Akupunktur Dünya Kongresi’ne davet...
 Kadir Toprakkaya

Akupunktur Dünya Kongresi’ne davet…

Akupunktur Dünya Kongresi’ne davet…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

International Council of Medical Acupuncture (ICMART) bünyesinde düzenlenen Dünya Kongresi, bu yıl 06-08 Haziran 2014 tarihleri arasında Harbiye Askeri Müzesi’nde gerçekleşecek.

Kadıköy merkezli çalışmalarını sürdüren Akademik Akupunktur Derneği Genel Sekreteri Dr. E. Hakan Eraltan, akupunktur ile ilgili merak edilen tüm soruların yanıtını bulacağı etkinliğe yönelik; “Hayatınızın dönüm noktası olabilir” diyerek, kongrenin bir hayli verimli geçeceğine işaret etti. Eraltan, Kadıköy Life’a gerçekleştirdiği açıklamalarında şunları ifade etti:

“Akupunktur, doğanın bir parçası olan insanı doğadan koparmadan, kendi fiziksel ve kimyasal bütünlüğünü koruyarak, ilaç kullanmadan ve cerrahi müdahale yapmadan tedavi etme sanatıdır. 5.000 – 7.000 yıl öncesine dayanan bu yöntem, vücudu kendi ilacı ile tedavi eder.



Hastalık ve hastalığa tepki olarak vücutta gerçekleşen iyileşme reaksiyonu, sağlıklı bir vücutta kendiliğindendir ve doğaldır. Biz buna tıpta adaptasyon, uyum süreci diyoruz. İşte akupunktur, bu uyum sürecini güçlendirmek ve dengelemek için bedeni kendi ilacı ile tedavi eden bir teşhis ve tedavi sanatıdır. Akupunktur yönteminin yanında manuel tıp, bitkisel tıp, beslenme tıbbı, masaj uygulamaları ve egzersizler, bozulmuş olan uyum sürecini canlandırır ve dengeler. Bununla beraber bağışıklık sistemi, bedeni birçok çevresel faktörden (mikroplar, parazitler, çevresel toksinler, fiziksel ve duygusal stres) korur ve muhafaza eder.

Bu bilimsel ve sanatsal yaklaşım, Dünya Sağlık Örgütü’nün de akupunktur ile tedavi edilebilen hastalıklar listesinde bulunan hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bunlar, ana konu başlıkları altında şöylece özetlenebilir: Solunum sistemi hastalıkları, Kalp ve dolaşım sistemi hastalıkları, Ürogenital hastalıklar, Psikiyatrik hastalıklar, Kronik yorgunluk sendromu, Gastro-intestinal hastalıklar, Kas-iskelet sitemi hastalıkları, Endokrinolojik hastalıklar, Göz hastalıkları…

Akademik Akupunktur Derneğimiz, Op. Dr. M. Fuat Abut başkanlığında uluslararası katılımlı bir kongre için kapılarını akupunktur dünyasına açıyor. ICMART (International Council of Medical Acupuncture) bünyesinde yapılan Dünya Kongresi’ni bu yıl 06-08 Haziran 2014 tarihleri arasında Harbiye Askeri Müzesi’nde gerçekleştireceğiz. Akupunktur uygulayan, akupunktur ile ilgilenen ve merak eden tüm tıp doktorlarını kongremize bekliyoruz.”

Kongre için irtibat telefonu: Can Çoban (0216) 380 46 59 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir