Anabilim’den Çekmeköy-Sancaktepe’ye yeni kampüs...
 Kadir Toprakkaya

Anabilim’den Çekmeköy-Sancaktepe’ye yeni kampüs…

Anabilim’den Çekmeköy-Sancaktepe’ye yeni kampüs…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul’da yaklaşık 30 yıllık deneyimi ile faaliyet gösteren Anabilim Eğitim Kurumları, Çekmeköy-Sancaktepe’de açılacak yeni kampüsü ile hizmet ağını genişletiyor.

Anabilim Eğitim Kurumları, çeyrek asrı aşkın bir süredir eğitim dünyasındaki yeniliklerin öncüsü olmaya devam ediyor. K. Ataşehir’deki merkez kampüsünün yanı sıra Ataşehir, Dragos, Çekmeköy, Suadiye, Koşuyolu ve Çengelköy’de de hizmet veren Anabilim, okul sayısını artırmaya devam ediyor. Önümüzdeki aylarda faaliyete başlayacak olan Esenşehir Anaokulu ile birlikte yeni Çekmeköy-Sancaktepe Kampüsü de, alışılmış kaliteli eğitim anlayışı ile birlikte Anabilim Eğitim Kurumları kapsamında hizmet vermeye başlayacak.

Eğitim dünyasındaki yolculuğuna Kozyatağı’ndaki binasında ortaokul ve lise olarak 1987 yılında başlayan ve 2008 yılında K. Ataşehir’de merkez kampüs binasını hizmete sokan Anabilim Eğitim Kurumları, yeni kampüsünü Çekmeköy-Sancaktepe bölgesinde açıyor. Beş dönüm açık alan üzerine 11 bin metrekare kapalı alanda inşa edilen yeni kampüs, çalışmalarını modern teknolojinin tüm olanaklarından yararlanılarak ve Anabilim’in zengin eğitim müfredatı ile gerçekleştirecek.

1.000 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ, ÇOK AMAÇLI KAMPÜS…

Dört katlı olarak inşa edilen, 1.000 öğrenci kapasiteli kampüste; kapalı spor salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, basketbol sahası, çok amaçlı stüdyo, müzik salonları, fen ve bilgisayar laboratuvarları, fast-food ve yemekhane salonu ile birlikte ileri teknoloji ile donatılmış bir konferans salonu bulunuyor.

SON TEKNOLOJİ DONANIMLAR VE AKILLI SINIFLAR…

Her zamanki gibi son teknoloji donanımların kullanıldığı Çekmeköy-Sancaktepe kampüsünde akıllı sınıf kapsamında; her derslik ve laboratuvarda projeksiyon cihazları ve sabit bilgisayarlar, interaktif eğitim için “mimio  akıllı tahta” aparatları, 2+1 ses sitemi, internet ulaşımı ve ayrıca telefon bağlantısı bulunuyor. Bununla beraber kütüphanede internet erişimi ve doküman taraması için bilgisayarlar kullanılıyor.

“EN İYİYİ SUNMA” MİSYONU İLE HİZMET VERECEK…

Anabilim Eğitim Kurumları’nın kendi yayınları ile desteklenmiş, zenginleştirilmiş eğitim müfredatının aynı şekilde sürdürüleceği yeni okul, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Dönemi ile birlikte hizmet vermeye, Anabilim markasının “en iyiyi sunma” misyonunu yaşatmaya devam edecek.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir