Akdeniz Business’den Moda’ya…
 Kadir Toprakkaya

Akdeniz Business’den Moda’ya…

Akdeniz Business’den Moda’ya…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköylü tanınmış yazar Tuba Emlek, yeni kitabına yönelik röportajları için Fransa’dan Türkiye’ye gelen meslektaşı Ali Çimen’i Moda’da ağırladı.

Her ikisi de Akdeniz Business Dergisi yazarı olan Emlek ve Çimen, Moda My Hoş’da brunch keyfi yaptı. Akdeniz Business Dergisi ve sektörlerine yönelik istişarelerde bulunan yazarlar, özel günlerini Kadıköy LIFE ile paylaştı.

20 YILDIR DÜNYAYI GEZİYOR…

Gazeteci Ali Çimen, “İki koltuğunda iki karpuzla” deyimiyle 20 yıldır dünyanın önemli bir kısmına ayak basarak, kültürler arası köprü oldu. Yeni kitabı “Kırık Heykel”i okurları ile buluşturan Çimen, misafirperverliğinden ötürü Moda’nın tanınmış ismi Tuba Emlek’e teşekkür etti.

ALİ ÇİMEN KİMDİR?..

1971 yılında İstanbul Üsküdar′da doğan Ali Çimen, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra, yüksek öğrenimini bir süre Karadeniz Teknik Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünde sürdürdü.1991’de İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümündeki eğitimiyle eşzamanlı olarak gazetecilik serüvenine başladı.

Uzun yıllar gazetenin İstanbul’daki merkezinde Dış Haberler, Haber Merkezi ve Magazin servislerinde çevirmen, muhabir, redaktör ve editör olarak görev yaptı. Gazetenin Frankfurt, Amsterdam ve Londra merkezlerinde de uzun süre çalışan Çimen, gazetecilik kariyerini halen Fransa’da, uluslararası haber kanalı EURONEWS’de uluslararası muhabir olarak sürdürüyor.

Uluslararası basın kartı sahibi olan Ali Çimen; İngilizce, Almanca, Hollandaca ve Fransızca bilmektedir. Çimen, iki koltuğunda iki karpuzla 20 yıldır yerküreyi dolaşıyor. Amerika’dan Çin’e, Rusya’dan İngiltere’ye; siyasetçiler, bilim adamları ve tarihçilerle görüşüyor, arşivlerde soluklanıyor, gazetecilik yapıp, tarih kitapları ve roman yazıyor.

Gazeteci kimliği ve gözüyle tarihin heyecan verici sokaklarında geçmişin izini süren Ali Çimen, sizi de bu tarihi yolculuğa ortak olmaya çağırıyor. Ali Çimen’in bazı eserleri ise şunlar:

Echelon / İstihbarat Dünyasının Perde Arkası

İnsanoğlu’nun Uzay Macerası

İpler Kimin Elinde?

Tarihi Değiştiren Askerler

Tarihi Değiştiren Konuşmalar

Tarihi Değiştiren Olaylar

Tarihi Değiştiren Savaşlar

Tarihi Değiştiren Bilginler

Tarihi Değiştiren Kadınlar

Tarihi Değiştiren İmparatorluklar

Tarihi Değiştiren Diktatörler

Tarihi Değiştiren Günler

Tarihi Değiştiren Gizli Servisler

Tarihi Değiştiren Liderler

Tarihi Değiştiren Keşifler

KIRIK HEYKEL

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir