Ak Parti Ataşehir'i alabilir mi?
 Kadir Toprakkaya

Ak Parti Ataşehir’i alabilir mi?

Ak Parti Ataşehir’i alabilir mi?
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür, geçtiğimiz günkü yazısında Ataşehir’in seçim atmosferini değerlendirdi.

Önümüzdeki yerel seçimlerde “kale” özelliğiyle değil, profili ve önemi nedeniyle öne çıkan yeni ilçelerin de bulunduğuna değinen Övür,  bu ilçelerden biri olan Ataşehir’de seçimlerin kıran kırana geçeceğini yazdı.

AK Parti’nin bu defa böylesine önemli gördüğü ilçelerde genç ve çok yönlü kişilikleri ön plana çıkarmayı denemek isteyeceğine değinen Mahmut Övür, Kadıköy ve Ataşehir’de partilerin bünyesine katmak istediği İlker Alkun’dan bahsetti. Alkun, İSGİD (İstanbul Genç Girişimci İşadamları Derneği) İşadamları ve Parlamento İlişkileri Komisyonu Üyesi profili ile ön plana çıkıyor.

“ATAŞEHİR SEÇİMLERİNDE İDDİALI OLACAĞI ÇOK AÇIK…”

Enerjik görüntüsü, düzgün yaşamı ve başarılı işadamı kimliğiyle ideal bir aday olduğu çeşitli çevrelerde de dile getirilen İlker Alkun için; “Tam bir Türkiye sentezi… AK Parti’nin aday adaylarından biri olan Alkun, aday olur mu bilemem ama Ataşehir seçimlerinde iddialı olacağı çok açık” şeklinde yorumda bulunan Mahmut Övür’ün yazısı:

AK PARTİ ATAŞEHİR’İ ALABİLİR Mİ?

İstanbul Arnavutköy ve Ataşehir gibi, Ataşehir de şu anda hem yeni yapılaşma hem de finans merkezi olma nedeniyle yıldızı parlayan bir ilçe.. Bu nedenle hem AK Parti hem CHP, bu seçimlerde kıran kırana bir yarışı içinde olacak.

Geçen dönem sürpriz çıkış yapan CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, bu kez çok daha güçlü durumda… Ancak AK Parti’nin de geçen döneme göre artıları hayli fazla… Seçimi kritik yapan da bu… Genel seçimlerde oyu önde olan AK Parti, bu kez Saadet Partisi’ne gidecek oyları alabileceği gibi yereldeki hemşerilik ilişkilerini de değerlendirecek.

Geçen seçimlerde MHP, Saadet ve BBP’nin adaylarının Sivaslı olması ilginçti. AK Parti’de henüz adaylık süreci bitmiş değil, ama bazı isimler ortaya çıktı. İşadamı İlker Alkun da bunlardan biri… Uluslararası başarısı olan bir işadamı… Siyaset geçmişi de Anavatan Partisi’ne dayanıyor.

Yerel pozisyonu da ilginç… Bir yanı Sivaslı, bir yanı Karslı… Bir yanı Sünni, bir yanı Alevi… Tam bir Türkiye sentezi… AK Parti’nin aday adaylarından biri olan Alkun, aday olur mu bilemem ama Ataşehir seçimlerinde iddialı olacağı çok açık… 

İSGİD (İstanbul Genç Girişimci İşadamları Derneği) İşadamları ve Parlamento İlişkileri Komisyonu Üyesi İlker Alkun, Kadıköy ve Ataşehir’in sevilen işadamları arasında yer alıyor…

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir