AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı; Özgül Özkan Yavuz
 Haber Merkezi

AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı; Özgül Özkan Yavuz

AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı; Özgül Özkan Yavuz
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ile ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. AK Parti’nin İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım olurken; Beşiktaş, Maltepe ve Silivri’de Cumhur İttifakı’nın ortak adayı gösterildi. AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı ise, İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri ve KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Özgül Özkan Yavuz olarak gösterildi.

ÖZGÜL ÖZKAN YAVUZ HAKKINDA…

özgül özkan yavuzÖzgül Özkan Yavuz, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun oldu. Akademik kariyerine ODTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Kentsel Politika ve Yerel Yönetimler Programı’nda araştırma görevlisi olarak başladı. “Türkiye’de Kentsel Yenileme Süreçleri ve Politikaları” başlıklı teziyle 1998 yılında yüksek lisans (MSc) diploması aldı.

1999 yılında kazandığı Avrupa Birliği Jean Monnet Programı bursuyla İngiltere’ye giderek Birmingham Universitesi, School of Public Policy, Centre for Urban and Regional Studies Bölümü’nde turizm planlaması ve alan yönetimi konularında uzmanlaşarak, “Türkiye’de Turizm Alanlarında Planlama ve Yönetim” konulu teziyle ikinci yüksek lisans derecesini (MSc) aldı. 1997 yılında Turizm Bakanlığı Yatırımlar Genel Müdürlüğü Planlama Dairesi’nde Şehir Plancısı olarak çalışmaya başladı. 17 yıl boyunca önce Turizm Bakanlığı, sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yurtiçi ve yurtdışı çeşitli birim ve projelerinde görev yaptı.

2004-2007 yıllarında Hollanda Kültür ve Tanıtma Ataşesi olarak diplomatik görevde bulunan Özgül Özkan Yavuz, 2008-2010 arasında İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın Uluslararası Tanıtımdan Sorumlu Direktörü olarak çalıştı. 2011’de atandığı İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcılığı görevini Temmuz 2014 tarihine kadar sürdüren Özgül Özkan Yavuz, bu görevinde kültür ve turizm alanında çeşitli ulusal ve uluslararası projelerin yürütücüsü oldu. Bu tarihten Kasım 2016’ya kadar İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Genel Müdürü olarak görev yapan Özgül Özkan Yavuz, aynı dönemde “European Cities Marketing Association” isimli birliğin yönetim kurulu üyeliğine de seçilerek, İstanbul’u uluslararası alanda temsil etti. Aralık 2016 tarihinden bu yana İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreterlik görevini sürdüren Yavuz, aynı zamanda İstanbul Kalkınma Ajansı’nın üyesi bulunduğu Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği (EURADA) Board of Directors ve KADEM Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Bunu paylaş:
  • 49
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir