Almanların yapamadığını Kadıköylü doktor yaptı…
 Kadir Toprakkaya

Almanların yapamadığını Kadıköylü doktor yaptı…

Almanların yapamadığını Kadıköylü doktor yaptı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Almanya’da bir kadından gerçekleşen kalp nakli ile hayata tutunan Niko Gözüpekli, dişlerini de aldırmak zorunda kalmasının ardından beslenme sorunu ile karşı karşıya kaldı. Sağlık sorununa Avrupa’da çözüm bulamayan Gözüpekli, Kadıköy’de özel muayenehanesi bulunan Dr. İlker Erdoğan’a, eşi ile birlikte tedavi olmak üzere başvurdu.

BAŞARIYLA TAMAMLANDI…

Enfeksiyon riski olması nedeniyle Avrupa’da “yapılamaz” denilen implantı, başarılı Türk doktor gerçekleştirdi. Gözüpekli, tedavinin ardından şunları ifade etti:

“Almanya’da bazı dişçilerle görüştüm, implant yapılamayacağını söylediler. Her müdahale tehlikeli olduğundan dolayı hastane müsaade etmiyor. Televizyon izlerken İlker Bey’in bir programını seyrettim. Yapılan müdahaleler hoşuma gitmeye başladı ve kafama yattı. Senelerce gittiğim doktora gittim, güvenemediler. Tehlikeli olduğunu, gözü delebileceğini söylediler. Daha iyi bir sistem bulunana kadar beklemem gerektiğini söylediler. Hamına da implant takıldı. Doktora çok güvendim. Önce hastaneye gittim, oradaki muayenelerden sonra doktorlar bu işi yapabilir diye onay verdiler. Doktor Bey iki diş çekip, bir de implant taktı. Hiçbir şey hissetmedim. Çok mutluyum, ağzımda bu kadar diş olması beni mutlu etti.”

BİR KADININ KALBİ İLE YAŞIYOR…

Bir kadından kendisine yapılan kalp naklini de anlatan Gözüpekli; “İlk gözlerimi açtığımda kalbi nakleden doktor geldi. Samimi olduğum doktora ne kalbi taktığını sordum. Bana gülerek bayan kalbi taktıklarını söylediler. ‘Nasıl olur?’ dedim. Bana hiçbir şey olmayacağını, sorun yaşanmayacağını söylediler. Bizim örf ve adetlerimize göre ters düşer, ama sonradan doktorlar söyleyince ve hayata  döndüğümü görünce ona dua etmekten başka bir şey diyemeyeceğim. Nur içinde yatsın, mekânı cennet olsun” şeklinde konuştu.

DOKTOR ERDOĞAN: “KEYİF VERİCİ…”

Diş doktoru İlker Erdoğan ise, “Niko Bey’i fazla yormadık. 5-6 dakika süren bir operasyonla bir gün üst çeneyi yaptık. Yine aynı zamanda alt çenedeki eksiklikleri tamamladık. Yine beslenmesinin devam etmesi için aynı gün geçici diş uyguladık. O şekilde kendisi Almanya’ya döndü. Bir buçuk ay sonra herhangi bir problem olmadı. İmplantlar kaynadı. Hiçbir problem yok” diyerek, operasyonun başarılı geçmesinin keyif verici olduğunu ifade etti.

Niko Gözüpekli, şimdi yeni ve kalıcı dişleri ile çok mutlu…

 

 

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir