Altıyol Meydanı düzenlenme bekliyor
 Pınar Baltacı

Altıyol Meydanı düzenleme bekliyor

Altıyol Meydanı düzenleme bekliyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kimi zaman buluşma yeri, kimi zaman yol tariflerinin mihenk noktası, bugünlerde yorulanların dinlenme alanı Altıyol’un değişimi, esasında Kadıköy siluetinin de değişimi olmuş yıllardır. Boğa heykelinin yerleştirilmesiyle popülerliği artan Altıyol’a dair Kadıköylülerin yeni bir isteği var.

Bahariye Caddesi’nin girişinde sol kısımdaki mekânların yıkılmasının ardından uzun süredir yeniden düzenlenmeyi bekleyen alanın, en fazla 1 TL’ye çay satışı yapacak yeni bir çay bahçesi olarak halka açılması vatandaşların ortak talebi. Biz de bu taleplerin yakın takipçisi olarak, Kadıköy esnaf ve halkının fikirlerini aldık.

kadir gökmen öğüt
“SIKI VE İSTİKRARLI ÇALIŞMALARLA ALTIYOL DEĞİŞECEK”

CHP 24. Dönem İstanbul Milletvekili ve Kadıköy’ün geçtiğimiz seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkan Aday Adayı, Diş Hekimi Kadir Gökmen Öğüt de Altıyol sakinlerinden. Bu alanda yenileme yapılmamasının esas sebebinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden kaynaklığını ifade eden Kadir Gökmen Öğüt; “Kadıköy’ün gözbebeği Altıyol Meydanı, şu an kendisine yakışmayan bir hâlde. Ancak, Kadıköy Belediyesi ve Büyükşehir’in önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği sıkı ve istikrarlı çalışmalarla ortaya iyi projelerin çıkacağını düşünüyorum. Kısa zaman içerisinde Altıyol Meydanı’ndan güzel reaksiyonlar alınacak, buna inanıyorum. Bunun için de elimden gelen her şeyi yapmaya da hazırım” dedi.

“BELEDİYEMİZİN ÇALIŞMALARINI DESTEKLİYORUZ”

Meydanda yıllardır simit satıcılığı yapan Şemsettin Özgür ise hem Kadıköy Belediyesi hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek tüm çalışmaları destekleyeceklerini söyleyerek; “Şu an burası bakımsız, fakat yenileneceğine sonuna kadar inanıyorum. Park olur, çay bahçesi olur. Bu konunun destekçisiyiz. Sizin gibi herkesin takipçisi ve destekçisi olmasından da mutluluk duyarız” değerlendirmesinde bulundu.

Altıyol
“HEM SOSYAL BİR ORTAM, HEM DE İŞ ALANI YARATILABİLİR”

Altıyol’da halka açık bir çay bahçesini kesinlikle destekleyeceğini belirten Ali Töre de “Meydan şu an kötü bir durumda ama yenilikler yapılırsa harika bir alana dönüşebilir. Çünkü öncelikle yeri ve manzarası çok güzel. Hatta bir aşçı olarak, dünya mutfağının insanlara uygun fiyatlarla tanıtılacağı bir mutfak bile yaratılabilir bu alanda diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir