Arzu Nizamoğlu, İyi Parti'den milletvekili aday adayı
 Cenay Toprakkaya

Arzu Nizamoğlu, İyi Parti’den milletvekili aday adayı

Arzu Nizamoğlu, İyi Parti’den milletvekili aday adayı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

KA-DER Yönetim Kurulu Üyesi, eczacı Arzu Nizamoğlu, İyi Parti İstanbul 1. Bölge’den milletvekili aday adayı olmak için başvurusunu yaptı.

Arzu Nizamoğlu1965 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Arzu Nizamoğlu, Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde yaptı. 1988’de iş hayatına ilaç sanayinde yöneticilik ile başlayan Nizamoğlu, 1990’dan bu yana eczane eczacılığı yapmakta. Eczacılık ve İşletme Fakültesi mezunu olan Osman Nizamoğlu ile 1988’de evlenen Arzu Nizamoğlu, Ata ve Egemen isimli iki çocuk annesi. İyi derecede İngilizce, orta derecede ise Almanca bilgisine sahip.

Arzu Nizamoğlu, KA-DER’de iki dönem yönetim kurulu üyeliği yaptı ve bu dönemde KA-DER Kadıköy Başkanlığı görevini üstlendi. Lions’ta 9 yıldır yönetimsel kademede aktif olarak çalıştı ve ileri liderlik eğitimlerini uluslararası platformda aldı. Pek çok mesleki eğitimin dışında sivil toplum kuruluşları bazında da yönetimsel ve kişisel gelişim eğitimleri aldı. Kadının seçim ve atama hakkı ile toplumda daha fazla sesini duyurması için çalışmaları devam ediyor.

25 YILDIR AKTİF SİYASET YAPIYOR…

Nizamoğlu, siyasete 1993 yılında Doğru Yol Partisi Tuzla Teşkilatı’nda başladı. 1998 yılında Anavatan Partisi (ANAP) Kadıköy Teşkilatı’na geçti ve parti kapanana kadar her dönem Yönetim Kurulu Üyeliği ile İlçe Başkan Yardımcılığı yaptı. Kadıköy’den Belediye Meclis Üyesi adayı oldu ve seçim çalışmalarına her dönem katıldı. KA-DER başkanlığı tarafsızlık gerektirdiği için, ANAP’ın kapanmasından sonra Demokrat Parti’de devam ettiği siyasi parti üyeliğinden istifa etti. Arzu Nizamoğlu, şu an aile şirketi ortağı olup, üç ülke ile (Almanya-İspanya-Japonya) dış ticaret yapıyor. Nizamoğlu’nun aktif üyesi olduğu dernek ve kuruluşlar ise şu şekilde: KA-DER (Kadın Adayları Destekleme Derneği), İstanbul Eczacı Odası, Eczacı İşverenler Sendikası, Farmabotanika Eczacı Kooperatifi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Uluslararası Lions Federasyonu…

Bunu paylaş:
  • 429
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir