Anatolia Bike sahillere pedallıyor…
 Kadir Toprakkaya

Anatolia Bike sahillere pedallıyor…

Anatolia Bike sahillere pedallıyor…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Her geçen gün üye sayısı artan Ümraniye merkezli “Anatolia Bike” Grubu, onlarca kilometreyi bulan bisiklet turlarını Kadıköy ve Maltepe sahillerinde düzenliyor.

Kadıköy-Tuzla sahil hattı, bisiklet sporcularının merkezi haline dönüştü. Ümraniye, Çekmeköy ve Ataşehir gibi ilçelerde kurulan sosyal kulüpler, özel bisiklet turları için sahilleri tercih ediyor. Ümraniye’de bisiklet ve doğa tutkunlarını tek çatı altında toplayan Anatolia Bike ekibi de, geceyarısı sahil boyu turunun ardından gösterilerini Kadıköy Life’a gerçekleştirdi.

Can Kaya, Kadir Çelik, Burak Çavuşoğulları, Ali Yücel, Anatolia Bike Grubu Kurucusu ve Sözcüsü Ergin Odabaş, Atakan Selim Değirmenci, Özkan Kaptan ve Onur Çiçek…

“TRAFİKTE RAHAT DEĞİLİZ…”

Gösterilerinin ardından Anatolia Bike Grubu’nun ortak açıklamasında şunlar yer aldı:

“Sahillerde özgürüz… Her ne kadar bisiklet yollarının kullanımı konusunda yayalar yeterince bilinçli olmasalar da, dikkati elden bırakmayarak yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmeye çalışıyoruz. Hala günümüzde bisiklet yollarından yürüyenler var. Uyarı verdiğimizde ‘Başka yerden git, kocaman sahilyolu’ diyenleri görüyoruz. Bu çok üzücü…

Caddelerde ise risk daha fazla… Bisiklet yolları yok, kaldırımları istesek de kullanamıyoruz. Kaldırım işgali ve yaya trafiği, bisiklet kullanımına enge..l. Caddeye indiğimizde ise karşımıza trafik terörü çıkıyor. Otomobil ve araçların tacizleri, ‘Burası araba yolu, ne işiniz var caddede’ diyenleri görüyoruz. Bir de trafik yoğunluğunun azalması için bisiklet kullanın diyorlar. Hadi buyrun, gelin de kullanın!..

Herşeye rağmen Kadıköy’den Tuzla’ya kadar Anadolu Yakası sahilleri bambaşka… Bizler, turlarımızı tamamladıktan sonra geceyarısı Ümraniye’nin yollarına tekrar pedallıyoruz. Ancak eşsiz bir bisiklet turu, tüm yorgunluğumuzu almaya yetiyor.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir