Anadolu Yakası Rumeli Göçmenleri'nin genel kurulu yapıldı
 Kadir Toprakkaya

Anadolu Yakası Rumeli Göçmenleri’nin genel kurulu yapıldı

Anadolu Yakası Rumeli Göçmenleri’nin genel kurulu yapıldı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Geçtiğimiz yıl kurulan Anadolu Yakası Rumeli Göçmenleri Derneği’nin genel kurulu yapıldı. Derneğin kurucuları arasında yer alan ve kurucu başkanlığını yürüten Dilaver Aşan, Merdivenköy’deki dernek merkezinde 28 Ekim Pazar günü gerçekleştirilen Genel Kurul’da üye oylarının tamamını alarak yeniden başkan seçildi. Aşan, yaptığı konuşmada “Bizi seçerek duyduğunuz güvene teşekkür ediyoruz” dedi.

SEVGİ, SAYGI, DOSTLUK VE KARDEŞLİK…

Derneğin, çoğunluğu Anadolu Yakası’nda yaşayan Rumeli göçmenlerinin önerisi ve belirginleşen bir ihtiyaçtan dolayı kurulduğunu dile getiren Dilaver Aşan; “Öncelikle derneğimizin kuruluş aşamasında maddi manevi yardımlarını esirgemeyerek bana yardım eden Süleyman Tunç, Taner Türker, Zekeriya Doğan, Eşref ve İbrahim Şenkardeşler’e özel teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

ARNAVUTÇA DİL KURSU…

Yeni dönemde özellikle gençlerin bir araya gelmesi ve yeni fikirler üretip projeler geliştirmelerini arzu ettiklerini beliten Anadolu Yakası Rumeli Göçmenleri Derneği Başkanı Dilaver Aşan; “Kadın Kolları bölümünü oluşturacağız. Arnavutça Dil Kursu açtık ve 7’den 70’e kadar dil öğrenmek isteyenlerle karşı karşıya kaldık. Kursumuz büyük ilgi gördü. Yakında yurtdışından Marmara Üniversitesi’ne eğitim için gelen öğrencilerimize üst katımızda bir butik misafirhane düzenleyeceğiz ve konuk edeceğiz” şeklinde konuştu.

YENİ YÖNETİM KURULU 13 KİŞİ…

Dilaver Aşan başkanlığında oluşan Anadolu Yakası Rumeli Göçmenleri Derneği’nin yeni yönetim kurulu, 13 kişi olarak belirlendi. Divan Başkanlığı’nı Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Vakfı (RUTEV) Başkanı Kemal Baltepe’nin yaptığı Genel Kurul’a; Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, CHP 24. Dönem İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, RUTEV Kurucu Başkanı ve Mütevelli Heyeti Başkanı Melek Aras, Rumeli TV Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Baykal da katılım gösterdi.

FAHRİ TEKEŞİN, YÖNETİM KURULU’NDA…

Anadolu Yakası Rumeli Göçmenleri Derneği’nin yönetim kurulunda, Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Fahri Tekeşin ile yazar Talia Pemra Özer de yer aldı. İşte yeni Yönetim Kurulu Üyeleri: Dilaver Aşan (Başkan), Talia Pemra Özer, Fahri Tekeşin, Kamil Kuşkondurmaz, Nuh Sav, Adnan Şenkardeş, Ziya Şenkardeş, Macit Gür, Ümit Gülbay, Gülten Demirdöven, Ali Kurt, Hşkmet Çakıcı ve Gülden Bayraktar. Anadolu Yakası Rumeli Göçmenleri Derneği’nin Denetim Kurulu Üyeleri ise Serhat Aşan, Can Aşan ve Kemal Aktaş olarak belirlendi.

Anadolu Yakası Rumeli Göçmenleri Derneği’nin 1. Genel Kurulu’na, CHP 24. Dönem İstanbul Milletvekili ve Kadıköy Belediye Başkanı Aday Adayı Kadir Gökmen Öğüt de katıldı. Öğüt’ü, daha önce Rumeli TV’de programlarına konuk eden Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Baykal karşıladı.

Babaannesinin Selanik göçmeni olduğunu dile getiren Kadir Gökmen Öğüt; “Anadolu Yakası Rumeli Göçmenleri Derneği’nin yaşadığım bir ilçede kurulmuş olması, benim için ayrı bir değer. Son derece yararlı çalışmalar yapacağına yürekten inanıyorum. Ben de elimden geldiği ölçüde destek olma yolunda çaba harcayacağım” dedi.

Genel Kurul’a, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da katıldı. Sözlerine 29 Ekim törenleri nedeniyle geç kaldığı için üzüntüsünü dile getirerek başlayan Nuhoğlu; “Sivil toplum örgütleri, toplumumuzun temel taşları durumundadır. Son derece faydalı hizmetlere aracılık ediyorlar. Derneğin hayırlı olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

Anadolu Yakası Rumeli Göçmenleri Derneği Başkanı Dilaver Aşan, özel teşekkürlerini ilettiği isimlerle bir hatıra fotoğrafı çektirdi. İbrahiç Şenkardeş, Süleyman Tunç, Dilaver Aşan ve Taner Türker…

Anadolu Yakası Rumeli Göçmenleri Derneği

Anadolu Yakası Rumeli Göçmenleri Derneği‘nin 1. Genel Kurul’una, Arnavutların Sesi radyosunun sahibi Linda Güler de katıldı. Güler; “Derneğin kurulması ile Arnavutların sesinin daha fazla kitlelere duyurabilme olanağı doğmuştur. Emeği geçenlere teşekkür ederim” diye konuştu.

Bunu paylaş:
  • 179
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir