Haber Merkezi

Aslanlar gibi kendi mutfak markalarını tasarladılar

Aslanlar gibi kendi mutfak markalarını tasarladılar
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Hem daha kaliteli ve uygun fiyata, hem de tamamen Türkiye’nin, ekonomimizin kazandığı, istihdam sağladığı milli projelerini hayata geçirdiler. 60 yıllık tecrübesiyle inşaat sektörü, mutfak, banyo ve kapı üretiminde uzmanlaşan Aslandağ Group, Tresette mutfak markasının lansmanını keyifli bir program ile gerçekleştirdi.

Caddebostan Büyük Kulüp’te gerçekleşen tanıtım etkinliğine medya camiasından geniş katılım dikkat çekti. Babaları Saadettin Aslandağ ile birlikte oğulları Cemal, Aydın, Tuncay ve Salih Aslandağ, objektiflere “birlikteliğin gücü” karesini verdi. Aslandağ Group Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Aslandağ, duygu yüklü konuşmasında yıllar içerisinde adım adım gelen başarıyı davetlilerle paylaştı.

Tresette

Cemal, Aydın, Saadettin, Tuncay, Salih Aslandağ…

NAZAR DEĞMESİN; YÜZDE 100 YERLİ!

Cemal Aslandağ’ın mesajları arasında şu ifadeler yer aldı: “Aslandağ Group olarak hedefimiz, piyasada ithal ürünlere eşlik edecek güçlü yerli markalar da yaratabilmek. İşte bu hissiyatla uzun yıllar yaptığımız araştırmaların sonucunda Tresette markamızı oluşturduk. Artella markamızdan edindiğimiz know-how’dan hareketle ve lüks hazır mutfak pazarındaki boşluğu görüp, yüzde 100 yerli Tresette markamız ile sektöre yeni bir soluk kazandırıyoruz. İnsanların hayatını kolaylaştıracak, konfor sağlayacak, aynı zamanda da estetik değeri olan tasarımlar hayal ettik ve modellerimizi bu alanda geliştirdik. Tresette markasını oluştururken 100’ün üzerinde mutfak markasını inceleme altına aldık. Dünyada birçok fuara katıldık; kullanılan malzemelere, aksesuarlara, dokulara aşina olduk, kıyaslama yaptık. Tüm bu uzun sürecin sonunda ortaya yerli üretim, A plus bir mutfak markası çıktı.

Aslandağ Group

Aslandağ Group Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Aslandağ…

MUTLULUK GETİRECEK…

Yüzde 100 yerli üretim olan Tresette Mutfak, Kastamonulu olan Aslandağ ailemizin Anadolu’ya ve Kastamonu’ya olan bağlılığını da simgeliyor. Yerelden aldığımız güçle dünya arenalarına açılacak Tresette markamızı, tamamen rakamlardan oluşan ve tüm dünyada kolay telaffuz edilebilecek, 3 (tre) ve 7 (sette)  rakamlarının yazı ile birlikte yazılmasından oluşturduk. Anadolu’yu ve memleketimiz Kastamonu’yu simgelemesini istedik. Lüks segmente hitap ettiğimiz, tamamen kendi üretimimiz olan Tresette markamızla aksesuar kısmında oldukça iddialıyız. Tresette olarak mutfakla birlikte yaşam üniteleri de tasarladık. Kitaplık, masa, sandalye, TV ünitesi, raf gibi mutfakla kombine edilecek tüm mobilya ihtiyaçları proje ekibimiz tarafından planlanıyor.

Oğulları ile gurur duyan baba Saadettin Aslandağ, şükür duası yaptı. Baba Aslandağ, oğlu başarılı işadamı Cemal Bey ile birlikte…

HEDEFİMİZ GÜNEŞ, ISKALARSAK YILDIZLARA TAKILIRIZ…

Türkiye’de onlarca ithal mutfak ürünleri var ama ne yazık ki yerli markamız, bir elin parmaklarını geçmiyor. Markaya çok önem vermeliyiz. Hedefimiz güneş, ıskalarsak yıldızlara takılırız. Daha da güzel projeler için durmayacağız.”

Ahmet Erkurtoğlu

AE Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Erkurtoğlu…

AHMET ERKURTOĞLU: DEVİR DEĞİŞTİ, TABİ Kİ MUTFAKLAR DA…

Dünya koşullarının değişmesi ve yaşam standartlarının çeşitlenmesi sonrasında mutfağın gelişimini, geniş tecrübe ve birikimleri ile birlikte davetlilere aktaran AE Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Erkurtoğlu, ev alım satımında en çok rol oynayan bölümlerden birinin mutfak olduğuna dikkat çekti. Gün içerisinde bir kişinin, özellikle de ev hanımlarının mutfakta yaklaşık 8 saat zaman geçirdiğine vurgu yapan Erkurtoğlu; “Artık çamaşır makinelerini banyoya değil de mutfağa koymamızı istiyorlar ve bu yönde tasarımlar da yapıyoruz. Çünkü zamanın önemli kısmı mutfakta geçiyor. Yemekler burada yapılıyor, yeniyor ve o esnada da çamaşır işleminin gözler önünde olması isteniyor. Zaman geçtikçe talep ve beklentiler de değişiyor, bizler de bunu tasarımlarımıza yansıtıyoruz” dedi. Tanınmış mimarın paylaştığı birçok husus arasında çamaşır makinesi örneği,  en çok hafızalarda kalanlar arasındaydı.

Huduni

İllüzyonist Huduni (Hüseyin Parlak)…

LEZİZ MENÜLERİN FİNALİNDE MUHTEŞEM ŞOV…

Dünyaca ünlü gurme, yazar ve lezzet ustası Haldun Tüzel, lansmana menüleri ile damgasını vurdu. Tresette markasının verdiği ilham eşliğinde sahnede 20 dakika içerisinde menüler hazırlayan Tüzel ve asistanı Ayşe Nil Dinler, büyük beğeni topladı. Gecenin finalinde ise, illüzyonist Huduni (Hüseyin Parlak) gösterileriyle nefes kesti. Markasanat organizasyonu ile başarıyla tamamlanan lansman sonrasında gözler, firmanın yeni ürünlerine ilişkin arz-talep oranlarına çevrildi. Ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısında da yer alacak…

Ayşe Nil Dinler ve Haldun Tüzel…

Chaine des Rotisseurs tarafından şövalye ünvanı verilen dünyaca ünlü Türk lezzet ustası ve gurme Haldun Tüzel, Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı ile birlikte objektiflerde…

Markasanat

Markasanat, renkli ve dolu dolu bir organizasyonu daha başarıyla tamamladı. Markasanat Ajans Başkanı Nevin Özcan…

Nevin Özcan ve Cemal Aslandağ…

Aslandağ Group’un Büyük Kulüp’te gerçekleşen Tresette mutfak markası lansmanına, medya camiasından geniş katılım dikkat çekti…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir