Artev Sanat Galerisi'nde Metin Çakmakçı Sergisi
 Cenay Toprakkaya

Artev Sanat Galerisi’nde Metin Çakmakçı Sergisi

Artev Sanat Galerisi’nde Metin Çakmakçı Sergisi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Artev Sanat Galerisi, Anadolu Sağlık Merkezi’nde Genel Cerrahi Uzmanı ve Meme Merkezi Yöneticisi olan Prof. Dr. Metin Çakmakçı’nın “Atchafalaya” adlı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.

Metin Çakmakçı, bu sergisiyle Atchafalaya Havzası servilerinin yüzlerce yıldır biriktirdikleri hüzünlü yalnızlığı sanatseverlerle buluşturmayı tercih etti. Atchafalaya Havzası, ABD’de Meksika Körfezi’nin uzantısıdır. Çoktav yerlilerinin dilinde “uzun ırmak” anlamına gelir. Sanatçının bu uzun yolculuğu, 15 Nisan tarihinde servilerle sizleri bir araya getirecek. Prof. Dr. Metin Çakmakçı, sergisiyle ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Metin Çakmakçı

FOTOĞRAF İÇİN SEYAHAT ETMEYE BAŞLADIM…

“Sekiz yaşımdan beri fotoğraf makinemi yanımdan eksik etmem. Ama ciddi bir iş olarak 50 yaşımdan sonra üzerinde durmaya ve fotoğrafın hem ayrıntılarını hem de gücünü öğrenmeye başladım. İnsandan çok insansız fotoğraf çekmeyi yeğlediğimi, doğayı sevdiğimi fark ettim. Zaman içerisinde tele’den geniş açı’ya daha çok gitti elim. Bakış açım değişti. Fotoğraf için seyahat etmeye başladım; fotoğraf çekmek için belki de hiç gitmeyeceğim yerlere gittim. Bugüne kadar çok az paylaştım; şimdi de onu ve onun güzelliğini öğreniyorum.”

Artev Sanat Galerisi

DOĞANIN HAFIZASIYLA İLİŞKİ KURMAK İSTEYEN HERKES DAVETLİ…

“Bazı şeyleri sadece tanımlamak yeter, uzun uzadıya anlatılmasa da olur” dediğimiz cinsten bu sergiye, doğanın hafızasıyla ilişki kurmak isteyen tüm sanatseverler davetli… Atchafalaya Fotoğraf Sergisi, 15-26 Nisan 2017 tarihleri arasında Artev Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilir.

Artev Sanat Galerisi

Kuru Kahveci Sok. Onur Apt. No:3/11 Fenerbahçe – Kadıköy

Tel: (0216) 449 46 75  –  www.artevsanatgalerisi.com  –  [email protected]

Artev Sanat Galerisi, Anadolu Sağlık Merkezi’nde Genel Cerrahi Uzmanı ve Meme Merkezi Yöneticisi olan Prof. Dr. Metin Çakmakçı’nın “Atchafalaya” adlı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor…

metin cakmakci

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir