elleriyle kapamış üç maymun figürü ile her yerde karşılaşıyoruz. “Üç maymunu oynamak” deyimi, kişinin olaylara karışmak istememesi anlamında kullanılıyor. Japon kökenli bu figürdeki maymunların isimleri Mizaru, Kikazaru ve Iwazaru, Japonca’da sırasıyla (şeytanı) görmemek, işitmemek ve konuşmamak anlamına geliyor.

Üç Maymun

]]>
https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesi%c2%92ne-%c2%93uc-maymun%c2%94-geliyor/feed/ 0
Mimaride Beste Öncü damgası https://www.kadikoylife.com/mimaride-beste-oncu-damgasi/ https://www.kadikoylife.com/mimaride-beste-oncu-damgasi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:45:59 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=18155 Kadıköy’de dekorasyon sanatına 40 yıldır damgasını vuran Abdullah Varol’un kızı büyüdü, başarılı bir mimar olarak babasının yarım asra yaklaşan tecrübesini şekillendirdiği markasıyla taçlandırdı.

İki yıl önce Kadıköy Life Dergisi’nin cemiyet sayfalarında müzisyen Altuğ Öncü ile düğünleri yer alan mimar Beste Öncü, kendi markası Design Madrigal’in tanıtımını gerçekleştirdi.

Beste Öncü

BU TASARIMLARLA YAŞAYANLAR EVİNDEN DIŞARI ÇIKMAK İSTEMEZ…

Daha çok el emeği desenli yastıkların öne çıktığı marka lansmanında başarılı mimarı, ailesi ve yakınlarının yanı sıra sevenleri de yalnız bırakmadı. Dünyada eşi benzeri bulunmayan ve tamamen uzun uğraşlar sonucu üretilen özel tasarımlar, misafirlerin beğenisiyle karşılandı. Renkli yastıklar ve dekorasyonu tamamlayan aksesuarlar; “Beste, babasının 40 yıllık emeğine sihirli bir dokunuş gerçekleştirdi” dedirtti. Beste & Altuğ çiftinin 17 aylık kızları Neşe de, tasarımları tamamlayan gecenin mini mankenine dönüştü.

Özel tasarımların gelişim süreci ve ayrıntıları, Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısında yer alacak…

Sona - Ferit - Lara Kasar, Beste Öncü.

İstanbul’un tanınmış kuyumcularından, Bağdat Caddesi’nde Kazım Kulan Çarşısı sakini Ferit Kasar, eşi Sona ve kızı Lara ile davete katılan isimler arasındaydı. Sona – Ferit – Lara Kasar, Beste Öncü… 

beste-oncu-dizaynmadrigal-marka-acilis-mimar-dekorasyon-abdullah-varol-kadikoy-life-dergisi-10

beste-oncu-dizaynmadrigal-marka-acilis-mimar-dekorasyon-abdullah-varol-kadikoy-life-dergisi-5

beste-oncu-dizaynmadrigal-marka-acilis-mimar-dekorasyon-abdullah-varol-kadikoy-life-dergisi-1

beste-oncu-dizaynmadrigal-marka-acilis-mimar-dekorasyon-abdullah-varol-kadikoy-life-dergisi-8

beste-oncu-dizaynmadrigal-marka-acilis-mimar-dekorasyon-abdullah-varol-kadikoy-life-dergisi-11

beste-oncu-dizaynmadrigal-marka-acilis-mimar-dekorasyon-abdullah-varol-kadikoy-life-dergisi-2

beste-oncu-dizaynmadrigal-marka-acilis-mimar-dekorasyon-abdullah-varol-kadikoy-life-dergisi-7

beste öncü

]]>
https://www.kadikoylife.com/mimaride-beste-oncu-damgasi/feed/ 0
Laila rüzgarı Suadiye sahillerinde esecek https://www.kadikoylife.com/laila-ruzgari-suadiye-sahillerinde-esecek/ https://www.kadikoylife.com/laila-ruzgari-suadiye-sahillerinde-esecek/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:45:59 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=18156 Şöhreti İstanbul dışında Avrupa’nın önemli merkezlerinde de bilinen Laila efsanesinin rüzgarı, ay sonundan itibaren Suadiye sahillerinde esecek. 2000 yılında Şefik Öztek tarafından İstanbul Ortaköy’de açılan ve o yılların eğlence hayatına damgasını vuran Laila Gece Kulübü, şimdilerde Anadolu Yakası’nın yıldızını parlatmak adına Kadıköy’e geliyor.

SUADİYE OTELİ BÜNYESİNDE…

Sürekli Anadolu Yakası’ndaki eğlence olanaklarının kısıtlı olduğundan bahseden kesimlerin büyük sevinçle karşılayacağı bu haberi basında ilk kez paylaşıyor olmanın mutluluğu yanında, bölgenin markalaşması adına ciddi çaba harcayanlar olarak da haberi büyük bir zevkle hazırladığımızı paylaşmak istiyoruz. Kadıköy’de 60 yıla yakın bir mazisi olan, ilçenin ilk beş yıldızlı oteli Suadiye Oteli’nin bünyesinde kapılarını açacak olan Laila, 2000’li yıllarda olduğu gibi gece kulübü konsepti ile hizmet verecek.

Laila'nın Suadiye Oteli bünyesinde 28 Ekim'de kapılarını açacağını dile getiren Şefik Öztek, "Burada insanlar eğlencenin karşılığını tam anlamıyla alacak" mesajı verdi...

Laila’nın Suadiye Oteli bünyesinde 28 Ekim’de kapılarını açacağını dile getiren Şefik Öztek, “Burada insanlar eğlencenin karşılığını tam anlamıyla alacak” mesajı verdi…

DOĞRU YERDE, DOĞRU ZAMANDA ve DOĞRU KİŞİLERLE…

Önemi ileriki günlerde daha da iyi anlaşılacak olan markanın yaratıcısı Şefik Öztek’i, Suadiye Oteli’nde dekorasyon çalışmalarını kontrol ederken yakaladık ve Laila hakkında bilgi aldık. Sorularımıza büyük bir içtenlikle cevap veren Öztek; “Birkaç yıldır sürekli teklifler geliyor, hatta zaman zaman bu teklifler baskıya da dönüşüyordu. Ama eğer bunu yapacaksam doğru yerde, doğru zamanda ve doğru kişilerle yapmak istiyordum. Suadiye Oteli’nde bütün bu aradıklarımı fazlasıyla gördüm ve kolları sıvadım” dedi.

Daha önceki yıllarda Madame Margot Kabare'ye ev sahipliği yapan mekanda dekorasyon çalışmaları için günün her saatinde denetimde olan Şefik Öztek; "Dekorasyon konusunda oldukça iddialıyız ve bu konuda titiz davranıyoruz. Dünyanın en modern ışık ve ses sistemlerini getirttik" şeklinde konuştu...

Daha önceki yıllarda Madame Margot Kabare’ye ev sahipliği yapan mekanda dekorasyon çalışmaları için günün her saatinde denetimde olan Öztek; “Dekorasyon konusunda oldukça iddialıyız ve bu konuda titiz davranıyoruz. Dünyanın en modern ışık ve ses sistemlerini getirttik” şeklinde konuştu…

28 EKİM’DE AÇILIYOR…

Açılış tarihi olarak 28 Ekim 2016’yı hedeflediklerini dile getiren Şefik Öztek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütün içtenliğimle söylemek isterim ki, çok iddialı geliyoruz. Daha önce de söylediğim gibi zaman, yer ve doğru kişilerle büyük bir uyum içindeyiz. Laila Suadiye’de akşam saat 22.30 sularında kapılarımız açılacak ve gece yarısı 04.00’e kadar sürecek kesintisiz bir eğlence sunacağız. Müzik konseptimiz Türkçe Pop ağırlıklı olacak ve zaman zaman canlı performanslara da ev sahipliği yapacağız.”

Suadiye Oteli Genel Müdürü Murat Yumak; "Bu bölgede yaşayan insanlar, haklı olarak en iyiyi istiyorlar. Suadiye Oteli olarak bunu yıllardan beri sağladığımız için krizlerden fazla etkilenmedik. Bu konuda da çok başarılı olacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı...

Suadiye Oteli Genel Müdürü Murat Yumak; “Bu bölgede yaşayan insanlar, haklı olarak en iyiyi istiyorlar. Suadiye Oteli olarak bunu yıllardan beri sağladığımız için krizlerden fazla etkilenmedik. Bu konuda da çok başarılı olacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı…

MURAT YUMAK: BÖLGENİN MARKALAŞMASI MİSYONUMUZ…

Öztek ile yaptığımız bu mini söyleşinin son anlarına dahil olan Suadiye Oteli Genel Müdürü Murat Yumak ise; “Şefik Öztek gibi bir duayen ile bu yolculukta birlikte yürümekten işletme olarak bizler de çok mutluyuz. Bunun  dışında her zaman bölgenin markalaşması yolunda çaba harcayan, bunu misyon kabul etmiş bir işletmeyiz. Ayrıca ben TUROB, POYD ve SKAL International Marmara Kulübü’ndeki görevlerim nedeniyle de bu uğurda kişisel olarak çaba harcıyorum” açıklamasında bulundu.

Laila

]]>
https://www.kadikoylife.com/laila-ruzgari-suadiye-sahillerinde-esecek/feed/ 0
Bağdat Caddesi’ni tatlandırmaya geldi https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesi%c2%92ni-tatlandirmaya-geldi/ https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesi%c2%92ni-tatlandirmaya-geldi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:45:50 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=18113 Çikolatanın keyfi, tadı, mutluluğu ve buram buram kokusu Bağdat Caddesi’ni sarmaya başladı. Genç girişimci dünyanın marka noktasına çikolata atölyesi kurdu, Belçika esintilerini Cadde’ye taşıdı.

“Çikolata atölyesi ve  dükkanı, esnaflık hayalimdi; bu nedenle sigortacılığı bıraktım” diyen Tamer Topçu uzmanlarından eğitimi aldı, kolları sıvadı.

cikolata-bagdat-caddesi-bambino-tamer-topcu-omer-topcu-acildi-feneryolu-kadikoy-life-dergisi-1

ALMANYA DEĞİL, BELÇİKA…

Sanılanın aksine en iyi çikolataların Almanya’da değil, Belçika’da üretildiğini söyleyen girişimci; “En güzeli Belçika’da olduğu için buranın orijinal malzemelerini seçtim. Aşktır, sevgidir, mutluluktur çikolata. Elit ve ilgili bir kitlesi de olduğu için Bağdat Caddesi’ni seçtim, ilk adımımı burada attım. İlk 10 gün ilgi, beklediğimden de fazlaydı. Sık sık Avrupa’yı gezenler, Belçika malzemeleri ile özenle yapılmış çikolata arasındaki farkı iyi biliyor” diyerek, lezzet toplarını misafirlerine ikram etmeye devam ediyor.

cikolata-bagdat-caddesi-bambino-tamer-topcu-omer-topcu-acildi-feneryolu-kadikoy-life-dergisi-5

“HER ŞEYİN ÇİKOLATASINI YAPIYORUZ”

Klasik üretimlerin yanı sıra atölyede istenilen her şekilde çikolata yapabildiklerini ifade eden Tamer Topçu; “Ben yapıyorum, lezzetini oğlum Ömer onaylıyor. Misafirlerimiz ikinci kez geldiklerinde ise başarımızı anlayabiliyoruz” diyerek, Kadıköylüleri Feneryolu’ndaki Bambino’ya davet etti.

cikolata-bagdat-caddesi-bambino-tamer-topcu-omer-topcu-acildi-feneryolu-kadikoy-life-dergisi-3

cikolata-bagdat-caddesi-bambino-tamer-topcu-omer-topcu-acildi-feneryolu-kadikoy-life-dergisi-2

]]>
https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesi%c2%92ni-tatlandirmaya-geldi/feed/ 0
Suadiye’de Küba rüzgarı https://www.kadikoylife.com/suadiye%c2%92de-kuba-ruzgari/ https://www.kadikoylife.com/suadiye%c2%92de-kuba-ruzgari/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:45:47 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=18086 Suadiye sahilinin özgün mekanlarından Palma d’Oro, bulunduğu villanın en üst katında mini bir “Teras Bar” oluşturdu. Tunga ve Can Fişekcioğlu tarafından Kadıköy’ün gece hayatına kazandırılan mekan için bir açılış partisi düzenlendi. Partiye renk katan ise, Kübalı grup Son de Cuba’nın etkileyici performansı oldu.

Yaklaşık 7 yıldır Türkiye’de olan ve Caddebostan Hayal Kahvesi’nde sahne alan Kübalı grubun üyeleri, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptıkları açıklamada “Türkiye’de çok mutluyuz. Artık Türkçe’yi az da olsa konuşabiliyor ve anlayabiliyoruz” mesajı verdi.

KÜBALI GRUP İZLEYENLERİ COŞTURDU…

Grup Son de Cuba’nın solistliğini yürüten Gabriela Sains, muhteşem dansının yanı sıra sevimli hareketleriyle de gençlerin gözdesi olurken; Keyli Fidel, Roger Sanchez, Aleiksi Rivera ve orkestranın şefi Yosbanys Barcenas’tan oluşan grup, bu yaz repertuarlarına Türkçe şarkılar da ekleyeceklerini belirtti. Ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin Temmuz & Ağustos 2016 sayısı sayfalarında yayınlanacak.

suadiyede-kuba-ruzgari (4)

Palma d’Oro Teras Bar’ın açılış partisine katılan isimler arasında, uzun yıllar Fransa’da yaşayıp sonrasında Türkiye’ye dönen fotoğraf sanatçısı Aysu Kuşin de vardı. Tamar Yaramyan, Emel Ercan, Seçil Öznur Yakan, Alex Yakan, Aysu Kuşin, Sedat Yılmaz ve Canan Toprakkaya…

suadiyede-kuba-ruzgari (3)

Teras Bar’ın açılış partisinde, Suadiye Palma d’Oro müdavimlerinden Derya Karatekeli de vardı. Latin müziği ve dansları konusunda uzman olan Karatekeli, gece boyunca arkadaşları ile birlikte Grup Son de Cuba’ya danslarıyla eşlik etti…

suadiyede-kuba-ruzgari (2)

Grup Son de Cuba’nın solistliğini yürüten Gabriela Sains, muhteşem dansının yanı sıra sevimli hareketleriyle de gençlerin gözdesi olurken; Keyli Fidel, Roger Sanchez, Aleiksi Rivera ve orkestranın şefi Yosbanys Barcenas’tan oluşan grup, bu yaz repertuarlarına Türkçe şarkılar da ekleyeceklerini belirtti…

]]>
https://www.kadikoylife.com/suadiye%c2%92de-kuba-ruzgari/feed/ 0
“Fısstık Baklava Shop” Göztepe’de https://www.kadikoylife.com/%c2%93fisstik-baklava-shop%c2%94-goztepe%c2%92de/ https://www.kadikoylife.com/%c2%93fisstik-baklava-shop%c2%94-goztepe%c2%92de/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:45:28 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=17988 UNESCO koruması altına alınan Gaziantep yöresine özgü lezzetlerden baklavanın daha da yaygınlaşması adına kurulan “Fısstık Baklava Shop”, ilk halkasını Göztepe’de açtı. Daha çok İstasyon Caddesi olarak bilinen Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi üzerinde kapılarını açan Fısstık Baklava Shop bünyesinde, baklava ile birlikte ülkemize özgü lezzetlerin de satışı yapılıyor.

baklava shop (1)

YÜZDE 100 DOĞAL ÜRÜNLER…

Online satış sisteminin de bulunduğu Fısstık Baklava Shop’un bir başka özelliği ise, satışı yapılmakta olan ürünlerin tamamının yüzde 100 doğal ve bulunduğu en iyi bölgeden getiriliyor olması.  Örneğin evde yapılan reçeller Bozcaada’dan, kaymaklı lokum Afyon’dan, fıstıklı fitil lokum Osmaniye’den geliyor.

baklava shop (3)

GÜNLÜK BAKLAVA…

Baklavanın her gün uçak kargo ile Gaziantep’den geldiği bilgisini paylaşan markanın kurucusu Yasin Tayyar; “Çalıştığımız firma, bölgenin en iyi üretici firmalarından biri. Her gün uçak kargo ile ürünlerimiz geliyor. Sabahın erken saatlerinde gelen ürünlerin bir bölümü vitrine giriyor, diğer bölümü de bir gün önceden alınan siparişlerin teslimi ile devam ediyor” dedi.

baklava shop (7)

KURUMSAL MÜŞTERİLERİMİZ VAR…

Daha önceden kurumsal müşterileri için hizmet verdiklerini dile getiren Tayyar; “Baklava Shop adı altında küçük mağazalar açma nedenimiz, kurumsal müşterilerimiz dışında bu özel lezzetleri başta Göztepe ve çevresindeki komşularımıza da test ettirmek” diyerek, mekanda dondurma ve baklava servisi de yaptıklarını ifade etti.

baklava shop (6)

Fısstık Baklava Shop

Fısstık Baklava Shop

 

]]>
https://www.kadikoylife.com/%c2%93fisstik-baklava-shop%c2%94-goztepe%c2%92de/feed/ 0
Özlem Sönmez, “Marka Deko” ile Göztepe’de https://www.kadikoylife.com/ozlem-sonmez-%c2%93marka-deko%c2%94-ile-goztepe%c2%92de/ https://www.kadikoylife.com/ozlem-sonmez-%c2%93marka-deko%c2%94-ile-goztepe%c2%92de/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:45:28 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=17989 Ünlü içmimar Özlem Sönmez Kemer, yıllar sonra tekrar Göztepe’ye dönerek zor beğenenlere çözümler sunmaya başladı.

“Marka Deko” adını verdiği yeni konsept mağazasında özgün dekorasyon objeleri sergileyip satışını yapan Kemer; “Değerli dostlarımdan gelen yoğun istek karşısında tekrar mağazacılığa döndüm” dedi.

PORTMANTODAN AYNAYA, KİTAPLIKTAN MASAYA…

Yeni mağazasında az bulunan aksesuarların yanı sıra portmantodan aynaya, kitaplıktan masa ve sehpa çeşitlerine kadar pek çok çeşit bulunduracağını açıklayan Özlem Sönmez Kemer; “Tabi ki diğer ofisimizde özel müşterilerimiz için içmimari projeler ve danışmanlık hizmetlerimiz de sürecek” şeklinde konuştu.

Özlem Sönmez Kemer’in “Marka Deko” adını verdiği yeni mağazasında aydınlatma ürünlerinden duvar kağıtlarına kadar pek çok farklı ürün bulabilmek mümkün…

4 Haziran Cumartesi günü açılışı yapılan mağaza, büyük bir ziyaretçi akınına uğradı. Kemer’i yalnız bırakmayanlar arasında eski dostları da vardı.  Gonca Atabay, Tuna Atabay ve Özlem Sönmez…

Marka Deko’da hiçbir yerde bulunmayan ithal avizeler de sergileniyor…

Marka Deko


 

]]>
https://www.kadikoylife.com/ozlem-sonmez-%c2%93marka-deko%c2%94-ile-goztepe%c2%92de/feed/ 0
MARVEL İçmimarlık Acıbadem’de https://www.kadikoylife.com/marvel-icmimarlik-acibadem%c2%92de/ https://www.kadikoylife.com/marvel-icmimarlik-acibadem%c2%92de/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:45:28 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=17990 Önemi her geçen gün biraz daha anlaşılmaya başlanan içmimarlık mesleği, altın çağını yaşamaya hazırlanıyor. Kentsel dönüşüm ve kentsel yenileme çalışmalarının büyük bir hızla devam ettiği İstanbul’da, bu hizmeti vermeye yönelik bürolar da hızla çoğalmaya başladı. İşte bunlardan biri de MARVEL İçmimarlık oldu.


Şeyma Güven ve Eda Yükseker’in yıllardır devam eden dostluğu iş ortaklığına dönüştü, İstanbul çağdaş bir içmimarlık ofisine daha kavuştu. Mesleğinde çok başarılı olup her ikisi de ödüller sahibi olan Eda Yükseker ve Şeyma Güven’in MARVEL İçmimarlık adını verdikleri ofislerinde, her türülü dekorasyon uygulamalarının yanı sıra proje ve proje danışmanlığı gibi hizmetler de verilecek.

marvel-icmimarlik-acibademde (1)

ÇARPICI DEKORASYONU İLE DİKKAT ÇEKTİ…

4 Haziran Cumartesi günü Acıbadem Caddesi üzerinde açılan MARVEL İçmimarlık için bir de açılış partisi düzenlendi. Çok sayıda davetlinin katıldığı açılışta, genç içmimarlara başarı dileklerini ileten katılımcıların bir başka ortak noktası ise ofisin cadde üzerinde olması ve son derece çarpıcı dekorasyonu oldu.

marvel-icmimarlik-acibademde (2)

Marvel İçmimarlık

 

 

 

 

 

 

 

]]>
https://www.kadikoylife.com/marvel-icmimarlik-acibadem%c2%92de/feed/ 0
Sante Tıp Merkezi, yeni hizmet binasında https://www.kadikoylife.com/sante-tip-merkezi-yeni-hizmet-binasinda/ https://www.kadikoylife.com/sante-tip-merkezi-yeni-hizmet-binasinda/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:45:21 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=17949 18 yıldır Bağdat Caddesi Kızıltoprak üzerinde hizmet veren Sante Tıp Merkezi, hizmet kalitesini arttırmak ve taleplere daha sağlıklı karşılık verebilmek amacıyla Cemil Topuzlu Caddesi’ndeki yeni binasına taşındı. Sağlık emektarları Ercan Karakaş, Mehmet Ertaş ve Gündüz Yavuzer ortaklığındaki tıp merkezinde gerçekleşen açılış kokteyline çok sayıda davetli katıldı.

“BİZ AİLEDEN DE ÖTEYİZ” MESAJI…

Kadıköy Life Dergisi objektiflerinde buluşan Sante Tıp Merkezi’nin uzun yıllardır aynı çatı altında çalışan personeli; “Biz bir aileyiz, hatta aileden de öteyiz” diyerek, hizmet kalitelerini arttırmaktan ötürü mutluluklarını ifade etti.

Ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısında yer alacak…

Ercan Karakaş ve Mehmet Ertaş…

Gündüz Yavuzer…

sante-tip-merkezi-yeni-hizmet-binasinda-kadikoy-life-dergisi (5)

sante-tip-merkezi-yeni-hizmet-binasinda-kadikoy-life-dergisi (8)

sante-tip-merkezi-yeni-hizmet-binasinda-kadikoy-life-dergisi (4)

sante-tip-merkezi-yeni-hizmet-binasinda-kadikoy-life-dergisi (3)

Sante Tıp

Sante Tıp

Sante Tıp

Sante Tıp

]]>
https://www.kadikoylife.com/sante-tip-merkezi-yeni-hizmet-binasinda/feed/ 0
Alkelam Turizm, Kadıköy’de hizmete girdi https://www.kadikoylife.com/alkelam-turizm-kadikoy%c2%92de-hizmete-girdi/ https://www.kadikoylife.com/alkelam-turizm-kadikoy%c2%92de-hizmete-girdi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:45:03 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=17834 İstanbul’a, Kadıköy merkezli bir turizm firması daha kazandırıldı. Hac ve umre üzerine çalışmalarını yürütecek olan Alkelam Turizm Seyahat Acentesi, geniş katılımla hizmete girdi.

Yönetim Kurulu Başkanı Zeyyit Ekşi ile birlikte inşaat sektörünün tanınmış isimleri Mehmet Kılıç’ın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını ve Metin Tavukçuoğlu’nun da Yönetim Kurulu Üyeliğini gerçekleştirdiği firmanın açılışı; Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, Kadıköy Müftüsü İlyas Öztürk, TÜRSAB Asya BYK Başkan Yardımcısı Yiğit Arsu ve birçok davetli tarafından gerçekleştirildi.

]]>
https://www.kadikoylife.com/alkelam-turizm-kadikoy%c2%92de-hizmete-girdi/feed/ 0
İGS Fabrika Satış Mağazası Kozyatağı’nda https://www.kadikoylife.com/igs-fabrika-satis-magazasi-kozyatagi%c2%92nda%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/igs-fabrika-satis-magazasi-kozyatagi%c2%92nda%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:44:33 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=17629 Erkek giyiminin önemli markalarından İGS’nin Fabrika Satış Mağazası, Kozyatağı’nda hizmete girdi. Hazır giyimde KİP ile birlikte 1970′li yılların ilk Türk markaları arasında bulunan ve bir zamanlar erkek giyiminde trend belirleyen marka; spor ve klasik stillerde tasarlanan paltodan takım elbiseye, trikodan pantolona, gömlekten aksesuarlara kadar uzanan ürün gamıyla giyimine özen gösterenlerin tercihi konumunda.

YENİSAHRA KAVŞAĞI’NDA…

İGS’nin Fabrika Satış Mağazası, D-100 Karayolu’nun Yenisahra kavşağında, Optimum Alışveriş Merkezi yanında açıldı. Toplam 5 katlı bir binanın tamamını ürünlerine tahsis eden İGS’nin iki katı ise VIP Müşteriler için ayrıldı. Toplamda 800 metrekarelik bir kullanım alanı olan mağazada, her beden ve desende yüzlerce ürün bulunuyor.

]]>
https://www.kadikoylife.com/igs-fabrika-satis-magazasi-kozyatagi%c2%92nda%c2%85/feed/ 0
BP’den Bostancı’ya iki yeni istasyon https://www.kadikoylife.com/bp%c2%92den-bostanci%c2%92ya-iki-yeni-istasyon%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/bp%c2%92den-bostanci%c2%92ya-iki-yeni-istasyon%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:44:25 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=17596 BP’nin Bostancı Güney ve Kuzey olarak adlandırılan E5 karayolu üzerindeki karşılıklı iki yeni istasyonu, hem Kadıköy-Maltepe hem de Maltepe-Kadıköy yönündeki müşterilerin yakıt ve servis ihtiyacını karşılayacak. Acenta modeli ile işletilecek olan istasyonlar, aynı anda 22 araca servis sağlayabilecek ve günde 5.000 müşteriye hizmet verecek.

BP Türkiye Akaryakıt Ülke Müdürü Martin Thomsen, BP Bostancı Güney ve Kuzey istasyonlarının BP Türkiye’nin yeni konsepti “ışık hızında hizmet” yaklaşımının en son iki örneği olduğunu belirterek şunları söyledi:


ÇEVREYE DUYARLI BİR ALTYAPI İLE YENİLENDİ…

“BP’nin inovatif bir yaklaşımla geliştirerek sektöre getirdiği yeni bir uygulama olan acenta modeli ile işletilen istasyonlarımıza yeni iki istasyon ekledik. Müşteri memnuniyetinin, BP olarak bizim ve bayilerimizin başarısında en önemli unsur olduğuna inanıyoruz. Bostancı istasyonlarımız, bu yaklaşım çerçevesinde en son teknolojiler kullanılarak çevreye duyarlı bir altyapı ile yenilendi ve ürün portföyüne otogaz ürünü de eklendi. İki istasyonumuzda aynı anda 22 araca servis verebileceğiz.”


MODERN BİR ANLAYIŞLA DÜZENLENDİ…

İstasyonlarda ayrıca uluslararası standartlarda yiyecek içecek hizmeti sunan BTA Food & Services Group, Cakes & Bakes markası ile özel bir servis alanında müşterilerine fırın ürünleri ve sıcak içecekler sunuyor. Böylelikle Cakes & Bakes markası ve ürünleri, üç istasyonda BP müşterileri ile buluşuyor. Bostancı Güney ve Kuzey olarak isimlendirilen, karşılıklı olarak konumlanan BP istasyonları, müşterilere en iyi deneyimi yaşatmak üzere modern bir anlayışla düzenlendi. Günümüzün son teknolojileri kullanılarak inşa edilen ve çevreye duyarlı bir altyapıya sahip Bostancı Güney ve Kuzey istasyonlarında, Castrol yağ değişim ünitesi ile araç iç dış yıkama hizmetleri de sunuluyor.

BOSTANCI İSTASYONLARINA ÖZEL KAMPANYA…

BP Bostancı Güney ve Kuzey istasyonlarının açılışı nedeniyle, sadece bu istasyonlara özel bir de kampanya başladı. 31 Mart’a kadar geçerli olacak kampanya kapsamında bu iki istasyondan akaryakıt veya otogaz alışverişi yapan BP müşterileri, BP Club Kart Sadakat Programı çerçevesinde aldıkları yakıtın yüzde 5’i oranında hediye yakıt kazanacaklar. Bostancı Güney ve Kuzey istasyonlarından yakıt alanların BP Club kartlarına, alınan akaryakıt veya otogaz tutarının yüzde 5′i tutarında BP Club puan otomatik olarak yüklenecek.


]]>
https://www.kadikoylife.com/bp%c2%92den-bostanci%c2%92ya-iki-yeni-istasyon%c2%85/feed/ 0
Sağlıklı diyet yemeklerinin adresi “MUİ 36″ açıldı… https://www.kadikoylife.com/saglikli-diyet-yemeklerinin-adresi-%c2%93mui-36-acildi%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/saglikli-diyet-yemeklerinin-adresi-%c2%93mui-36-acildi%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:44:13 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=17530 Caddebostan’da Cemil Topuzlu Caddesi üzerinde çok farklı bir mekan açıldı. Hürriyet Gazetesi Seyahat Yazarı Saffet Emre Tonguç’un yeğeni İrem Tonguç tarafından Cadde’ye kazandırılan “MUİ 36″ Sağlıklı Yaşam Cafe’yi çok seveceğinizi şimdiden söyleyebiliriz.

DİYET YEMEK PAKETLERİNE GİDEN EN KISA YOL…

“Diyet yemek paketlerine giden en kısa yol” sloganıyla Kadıköylülerin yaşamına katılan mekanın açılışı bugün yapıldı. Açılışa ev sahipliği yapan isimlerden biri de Saffet Emre Tonguç oldu. Televizyon programları öncesinde kendisinin de aldığı diyet yemek paketleri ile tam 8 kilo verdiğini dile getiren Tonguç, “Ona ve programına kesinlikle çok güveniyorum” dedi.

HER SABAH ADRESİNİZE TESLİM…

Belirlenen diyet programına uygun özelliklerde günlük yemek menüsünün oluşturularak, tüm ana ve ara öğünler için taze, organik ve işlenmemiş ürünlerle her sabah hazırlanıp paketlenerek adreslere teslimat yaptıklarını ifade eden İrem Tonguç ise; “Neyin nasıl yeneceğini bilmek, zayıflamayı kolaylaştıran unsurların başında gelmektedir. Ofiste, davetlerde sağlıklı diyabetik beslenme programlarımız var. Bütün yemek paketlerimizin ortak amacı, zayıflamak ve sağlıklı beslenmektir” şeklinde konuştu.

Cumartesi saat 13.00 sularında başlayan açılış, akşamın geç saatlerine kadar sürdü. Açılışa katılanların sayısı 300 kişiden fazlaydı…
Açılışa katılanlar arasında, Saffet Emre Tonguç’un annesi Leman Hanım da vardı. "Hayırlı olsun" dileklerini ileten Leman Tonguç’un ne kadar gurur duyduğu ise gözlerinden okunuyordu. Neşe Yeşilbursa, Leman Tonguç, Saffet Emre Tonguç, Sema Timuçin Gürses, Sevtap Tonguç ve İrem Tonguç…
Saffet Emre Tonguç’un yazılarıyla renk kattığı TOURMAG Turizm Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Canan Toprakkaya ile Kültür Sanat Editörü Sedef Turan da açılışın konukları arasındaydı…
Saffet Emre Tonguç’un yakın dostları da açılışa büyük ilgi gösterdi…
]]>
https://www.kadikoylife.com/saglikli-diyet-yemeklerinin-adresi-%c2%93mui-36-acildi%c2%85/feed/ 0
Paris’ten Kadıköy’e sanat dolu yolculuk… https://www.kadikoylife.com/paristen-kadikoye-sanat-dolu-yolculuk/ https://www.kadikoylife.com/paristen-kadikoye-sanat-dolu-yolculuk/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:44:10 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=17507 16 yıl önce evliliği nedeniyle Fransa’ya taşınan Aysu Kuşin’in sanat tutkusu, insan kaynakları müdürlüğü görevinin önüne geçti. Ancak Kadıköy’e olan özlemi bitmek bilmeyen Kuşin tasını tarağını topladı; “Çocukluğum” dediği Kadıköy’e geri dönü ve atölyesini açtı.

Heykel, resim ve tasarımlar üzerine yoğunlaşan Aysu Kuşin, Kadıköy Life Dergisi’ne özel konuştu. Feneryolu’nda gerçekleşen atölye açılış töreni, ilk gün heyecanı ve sanatçıya yönelik tüm ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısında yer alacak.

]]>
https://www.kadikoylife.com/paristen-kadikoye-sanat-dolu-yolculuk/feed/ 0
Seren Fosforoğlu, sanatının patronu oldu… https://www.kadikoylife.com/seren-fosforoglu-sanatinin-patronu-oldu/ https://www.kadikoylife.com/seren-fosforoglu-sanatinin-patronu-oldu/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:43:48 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=17376 Kadıköylü ünlü oyuncu ve tiyatro sanatçısı Seren Fosforoğlu, eşi tenis hocası İbrahim Öztürk ile mutlu evliliğinde yeni dünyaya gelen kızının adını verdiği sanat evini hizmete açtı. Seren Fosforoğlu Stüdyo – Nil Sanat Evi’nin açılışı, birçok ünlü sanatçının da katılımıyla Moda’da gerçekleştirildi.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun kurdeleyi kestiği açılış töreniyle Seren Fosforoğlu, sanat hayatında yeni bir döneme girdi. Tiyatro sanatçıları Ferdi Merter, Ersin Sanver, Lale Belkıs ve gazeteci-yazar Muzaffer Ayhan Kara, “İllumina” adıyla tanınan ünlü DJ Fuat Demiroğlu’nun yanı sıra Moda başta olmak üzere İstanbul sanat ve kültür camiasından geniş katılımın olduğu açılışta Kadıköy Life Dergisi’ne konuşan Seren Fosforoğlu; “Kişi tiyatro ile kendini bulur, keşfeder. Ayrıca fotoğraf ve karikatür atölyelerimizle yetenekleri geliştireceğiz. Sıcak bir kahveyi yudumlarken kitap okumanın keyfini, müziği tadacağız. Her ay bir sergiye tanıklık edeceğiz. Hem çocuklar, hem de yetişkinler için drama sınıflarımızda eğitimlerimizi gerçekleştireceğiz. Butik mekanımızın verdiği daha sıcak enerjiyi sinerjiye çevireceğiz. Sanat huzur verir, bekliyoruz” mesajı verdi.

Özel günde açılışı yapılan, fotoğraf sanatçısı Alinur Uğurpakkan’ın Moda ve Kadıköy’den oluşan fotoğraf sergisi, ay sonuna kadar gezilebilecek. Stüdyo ve sanat evinde oyunculuk dersleri, Seren Fosforoğlu’nun yanı sıra Ferdi Merter ve 80′ler dizisinde “Laz Komiser” olarak hafızalara kazınan ünlü oyuncu Onur Dilber tarafından verilecek.

 
]]>
https://www.kadikoylife.com/seren-fosforoglu-sanatinin-patronu-oldu/feed/ 0
COS Bağdat Caddesi, 18 Kasım’da açılıyor https://www.kadikoylife.com/cos-bagdat-caddesi-18-kasim%c2%92da-aciliyor/ https://www.kadikoylife.com/cos-bagdat-caddesi-18-kasim%c2%92da-aciliyor/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:43:45 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=17348 Dünyanın en büyük giyim perakendecileri arasında yer alan H&M’in COS Bağdat Caddesi mağazası açılıyor. Uzun süredir dekorasyon çalışmaları süren mağazada hazırlıklar tamamlandı. 18 Kasım Cuma günü kapılarını açacak olan COS için yurtdışından da katılım olacak.

MİMARİ PROJESİ İNGİLTERE’DE ÇİZİLDİ…

COS Bağdat Caddesi mağazası, markanın Türkiye’deki dördüncü mağazası olacak. İlk mağazasını 2007 yılında Londra’da açan COS, Bağdat Caddesi mağazası için ayrı bir önem gösterdi. Cadde’nin Çatalçeşme bölümünde kentsel yenileme kapsamında yıkılan bir binayı kiralayarak mağaza için projelendiren marka, ilginç bir tasarım da ortaya çıkardı. Mimari projesinin İngiltere’de hazırlandığı, 25 Ekim’den bu yana İtalyan ve İngiliz uzmanların mağaza içinde konsept üzerinde çalıştıkları bildirildi.

COS Bağdat Caddesi

COS Bağdat Caddesi’nin beş katlı mağazasının önünde ve yan tarafında alışveriş yapanların oturup dinlenmeleri için oturma bantları bile düşünülmüş…

]]>
https://www.kadikoylife.com/cos-bagdat-caddesi-18-kasim%c2%92da-aciliyor/feed/ 0
DAIKIN Klima Erenköy’de açıldı… https://www.kadikoylife.com/daikin-klima-erenkoyde-acildi/ https://www.kadikoylife.com/daikin-klima-erenkoyde-acildi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:43:42 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=17328 Dünyada en çok tercih edilen klima markası Daikin’in Erenköy Bayiliği açıldı. Fahrettin Kerim Gökay Caddesi üzerinde Melike Gülbahçe tarafından açılan bayiliğin haber değeri taşıyan bir başka yönü ise, Kadın Girişimcilerin Desteklenmesi Projesi’nin bir ürünü olması…

İNSAN’A İŞ YERİNE İŞ’E İNSAN…

Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü mezunu olan 24 yaşındaki Melike Gülbahçe’nin başarı hikayesi, “İNSAN’A İŞ YERİNE İŞ’E İNSAN” sözü ile yüz binlere örnek olacak cinsten. Müracaat ettiği Kadın Girişimcilerin Desteklenmesi Projesi’nden aldığı olumlu cevap sonrasında kendi işini kurmaya karar veren Gülbahçe, 3 bin’den fazla katılımcı arasından sıyrıldı.

SAKURA PROJESİ KAPSAMINDA…

KOSGEB, KalDer ve Daikin işbirliğiyle 2014 yılında hayata geçirilen ve üniversite mezunu girişimci kadınları kendi işinin patronu yapmayı hedefleyen Sakura Projesi ile girişimci kadınlar, önce eğitim ardından da işyeri desteği alarak iş hayatına atılabiliyor. Melike Gülbahçe, bu kapsamda önce üç aşamalı mülakata katıldı. Seçildikten sonra ise Daikin Akademi’nin verdiği özel programa katıldı. Ardından, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi aldı ve sonunda kendi işyerini açabilme imkanını elde etti.

Kadın Girişimcilerin Desteklenmesi Projesi sayesinde kendi işinin patronu olmayı başaran Melike Gülbahçe, projenin ne kadar yerinde bir uygulama olduğunun da en iyi örneği oldu…
DAIKIN Erenköy’ün açılışına DAIKIN Yönetimi başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. Gökçe Şensesli, Cenk Kayraklı, Tarık Özer, Hikmet Özsoy, Melike Gülbahçe ve Arif Ercan Dursun…
]]>
https://www.kadikoylife.com/daikin-klima-erenkoyde-acildi/feed/ 0
Efsane İngiliz “Chesterfield” Cemil Topuzlu’da… https://www.kadikoylife.com/efsane-ingiliz-%c2%93chesterfield%c2%94-cemil-topuzlu%c2%92da%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/efsane-ingiliz-%c2%93chesterfield%c2%94-cemil-topuzlu%c2%92da%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:43:15 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=17168 Ünlü dekorasyon firmaları ile ürünlerinin yerleşmeye başladığı Bağdat Caddesi’nin alternatifi olan Cemil Topuzlu Caddesi’nde bir marka daha yerini aldı. İçmimar Naz Kaya’nın kazandırdığı “Chesterfield & More” mağazası, kapılarını açarak dekorasyonda fark arayanların hizmetine girdi.

İngiltere’de bir kasabanın adı olan ve burada yaşayan bir döşeme ustasının 1694 yılında “Chesterfield” adını vererek ürettiği koltuk ile dünyanın en ünlü saraylarını süsleyerek artık bir model haline gelen koltuk ve kanepe çeşitlerini, bu sevimli mağazada görebilmek mümkün… Babası Nezih Kaya’nın sahibi olduğu “3A Mobilya” markası altında Chesterfield modeli koltuk-kanepe takımlarına tasarım desteği de veren Naz Kaya, “Burada aynı zamanda kişiye özel tasarımlar yapıp üreteceğiz” dedi.

Cemil Topuzlu Caddesi Büyük Kulüp karşısında 7 Kasım Cumartesi günü açılışı yapılan mağazada, Chesterfield modeli koltuk ve kanepelerin dışında dekorasyon objeleri de sergileniyor. Siyah ve altın yaldız renklerin hakim olduğu mağaza dekorasyonunda avangart akım hakimiyetini hissedebiliyorsunuz.

300 yıldan daha fazla bir maziye sahip olan "Chesterfield" tarzı ürünlerin sergilendiği mağazada özel tasarımlar da yapılabiliyor…
İçmimar Naz Kaya’nın mağazasının açılışına çok sayıda davetli katıldı. Bunlar arasında, Bağdat Caddesi’nde butik projelerden oluşan inşaatların yapımını gerçekleştiren Mehmet Soyupak da vardı. Soyupak, Naz Kaya’ya "Hayırlı olsun" dileklerini ileterek, yeni ofisi için kendisinden tasarım desteği ricasında bulunacağını iletti…

]]>
https://www.kadikoylife.com/efsane-ingiliz-%c2%93chesterfield%c2%94-cemil-topuzlu%c2%92da%c2%85/feed/ 0
Küçükyalı’ya VIP Huzurevi… https://www.kadikoylife.com/kucukyaliya-vip-huzurevi/ https://www.kadikoylife.com/kucukyaliya-vip-huzurevi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:43:15 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=17169 Suadiye Huzurevleri’nin üçüncü halkası olan “Suadiye Huzurevi VIP” açıldı. E-5 Karayolu’nun İdealtepe bölümünde yer alan ve çağdaş donanımlara sahip merkezin açılış kurdelasını, katılan davetliler ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Önal İnaltekin kesti.

İlk şubesini 2008 yılında Suadiye’de, ikinci şubesini ise 4 yıl önce Beylerbeyi’nde açan Suadiye Huzurevi, gelen talepler doğrultusunda üçüncü şubesini İdealtepe’de hizmete soktu. Yeni merkezi gelen talepler doğrultusunda açmaya karar verdikleri bilgisini paylaşan merkezin kurucusu Ekrem Azaklı; “Bu merkezi tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde düzenlendik. Yaklaşık 6 ay süren bir hazırlık süreci yaşadık” dedi.

7/24 HEMŞİRE VE BAKIM HİZMETİ…

E-5 Karayolu’nun İdealtepe bölümünde, Delta Hospital arkasındaki 5 katlı bir binada hizmet vermeye başlayan merkezin 60 odalı ve 100 yaşlı misafir kapasiteli olduğu bilgisini veren Ekrem Azaklı; “Burasının en önemli özelliklerinden biri fiziksel anlamda binanın konforu olup, tüm odalarda tuvalet ve banyo gibi unsurların mevcut bulunmasıdır. Diğer merkezlerimizle birlikte burada da 7/24 hemşire ve bakım hizmetlerinin verilmesinin yanı sıra misafirlerimizin haftanın üç günü anlaşmalı dahiliye uzmanı doktorlarımız tarafından kontrol ediliyor olması da ayrıcalıklı tarafımız” şeklinde konuştu. Azaklı, “Yine her hafta bir gün nörolog doktor gelip, ihtiyacı olan misafirlerimizin kontrollerini yapıyor. Bunun dışında devamlı olarak bulunan psikologlarımız da mevcut” diye ekledi.

FİZYOTERAPİST DESTEĞİ…

Merkezde kalan misafirlere en çok ihtiyaç duydukları fizyoterapist desteği de verdiklerini dile getiren Ekrem Azaklı; “Anlaşmalı olduğumuz fizyoterapistleri ihtiyaç duyan hastalarımız için çağırıyoruz. Bunun için ayrı bir fizik tedavi odası da hazırladık. Merkezin bir katı tamamen palyatif, ağır bakıma yönelik hastalar için ayrıldı. Hastane modellerinde rastlanan hasta yatak başlarındaki merkezi oksijen ve aspirasyon sistemimiz de var” açıklamasında bulundu.

24 SAAT KAMERA İLE İZLEME İMKÂNI…

Suadiye Huzurevi VIP’in bir başka özelliği ise, merkezin hem genel hem de misafir yakınları tarafından 24 saat kamera sistemi ile izlenebiliyor olması. Yaklaşık 2.500 metrekarelik kullanım alanı olan merkezin 5 katlı binasında, biri çok geniş olmak üzere iki asansör, tavan yüksekliği 6 metreyi bulan geniş bir lobi alanı var. Açık ve kapalı otoparkı da bulunan binanın Adalar ve Başıbüyük Ormanları’nı gören manzarası bulunuyor. Misafirlere 3 ana, 3 de ara olmak üzere 6 kez yemek servisi verildiği, yemeklerin ise kendi mutfaklarında özel olarak hazırlandığı aktarılan bilgiler arasında… 

Merkezin kurucusu Ekrem Azaklı, bu işi yapmaya yetkili az sayıdaki uzmanlardan biri olarak biliniyor. Hacettepe Üniversitesi mezunu ve Sosyal Hizmetler Uzmanı olan Azaklı, tüm şubelerin koordinasyonunu bizzat kendisi yürütüyor ve yüksek hemşire olan eşi Bedia Azaklı da kendisine destek oluyor. Açılış öncesi yaptığı konuşmada, "Hasta ve yaşlılarımıza özel kişisel bakım planlarımız var" dedi.
Suadiye Huzurevi VIP’in açılış kurdelasını, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Önal İnaltekin katılımcılar ile birlikte kesti…
Suadiye Huzurevi VIP’in açılışına, Huzurevleri Derneği Başkanı Vildan Kandeğer ile Avital’den Hakkı Alkan da katıldı. Ekrem Azaklı, Önal İnaltekin, Hakkı Alkan, Vildan Kandemir ve Neşe Tuncer…
Açılışın konukları arasında, Özgürlük ve Dayanışma Partisi Genel Başkanı Alper Taş da vardı…
Aynı zamanda başarılı bir Sosyal Hizmet Uzmanı da olan Suadiye Huzurevleri’nin kurucusu Ekrem Azaklı, 20 yıldan beri sektörün içinde olup, sorunlarını bilen bir isim olarak tanınıyor…]]>
https://www.kadikoylife.com/kucukyaliya-vip-huzurevi/feed/ 0
Akay Kolejleri zincirine bir halka daha… https://www.kadikoylife.com/akay-kolejleri-zincirine-bir-halka-daha/ https://www.kadikoylife.com/akay-kolejleri-zincirine-bir-halka-daha/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:43:08 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=17126 Eğitimci ve işadamı Veysi Akay, kolejlerine bir yenisini daha ekledi. 28 yıllık tecrübeli eğitimci Bedi Aydın ortaklığında Akay Koleji Pendik Kampüsü, davetlilerin geniş katılımıyla açıldı.

Kaynarca’da hizmete giren ilkokul ve ortaokullara yönelik Pendik Kampüsü, Akay ve Aydın’ın yakın çevrelerini bir araya getirdi. Kadıköy Life Dergisi; birçok belediye başkanı, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, dernek ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katılım gösterdiği, Anadolu Yakası’nın tanınmış eğitimcilerinin özel günündeydi.

Veysi Akay, Bedi Aydın…

VEYSİ AKAY YATIRIMLARINA HIZ VERDİ…

Sancaktepe’de İstanbul’un terası özelliğinde sosyal tesislerin işletmeciliğini de gerçekleştiren Veysi Akay, Maltepe’nin ardından Akay Kolejleri’nin Pendik Kampüsü’nü de hayata geçirdi.

28 YILLIK TECRÜBESİNİ PENDİK’TE DE AKTARACAK…

Aynı zamanda Uzman Psikolojik Danışman olma yönüyle eğitim camiasında yakinen tanınan Bedi Aydın, Türkiye’de engellilere yönelik ilk özel okulun kurucusu olma özelliğini de taşıyor. Aydın; “Veysi Akay kardeşimizin dur durak bilmeyen azmiyle çok güzel çalışmaları hayata geçireceğimize eminim” mesajı verdi.

BİRAZ MARMARA DENİZİ, BİRAZ BANLİYÖ HATTI…

Önümüzdeki süreçte yenilenerek hizmete girmesi beklenen Haydarpaşa-Gebze banliyö hattı ile manzarasının birleştiği Marmara Denizi ortasında konumlanan Akay Koleji Pendik Kampüsü, öğrencilerine hem Pendik sahillerini hem de konforlu toplu ulaşımı kısa zamanda yaşatabilecek.

]]>
https://www.kadikoylife.com/akay-kolejleri-zincirine-bir-halka-daha/feed/ 0
Anadolu Yakası iki yıldız daha kazandı… https://www.kadikoylife.com/anadolu-yakasi-iki-yildiz-daha-kazandi%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/anadolu-yakasi-iki-yildiz-daha-kazandi%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:42:55 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=17036 Her geçen gün yıldızı parlayan Anadolu Yakası’na iki yıldız daha eklendi. Dünyanın önde gelen uluslararası otel zincirlerinden Rotana, “Burgu Arjaan by Rotana” ve “Tango Arjaan by Rotana” otelleriyle İstanbul’a Anadolu Yakası’ndan giriş yaptı.

Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul şirketlerinden DAP Yapı için işletilecek yeni oteller, İstanbul’da aileler ve konuklara uzun ve kısa dönem konaklama ile ayrıcalıklı şehir yaşamını sunmak için tasarlandı. Metroya yürüme mesafesinde yer alan oteller, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Bağdat Caddesi ile önemli iş ve eğlence merkezlerine de yakın konumda bulunuyor olması ile dikkat çekiyor.

İki otelin açılış kurdelası, 30 Eylül Çarşamba günü oldukça kalabalık bir davetli topluluğu ile kesildi. Sabah basın toplantısı ile başlayan açılış etkinlikleri, akşamın geç saatlerine kadar sürdü. Açılışa İstanbul Valisi Vasip Şahin, Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ile birlikte iş çevrelerinin önde gelen isimleri katıldı.

“STRATEJİMİZDE ÖNEMLİ BİR KİLOMETRE TAŞI…”

Açılışa, Uluslararası Oteller Zinciri Rotana Grubu Başkanı Ömer Kaddouri de katıldı. Konuşmasına Türkçe başlayan Kaddouri; “Stratejimizde önemli bir kilometre taşı olan ve hem Türkiye’de hem de küresel düzeyde genişlememizde en önemli pazarlardan biri olan İstanbul’da ilk iki otelimizi açtığımız için son derece mutluyuz. Değerli iş ortağımız DAP Yapı’ya, bu çarpıcı mülklerin hazırlanmasında sunmuş oldukları kesintisiz destek ve güvenleri için kişisel olarak en içten minnet ve takdirlerimi iletmek istiyorum. Ayrıca, Genel Müdür Ahmet Ender Özgündoğdu ve yönetimindeki Burgu Arjaan by Rotana ve Tango Arjaan by Rotana ekiplerine, çok zor bir işi başararak açılıştaki tüm alanları mükemmel bir hale getirdikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

“SEKTÖRÜN SAĞLADIĞI BENZERSİZ FIRSATLAR İLGİMİZİ ÇEKTİ…”

TripAdvisor tarafından 2014 yılında dünyanın seyahat noktaları arasında 1. sırada gösterilen İstanbul’un, geçen yıllarda turistler için hareketli bir turizm merkezi ve konferanslar için aranılan şehir olmasının konaklama endüstrisinde İstanbul için yeni kapılar açılmasını sağladığını anlatan Ömer Kaddouri, sözlerini şöyle sürdürdü: “Rotana olarak Türkiye’nin hareketli turizm sektörünün sağladığı benzersiz fırsatlar ilgimizi çekti. Uzmanlığımızı, yılların verdiği hizmet tecrübemizi, iş ve tatil için gelen konuklarımıza sunmayı dört gözle bekliyoruz. Dünyada toplam 13 bin 678 oda, 355 toplantı odası ve 250 restoran olarak, 80 ülkede 11 bin 784 çalışanla hizmet veriyoruz. Aynı hedeflerin peşinden koşan iş ortaklarıyla büyümeyi hedefliyoruz ve DAP Yapı’nın bu ortaklık için en doğru adres olduğuna inanıyoruz.”

“ROTANA’NIN ULUSLARARASI ALANDAKİ SAYGINLIĞI BİZİ CESARETLENDİRDİ…”

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz ise, konaklama sektörüne güçlü bir ortakla girmekten duydukları mutluluğu dile getirerek; “Türkiye’nin turist sayısında düzenli artış, Rotana gibi uluslararası alanda büyük saygınlığı olan otel markalarının pazara girmesi için eşsiz fırsatlar yarattı ve bizi otelcilik sektörüne yatırım yapmamız konusunda cesaretlendirdi” şeklinde konuştu. Otelin mimarisi hakkında da bilgi veren Yılmaz; “Otellerimizin mimarisi benzersiz. Burgu Arjaan by Rotana’nın 108 derece dönen mimarisi, onu türünün tek örneği yapıyor. Konuklarımız sadece birinci sınıf hizmet almakla kalmayacak, ayrıca İstanbul’un ilk eğimli otelinde kalmanın da ayrıcalığını yaşayacak” dedi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, yaptığı konuşmada "İstanbul turizm alanında henüz yeni keşfedilmiş bir merkez. Uluslararası otel zincirlerini burada görmekten son derece memnunum" dedi ve otelin kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti…
Açılış kurdelasını kesenler arasında "ev Sahibi" konumunda olan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da vardı. Kılıç, yaptığı konuşmada "Bu akşam en mutlu olan kişi benim. Benim temsil ettiğim bir ilçe sınırları içinde böylesi güzel ve önemli bir yatırım için tüm emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi…
Rotana Grubu Başkanı Ömer Kaddouri; "Bu akşam burada ikinci defa teşekkür etmek istediğim bir isim var, Genel Müdürümüz Sayın Ahmet Ender Özgündoğdu. Bugüne hazırlanılmasında kendisinin büyük emekleri geçti" dedi…
Otelin isimlerinden esinlenilerek gerçekleştirilen tango gösterisi açılışı renklendirdi. Rusya’dan gelen Alina ve Türk eşi Erkut Aytaç, su üzerinde büyüleyici bir gösteri yaparak konuklara keyifli dakikalar yaşattı…
Rotana Grubu Başkanı Ömer Kaddouri, Burgu ve Tango Arjaan by Rotana Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Addam ve Genel Müdür Ahmet Ender Özgündoğdu, otelin açılış anısını TOURMAG Turizm Dergisi objektifleriyle paylaştılar…
]]>
https://www.kadikoylife.com/anadolu-yakasi-iki-yildiz-daha-kazandi%c2%85/feed/ 0
Develi lezzeti, Nişantaşı’na çok yakıştı… https://www.kadikoylife.com/develi-lezzeti-nisantasina-cok-yakisti/ https://www.kadikoylife.com/develi-lezzeti-nisantasina-cok-yakisti/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:42:49 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16994 100 yılı aşkın dünya lezzeti Develi Kebapları artık Nişantaşı’nda… 2015 yılında milyonlarca Türk Lirasını yatırımlara ayıran aile şirketi, 11. şubelerini Nişantaşı’na kazandırdı. Mekanın ilk ziyaretçileri gerek lezzete, gerekse mimari ayrıntılara tam not verdi.

Türkiye’nin en köklü markalarından Develi’nin tarihçesini bilen Nişantaşı sakinleri, Abdi İpekçi Caddesi üzerindeki mekanda ilk güne ilgi gösterdi. Develi Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Arif Develi’nin dedesi tarafından 1912 yılında kurulan marka, birçok yabancı turisti ağırlaması yönüyle de bir turizm değeri…

Yakın çevresi; Ali ve Nuri Develi kardeşlerin iş dünyasındaki başarısını, köklü aile geçmişi kadar sıcakkanlılıklarına bağlıyor…

KEBABIN KRALI KARDEŞLER…

Üstlendikleri misyon ile birlikte aynı zamanda Türkiye’nin turizm elçileri, aile şirketinin Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Develi ve Nuri Develi kardeşler; Nişantaşı şubelerinin ilk gününde TOURMAG Turizm Dergisi & Kadıköy Life Dergisi objektiflerine birliktelik pozunu verdi. Ali Develi, yeni bir sürprizini açıkladı…

"ANKARA, DEVELİ FARKINI TADACAK…"

Ankara’dan İstanbul’a gelen birçok işadamı ve grubun tercihi olan Develi Kebapları, başkente sürpriz yapmaya hazırlanıyor.  "Hep sizler bize geldiniz, şimdi de biz sizin ayağınıza geliyoruz" diyen Ali Develi, restaurant zincirlerinin Ankara şubesinin önümüzdeki süreçte hizmete gireceğini müjdeledi.

Develi Nişantaşı’nın başarılı mimarı Kaan Çetinkaya’nın mekanda iç tasarımı renkleriyle biraz kebap, biraz da fıstıklı tatlıları andırıyor. Özel olarak mumyalanan duvar tasarımları, keyifli bir yemeğin de arka planı aslında…
Kaan Çetinkaya, aynı zamanda Ofton inşaata ait Hilton DoubleTree Piyale Paşa ve Accor Grubu’na ait MGallery by Sofitel Oteli’nin de iç mimarı olarak tanınıyor. Mekanın ilk gününde Ofton Turizm Grubu Umut Terzi’de objektiflerimize yansıdı. Umut Terzi, Kaan Çetinkaya.
Gün içerisinde Türkiye genelinden gönderilen çiçekler, mekanı renkli bir bahçeye çevirdi.
]]>
https://www.kadikoylife.com/develi-lezzeti-nisantasina-cok-yakisti/feed/ 0
Dardenia Balık ve Sushi’ye yoğun ilgi! https://www.kadikoylife.com/dardenia-balik-ve-sushiye-yogun-ilgi/ https://www.kadikoylife.com/dardenia-balik-ve-sushiye-yogun-ilgi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:41:46 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16593 “Türkiye’nin balık uzmanı” olarak bilinen Dardanel markasının 2011 yılında kurduğu Dardenia Fish + Sushi zincirinin bütün halkaları büyük ilgi görmeye başladı. Özellikle Bağdat Caddesi’nin Caddebostan bölümünde yer alan şubesi, balık ve sushi tutkunlarının vazgeçilmez mekanı haline geldi.

TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK BALIK-EKMEK ZİNCİRİ…

Türkiye’nin ilk ve tek balık-ekmek zinciri olarak kurulan marka, ilk şubesini 4 yıl önce  Bağdat Caddesi’nin Erenköy bölümünde açmış ve binlerce balık severi balık ve sushi lezzeti ile tanıştırmıştı. Bulunduğu binanın kentsel dönüşüm uygulaması kapsamında yıkılması ile Caddebostan’a, daha büyük bir mekana taşınan Dardenia, burada balık ve sushi çeşitleri ile her gün konuklarına hizmet veriyor.

Dardenia Caddebostan, zaman zaman düzenlediği etkinliklerle balık ve sushi tutkunlarına kendini hatırlatmak adına Bağdat Caddesi üzerinde tanıtım yapıyor…
Her yıl ortalama 600 bin İstanbulluya ulaşarak büyük bir beğeni kazanan Dardenia deniz ürünlerinin, fine fast-food kategorisinde büyük bir boşluğu doldurduğu gözleniyor… 
30 yıllık Dardanel tecrübesiyle kurulan Dardenia, Dardenel’in ar-ge yatırımları ile geleneksel balık-ekmeği yepyeni bir lezzete dönüştürdü. Dardenia, enfes balık-ekmeği ve menüsünde bulunan diğer yenilikçi ürünleri ile uluslararası alanda küresel lezzet markası olmayı hedefliyor…


]]>
https://www.kadikoylife.com/dardenia-balik-ve-sushiye-yogun-ilgi/feed/ 0
Hedera Danışmanlık hizmete girdi… https://www.kadikoylife.com/hedera-danismanlik-hizmete-girdi/ https://www.kadikoylife.com/hedera-danismanlik-hizmete-girdi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:41:42 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16574 Psikolojik Danışman Yasemin Beydağlı, Fenerbahçe’de yeni ofisini açtı. Çocuklara yönelik aktivitelerin de bulunduğu merkezde, tüm yaş gruplarına psikolojik danışmanlık hizmeti sağlanıyor.

“Burası biz çocukların ise açılışı da biz yaparız” diyen minik öğrenciler makası eline aldı, kurdeleyi kesti. Renkli görüntülerin yaşandığı açılışa, çocuk kitapları yazarı ve Sarıgaga Yayınları Sahibi Esra Okutan da katıldı.

BEYDAĞLI AİLESİ’NİN MUTLU GÜNÜ…

Kadıköy’ün köklü ailesi, özel günde birçok misafirini ağırladı. Çeşitli aktiviteler eşliğinde özellikle çocuklar, dolu dolu bir haftasonu geçirmenin tadını çıkardı.

ANNEDEN EN GÜZEL HEDİYE…

Grafik ve tasarım camiasının tanınmış emekçilerinden Emel Göver, kızının işyerine özel bir hediye hazırladı. Tasarımını kendisi gerçekleştirdiği Hedera tabelası, davetlilerin bir hayli beğenisini kazandı.

Hedera Danışmanlık Merkezi Çocuk Atölyesi ve Kitapevi’ne yönelik tüm ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısında yer alacak…

Çocuklar, kendi atölyelerinin açılışını gerçekleştirdi…
Yasemin Beydağlı…
Emre Göver, Şenay Göver, Ümit Beydağlı, Yasemin Beydağlı, Yüceer Göver, Emel Göver, Zeren Aydın, Can Aydın, Ömer Beydağlı, Ayşe Beydağlı, Deniz Göver ve Deniz Aydın…
Tarlabaşı ailesi Kadıköy Life objektiflerinde… Gemi İnşaat Mühendisi Can Tarlabaşı, açılışta bol bol çocuk atölyesinde ailesi ile birlikte eğlencenin tadını çıkardı. Ayşe-Can-Işıl-Burak Tarlabaşı…
Çocuk kitapları yazarı ve Sarıgaga Yayınları’nın Sahibi Esra Okutan, çocuklar ile birlikte atölyede…

]]>
https://www.kadikoylife.com/hedera-danismanlik-hizmete-girdi/feed/ 0
Yaşam Atölyesi Bağdat Caddesi’nde… https://www.kadikoylife.com/yasam-atolyesi-bagdat-caddesinde/ https://www.kadikoylife.com/yasam-atolyesi-bagdat-caddesinde/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:41:40 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16548 5 yıldan beri on binlerce katılımcısının yaşamında kalıcı değişimler yaratmayı amaçlayan Türkiye’nin en büyük kişisel dönüşüm platformlarından Yaşam Atölyesi, Beyoğlu’nun ardından Bağdat Caddesi’nde de hizmet veriyor.

Atölyenin Anadolu Yakası’ndaki ilk şubesi için yapılan açıklamanın ayrıntılarında şu ifadeler yer aldı:

FARKINDALIĞI YÜKSEK, DAHA MUTLU VE TUTKULU BİR YAŞAM İÇİN…

Kişisel Dönüşüm Danışmanlık Eğitimi ile birlikte Re-Code ve Wake Up eğitimlerini Bağdat Caddesi’ne taşıyan Yaşam Atölyesi; eğitimleri, grup çalışmaları ve birebir programlarıyla daha mutlu, daha tutkulu, farkındalığı yüksek bir yaşamın kapılarını açıyor. Atölye’nin workshop çalışmaları ise Mısır Apartmanı’nın yanı sıra Cihangir Bo Sahne’de de gerçekleşecek.

BEN KİMİM, NE İSTİYORUM, YAŞAM AMACIM NE…

Mısır Apartmanı Beyoğlu atölyesi dışındaki ilk Wake Up grubu, sadece Aret Vartanyan rehberliğinde gündüz ve akşam seçenekleriyle Mayıs’ta başlıyor. Ben kimim, ne istiyorum, yaşam amacım ne ve nasıl gerçek kılacağım sorularının cevaplarının sıradışı bir işleyiş ile sorgulanacağı Wake Up programı ön görüşmesi için linkteki kısa formu doldurmanız yeterli: http://yasamatolyesi.com/on-gorusme-formu-41-2-5.html

]]>
https://www.kadikoylife.com/yasam-atolyesi-bagdat-caddesinde/feed/ 0
Gamlı Baykuş hizmete girdi… https://www.kadikoylife.com/gamli-baykus-hizmete-girdi/ https://www.kadikoylife.com/gamli-baykus-hizmete-girdi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:41:38 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16529 Anadolu Yakası gece hayatına yeni bir işletme daha katıldı. Pub konseptiyle Gamlı Baykuş, Bağdat Caddesi eğlence mekanları listesine giriş yaptı.

Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayi yönetiminin özel olarak katılım sağladığı gecede renkli görüntüler yaşandı. Mekan ortakları Serkan Binay ve Mustafa Der, Kadıköy Life objektiflerinde buluştu. Gamlı Baykuş ve Bağdat Caddesi’ne özel konseptinin tüm ayrıntıları, önümüzdeki süreçte Kadıköy Life Dergisi’nde yer alacak.

Gamlı Baykuş işletmecileri Serkan Binay ve Mustafa Der.
Anadolu Efes Biracılık ve Malt San. A.Ş. Saış Yönetimi, Kadıköy Life objektiflerinde… Serap Berber, Fatih Gürsoy, Bülent Özen, Yeşim Yerli, Görkem Özer, Levent Tansi, Recep Özinanç, Faruk Köksal, Metin Yüzgenç, Özgür Bağırgan, Seher Moray, Erkan Yılmaz.
Gamlı Baykuş’un komşusu Moshonis Balıkçısı’nın işletmecilerinden Murat Gülarslan, Mustafa Der’e Bağdat Caddesi gecelerinde başarılar diledi.
]]>
https://www.kadikoylife.com/gamli-baykus-hizmete-girdi/feed/ 0
Kadıköy Engelliler Merkezi hizmete açılıyor… https://www.kadikoylife.com/kadikoy-engelliler-merkezi-hizmete-aciliyor%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/kadikoy-engelliler-merkezi-hizmete-aciliyor%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:41:32 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16498 İstanbul Büyükşehir Belediyesi, engelli bireyleri bireysel ve sosyal anlamda desteklemeye devam ediyor. İBB Başkanı Kadir Topbaş, Kadıköy Engelliler Merkezi binasını özel bir törenle hizmete açıyor.

Otistik, ortopedik, görme, işitme, zihinsel, süreğen ve ruhsal-duygusal engele sahip bireylerin eğitim alacağı Kadıköy Engelliler Merkezi, 110 kişilik eğitim kapasitesine sahip. Teknolojik altyapısı ve sosyal imkanlarıyla göz dolduran merkezde; 100 kişilik seminer salonu, mac laboratuvarı, ses stüdyosu, dijital kütüphane, sporla rehabilitasyon salonu ve çağdaş eğitim araçlarıyla desteklenmiş 6 sınıf bulunuyor. Temel hizmet amacı engelli bireylere bağımsız yaşam desteği ve eğitimi sunmak olan merkezde, çok yönlü eğitim programları uygulanacak.

SANAT VE MESLEKİ EĞİTİMLER VERİLECEK…

İBB Engelliler Müdürlüğü (İSEM) Kadıköy Engelliler Merkezi’nde temel bilgisayar kullanımı, web tasarımı, bilgisayar destekli reklam tasarım, bilgisayarlı stilistik, yönetici asistanlığı, peyzaj bahçıvanlığı, temel fotoğraf çekimi, 3d animasyon, serigrafik baskı gibi mesleki eğitimler sunacak. Ayrıca model gemi yapımı, ipek halıcılık, kitre bebek yapımı, çini işlemeciliği, resim, ebru, hüsnühat, ritim, müzik ve güzel sanatlara hazırlık kapsamında sanat eğitimleri de verilecek. 0-6 yaş grubu otistik çocuklara okul öncesi özel eğitimin de verileceği merkezde, engelli ve ailelerinin aile hayatını kolaylaştıracak ve sosyal yaşamın her kesitinde destekleyecek uzmanlaşmış hizmetler sunulacak.

ANADOLU YAKASI’NDA TEK…

İSEM Kadıköy Engelliler Merkezi; Kadıköy, Göztepe, Erenköy, Kozyatağı, Ünalan, Küçükyalı ve ard bölgelerinden gelen hizmet taleplerini karşılayacak. Otizm engelli bireylere dönük ihtisaslaşmış bir hizmeti sunacak olan merkez, Anadolu Yakası’nda tek olma özelliği taşıyor.

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoy-engelliler-merkezi-hizmete-aciliyor%c2%85/feed/ 0
H&M’in dünyadaki ilk flagship mağazası açıldı… https://www.kadikoylife.com/hm%c2%92in-dunyadaki-ilk-flagship-magazasi-acildi%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/hm%c2%92in-dunyadaki-ilk-flagship-magazasi-acildi%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:41:28 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16476 İsveçli H&M Hennes & Mauritz AB’nin Türkiye’de beklenen amiral mağazası, kapılarını Bağdat Caddesi’nde açtı. Mağaza, H&M’in tüm dünyada yalnızca 10 tane açacağı özel konsept mağazalardan biri olma özelliği taşıyor.

Bağdat Caddesi’nin Suadiye bölümünde özel davetliler ve basın mensupları için kapılarını açan mağazanın, 2.500 metrekare alana kurulu ve 6 kattan oluştuğu bildirildi. Türkiye’de ilk flagship mağazalarını hem Türkiye’nin hem de dünyanın en gösterişli caddelerinden birinde açmış olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten marka yöneticileri, “Bu mağazayı dünya moda arenasındaki en iyi mağazalar arasına katmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundular.

HALKA AÇILIŞ 22 NİSAN’DA…

Mağazanın halka açılışı ise  22 Nisan Çarşamba günü yapılacak. Yaklaşık 3 bin kişinin katılması beklenen açılışın sürpriz kampanyalar medeniyle hayli hareketli olması bekleniyor.

]]>
https://www.kadikoylife.com/hm%c2%92in-dunyadaki-ilk-flagship-magazasi-acildi%c2%85/feed/ 0
Saint Joseph’e Ilısal damgası!.. https://www.kadikoylife.com/saint-josephe-ilisal-damgasi/ https://www.kadikoylife.com/saint-josephe-ilisal-damgasi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:41:22 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16443 Kadıköy’ün cennet köşesi Saint Joseph Sosyal Tesisleri, Ilısal Grup bünyesindeki Ilıkan markasına geçti. Adeta Moda’da sihirli değneğin dokunduğu tarihi okulun 10 dönümlük arka bahçesi yeşilin, sporun, yemek, dinlenme ve eğlencenin; yaşamın merkezi haline dönüşüyor. Pozitif değişim için düğmeye basılan tarihi donatı alanında Brunelle Restaurant’ın açılışı, Fransız ve Akdeniz mutfağının ağırlıklı olduğu brunch ile gerçekleşti.

Ilısal Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Ilısal, Ilıkan Gastronomi Genel Müdürü S. Erkay Kantar, Ilıkan Gastronomi Pazarlama Müdürü Burak Itri, İç Mimarlar Kerem Küçükgürel ve Reyhan Eryüksel’in yanı sıra Ilısal ailesi davetlilerinin katılım gösterdiği brunch, renkli görüntülere sahne oldu.

KAHVALTININ ADINI DA TADINI DA YENİDEN YAZDILAR…

Yöresel spesiyallerin ağırlık olduğu Brunelle brunchında özgün lezzetler öne çıkarıldı. En dikkat çeken ayrıntılardan biri ise, mekanın tecrübeli ekibi tarafından oluşturulan ev reçelleriydi. Tüm çeşitlerinin ekmeğine kadar kendi ekibi tarafından üretilen lezzetler ilk gününde beğeni topladı.

ILISAL GRUP’UN KADIKÖY’E SÜRPRİZLERİ VAR…

Yapı, inşaat, sigorta, otomotiv ve danışmanlık çalışmalarının ardından Brunelle Restaurant ile yeme – içme sektörüne reel giriş yapan Ilısal Grup, bünyesinde ciddi adımlar atmaya hazırlanıyor. Brunelle Restraurant açılışı ve sürece yönelik tüm ayrıntılar; Kadıköy Life Dergisi’nin Mayıs & Haziran sayısında yer alacak.

İşte Saint Joseph’e sihirli değneği dokunduran ekibin sadece bir parçası… Ilıkan Gastronomi Pazarlama Müdürü Burak Itri, Ilısal Grup Yönetim Kurulu Üyeleri F. Efe Ilısal ve S. Erkay Kantar.
Moda’da Saint Joseph’in sosyal tesislerinde, İç Mimarların renkli dünyası kısa sürede kendini hissettirdi. Kerem Küçükgürel, Reyhan Eryüksel.
Büyükler, elle üretilmiş doğal reçelleri yeniden keşfetti.
Brunelle, sağlığı şişeye hapsetti.
Doğal lezzetlerin üzerine baharın enerjisi de eklenince, çocuklar için eşsiz bir atmosfer doğdu.
İşadamı için "haftanın her günü iş…" Ilısal Grup Yönetim Kurulu Üyesi, tecrübeli işadamı S. Erkay Kantar, renkli bir pazar gününde sektörel diyaloglarda…
S. Erkay Kantar, The Others Müzik Grubu’nun büyüsüne kapılınca…
Keman da Özcan Yılmaz, viola da Burak Kayan, çello da Burak Ayrancı.
Ilısal Grup Yönetim Kurulu Üyesi F. Efe Ilısal, babası Şükrü Ilısal’ın izinden gidiyor. Koç Üniversitesi’ne başarılı eğitim hayatını sürdüren Efe Ilısal, geçtiğimiz yıllarda Moda’da eğitim gördüğü Saint Joseph Lisesi’nin cennet bahçesinin sahiplerinden oldu…
Ruhu okşayan ezgiler eşliğinde menüler, brunch servisi ile buluşmaya başlıyor.
Brunelle de tüm lezzetler, mekanın mutfağında profesyonel ekip tarafından hazırlanıyor.
Brunelle de bar, Fransa’nın seçkin antikacılarından getirilen parçalar aracılığıyla tasarlandı.
Keyifli bir pazar brunchının en güzel yanlarından biri de, yoğun iş temposunun yorgunluğunu "dostlar buluşmalarıyla" atmak…
Mutlu yıllar Halim Çamlıkaya… Tanınmış turizmci ve turizm yazarlarından Halim Çamlıkayai yeni yaşında ailesi ile birlikte Ilısal Ailesi’nin açılış etkinliğinde… Halim – Arzu Çamlıkaya, Altan – Duygu Altekin Özünlü, Ayşe Bol.
Doğum gününde Halim Çamlıkaya ve eşinin yaşını yazmıyoruz, çünkü inanmayacağınıza eminiz…
Brunelle Restaurant’ın açılışında yoğunluk, ilk anlardan itibaren devam etti…
Çocuklar da brunchı sever…
Brunelle’nin kapılarını araladığınızda, tüm tesisler ile birlikte yenilenme çalışmaları önemli ölçüde tamamlanan havuz sizleri karşılayacak…
Yeşil ile mor hiç bu kadar güzel olmamıştı… Brunelle ile birlikte 10 dönümlük tesisler içerisinde yer alan tenis kortları da yenilendi. Ünlü Sanatçı Ferhat Göçer gibi birçok ismin, Moda’nın eşsiz dokusundaki tenis kortlarını tercih ettiği biliniyor.

 

 

 

 

]]>
https://www.kadikoylife.com/saint-josephe-ilisal-damgasi/feed/ 0
JOLLY TUR’un hayırlı evlatlarından eşsiz hediye… https://www.kadikoylife.com/jolly-turun-hayirli-evlatlarindan-essiz-hediye/ https://www.kadikoylife.com/jolly-turun-hayirli-evlatlarindan-essiz-hediye/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:41:17 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16393 JOLLY TUR Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar ile kardeşi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Vardar, anne ve babaları adına okul yaptırdı. Eğitimli nesillerin yetişmesi adına örnek çalışmalarıyla büyük takdir toplayan Vardar kardeşler, Tülin – Sinan çiftine duygu dolu anlar yaşattı. Sinan-Tülin  Vardar Anaokulu, Beylerbeyi Küplüce’de hizmete girdi.

6 dersliğin yanı sıra uyku odaları ve oyun alanlarının oluşturulduğu anaokulu, bölgede önemli bir eksikliği de giderdi. Sinan-Tülin Vardar Anaokulu, Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği’nin (TOGEMDER) “Ana Sınıfsız Okul Kalmasın” projesi kapsamında işbirliğiyle hayata geçirildi.

Vasip Şahin, Sinan Vardar, Hilmi Türkmen, Mustafa Güler.

PROTOKOL, ÖRNEK ADIMI YERİNDE KUTLADI…

Okulun açılış törenine İstanbul Valisi Vasip Şahin, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran, Jolly Tur Onursal Başkanı Sinan Vardar ve eşi Tülin Vardar, Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar ve eşi Neylan Vardar, Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Vardar ve eşi Seda Vardar ile Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan ve Jolly Tur ailesi katıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda eğitim ve öğretim hayatına başlayacak eğitim kuruluşunda tüm çalışmalar tamamlandı.

HAYIRLI EVLATLARA TEŞEKKÜR ETTİLER…

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İstanbul Valisi Vasip Şahin; “Hayırlı evlatlara ve onları yetiştiren hayırlı anne-babalara teşekkür ediyorum” dedi. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Sinan-Tülin Vardar Anaokulu’nu “Devlet-millet dayanışması, ancak bu kadar güzel olur” sözleriyle değerlendirirken TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran, Vardar ailesini kutlayarak; “Gönül dostlarımızın ilgisi ve desteğiyle büyüyoruz” şeklinde konuştu.

Doğum gününde çocuklarından anlamlı bir hediye alan Jolly Tur Onursal Başkanı Sinan Vardar, 42 yıldır hayat arkadaşı olan Tülin Vardar ve kendisinin de böyle bir arzuları olduğunu belirterek, hayallerini gerçekleştirdikleri için çocuklarına teşekkür etti. Eşi Tülin Vardar ile birlikte duygulu anlar yaşayan Sinan Vardar; “Allah herkese böyle evlatlar nasip etsin. İnşallah bu okulların sayısı daha çok artar” mesajı verdi.

Üsküdar Belediye BAşkanı Hilmi Türkmen, Sinan Vardar, TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Tülin Vardar ve Mert Vardar.

"ANNE VE BABAMIZ İÇİN NE YAPSAK AZ…"

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar; “Bizlerin  bugünlere gelmemizde büyük payları olan, gerek iş hayatlarımızdaki başarılarımız gerekse futbol yöneticiliğimdeki başarımda büyük rol oynayan anne ve babamız için eğitim hep büyük bir önem taşıdı. Desteklerini her zaman hissettiğimiz, sevgi ve saygıyla bağlı olduğumuz değerli anne ve babamız bizleri de bu duygularla yetiştirdiler. Yaşamın içinde eğitimin taşıdığı önemin hep farkında olduk. Bu açıdan, Sinan-Tülin Vardar Anaokulu, hem topluma karşı bir sosyal sorumluluğumuz hem de anne ve babamız için anlamlı bir hediye. Vardar ailesinin eğitime verdiği önem, bir okul olarak hayat buldu” şeklinde konuştu.

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Mert Vardar da, anne ve babalarının hayalini gerçekleştirmekten büyük bir mutluluk duymanın yanı sıra topluma böyle bir katkı yapmaktan dolayı kıvançlı olduklarını belirterek şunları ifade etti; “Bizi bugünlere getiren ve bu tip davranışları sergilememizi sağlayan anne ve babama çok teşekkür ederim…"

Sinan Vardar doğumgününde çifte mutluluk yaşadı.
Sinan – Tülin Vardar.
Mert Vardar – Mete Vardar kardeşler…
Seda – Mert Vardar, çocukları Kaya ile birlikte…
Neylan – Mete Vardar, çocukları Ceylan ve Sinan Vardar…


]]>
https://www.kadikoylife.com/jolly-turun-hayirli-evlatlarindan-essiz-hediye/feed/ 0
Çiğköfteci Aziz Usta, Kuşdili’nde… https://www.kadikoylife.com/cigkofteci-aziz-usta-kusdilinde/ https://www.kadikoylife.com/cigkofteci-aziz-usta-kusdilinde/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:40:51 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16209 Çiğköfte favori oldu, 630 Milyon TL’ye ulaşan cirosuyla gıda sektörünün ilk tercihleri arasına girdi. Şubeleşme çalışmalarını sürdüren Aziz Usta lezzeti, coşku dolu açılışla Anadolu Yakası genelinin yanı sıra Kuşdili’ne de taşındı. Genç işletmeciler Gamze – Kemal Yılmaz kardeşler, parfümeri ve organizasyon sektörünün ardından çiğ köftecilikte de bir hayli iddialı olduklarını ortaya koydu.

İstanbul genelinden davetli ve misafirlerin katıldığı açılış töreninin ardından ikramlarla Kadıköylüler çiğ köfteye doydu.

"VER BİR DÜRÜM ÇİFT LAVAŞLI OLSUN…"

Ne Ayvalık tostu, ne de patates cipsi, son yılların favorilerinden biri çiğ köfte oldu. Anadolu’da uzun yıllardır özel gün ve gecelerde yoğrularak misafirlere ikram edilen çiğ köfte, ticari zeka ile birleşince dalga dalga Türkiye’ye yayıldı. Franchise işletmelerle birlikte hızla büyüyen firmalar kobilerden fabrikalara dönüştü, sayıları onbinleri bulan istihdam ordusu oluştu. Ayaküstü dürüm, yarım porsiyon, tam porsiyon ve aile boyu çiğ köfte menüleri oluştu. Lavaş lezzetiyle birleşen çiğ köftenin acı kıvamı da genel taleplere göre dengelenince, sektörde dikkat çeken büyüme yaşandı. Marulu, rokası ve maydanozu, acı sosu, nar ekşisi ve limonuyla damaklarda lezzetler çeşitlendi.

Müşterilerin önemli bir kısmının "çift lavaşlı" dürümü tercih etmesi de tesadüf değil. Hamurişi menülere yatkınlığıyla öne çıkan Türk damak tadında lavaşın yeri de önemli bir yer tutuyor. Gamze – Kemal Yılmaz kardeşler, önümüzdeki süreçte yeni ticari atılımlarını sürdüreceği mesajını verdi.

]]>
https://www.kadikoylife.com/cigkofteci-aziz-usta-kusdilinde/feed/ 0
Bağdat Caddesi’ne Coffee Zone geldi… https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesine-coffee-zone-geldi/ https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesine-coffee-zone-geldi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:40:30 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16118 Ne kentsel dönüşüm, ne de kış mevsiminin etkileri; Bağdat Caddesi hızla büyüyor. Kadıköylü işadamları Tunga Fişekçioğlu ve Hikmet Koşal ortaklığında Coffee Zone, renkli açılış töreniyle hizmete girdi.

Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal’da gerçekleşen açılışa işadamlarının birçok yakını ve seveni de katıldı. Pasta ve unlu mamül çeşitleri başta olmak üzere spesiyal menüler ve içeceklerin sunulduğu Coffee Zone, ilk gününde tanınmış işadamı Cengiz Solakoğlu’nu da ağırladı.

YÜZLER GÜLDÜ…

Beşiktaş Spor Kulübü camiasının yakından tanıdığı Tunga Fişekçioğlu ve eşi Aslı Fişekçioğlu; Oluşum Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Koşal ile eşi Seda Koşal, dostları ile birlikte oldukça keyifli bir gün geçirdi. 

ANNEDEN OSCAR GELDİ…

Tunga Fişekçioğlu’nun annesi Gönül Hanım’ın "oscar" hediyesi, davetlilerin keyifli anlar yaşamasını da beraberinde getirdi. Açılışın ayrıntıları ve Coffee Zone günlüğü, Kadıköy Life’ın yeni sayısında yer alacak…

 
]]>
https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesine-coffee-zone-geldi/feed/ 0
Roka Teras, Koşuyolu’nda hizmete girdi… https://www.kadikoylife.com/roka-teras-kosuyolunda-hizmete-girdi/ https://www.kadikoylife.com/roka-teras-kosuyolunda-hizmete-girdi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:40:14 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16010 Bağdat Caddesi’nin coşkusu Koşuyolu’na taşındı. Roka Balık işletmecisi Özgür Erdaş, mekanını “Teras” ile taçlandırdı.

Roka Teras, İstanbul genelinden misafirlerini ağırladığı özel gece ile açıldı. Deniz ürünleri, meze, rakı, şarap ve viski çeşitlerine nargile ile yeni bar konseptini dahil eden mekan, ilk gecesinde yoğun ilgi gördü.

ALT KATINDA BALIK, ÜST KATINDA EĞLENCE…

Roka Balık & Teras; alt katında sakin bir yemek, üst katında ise “pub” konseptiyle keyifli dakikalar geçirmek isteyenler için hazırlandı. Her yaş grubuna hitap eden tasarımı ile Koşuyolu’na yeni bir soluk getiren Roka Teras’a yönelik ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısında yer alacak.

Dostları, mutlu gününde Kadıköy gecelerinde uzun yıllar emek veren işletmeci Özgür Erdaş’ın yanındaydı…
Roka Balık & Teras; gürültüden uzak, Koşuyolu’nun yeşil dokusu ile iç içe eğlenme imkanı sunuyor…
Ailelere, çiftlere ve gruplara özel sunumların gerçekleştirildiği mekanın alt katı da yenilendi…
Nargilenin kömürü, dostlar muhabbetinin sıcaklığından biraz soğuk…

]]>
https://www.kadikoylife.com/roka-teras-kosuyolunda-hizmete-girdi/feed/ 0
Hilton Kozyatağı’ndan açılış galası… https://www.kadikoylife.com/hilton-kozyatagindan-acilis-galasi/ https://www.kadikoylife.com/hilton-kozyatagindan-acilis-galasi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:40:14 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16023 Eylül 2014′te ilk misafirlerini kabul etmeye başlayan Hilton Kozyatağı, geçtiğimiz akşam bir açılış galası düzenledi. Çok sayıda davetlinin katıldığı açılışta canlı performanslar da sergilendi. Otelin sahiplerinden biri olan Kazım Taş’ın eski İsviçre Hastanesi’nin sahibi olması nedeniyle, konukların büyük bir bölümünün tıp dünyasından olması dikkat çekti.

ÜNLÜ ARAŞTIRMACI ADİL GÜR DE KONUKLAR ARASINDAYDI…

Gecenin konukları arasında ünlü araştırmacı Adil Gür de vardı. Hilton Kozyatağı’nın diğer ortaklarından, Emay İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çağlar’ın kapıda karşılayarak kendisine sorduğu ilk soru, “Hocam 2015 seçimlerinde farklı bir sonuç çıkma olasılığı var mı?” oldu. Türkiye’de 1995 yılından bu yana yapılan bütün seçimleri hatasız bilmesiyle dikkat çeken ve sektörün önde gelen araştırma şirketlerinden A&G’nin sahibi olan Adil Gür; “Bu soruya cevap vermek kolay, ancak detayları önemli… Onlar da ancak 70 gün kala belli olmaya başlar” dedi.

OTİLİA’NIN PERFORMANSI İZLENMEYE DEĞERDİ…

Gecenin sürprizleri arasında yer alan Romanya doğumlu Otilia’nın performansı ve dillere destan şarkısı “Bilionera” izlenmeye değerdi. Vatan Şaşmaz’ın sunduğu program öncesinde, ünlü keman virtüözü Giselle Tavilson de bir performans sergiledi. Daha sonra İstanbul Yol Project Orkestrası ile devam eden gecede konuklar, eğlence dolu dakikalar yaşadı. Gecenin konukları arasında Acun Ilıcalı’nın eşi Zeynep Ilıcalı da vardı.

Romanya doğumlu Otilia, sergilediği muhteşem performans ile geceye damgasını vurdu…
Vatan Şaşmaz’ın sunduğu program öncesinde, ünlü keman virtüözü Giselle Tavilson de bir performans sergiledi…
Günlerdir bu gece için hazırlanan Hilton Kozyatağı personeli, hayli stresli saatler geçirdi. Hakan Çağlar, bu gecenin anısına emeği geçenlerin bir bölümü ile Kadıköy Life objektiflerine poz verdi…
Şimdilerde Bayındır İçerenköy Hastanesi olan binada uzun yıllar İsviçre Hastanesi olarak hizmet veren Kazım Taş, yeni işi olan otelcilik sektörüne geçmiş olmasına rağmen tıp dünyasından dostlarını hiç yanından ayırmadı…
Gecenin konukları arasında geçmiş dönem Kadıköy Belediye Başkan Yardımcılarından Zekai Dede, Belediye Meclis Üyesi Nevzat Gül, otelin anlaşmalı fotoğraf stüdyosu Süleyman Akpınar ve dostları da vardı…
Geceye katılanlar arasında "Magazin Dünyasının Prensi" ünvanını hala elinde bulundurun Atılay Kandemir de vardı. Kadir Toprakkaya ile birlikte ikili, 80’li yıllarda sırt sırta, omuz omuza nasıl görev yapıldığını Bab Magazine Dergisi Kreatif Direktörü Ali Büyükyazıcı’ya anlattı…
Sahne ve şov dünyasının ünlü isimleri de gecenin konukları arasındaydı. Böyle olunca paparazziler de her zaman olduğu gibi onların peşindeydi. Bu konuda en iyiler arasında gösterilen Uçan Kuş Muhabiri Ahmet Murat Doğuşlu; Otilia, Ece Gürsel ve Esra Sönmezer ile mini röportajlar yaptı…
Bir başka usta magazinci Palet Zengin, Show TV adına gecenin renkli isimleri arasındaydı. Zengin, Otilia ile kapsamlı bir röportajın ardından Ece Gürsel ve ardından oyuncu Merve Boluğur’e yöneldi…

]]>
https://www.kadikoylife.com/hilton-kozyatagindan-acilis-galasi/feed/ 0
Ataşehir Bulvar 216’dan görkemli açılış… https://www.kadikoylife.com/atasehir-bulvar-216dan-gorkemli-acilis/ https://www.kadikoylife.com/atasehir-bulvar-216dan-gorkemli-acilis/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:40:11 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=15989 Ataşehir’in iddialı alışveriş ve yaşam merkezlerinden biri daha kapılarını açarak, çevreye “merhaba” dedi. Adeta “YOK”ların olmadığı açılış, havanın en soğuk kış günlerinden biri olmasına rağmen sımsıcaktı.

28 Kasım Cuma akşamı saat 19.00 sularında ünlü mankenlerimizden Tülin Şahin’in sunumuyla başlayan açılış organizasyonu, Özgür Şef’in canlı mutfak şovu ve bugüne kadar pek çok ülkede 3 binin üzerinde performans sergileyen Anadolu Ateşi’nin davul ve dans gösterisiyle sürdü. Dünyaca ünlü perküsyon ustası Burhan Öcal ve Kervansaray orkestrasının etkileyici performansı ile devam eden gecede, şov dünyasının ünlü isimleri  de boy gösterdi.

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRÜ DE KATILDI…

Açılışa katılanlar arasında, bu tür etkinliklerde pek yer almayan İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok da vardı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, GYODER Başkanı Aziz Torun ise buluşmanın adeta ev sahibi konumundaydılar.

Yeni dönemde farklı yatırımlara da odaklanacaklarını belirten Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, Türkiye’nin birçok büyük kentinde Ataşehir Bulvar 216 gibi yeni karma projeler gerçekleştirebileceklerini ifade etti…

GELENEKSEL AVM ANLAYIŞININ ÖTESİNDE…

Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, Kadıköy Life’a yaptığı kısa açıklamada şunları söyledi: ‘‘Ataşehir Bulvar 216′nın yaşam merkezi olarak yepyeni bir konsepte sahip olduğunu öncelikli olarak vurgulamak isterim. Burada komşularımızın bir yandan günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, diğer taraftan da evlerine yakın bir ortamda hem açık hem de kapalı mekanlarımızda keyifli vakit geçirebilecekleri bir alan yarattık. Geleneksel AVM anlayışının ötesinde tasarladığımız Bulvar 216, kısa sürede Ataşehir halkının yeni yaşam alanı olacaktır. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Açılışın konukları arasında, Show Business Kurucusu Erkan Özarman ile ünlü doktor Ender Saraç da vardı. Bu arada Saraç’ın, Özarman’a zayıflama konusunda tavsiyelerde bulunduğuna da tanık olduk…
Açılışa katılanlar arasında ünlü Bebek Balıkçısı’nın sahiplerinden Cem ve Ertuğrul Karabulut da vardı. Bulvar 216 bünyesinde, Baransel Gönül ile birlikte iki ay içinde açacakları balık restaurantı konusunda hayli iddialı olacaklarını belirten üçlü; "İstanbul’da pek çok yer inceledik. Buradaki kadar sıcak ve cazip bir yer bulamadık" yorumunda bulundu…

]]>
https://www.kadikoylife.com/atasehir-bulvar-216dan-gorkemli-acilis/feed/ 0
ROSSMANN 31. şubesiyle Acıbadem’de… https://www.kadikoylife.com/rossmann-31-subesiyle-acibademde/ https://www.kadikoylife.com/rossmann-31-subesiyle-acibademde/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:40:02 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=15927 Kadıköylülerin kozmetik ve kişisel ürünlere yönelik uzun zamandır beklediği gelişme gerçekleşti. Alman kozmetik devi ROSSMANN, Acıbadem’de hizmete girdi. Açılışın ilk gününde, yoğun ilgi nedeniyle mağazanın kasalarında metrelerce kuyruk oluştu.

ROSSMANN Türkiye Genel Müdürü Benan Cem ve Genel Müdür Yardımcısı Orhan Demiröz’ün de katılım gösterdiği açılış töreninin ardından alışveriş çılgınlığı yaşandı.

KİŞİSEL BAKIM ÜRÜNLERİNE YOĞUN İLGİ…

İlk gününde Anadolu Yakası ve Kadıköy genelinden birçok müşterisini ağırlayan mağaza, Almanya’dan Türkiye’ye özel üretilen 3.000′den fazla çeşidini tüketicilere sundu. Kadınların çoğunlukta olduğu alışveriş kuyruğunda, kişisel bakımına özen gösteren erkeklerin de bir hayli fazla olması dikkat çekti. Mağazanın Türkiye genelindeki 30 ayrı şubesinden alışveriş yapan müşterileri; “Kadıköy bölgesi için güzel oldu, artık uzaklara gitmeyeceğiz. Acıbadem, ulaşımı yönüyle oldukça rahat bir semt… ROSSMANN’ın içinde barındırdığı ürün çeşitliliği nedeniyle Türkiye’de benzeri olmaması da bizim için özel bir yönü” mesajı verdi.

ROSSMANN Türkiye Genel Müdürü Benan Cem ve Yardımcısı Orhan Demiröz, "Kadıköy’e hayırlı olsun" diyerek Kadıköy Life objektifleriyle buluştu…

“TÜRKİYE’YE ÖZEL, AVRUPA STANDARTLARINDA…”

ROSSMANN Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Orhan Demiröz, Kadıköy Life’a gerçekleştirdiği açıklamalarda şunları ifade etti: “Dünya ile birlikte yaşam standartları da değişiyor. Güzellik, sağlık, kozmetik, kişisel bakım, temizlik, ev bakımı ürünlerinin ardından konseptimizi geliştiriyoruz. ‘Atıştırmalık gıdalar’ üzerindeki atılımlarımıza hız verdik. Ürünlerimizin 3 bine yakın kısmı da Türkiye’ye özel üretiliyor. Üretimden tüketime her aşamasında da Avrupa standartları esas alınıyor. Ayrıca, talebe karşılık olarak 25 yeni şubemizi de önümüzdeki süreçte hizmete açmayı planlıyoruz. 31. şubemiz ile ROSSMANN mağazamızın Acıbademlilere, Kadıköylülere, tüm Anadolu Yakası misafirlerimize hayırlı olmasını diliyoruz.”

ROSSMANN Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Orhan Demiröz; "Türkiye’de herkes, tüm alanlarda en iyisine layık. Ancak en iyisi, en uygun fiyatla da verilebilir. ROSSMANN olarak bu çizgideyiz" dedi…
ROSSMANN Reklam Yönetimi Sorumlularından ve Graphic Desing Executive Polat Kirmanoğlu, açılış sonrası Kadıköy Life objektiflerinde…

]]>
https://www.kadikoylife.com/rossmann-31-subesiyle-acibademde/feed/ 0
Cadde İstanbul İşadamları Derneği açıldı!.. https://www.kadikoylife.com/cadde-istanbul-isadamlari-dernegi-acildi/ https://www.kadikoylife.com/cadde-istanbul-isadamlari-dernegi-acildi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:39:52 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=15882 İş dünyası, Kadıköy merkezli yeni oluşumu konuşuyor. Sektöründe önemli işadamlarını bir araya toplayan Cadde İstanbul İşadamları Derneği, renkli açılış töreni ve davetle hizmete girdi.

Cadde Genç İşadamları tarafından zemini hazırlanan dernek, Kadıköy’de iş dünyasının yönetiminde yeni bir ses olacak. Kurucu başkanlığına Zafer Serdar’ın getirildiği oluşumun yönetim kurulunu şekillendirme çalışmaları sürerken, derneğin binası Bağdat Caddesi’nin en değerli noktasında hazırlandı.

MİSYON VE VİZYONUNDA ÖNEMLİ MESAJLAR…

Kadıköy Life’ın yakından takip ettiği törenin açılış konuşmasında, Dernek Kurucu Başkanı Zafer Serdar şunları ifade etti:

“Cadde İstanbul; genç ve gelişimci işadamlarıyla dünyada her geçen gün büyüyen ve üretken ülkemizin çağdaş, kültürel ve sosyal adımlarla her sektörde lokomotif olmayı hedefleyen, bunları da entellektüel boyutla ileri taşımak isteyen yeni nesil işadamları derneğidir. Cadde İstanbul, klişe metotlardan sıyrılıp, sosyal ve kültürel faaliyetler ekseninde daha samimi ortam hazırlar. Bu sayede her genç, dinamik ve gelişimci işadamını kendi hobisel aktiviteleriyle daha özel biri haline getirir. Farklı sosyal aktivitelerle aynı zamanda işadamlarının sektörel olarak iş alışverişi geliştirmesi ve dünyaya açılmasını sağlar.”

GÖZLER KADIN GİRİŞİMCİLERİ DE ARADI…

Açılış törenine katılanların tamamına yakınının erkek girişimcilerden oluşması, dikkat çeken ayrıntılar arasındaydı. Derneğin, iş dünyasında da kadın-erkek eşitliği kapsamında kadın kolları oluşumuna ağırlık vermesinin yararlı olabileceğinin hissedildiği ilk günde, işadamlarının Kadıköy’e yararlı projeler için zemin hazırlama yönünde heyecanlı olduğu görüldü.

Başkan Zafer Serdar ve Genel Sekreter Serhat Üstüner…

HEDEF, SOSYAL VE CİDDİ ÇALIŞMALAR…

Genel sekreterliğini Serhat üstüner’in üstlendiği Cadde İstanbul İşadamları Derneği, Kadıköy’ün önemli işadamlarını tek çatı altında toplarken; oluşumun emsallarinden daha farklı çalışmaları da hayata geçirebileceği öngörülüyor. Kadıköy Life, önümüzdeki süreçte Cadde İstanbul İşadamları Derneği’nin çalışmalarını yakından takip ederek, kamuoyuna aktarmayı sürdürecek.

İşadamı Vedat Parlar, Fatih Özkay, Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Kalkavan, Abdülkadir Karaman, Yusuf Bayram, Adil Şaşmaz, Genel Sekreter Serhat Üstüner, Murat Kahraman ve Başkan Zafer Serdar…
Alternatif Sağlık Tıp Danışmanı Yuda Aslan Hakim, Müzisyen Erhan Demir, Dentapolitan Diş Hastanesi İşletme Müdürü Kadir Baba ve Dernek Genel Sekreteri Serhat Üstüner…
Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Yıldırım, Ressam Salih Abay ve İşadamı Enver Varol…
Derneğin Yönetim Kurulu Üyesi, Kosifler Oto sahiplerinden Hakan Kosif, çalışmalara ciddi katkı sağlaması beklenen isimler arasında… Başkan Zafer Serdar ve Hakan Kosif…

]]>
https://www.kadikoylife.com/cadde-istanbul-isadamlari-dernegi-acildi/feed/ 0
Vestel’in Bağdat Caddesi mağazası açıldı… https://www.kadikoylife.com/vestelin-bagdat-caddesi-magazasi-acildi/ https://www.kadikoylife.com/vestelin-bagdat-caddesi-magazasi-acildi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:39:49 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=15845 30. hizmet yılını karşılayan Vestel, Bağdat Caddesi’nde ilk mağazasını açtı. Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Emre Zorlu ve Vestel Ticaret A.Ş. Satış-Pazarlama Genel Müdürü Ergün Güler’in de katıldığı açılış töreninin ardından, Seydan Ailesi’nin bayiliğindeki Vestel mağazası yoğun ilgi gördü. Kadıköylüler, akıllı telefon ve beyaz eşya almak için kuyruğa girdi.

Faruk, Cuma ve Nevzat Seydan’ın işletmeciliğinde hizmete giren Vestel mağazasında renkli görüntüler yaşandı.

11 yaşındaki Defne, Vestel’in "Venus" akıllı telefonunu çok sevdi. Defne, firmanın yönetimi ile birlikte objektiflerimizde buluştu. Satış Sonrası Hizmetler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Mataracı, Bayii İşletmecisi Nevzat Seydan, Vestel Ticaret A.Ş. Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Ergün Güler, bayii işletmecisi Faruk Seydan, Defne Seydan, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Zorlu ve bayii işletmecisi Cuma Seydan…

YENİ NESİL, VESTEL’İ ÇOK SEVDİ…

Faruk Seydan’ın 11 yaşındaki kızı Defne, Vestel’in akıllı telefonlarına yakın ilgi gösteren gençler arasında yer aldı. Akıllı telefon piyasasına hızlı bir giriş yapan Vestel’in modelleri ilgi görünce katılımcılar; “Yeni nesil akıllı telefonda Vestel kullanacak” diyerek, günün özel karesini Kadıköy Life objektiflerine verdi. Birçok çeşit beyaz eşya ve kişisel gereçlerin de satışa sunulduğu mağazada “açılış günü fiyatları” uygulandı.

Vestel Ticaret A.Ş. Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Ergün Güler, Kadıköy Life Dergisi Özel Haberler Editörü Adem Giden’e Vestel’in akıllı telefonları hakkında açıklamalarda bulundu…

“YILDA 6 MİLYAR DOLAR YURTDIŞINA AKIYOR, YAZIK!..”

Vestel Ticaret A.Ş. Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Ergün Güler, arge çalışmaları iki yılda tamamlanan ve üç hafta önce piyasaya çıkan Vestel akıllı telefon modellerini Kadıköy Life ile paylaştı. Güler; “Dünyanın en önemli perakende noktalarından biri Bağdat Caddesi’dir. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz işletmemiz, bizim için yeni doğan bir bebek gibi… Türkiye’nin akıllı telefondan dolayı yılda verdiği cari açık 6 milyar dolara ulaşmıştır. Yani yılda 6 milyar dolarımız dışarı gidiyor, çok yazık… Bizler, Vestel ürünlerimiz ile 6 milyar doları ülkemize kazandıracağız. Aynı zamanda da istihdam oluşturuyor, oluşturmaya da devam edeceğiz. Vestel akıllı telefonlarımız üçüncü haftasında da yok satıyor” şeklinde konuştu. Ergün Güler; Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Vestel İcra Kurulu Üyesi Emre Zorlu ile birlikte mağazada incelemelerde bulundu.

Açılış törenine katılan Rahim Yanıkoğlu, Vestel’in Bağdat Caddesi’ndeki ilk mağazasından alışveriş yapan müşterilerin başında yer aldı. Yanıkoğlu, telefonu inceledikten sonra "İstediğim gibi" dedi…

“TAŞ GİBİ TELEFON…”

Açılışa katılan birçok davetli, akıllı telefonların ilk Kadıköylü müşterileri oldu. “Gördüm, inceledim. Taş gibi telefon, istediğim gibi” diyen Rahim Yanıkoğlu, Vestel’in 5.5 X serisini tercih etti.

Vestel Bağdat Caddesi mağazasının açılışına yönelik ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısında yer alacak.

Rahim Yanıkoğlu, yoğun ilginin olduğu saatlerde telefonunu alabilmek için kuyruğa girdi…
Mağazanın açılışını; Faruk, Nevzat ve Cuma Seydan kardeşlerin dedeleri Hasan Seydan gerçekleştirdi. İlerleyen yaşına rağmene dinç görünümüyle dikkatleri üzerine çeken Hasan Seydan; "Bereketli olsun" diyerek, Ergün Güler ve Emre Zorlu ile birlikte kurdeleyi kesti…
Firmanın Bağdat Caddesi’ndeki ilk mağazasının açılışında Vestel Ailesi bir araya geldi. Vestel Satış Sorumlusu Akın Kaya, Marmara Bölge Satış Sorumlusu Sinan Yılmaz, bayii sahibi Cuma Seydan, bayii sahibi Nevzat Seydan, Ticari Operasyonlar Müdürü Sağanak Binzet, bayii sahibi Faruk Seydan, Doğu Marmara Satış Müdürü Alper Sayan, Bayii Kanalı Satış Genel Müdür Yardımcısı Mert Gürsoy ve İstanbul Anadolu Yakası Satış Müdürü Zeki Varol…
Vestel Mağazası, ilk gününde yoğun ilgi gördü…
Mağazanın kuyruğa giren ilk müşterileri; televizyon, buzdolabı, fırın gibi beyaz eşyalar başta olmak üzere birçok çeşit ürünü tercih etti…

]]>
https://www.kadikoylife.com/vestelin-bagdat-caddesi-magazasi-acildi/feed/ 0
Dedeman Bostancı’nın açılışı yapıldı… https://www.kadikoylife.com/dedeman-bostanci%c2%92nin-acilisi-yapildi%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/dedeman-bostanci%c2%92nin-acilisi-yapildi%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:39:35 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=15779 Anadolu Yakası’nın yıldızları arasına katılan Dedeman Bostancı’nın resmi açılışı geçtiğimiz akşam yapıldı. Farklı bir konsept altında gerçekleşen açılışa yaklaşık 600 davetli katıldı. Dedeman Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rıfat Dedeman ve Dedeman Bostancı Hotel Genel Müdürü Nadir Kadakal’ın ev sahipliğinde gerçekleşen açılışın sunuculuğunu ise Ece Vahapoğlu yaptı.

MODEL GRUBU KATILDI…

Kadıköy’ün önde gelen isimlerinin yanı sıra turizm çevreleri ve SKAL International Türkiye üyeleri de açılışa katılanlar arasındaydı. Ritim Grubu, Türkiye’de ilk kez otel ekipmanları ve otel üniformalarıyla gerçekleştirdikleri sıradışı performansları ile geceyi renklendirirdi. Ceren Aksan & Eva String Trio performansı ilgi gördü. Gecenin sürprizi ise Model Grubu oldu. Son yılların favorisi müzik grubu, şarkıları ve şovları ile davete katılanlara renkli dakikalar yaşattı.

TÜRKİYE’NİN İLK ULUSLARARASI OTEL ZİNCİRİ…

Anadolu Yakası’nın en yeni yıldızı Dedeman Bostancı’nın açılışında bir konuşma yapan Dedeman Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rıfat Dedeman, yeni otellerini Türk turizmine katmaktan dolayı gururlu olduklarını belirtti. Rıfat Dedeman; “50 yıla yakın süredir faaliyetlerini sürdüren, Türkiye’nin ilk uluslararası otel zinciri olan Dedeman markasına yeni bir oteli, Dedeman’ın yeni yıldızı Dedeman Bostancı’yı eklemenin gururunu yaşıyoruz. Dedeman Grubu olarak ülkemiz için stratejik önem taşıyan turizm sektöründe biz de üstümüze düşeni yapmak için yurtiçi ve yurtdışındaki projelerimize sağlam adımlarla devam ediyoruz” dedi.

TOPLAM 16 OTELDE YILDA 1 MİLYON MİSAFİR…

Rıfat Dedeman, sözlerine “Dedeman ve Dedeman Park markalarımız ile sektöre yönelik yaratıcı ve öncü uygulamalarımıza devam edeceğiz.  Yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren toplam 16 otelimizde yılda yaklaşık 1 milyon misafir ağırlıyoruz. Önümüzdeki 10 yıl içinde 20’si Dedeman, 22’si Dedeman Park olmak üzere toplam 42 otel ile hizmet vermeyi hedefliyoruz” şeklinde devam etti. Katılan konuklara teşekkür eden Rıfat Dedeman; “Dedeman’ın yeni yıldızı Dedeman Bostancı otel projesinin hayata geçmesinde emeği geçen, projenin değerli yatırımcısı Nuh Çimento Grubu’nun hissedarlarına, Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tevfik Bilgin ve ekibine de ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

Farklı bir konsept altında gerçekleşen Dedeman Bostancı’nın açılışına yaklaşık 600 davetli katıldı…
Dedeman Bostancı’nın açılışına katılanlar arasında, son günlerde çıkan kitaplarıyla dikkatleri çeken İnal Aydınoğlu da vardı. Kadıköy Life Yazı İşleri Müdürü İrem Babalık, Filiz Adıgüzel, Aslan Addıgüzel, İnal Aydınoğlu, Murat Dedeman ve Olga Dedeman…
Anadolu Yakası’nın ilk 5 yıldızlı oteli The Green Park Hotel Bostancı’yı kuran ve 9 yıl genel müdürlüğünü yapan Dilaver Doğru da açılışa katılan isimler arasındaydı. Ona refakat eden bir başka genel müdür ise Silence İstanbul Hotel’in kurucu genel müdürü olup, geçtiğimiz ay bu görevinden ayrılan Ali Can Aksu oldu…
Açılışa, Anadolu Yakası’nın yıldızlı otellerinin yöneticileri de katıldı. Henüz resmi açılışı yapılmayan Kozyatağı Hilton’un Genel Müdürü Ergun Demiray bunlardan biriydi…
Gecenin ilgi çeken bir başka sürpizi, Ritim Grubu’nun Türkiye’de ilk kez otel ekipmanları ve otel üniformaları ile gerçekleştirdikleri sıradışı performansları oldu…
Dedeman Bostancı’da 178 adet Superior oda, 32 adet Deluxe oda, 32 adet Executive oda, 9 adet Executive Suit ve Kral Dairesi bulunuyor. 30 metrekareden 720 metrekareye kadar değişkenlik gösteren 13 farklı toplantı salonuyla geniş çaplı organizasyonlara ve etkinliklere de ev sahipliği yapma imkanı bulunan Dedeman Bostancı, lokasyon olarak da en iyi yerler arasında…

]]>
https://www.kadikoylife.com/dedeman-bostanci%c2%92nin-acilisi-yapildi%c2%85/feed/ 0
Arkadaş Pasta yenilendi… https://www.kadikoylife.com/arkadas-pasta-yenilendi%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/arkadas-pasta-yenilendi%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:39:33 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=15752 Pastacılık sanatının ünlü markalarından “Arkadaş Pasta”, 15′inci yılına yeni yüzüyle giriyor. 2000 yılında Meral Aloğlu tarafından butik pasta üretmek üzere Kalamış’ta kurulan Arkadaş Pasta, almış olduğu yenilenme kararını hizmet verdiği özel müşterileri ve dostları ile paylaştı.

Bu amaçla bir kokteyl düzenleyen marka, yeni bir ortaklık yapısıyla yeni bir oluşuma da girdiklerini açıkladı. Bugüne kadar sadece özel pasta üreten Arkadaş Pasta; yeni oluşumuyla tuzlu ve tatlı çeşitleri, çiçek ve baby shower organizasyonlarına da imza atacak.

YENİ YÜZLER, YENİ LOGO, YENİ ÜRÜNLER, YENİ LEZZETLER…

Kalamış Eflatun Sokak üzerindeki merkezlerinde 27 Eylül Cumartesi günü düzenlenen tanıtım kokteyline çok sayıda davetli katıldı. Ünlü gurme yazarlarından Özlem Mekik ile Time Out İstanbul Yazarı Elif Yirmibeşoğlu’nun da katılarak lezzetlerini test ettiği Arkadaş Pasta’nın yeni logosu da çok beğenildi. Markanın kurucusu Meral Aloğlu’nun oğlu Cem tarafından düzenlenen logonun bu kadar beğenilmesi ise en çok Aloğlu Ailesi’ni mutlu etti.

LALE TERZİHAN VE REZZAN KILIÇÇIOĞLU DOPİNGİ…

Arkadaş Pasta’nın Meral Aloğlu ile birlikte yeni yüzünü oluşturan iki ismin, Lale Terzihan ve Rezzan Kılıççıoğlu olduğu açıklandı. Aynı zamanda iyi bir gurme olup, göz kamaştırıcı tasarımlarıyla dikkatleri çeken Fancy Mücevherat’ın sahiplerinden Lale Terzihan ile aslında filoloji eğitimi alıp, çok geniş bir tasarım görüşüne sahip Rezzan Kılıççıoğlu’nun, bu yeni oluşumda hayli önemli başarılara imza atabilecekleri konuşulmaya başlandı.

GÖRSELLİĞİN LEZZET İLE BULUŞMASI…

Arkadaş Pasta’da butik pasta üretimi ile ilgili açıklamada bulunan Meral Aloğlu; “Elbette görsellik de önemli, ancak biz ‘önce lezzet’ diyoruz. Buna görselliği de eklediğimiz zaman muhteşem bir görüntü ortaya çıkıyor. Neredeyse 15 yıldır aynı ekiple çalışıyoruz. Hazır tozlar gibi katkı maddelerini kesinlikle kullanmıyoruz. Evimizde kullandığımız malzemelerin aynısını kullanıyoruz” şeklinde konuştu.

DÜĞÜN, NİŞAN, DOĞUM GÜNÜ PASTALARI…

Kurumsal firmalar için özel pasta tasarımları yaptıklarını da sözlerine ekleyen Meral Aloğlu; “Çok önemli davetlerde bazı catering firmalarına destek veriyoruz. Ancak yoğunluğumuzu düğün, nişan ve doğum günü pastaları oluşturuyor. Tamamen sipariş üzerine özel olarak üretiyoruz. Burada aracılığınızla da bir uyarıda bulunmak istiyorum. Pasta üretimi, olağanüstü bir hassasiyet gerektiriyor. Bu konuda üretenlerin de, tüketenlerin de dikkatli ve seçici olmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Arkadaş Pasta’nın yeni yüzünü oluşturan üç ismin, aynı zamanda son derece uyumlu dostluklarının da olduğunu öğrendik. Pastacılığın anavatanı kabul edilen İngiliz ekolünü, almış olduğu İngiliz Filolojisi eğitimi ile bütünleyen Rezzan Kılıççıoğlu’nun bu yeni oluşuma hayli renk katacağı, onu tanıyan dostları tarafından aktarılıyor…

Arkadaş Pasta’nın yeni yüzü için düzenlenen tanıtım kokteyline ünlü gurme yazarlarından Özlem Mekik, Time Out İstanbul Yazarı Elif Yirmibeşoğlu, Kadıköy Life Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Canan Toprakkaya, Magazinsel Haber Portalı Yönetmeni Cenk Şefik, Anadolu Yakası Medya Grubu Başkanı Kadir Toprakkaya da katıldı…

Arkadaş Pasta’nın yeni yüzünün tanıtım kokteylinin konukları arasında Selvi Ailesi de vardı. Canan Toprakkaya, Beyhan Selvi, Zahide Selvi Terzihan, Handan Selvi ve Kadir Toprakkaya…

]]>
https://www.kadikoylife.com/arkadas-pasta-yenilendi%c2%85/feed/ 0
CHOICE Oteller Zinciri’nin Türkiye’deki ilk halkası açıldı… https://www.kadikoylife.com/choice-oteller-zinciri%c2%92nin-turkiye%c2%92deki-ilk-halkasi-acildi/ https://www.kadikoylife.com/choice-oteller-zinciri%c2%92nin-turkiye%c2%92deki-ilk-halkasi-acildi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:39:31 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=15740 Choice Oteller Zinciri’nin Türkiye’deki ilk oteli olan Clarion Hotel & Suites, Şişli’de hizmete girdi. 24 Eylül Çarşamba akşamı, otelin açılışı için görkemli bir tören düzenlendi. Yaklaşık 500 davetlinin katıldığı açılışta, turizm çevrelerinin ünlü isimleri dikkat çekti.

AKTAŞ TURİZM YATIRIMI…

İnşaat sektöründe özel konut projeleriyle dikkat çeken Aktaş Turizm İnşaat A.Ş. yatırımı olarak hizmete açılan Clarion Hotel & Suites Istanbul Şişli’nin, 46’sı süit olmak üzere 135 odası bulunuyor. Otel bünyesinde 200 kişilik bir restoran ve yine 200 kişiye kadar kapasitesi olan 3 adet toplantı salonları yer alıyor.

6 BİN OTEL, 600 BİN ODA…

Dünyada 6 bin’den fazla otelinde 600 bin odası bulunan ve Türkiye’ye “Clarion Hotel & Suites Istanbul Şişli” ile giren “Choice”, pazarda hayli iddialı olacağının da siinyalini verdi. 1939 yılında ABD’nin Florida kentinde kurulan ve bugün dünyanın 36 ayrı ülkesinde 11 markası altında toplam 6 bin 500 oteli ve 600 bine yakın odası bulunan Choice Oteller Zinciri; Comfort Inn, Comfort Suites, Qualität, Sleep Inn, Clarion, Cambria Suites, Mainstay Suites, Suburban Extended Stay Hotel, Econo Lodge ve Rodeway Inn markaları ile dünyanın en büyük franchise zinciri olarak biliniyor.

GENEL MÜDÜR TERCİHLERİ DİLAVER DOĞRU OLDU…

Clarion Şişli’nin iddialı olacağının bir başka kanıtı ise seçtikleri genel müdür ile ortaya çıktı. Otel yönetimi konusunda Türkiye’nin en deneyimli yöneticileri arasında görülen Dilaver Doğru’yu genel müdür olarak bünyesine katan Clarion Şişli, yatırımlarına devam edeceği mesajını da açılış sırasında verdi.

“HAYALİMDE HEP OTELCİLİK VARDI…”

Choice Hotels zincirinin Türkiye’deki ilk temsilcisi olan Aktaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aras, dünyanın en iyileri arasında görülen bir marka ile yaptıkları anlaşmadan dolayı heyecan ve mutluluk duyduklarını belirterek, Clarion Şişli ile birlikte İstanbul’a yepyeni hizmet anlayışı getirdiklerini söyledi. Aktaş İnşaat olarak bugüne kadar çok özel konut projelerine imza attıklarını açıklayan Aras; “Bu başarımızı turizm alanında da sürdüreceğimize inanıyorum. Hayalimde hep otelcilik vardı. Otelcilikte de iddiamızı, sunduğumuz hizmet kalitesiyle göstereceğiz. Bu alanda konusunda duayen ve tecrübeli isimlerden oluşan bir kadro kurduk” şeklinde konuştu.

İŞ OTELİ’NDE 60 BİN YATAK EKSİKLİĞİ VAR…

Mehmet Aras, yaptığı açıklamada “Bugün dünyanın en büyük franchise oteller zinciri Choice Hotels’in Türkiye’deki ilk oteli Clarion Hotel & Suites Istanbul Şişli’yi açtık. Bu hayalimi, bir dünya devi olan böyle önemli bir marka ile gerçekleştiriyor olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu alanda yeni yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin özellikle iş otelleri alanında 60 bin yatak, 30 bin oda eksiği bulunuyor. Özellikle İstanbul kongre bölgesinde, bir kongre otelini de faaliyete geçirmek istiyoruz. Bu konudaki araştırmalarımıza da başladık” dedi.

FATİH KIRAL İMZASI…

Yapımı üç yıl süren ve 145 milyon dolarlık bir yatırım yapılan otelin dekorasyonunda Fatih Kıral imzasının olduğu öğrenildi. Ahşap uygulamalarda maun-venge, döşeme ve kaplamalarda bej, sütlü kahve ve gül kurusu gibi tonların kullanıldığı otelde, klasik yorumun modern çizgilerle mükemmel bir uyum ve zenginlik içinde ortaya çıkmış olmasının, “kıtaların buluştuğu şehir İstanbul” temasına da katkı sağladığı görülmekte. 

Otelin açılış kurdelasını Vali Yardımcıları, Emniyet Müdürü ve Başsavcı birlikte kestiler. İstanbul Vali Yardımcıları Kazım Tekin, Halil Ulusoy, İsmail Gültekin, İstanbul Anadolu Başsavcısı Celal Avar, Şişli Emniyet Müdürü Melih Ekici, Aktaş İnşaat Gemel Müdürü Nihat Esenboğa, Choice Oteller Grubu CEO’su Steve Joyce ve Başkan Yardımcısı Mark Pearce… 

FHS Turizm’in görev aldığı açılış organizasyonu hayli başarılıydı. Bunda emeği geçenler ise kalabalık bir kadrodan oluştu. Fakat en fazla stres yaşayan beş isim vardı ki, onları bu kare ile ölümsüzleştirmek istedik: Yönetici Asistanı Tuğçe Sümer, Aktaş Turizm İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aras, eşi Latife Hanım, Genel Müdür Dilaver Doğru ve eşi Ayda Betül Doğru… 

Clarion Şişli’nin açılışına, Aras Ailesi’nin dostları arasında yer alan savcılar da katıldı. İstanbul Anadolu Başsavcısı Celal Avar, halihâzırda Eskişehir Başsavcısı olan eski Kadıköy Savcısı Ekrem Aydıner, Galatasaray İlköğretim Okulu Müdürü İhsan Zeren, Yılmaz Kaptan, Musaver Nabiyev ve Kadıköy Life Dergisi Yayın Kurulu Başkanı Kadir Toprakkaya… 

Clarion Şişli’ye anlam kazandıran dekorasyona imza atan Fatih Kıral, açılışta ilgi odağı oldu. O’nu tebrik eden isimler arasında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Celal Avar da vardı. Mehmet Aras, Fatih Kıral, Musaver Nabiyev ve İstanbul Anadolu Başsavcısı Celal Avar… 

Açılışa basın ve siyaset çevrelerinden de katılanlar oldu. Ulusal basının temsilcileri, TV programcıları ile birlikte eski milletvekillerinden Nazif Okumuş, heyecan dolu sohbetiyle konukların ilgi odağı oldu…

]]>
https://www.kadikoylife.com/choice-oteller-zinciri%c2%92nin-turkiye%c2%92deki-ilk-halkasi-acildi/feed/ 0
Çekirdek Anaokulu’ndan Bale ve Dans Okulu… https://www.kadikoylife.com/cekirdek-anaokulu%c2%92ndan-bale-ve-dans-okulu%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/cekirdek-anaokulu%c2%92ndan-bale-ve-dans-okulu%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:39:27 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=15718 Kadıköy’ün ünlü anaokulu markalarından Çekirdek Anaokulu, bünyesine bir halka daha ekleyerek eksikliği hissedilen bir boşluğu doldurdu.

Kadıköy’de Göztepe ve Kozyatağı mahallelerinde, 1986 yılından beri “Çekirdek Çocuk Yuvası” adı altında hizmet veren ve bugüne kadar binlerce çocuğa ilk öğrenme deneyimlerini veren kurumun bu yeni girişimi, veliler tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

SUADİYE AYŞE ÇAVUŞ CADDESİ’NDE…

Suadiye’nin Ayşe Çavuş Caddesi üzerinde müstakil bir binada, 20 Eylül tarihi itibariyle kapılarını açan Çekirdek Bale ve Dans Okulu’nda, ünlü balerinlerimizden Fulya Çerçioğlu öğretmenlik yapacak.

BALE’DEN LATİN DANSLARI’NA…

Aynı zamanda Göztepe ve Kozyatağı Çekirdek Anaokulları’nın bir sosyal kulübü özelliği de taşıyacak olan Bale ve Dans Okulu’nda; bale başta olmak üzere modern dans, pilates, street jazz ve Latin dansları dersleri verilecek.

Çekirdek Anaokulu markasını yaratan ve tam 28 yıldan beri başarıyla hizmet veren Pakize Kınıklı; “Burada en büyük desteği aynı zamanda Devlet Opera ve Balesi sanatçısı da olan yakın dostum Fulya Çerçioğlu’ndan alacağım” dedi…

]]>
https://www.kadikoylife.com/cekirdek-anaokulu%c2%92ndan-bale-ve-dans-okulu%c2%85/feed/ 0
Abdullah Efendi Et hizmete girdi… https://www.kadikoylife.com/abdullah-efendi-et-hizmete-girdi%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/abdullah-efendi-et-hizmete-girdi%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:39:18 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=15676 Kadıköy’de 1970′li yıllara iz bırakan Dalyan Kebap’ın günümüze mirası Abdullah Efendi Et, Bağdat Caddesi Feneryolu’nda hizmete girdi.

Şenol Karşanbaş, Koray Nigü ve Vedat Bayram ortaklığında spesiyallerin misafirleri ile buluştuğu mekan, son 5 yıldır Dönerci Abdullah Efendi adıyla tanınmıştı. Abdullah Efendi Et, Sedat Peker’in de aralarında bulunduğu özel davetlilerin katılımı ile açıldı.

Dalyan Kebap’ın kurucusu merhum Abdullah Bey’in torunu Şenol Karşanbaş, ortağı Koray Nigü ve ailesi ile birlikte…

]]>
https://www.kadikoylife.com/abdullah-efendi-et-hizmete-girdi%c2%85/feed/ 0
Anadolu Yakası’na yeni lezzet durağı; “Merdiven” https://www.kadikoylife.com/anadolu-yakasi%c2%92na-yeni-lezzet-duragi-%c2%93merdiven%c2%94/ https://www.kadikoylife.com/anadolu-yakasi%c2%92na-yeni-lezzet-duragi-%c2%93merdiven%c2%94/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:38:20 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=15360 Lezzet durakları ile her geçen gün yıldızı parlayan Anadolu Yakası’na bir basamak daha eklendi. Acıbadem Caddesi’nin sonlarına doğru, daha önce “Beyce Sultan” ve “Maarifet” adlı mekânların bulunduğu lokasyonda yeni hizmete giren lezzet noktasının adı “Merdiven”…

YÖRESEL LEZZETLERDEN DÜNYA MUTFAĞINA…

Anadolu Yakası’nın balkonu konumundaki mekâna birkaç merdiven basamağı ile çıkmak gerektiği için mi bu isim verildi bilemiyoruz, fakat hayli iddialı olabileceği konusunda iddialıyız.

OKAN KARACAN’DAN İLK TEST…

“Merdiven”in  açılışına şov dünyasının sevilen ismi Okan Karacan da katıldı. Hazırlanan lezzetleri tek tek test eden Karacan, “Laf olsun diye söylemiyorum. Gerçekten 10 üzerinden 10 puan verecek kadar mükemmel lezzetler” dedi. Bununla da yetinmeyen Okan Karacan, açılışa katılan konuklar arasında bulunan gurme Özlem Mekik’e de test ettirerek, ondan da onay aldı.

Kadıköy Life Dergisi ve Anadolu Yakası Medya Grubu olarak çalışacağımız mekânlar arasında yer alacak Merdiven ile ilgili haberleri, dergimiz sayfalarında ve internet haber portallarımız ile sosyal medya platformlarında okuyabileceksiniz…

]]>
https://www.kadikoylife.com/anadolu-yakasi%c2%92na-yeni-lezzet-duragi-%c2%93merdiven%c2%94/feed/ 0
NÖROKEY, Kadıköy’de hizmete girdi… https://www.kadikoylife.com/norokey-kadikoy%c2%92de-hizmete-girdi%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/norokey-kadikoy%c2%92de-hizmete-girdi%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:38:13 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=15304 Davranış bilimleri eğitimlerinin kişisel gelişime ve kurumsal başarıya katkısı, çağımızın en önemli ihtiyaçları arasında yerini aldı. Ünlü Davranış Bilimleri Uzmanı Kunter Kurt öncülüğünde 10 yıldır hizmet veren NÖROKEY Kişisel ve Kurumsal Danışmanlık Merkezi’nin ikinci şubesi Kadıköy’de açıldı.

Mersin merkezli olmak üzere Akdeniz Bölgesi ve Türkiye genelinde sayılı kurum ve kuruluşları eğitim seminerleriyle buluşturan NÖROKEY’in İstanbul Temsilciliği, Kuşdili’nde yoğun bir katılımla hizmete girdi. Televizyon ve Program Yapımcısı – Davranış Bilimleri Uzmanı Kunter Kurt ve ortağı tanınmış işadamı Şakir Çoban, Türkiye’nin dört bir yanından misafirlerini ekibi ile birlikte ağırladı.  

NÖROKEY’DE MUTLULUK VAR…

Kişilere ve kurumlara psikolojik, sosyal yaşam ve kişisel gelişim üzerine eğitimler veren merkezin iç dizaynı da özel olarak tasarlandı. Odaların ve mobilyaların rengi, şekli ve dizilimine kadar en küçük ayrıntıların veriler eşliğinde tasarlandığı merkeze ilk adımınızı attığınız andan itibaren pozitif enerji yoğunluğunu hissetmek mümkün…

KUNTER KURT, KİTAPLARINI İMZALADI…

Davranış Bilimleri ve psikoloji üzerine birçok eseri bulunan Kunter Kurt, misafirlerinin isteğini geri çevirmeyerek birçok kitabını imzalayarak hediye etti. Danışmanlık merkezinin yönetimi ile birlikte personeli de hizmet alanları hakkında misafirlerini bilgilendirdi.

Açılış günü ve NÖROKEY hakkındaki tüm ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin Temmuz & Ağustos 2014 sayısında yer alacak.

Kadıköy Life Dergisi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Canan Toprakkaya ile Yayın ve Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Toprakkaya, NÖROKEY yönetimini kutladı. Kunter Kurt, Canan & Kadir Toprakkaya, MTF Yapı Yönetim Kurulu Başkanı – NÖROKEY Ortağı Şakir Çoban, Nefes Koçu Jale Köksal…

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, hemşehrisi Şakir Çoban’ın açılış heyecanına ortak oldu. Şakir Çoban, kardeşi Türesin Anık ve Başkan Yılmaz ile birlikte objektiflerimizde buluştu…
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, NÖROKEY yönetimine başarılar dilediği konuşmasında, Ordulu hemşehrileri ile de uzun süre sohbet etti…
Birbirinden ayrı televizyon programlarıyla milyonların sevilen ismi haline gelen Kunter Kurt, misafirleri ve sevenlerine kitaplarını imzaladı…
Uğursal İş Merkezi sakinleri, yeni komşuları NÖROKEY ile birlikte… Mehmet Kurnaz, Mustafa Akdoğan, KMDT Sağlık Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı – Psikiyatr Erhan Taşkın, Uğursal İnşaat Temsilcisi – Muhasebeci Fatma Nur Ekinci, Zeynel Gündoğan ve Kunter Kurt…
Kadıköy Life Dergisi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Canan Toprakkaya, NÖROKEY Nefes Koçu Jale Köksal’a "mandalina ağacı" takdim etti. Köksal, "Merkezimizde pozitif enerjiye büyük önem veriyoruz. Mandalina ağacı, bu enerjiyi daha da artıracak" diyerek teşekkür etti. ..
Pozitif enerji değerleri ile dizayn edilen NÖROKEY’in açılışına katılan Kadıköy Life Dergisi Yayın ve Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Toprakkaya’nın kıyafet tercihi ile mobilyaların renginin uyumu dikkat çekti…
Nefes Koçu Jale Köksal, insan vücudu ve nefes arasındaki bağlantının önemini ifade etti. Köksal, beraberinde NÖROKEY’de verilen onlarca branştaki hizmetleri misafirleriyle paylaştı…

 

]]>
https://www.kadikoylife.com/norokey-kadikoy%c2%92de-hizmete-girdi%c2%85/feed/ 0
Merlot Şarap Evi Bağdat Caddesi’nde… https://www.kadikoylife.com/merlot-sarap-evi-bagdat-caddesi%c2%92nde%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/merlot-sarap-evi-bagdat-caddesi%c2%92nde%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:38:07 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=15264 Bağdat Caddesi, yeni bir mekâna daha kavuştu. Kadıköy’de şarap tutkunlarına zengin seçenekler sunmayı hedefleyen “Merlot Şarap Evi” hizmete girdi.

“Şarap bizim aile kültürümüzdür” diyen Burak Çapacıoğlu ve Hülya Kulaber’in ortaklığında Bağdat Caddesi’ne özel lezzetleri taşıyan mekân, Kapadokya ve Kadıköy arasında köprü kurdu.

DEDELERİNİN DEPOLARINDAN ÖZEL TATLAR…

Burak Çapacıoğlu; “Türkiye’nin tamamına yakınında şarap çeşitlerini tattık. Ancak Kapadokya şarabı bir başka… Bu nedenle Bağdat Caddesi’ne başta Kapadokya olmak üzere yerli ve yabancı birçok çeşidi kazandırmak istedik. Ancak sürprizlerimiz de olacak. Kuşaklar boyunca dededen toruna geçen özel lezzetleri de satışa sunacağız. Dedelerimizin deposundaki yıllanmış şarapları hazırlıyoruz” diyerek, Merlot Şarap Evi’nin farklı bir lezzet bırakacağını ifade etti. Merlot’ta, Cumartesi ve Pazar günleri de brunch sunumu gerçekleştireceği belirtildi.

KAPADOKYA’DA ÜRETECEKLER…

Hülya Kulaber ve Burak Çapacıoğlu, kendi şaraplarını üretmek için Kapadokya’dan 8 dönüm arazi satın aldı. Şarap bağı kurmak için harekete geçen iki girişimci arkadaş, dedelerinin kendilerine bıraktığı yıllanmış özel şarapların ardından, kendilerinin de bir sonraki nesle özel üretim şaraplar bırakmayı hedeflediklerini ifade etti.

Merlot Şarap Evi’nin özel konsepti ve açılışa yönelik ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin Temmuz & Ağustos 2014 sayısında yer alacak.

Feneryolu’nda hizmet veren Moshonis Balıkçısı’nın sahipleri Şef İsmail Doğan ve Murat Gülarslan, komşularının açılış günü heyecanını paylaştı. İsmail Doğan, Murat Gülarslan, Hülya Kulaber ve Burak Çapacıoğlu…
Hülya Kulaber’in mutlu gününe dostları da eşlik etti. Hülya Kulaber, bankacı kardeşler Ali Bal ve Oktay Bal…
Burak Çapacıoğlu’nu yakın arkadaşları, özel gününde kendisini yalnız bırakmadı. Burak Çapacıoğlu, Uğur Gökçe, Ufuk Soysal ve Nihat İrican…

 

]]>
https://www.kadikoylife.com/merlot-sarap-evi-bagdat-caddesi%c2%92nde%c2%85/feed/ 0
Medicadent Batı Ataşehir Kliniği hizmete girdi… https://www.kadikoylife.com/medicadent-bati-atasehir-klinigi-hizmete-girdi%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/medicadent-bati-atasehir-klinigi-hizmete-girdi%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:37:57 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=15206 26 yıl önce Moda’da ünlü diş hekimi Zafer Kazak öncülüğünde faaliyete giren Medicadent’in ikinci şubesi, VARYAP Meridian’de açıldı. Ünlüler geçidinin yaşandığı özel günde, Kadıköy Life objektiflerine birbirinden renkli kareler yansıdı.

Medicadent Batı Ataşehir Kliniği ile birlikte Global Diş Hekimleri Derneği Merkezi de hizmete girdi. Dernek Başkanlığını Zafer Kazak’ın gerçekleştirdiği süreçte klinik ve dernek merkezi, VARYAP Meridian’da yan yana hizmet verecek.

TEMMUZ & AĞUSTOS SAYISINDA YER ALACAK… 

Medicadent Batı Ataşehir Kliniği’nin açılışında yaşanan coşku ve güne özel ayrıntılar, Anadolu Yakası’nın nabzını tutan Kadıköy Life Dergisi’nin Temmuz & Ağustos 2014 sayısında yayınlanacak.

Hülya & Zafer Kazak, İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ünlü Yazar Ahmet Ümit, Ünlü Manken Ece Gürsel, İşadamı Tahir Tekin Öztan ve Oya Öztan Peker…
Medicadent Ağız & Diş Sağlığı Polikliniği Kurucusu ve Global Diş Hekimleri Derneği Başkanı Zafer Kazak…
Ünlü işadamı Tahir Tekin Öztan, yeğeni Oya Öztan Peker’e bu mutlu gününde eşlik etti…
"Kadıköy Life Dergisi’ne ve okurlarına sevgilerimle" diyen Ahmet Ümit, "Beyoğlu’nun En Güzel Abisi" kitabını takipçilerimiz adına imzaladı…
Açılış heyecanını yaşayanlar arasında Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de vardı. Ahmet Ümit, bir imzalı kitabını da Battal İlgezdi’ye hediye etti.
Çukurova İnşaat Satış Müdürü Deniz Ataç, F & F PR Ajansı Kurucusu Feza Fırat, Ahmet Ümit, F & F PR Ajansı Genel Müdürü Başak Oral ve İş adamı Tahir Tekin Öztan…
Ahmet Ümit, İranlı ünlü ressam Ahad Saadi ve nişanlısı Parisa Karamnezhad ile Türkiye – İran sanat köprüsünü değerlendirdi. Ahmet Ümit, telif haklarından ötürü İran’da bir eserinin çeviri yapılarak yayınlandığını Ahad Saadi ile paylaştı. Ünlü ressam, Ahmet Ümit’in önümüzdeki süreçte İran temaslarına eşlik edecek…
Ünlü manken Ece Gürsel, genç model Muammer Alhan Babat’a; "Seni kesinlikle çok güzel bir gelecek bekliyor. Bunu söylemeden geçemeyeceğim" diyerek, önümüzdeki süreçte gerçekleştirebileceği çalışmalara yönelik önerilerde bulundu. Yakışıklı model ve oyuncu Alhan, tecrübelerini aktaran Ece Gürsel’e teşekkür etti…
Ece Gürsel ve Alhan Babat, özel günün ilgi odağıydı…

Medicadent Batı Ataşehir Kliniği ziyaretçilerini, Kadıköy cephesinde işte bu manzara karşılıyor…
Başarılı organizasyonun arka plan kahramanları, F & F PR Ajansı Kurucusu Feza Fırat ve Genel Müdürü Başak Oral…
]]>
https://www.kadikoylife.com/medicadent-bati-atasehir-klinigi-hizmete-girdi%c2%85/feed/ 0
İkinci “SE PLUS” Yalova’da hizmete girdi… https://www.kadikoylife.com/ikinci-%c2%93se-plus%c2%94-yalova%c2%92da-hizmete-girdi/ https://www.kadikoylife.com/ikinci-%c2%93se-plus%c2%94-yalova%c2%92da-hizmete-girdi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:37:57 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=15221 SE PLUS Servis Ekipmanları firması, büyüme yatırımlarına hız verdi. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Taner Murat, Maltepe Dragos’un ardından her geçen gün gelişen ve büyüyen Yalova’da, gastronomi konseptinde ikinci şubesini açtı. Başarılı işadamı, Avrupa Yakası’nda üçüncü şubesinin önümüzdeki süreçte hizmete gireceğini de Kadıköy Life aracılığı ile duyurdu.

Yalova SE PLUS Tutmaçlı Endüstriyel Mutfak Ekipmanları işletmesinin açılışına; CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, İstanbul’un tanınmış restaurant işletmecileri Ziya Kaçar ve Veli Şahin, gastronomi sektörünün önde gelen isimleri, İstanbul ve Yalova başta olmak üzere Türkiye genelinden birçok işadamı ve yakını katılım gösterdi.

GÜNDE 40 BİN ARACIN UĞRAK YERİ…

SE PLUS, Yalova-İzmit Karayolu üzerinde gün içerisinde 40 bin aracın geçiş güzergâhı üzerinde hizmet verecek. Son yıllarda artan otel ve restaurant işletmelerinin ürün hizmetlerini tedarik etmeyi amaçlayan firma, misafirlerini yerli ve yabancı gastronomi ürünleri ile buluşturuyor.

10 BİN ÇEŞİT ÜRÜN…

Maltepe Dragos’un ardından Yalova SE PLUS’ta 10 bin çeşit ürün satışa sunuldu. Ürünlerin ahşap ve metal ağırlıklı olan bir kısmının üretiminde ise SE PLUS’ın imzası dikkat çekiyor.

MUHARREM İNCE TEBRİK ETTİ…

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, bölgesinde tekrarlanan yerel seçimlere bir gün kala yoğun programına rağmen arkadaşı işadamı Ahmet Taner Murat’ı mutlu gününde yalnız bırakmadı. Açılış kurdelesini Ahmet Taner Murat ile birlikte kesen Muharrem İnce, vatandaşlarla da bir süre sohbet etti.

ÜÇÜNCÜ ŞUBE AVRUPA YAKASI’NDA AÇILACAK…

SE PLUS Tutmaçlı firma sahibi Ahmet Taner Murat, açılışa katılım gösteren Kadıköy Life ekibine açıklamalarda bulundu. “Yalova, önemli bir kararımızdı. Kendimize ait yerimizde, yaklaşık olarak 600 m2’lik işletmemizde gastronomi marketimizin ikinci şubesini açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üçüncü şubemizi de planlamalarımız kapsamında Avrupa Yakası’nda, önümüzdeki bir yıl içerisinde faaliyete geçirmeyi hedefliyoruz. Yalova’mıza ve İzmit-Yalova Karayolu üzerindeki ziyaretçilerimize hayırlı olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

FARKLI MARKALAR TEK ÇATI ALTINDA…

Firma çatısı altında Güral Porselen, Paşabahçe Porselen ve Almanya’dan ithal Kahla Porselen çeşitleri yer alıyor. SE PLUS, Paşabahçe Porselen’in de yetkili satıcısı olarak Yalova’da hizmet verecek. Ahşap, bazalt ve metal ürünlerini kendi olanakları ile üretmesi nedeniyle SE PLUS, zengin tasarımları misafirleri ile buluşturabilecek.

Meral Akcan, Yalova Mağaza Müdürü Cemil Akçan, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, SE PLUS Yönetim Kurulu Başkanı ve Mağaza Sahibi Ahmet Taner Murat, CHP Yalova İl Başkanı Ertan Şener…

Ahmet Taner Murat, Ertan Şener, Veli Şahin, Milletvekili Muharrem İnce, Ziya Kaçar, SE PLUS İstanbul Mağaza Müdürü Aykut Baykal, Paşabahçe Satış Müdürü Suavi Koç…

İstanbul’un sevilen balık restaurant işletmecileri Ziya Kaçar ve Hakan Veli Şahin, dostları Ahmet Taner Murat’ı bu mutlu gününde yalnız bırakmadı. Hakan Veli Şahin, Ahmet Taner Murat ve Ziya Kaçar…

Rakip porselen firmaları, açılış gününde aynı karede yer aldı. Porland Porselen Türkiye Satış Direktörü İsmail Taşkın, SE PLUS Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Taner Murat, Güral Porselen Marmara Bölge Müdürü Mehmet Dudaşlı…

Yalova Mağaza Müdürü Cemil Akcan, Ahmet Taner Murat ve İstanbul Mağaza Müdürü Aykut Baykal…

Mağaza personeli, gün içerisinde 40 bin aracın geçiş yaptığı Yalova-İzmit Karayolu’nda gastronomi tutkunlarını ağırlamaya hazır… Gökhan Eser, Fatih Meriç, Mağaza Müdürü Cemil Cemil Akcan’ın eşi Merak Akcan ve oğlu Ogün Özcan Akcan, Melike Beriat…

]]>
https://www.kadikoylife.com/ikinci-%c2%93se-plus%c2%94-yalova%c2%92da-hizmete-girdi/feed/ 0
Barker Gençlik Merkezi’nin Fenerbahçe Şubesi açıldı… https://www.kadikoylife.com/barker-genclik-merkezi%c2%92nin-fenerbahce-subesi-acildi/ https://www.kadikoylife.com/barker-genclik-merkezi%c2%92nin-fenerbahce-subesi-acildi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:37:57 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=15222 20. yılına üçüncü şubesiyle merhaba diyen Barker Gençlik Merkezi’nin Fenerbahçe Şubesi hizmete girdi. İlk olarak 1995 yılında Göztepe’de açılarak; eğitim, kültür ve eğlence dünyasına sunduğu ürünlerle farklı bir renk getiren Barker Gençlik Merkezi, ikinci şubesini 2008 yılında Bağdat Caddesi’nin Selamiçeşme bölümünde açmıştı.

KIRTASİYE, OYUNCAK VE KÜLTÜR YAYINLARI…

31 Mayıs Cumartesi günü Cemil Topuzlu Caddesi üzerindeki üçüncü şubesini açan merkezde, başta kırtasiye ürünleri olmak üzere oyuncak ve kültür yayınlarının sergileneceğini açıklayan markanın kurucusu Faruk Çelikten, Kadıköy Life’a şu açıklamalarda bulundu:

ŞUBE AÇILIŞLARI DEVAM EDECEK…

“Sektörümüzün büyümesinde en önemli adımın şubeleşmek olduğuna inanıyoruz. Yaklaşık 20 yıl boyunca müşteri çevremizde oluşturduğumuz güven sayesinde, bu gücü onlardan aldık ve üçüncü şubemizi açtık. Dikkatli ve emin adımlarla çalışmalarımızı sürdürmek istiyoruz. Daha fazla Kadıköylüye ulaşmak adına, dördüncü ve beşinci şubelerimizi de onlarla buluşturmak istiyoruz.”

Barker Gençlik Merkezi Kurucusu Faruk Çelikten, daha fazla Kadıköylüye ulaşmak adına dördüncü ve beşinci şubeleri de önümüzdeki süreçte Kadıköylülerle buluştaracaklarını ifade etti…

Barker Gençlik Merkezi’nin Fenerbahçe Şubesi’nde, yerli ve yabancı olmak üzere binlerce ürün var…

Son yıllarda Bağdat Caddesi’nin alternatifi konumuna gelen Cemil Topuzlu Caddesi üzerinde hizmete giren Barker Gençlik Merkezi’nin üçüncü şubesinin açılışı da hayli görkemli oldu…

Açılış boyunca özellikle konuk çocuklara pamuk helva ikram edildi. Bir başka bölümde ise palyaço gösterileri gerçekleştirildi…

]]>
https://www.kadikoylife.com/barker-genclik-merkezi%c2%92nin-fenerbahce-subesi-acildi/feed/ 0
ERA Gayrimenkul Platin hizmete girdi… https://www.kadikoylife.com/era-gayrimenkul-platin-hizmete-girdi%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/era-gayrimenkul-platin-hizmete-girdi%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:37:31 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=15075 Kadıköy merkezli uluslararası ERA Gayrimenkul’ün yeni şubesi, Fenerbahçe’de hizmete girdi. ERA Gayrimenkul Platin’in açılışı, kentsel dönüşüm ve inşaat sektörünün tanınmış işadamlarını tek çatı altında toplandı.

Türkiye’de kentsel dönüşüm çalışmalarında ilk danışmanlık hizmeti veren ve sektöründe ilk kez eğitim akademisi açan firmanın özel gününde renkli görüntüler yaşandı. ERA Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu ve ERA Türkiye Pazarlama Direktörü Pınar Arslanbaş’ın da katılım gösterdiği açılış töreninde, “Biz büyük bir aileyiz” mesajı verildi.

Onur Biriciktan, Nazlı Göktan ve Can Ekşioğlu…

NAZLI & ONUR ÇİFTİ, ARTIK KENDİ İŞİNİN SAHİBİ…

Emlak sektöründe uzun yıllardır çalışmalarını sürdüren Nazlı Göktan & Onur Biriciktan, uluslararası firma çatısı altında ERA Gayrimenkul Platin’i Kadıköy’e kazandırdı. Gayrimenkul satışları ve danışmanlığı ile birlikte kentsel dönüşüme yönelik yoğun çalışmalarını sürdüren firma, Kadıköy’ün değişim ve dönüşümünde aktif rol alma faaliyetlerine hız verdi.

CAN EKŞİOĞLU, KADIKÖY LIFE’A DEĞERLENDİRDİ…

Tanınmış işadamı, ERA Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu; Kadıköy’ü, kentsel dönüşümü ve getirilerini Kadıköy Life’a açıkladı. Özel röportajın ayrıntıları, önümüzdeki süreçte okurlar ile buluşacak. Açılış töreni sonunda ERA yönetimi ve personeli, Kadıköy Life objektiflerinde buluştu.

ERA Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu ve ERA Gayrimenkul Platin sahipleri Nazlı & Onur çifti, açılış pastasının mumlarını "nice başarılara" dileğiyle birlikte söndürdü…
Broker Nazlı Göktan, Gayrimenkul Danışmanları Nivan Deniz Erdoğan ve Semih Atban, Can Ekşioğlu, Gayrimenkul Danışmanı Ceren Koş, ERA Gayrimenkul Platin Ofis Müdürü Asuman Biriciktan, Onur Biriciktan ve ERA Gayrimenkul Platin Yetkilisi Metin Göker…
Açılışta inşaat ve emlak sektörünün tanınmış isimleri, uzun süre sohbet etme imkânı buldu…
Serma Yapı Tasarım Ortağı Atilla Yağcı ve Akbey İnşaat Firma Sahibi Kenan Behran…
Işık Yapı Firmasının Sahibi Ziya Bülbül…
ERA Gayrimenkul Pazarlama Direktörü Pınar Arslanbaş ve ERA Gayrimenkul Platin’in Sahibi Nazlı Göktan, uzun süre sektöre yönelik istişarelerde bulundu…

 

]]>
https://www.kadikoylife.com/era-gayrimenkul-platin-hizmete-girdi%c2%85/feed/ 0
“Mobilyanın Efendisi” ile çok özel… https://www.kadikoylife.com/%c2%93mobilyanin-efendisi%c2%94-ile-cok-ozel/ https://www.kadikoylife.com/%c2%93mobilyanin-efendisi%c2%94-ile-cok-ozel/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:37:26 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=15048 50. yılında Türkiye mobilya sektöründe lider olmayı hedefleyen DOĞTAŞ ve Kelebek Mobilya’nın Genel Müdürü İsmail Doğan, Kadıköy Life Dergisi’ne konuştu. Haziran ayında Kadıköy’de gerçekleşen EHA Kelebek Mobilya Mağazası açılışının ardından Beşiktaş’a ikinci şubelerini kazandıran Erol Cihan & Halil Yaşamalı kardeşlerin mutlu gününe ortak olan Doğan, “Daha da büyüyeceğiz” mesajı verdi.

Kelebek Mobilya Marmara Bölge Müdürü Zafer Zorer ve Genel Koordinatör Zafer Sevgili’nin de katıldığı açılış töreninde showroom, Beşiktaşlıların ilgisiyle karşılandı. Açılış zincirlerini başlatarak 45 Kelebek mağazasını daha sektöre kazandıran başarılı işadamı İsmail Doğan, Kadıköy Life’a özel açıklamalarında şunları ifade etti:

“Bugün yine çok özel bir günümüz. 45 mağazamızın daha açılışını gerçekleştiriyoruz. Ekibimiz ile birlikte çok büyük bir tempo içerisinde çalışıyoruz, toplu açılışlarımızı gerçekleştiriyoruz. Beşiktaş’ta yeni şubemiz, Kadıköy’deki kadar güzel olmuş.

Kelebek Mobilya Genel Koordinatörü Zafer Sevgili, Kadıköy ve Beşiktaş Mağazası Ortağı Halil Yaşamalı, DOĞTAŞ ve Kelebek Mobilya Genel Müdürü – Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Doğan, Kadıköy ve Beşiktaş Mağazası Ortağı Erol Cihan, Marmara Bölge Müdürü Zafer Zorer…

8 MİLYAR DOLARLIK İŞ HACMİ…

Türkiye’de mobilya sektörü büyüyor. Yer yer siyasi ve ekonomik geçişler yaşansa da, çeşitli kampanya ve planlamalarımızla bunu aşıyoruz. Mobilya sektörü, 8 milyar dolarlık bir işlem hacmine sahip… 1,5 yıl önce bünyemize katılan Kelebek Mobilya, 80. yılında büyük bir kuruluş… Yarım asırdır sektöründe kendini ispatlayan DOĞTAŞ da güçlü bir marka oldu. Marka yönetimini bilen bir aile bünyesinde olması sürece katkı sağladı.

BU YIL BÜYÜME HEDEFİMİZ YÜZDE 100…

Geçen yıl yüzde 55, bu yıl da yüzde 100 gibi bir büyüme hedefi ile kuruluşumuzun sektöründe daha da iyi olacağına inanıyoruz. Türkiye’de yılda 600 bin evlilik gerçekleşiyor. Bu evliliklerin de yüzde 20’si boşanma ile sonuçlanıyor. Mobilya sektörü, bu süreçte dinamikliğini koruyor.

KADIKÖY ve BEŞİKTAŞ POTANSİYEL İLÇELER…

Türkiye genelinde ve yurtdışında 45 mağazamızı açıyoruz. Kadıköy’de Erol & Halil Kardeşler ile birlikte çalışmalarımızı yürütüyoruz, memnunuz… Kadıköy ve Beşiktaş her yönüyle güzel ilçelerimiz, potansiyel merkezlerimiz…”

Günlerdir yoğun ve yorucu bir tempo içerisinde olan ünlü işadamı İsmail Doğan, röportajımız esnasında bir hayli keyifliydi. Kadıköy Life Özel Haberler Editörü Adem Giden, DOĞTAŞ ve Kelebek Mobilya Genel Müdürü İsmail Doğan, Kadıköy ve Beşiktaş Kelebek Mağazası Ortağı Erol Cihan…

]]>
https://www.kadikoylife.com/%c2%93mobilyanin-efendisi%c2%94-ile-cok-ozel/feed/ 0
Cadde’nin yeni mekanı “Bapoon” konuklarını ağırlamaya başladı… https://www.kadikoylife.com/cadde%c2%92nin-yeni-mekani-%c2%93bapoon%c2%94-konuklarini-agirlamaya-basladi/ https://www.kadikoylife.com/cadde%c2%92nin-yeni-mekani-%c2%93bapoon%c2%94-konuklarini-agirlamaya-basladi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:37:26 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=15054 Bağdat Caddesi’nin Caddebostan bölümünde, CKM karşısında açılan “Bapoon” adlı mekan konuklarını ağırlamaya başladı.

Aslında 2013′ün Aralık ayında kapılarını açan, ancak kusursuzluğu tam olarak yakalamak adına eksiklikleri yaşarken tespit etmek için 3 aylık bir hazırlık çalışması yapan mekan, iddialı olarak lezzet tutkunlarına kapılarını açtı. Mekanın bu kadar iddialı olmasının nedenlerinin başında ise, bu işi büyük bir aşkla yapmaya arzulu sahipleri ve genç yaşında milli önlüğü giyme şansı yakalayan altın madalyalı Executive Chef Mert Boz geliyor.

KADIKÖY LIFE DERGİSİ’NDE RÖPORTAJ…

Kadıköy Life’ın gastronomi editörlerinden Evren Gözüyaşlı, geçtiğimiz hafta mekana konuk oldu ve yöneticileri ile kapsamlı bir röportaj yaptı. Onların başarı öyküsü, konsepti, lezzetleri ve mekanın özellikleri hakkında pek çok şeyi, derginin 5 Mayıs’ta piyasaya çıkacak olan Mayıs & Haziran 2014 sayısı sayfalarında okuyabileceksiniz…

Bapoon’un geçtiğimiz haftasonunda renkli konukları vardı. Erinç & Hande İşlekel, bu isimlerden biri olarak objektiflerimize takıldı. Onlara mekanın sahiplerinden Seren Tezer ve Özlem Dilmegani de eşlik etti. Erinç İşlekel, Burak Bakırcı, Özlem Dilmegani, Hande İşlekel ve Seren Tezer…

Bapoon’un bir başka masasında ise bu defa yönetmen adayları vardı. Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü öğrencisi Dila Pulatsu’nun konukları, oyunculukları yanında yönetmenliğe de aday olan  Serap Tuna ve Zeynep Uçucu’ydu…

Aynı zamanda iyi bir gurme de olan event şirketi sahibi İbrahim Erden ise, Fenerbahçe’nin ünlü voleybol oyuncusu Emir Aldoğan ile mekanın lezzetlerini test etmeye gelenler arasındaydı. İbrahim Erden, lezzetlere olduğu kadar şarap için de “Mükemmel” yorumunda bulundu…

]]>
https://www.kadikoylife.com/cadde%c2%92nin-yeni-mekani-%c2%93bapoon%c2%94-konuklarini-agirlamaya-basladi/feed/ 0
Bedri Usta’nın meşhur kebabı Kuruçeşme’de… https://www.kadikoylife.com/bedri-ustanin-meshur-kebabi-kurucesme%c2%92de%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/bedri-ustanin-meshur-kebabi-kurucesme%c2%92de%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:36:54 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=14916 Bedri Usta Adana Kebapçısı’nın beşinci şubesi, Kuruçeşme Sortie’de hizmete giriyor. “Bugüne kadar hep bize geldiler, artık biz de misafirlerimizin ayağına gidiyoruz” diyen ünlü kebapçı Bedri Usta, lezzet şölenine hazırlanıyor.

Kalamış, Caddebostan, Suadiye ve Bodrum’un ardından Bedri Usta Adana Kebapçısı’nın yeni şubesi, ilk kez Avrupa Yakası’nda hizmete girecek. Nisan ayı ortasında açılacak mekân, lezzet tutkunlarına yeni bir kapı aralayacak.

KEBABIN ADI DEĞİL, “TADI”…

Kebabın hazırlanışından sunumuna kadar her aşamasının bir sanat olduğunu ifade eden Bedri Usta; “Kebabın adını her yerde görebilirsiniz, ancak gerçek Adana Kebabı’nı her yerde yiyemezsiniz. Kebap deyip geçmemek gerekiyor. O kadar püf noktaları var ki… Bizi Bodrum’a misafirlerimiz taşıdı. Şimdi de Avrupa Yakası’na taşıyorlar. Biz de onlara layık olmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” diyerek, İstanbul genelinde yatırımlarının süreceğini açıkladı.

Bedri Usta’nın dünden bugüne çok özel açıklamalarda bulunduğu özel röportaj, Kadıköy Life Dergisi’nin Mayıs & Haziran 2014 sayısında okurları ile buluşacak.

]]>
https://www.kadikoylife.com/bedri-ustanin-meshur-kebabi-kurucesme%c2%92de%c2%85/feed/ 0
Türkiye’nin ilk “CarrefourSA Gurme”si Bağdat Caddesi’nde! https://www.kadikoylife.com/turkiye%c2%92nin-ilk-%c2%93carrefoursa-gurme%c2%94si-bagdat-caddesi%c2%92nde/ https://www.kadikoylife.com/turkiye%c2%92nin-ilk-%c2%93carrefoursa-gurme%c2%94si-bagdat-caddesi%c2%92nde/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:36:48 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=14877 “CarrefourSA Mini” ve “CarrefourSA Süper” konseptlerinin ardından Türkiye’de ilk kez “CarrefourSA Gurme”, Bağdat Caddesi’nde Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı’nın da katılımı ile hizmete girdi.

Türkiye’nin en büyük alışveriş zincirleri arasında yer alan CarrefourSA’nın “Gurme” konsepti, ilk gününde beğeni ve ilgiyle karşılandı. Perakende devi, 2014 yılı içinde 7 Gurme marketi daha açmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki süreçte Ataşehir, Esenyurt, Dumankaya İkon, Batı Ataşehir, Anadolu Hisarı ve Florya’da yeni Gurme marketleri hayata geçecek.

CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet T. Nane, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer…

GÜLER SABANCI: “BİLGİ VE TECRÜBEYİ DAHA ÇOK HİSSEDECEĞİZ…”

Başarılı işkadını Güler Sabancı, açılış töreni ile birlikte gerçekleştirdiği açıklamasında şunları ifade etti: “Sabancı Topluluğu olarak, uzun yıllardır Türkiye’nin en itibarlı ve Türk ekonomisinin en önemli temel taşlarından biriyiz. Geride bıraktığımız 2013 senesi, içinde bulunduğumuz tüm sektörlerde planladıklarımızı gerçekleştirdiğimiz ve kârlılığımızı artırarak büyüdüğümüz bir yıl oldu.  Sizlerin de bildiği gibi 18 yıldır devam eden CarrefourSA ortalıklığımızı, geçtiğimiz yıl yeniden yapılandırdık. CarrefourSA’da çoğunluk hisseye ve yönetim kontrolüne sahip olduk. 2014 yılı CarrefourSA’da Sabancı Holding’in bilgisini ve tecrübesini daha çok hissedeceğimiz bir yıl olacak.”

HALUK DİNÇER: “CİDDİ ATILIMLAR YAPACAĞIZ…”

2014 yılı içinde 100 yeni market açacaklarını belirten Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, CarrefourSA’nın yeni stratejisi ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “2014, CarrefourSA için sıçrama yılı olacak. Ülkemizin şartlarını ve tüketiciyi iyi anlayan ekibimiz ile müşterilerimize, tedarikçilerimize, yatırımcımıza ve çalışanlarımıza değer yaratacak ve CarrefourSA’ya uzun dönemde kalıcı üstünlükler sağlayacak şekilde geleceği tasarlıyoruz. Hedefimiz, Sabancı Holding’in gücü ve Carrefour Grup’un perakendedeki deneyimi ile pazarda liderlik pozisyonuna ulaşmak. 2014′te de bunun ilk işaretlerini göreceğiz. Hem net satışlarda, hem de market açılışlarında ciddi atılımlar yapacağız. 110 milyon TL yatırımla 100 market açacağız.”

MEHMET NANE: “YENİLİKÇİ, KEYFE VE KEŞFE DAYALI BİR ALIŞVERİŞ İÇİN…”

2014 yılı içinde 6 “CarrefourSA Gurme” daha açacaklarını belirten CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet T. Nane, yeni market konseptlerini tüketicilerin ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre belirlediklerini ifade etti. Yatırımları ve hedefleri ile CarrefourSA efsanesinin geri döndüğünü belirten Nane, sözlerine şu şekilde devam etti: “Kişiye özel alışveriş deneyimini vurgulayacağımız Gurme marketlerimizde dünya mutfağının en özel lezzetlerini, ülkemizin yerel tatları ile birlikte raflarımıza taşıyoruz. Organik ürünlerden diyabet ve glutensiz ürünler gibi sağlık grubu ürünlerine, Uzakdoğu ürünlerinden elektronik ve züccaciye ürün çeşitlerine; ücretsiz vale hizmeti ve ücretsiz ev servis hizmetine kadar düşündüğümüz tüm detaylar ile müşterilerimize yenilikçi, keyfe ve keşfe dayalı bir alışveriş deneyimi sunmayı vaat ediyoruz. Yeni hayata geçirdiğimiz CarrefourSA Gurme, Mini ve Süper marketlerimizle müşterilerimizin farklı beklentilerini en yüksek düzeyde karşılamaya çalışıyoruz.”

CarrefourSA Gurme Mağaza Müdürü Gökmen Baş…

 

]]>
https://www.kadikoylife.com/turkiye%c2%92nin-ilk-%c2%93carrefoursa-gurme%c2%94si-bagdat-caddesi%c2%92nde/feed/ 0