Asırlık gözlükçü Ekmekçioğlu Optik, düzeni ve tasarımıyla göz kamaştırıyor
 Deniz İhsan Taşdelen

Asırlık gözlükçü Ekmekçioğlu Optik, düzeniyle göz kamaştırıyor

Asırlık gözlükçü Ekmekçioğlu Optik, düzeniyle göz kamaştırıyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İlk defa 1949 senesinde Beyazıt’ta açılan Ekmekçioğlu Optik, üç yılı aşkın süredir Kadıköy Kızıltoprak’ta hizmet veriyor. Düzen ve tasarımındaki incelikle dikkat çeken Ekmekçioğlu Optik’in İşletmecilerinden Bülent Pütgül; “Makineler artık son sistem haline geldi. Evvelden bir camı yarım günde takarken, şimdi iki dakikada camlar otomatik olarak takılıyor” şeklinde konuştu. Pütgül, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Dükkanımız 1949 senesinde Beyazıt’ta açıldı. Üç senedir de Kızıltoprak’tayız. Laleli’de dükkanımız hala duruyor. Benim dedem de gözlükçü ve saatçiydi Gaziantep’te. Yani 100 yılı aşkın süredir aile mesleğimiz gözlükçülük. Hala babamız sağ, 94 yaşında. Arada bir geliyor dükkanına. Biz dükkanı ondan aldık ve devam ettiriyoruz.

Ekmekçioğlu Optik

DAHA AKADEMİK BİR İŞ OLMAYA BAŞLADI…

Piyasada artık o kadar çok gözlükçü türedi ki, işi bilen de bilmeyen de yapıyor. Neyse ki şimdi üniversitelerde de başladı, birazcık daha akademik oldu bu iş. Yeni yetişen nesil, gözlükçülüğü artık üniversite seviyesinde yapıyor. Bizim bu dükkanı yapmamızın amacı, ismimizin devam etmesi. Bu mesleği seviyoruz. Gözünüzle milyarları kazanıyorsunuz ama milyarlara bir göz alamıyorsunuz maalesef. Onun için gözümüze iyi bakmak gerekiyor. 

Ekmekçioğlu Optik

BİZİM FARKIMIZ, TİTİZ OLMAMIZ…

Amacımız para kazanmak değil, en iyisini yapmak. Burası üç senelik dükkan, ama hala ilk açıldığı günkü gibi devam ediyor. Bizim farkımız, biraz daha titiz olmamız. Semt gözlükçüsünün haricinde kupon, koleksiyon bir gözlükçü olma peşindeyiz. Yoksa zincir mağazalar açardık. Bizim belli müşterilerimiz var, oturmuş müşterilerimiz. Ayrıca burayı görüp, beğenip gelen birçok müşterimiz de var. Üç sene zarfında burada iyi bir yol kat ettik.”

Ekmekçioğlu Optik

İlk defa 1949 senesinde Beyazıt’ta açılan Ekmekçioğlu Optik, üç yılı aşkın süredir Kadıköy Kızıltoprak’ta hizmet veriyor…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir