Aslı Nemutlu Kalamış’ta ölümsüzleşti…
 Kadir Toprakkaya

Aslı Nemutlu Kalamış’ta ölümsüzleşti…

Aslı Nemutlu Kalamış’ta ölümsüzleşti…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İki yıl önce Erzurum’da kayak antrenmanı sırasında geçirdiği kazada hayatını kaybeden milli kayakçımız Aslı Nemutlu’nun heykeli evinin önüne, Kalamış Parkı’na dikildi. Heykelin açılış töreninde duygu dolu anlar yaşandı.

Kadıköy Belediyesi tarafından yaptırılan heykelin açılışına, Nemutlu Ailesi ve yakınlarının yanı sıra çok sayıda Kadıköylü ve basın mensubu da katıldı. Kazanın ikinci yılında Aslı’nın babası Metin Nemutlu ile Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün konuşmaları, törene katılan Kadıköylüleri gözyaşlarına boğdu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, özel güne çelenk gönderen isimler arasında yer aldı. Nemutlu’nun okul arkadaşları, heykeli çiçek yağmuruna tuttu.

Ayşe Elerman Nemutlu, Ece Nemutlu & Metin Nemutlu…

“ASLI BİZE MESAJ VERİYOR…”

Aslı’nın hayata gözlerini yumduğu günden bugüne iki yıl geçtiğini ifade eden Metin Nemutlu, şunları söyledi: “Aslı’mız bir ihmal sonucu hayatını kaybetti. O gün kar yağıyordu. Ölümünün birinci yıldönümünde, yani geçen sene bugün sağanak yağmur vardı. Bugün ise hava güneşli… Aslı huzura kavuştu, bize mesaj veriyor…”

SELAMİ ÖZTÜRK: “İHMALLER ONU ARAMIZDAN ALDI…”

Heykelin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, kayak tesislerine dikkat çekti. “Aslı, kayağı çok seviyordu. Fakat, kayak onu bu hayattan almadı. Onu alan Türkiye’deki ihmaller, cahillikler ve yönetim anlayışıdır. Türkiye’de değil, daha uygar bir ülkede bu sporu yapıyor olsaydı, bugün yaşıyor ve yarışıyor olacaktı” diyen Öztürk; anne Ayşe Elerman Nemutlu, baba Metin Nemutlu ve Aslı’nın kardeşi Ece’yi teselli etti.

Müzisyen Esin Aydıngöz, okul arkadaşı Aslı için "Sonsuz Kartanesi" bestesini yaptı. Esin, "O gülmeyi çok severdi" diyerek, Kadıköy Life objektifleri ile buluştu…

ECE ve BESTECİ ESİN AYDINGÖZ, KADIKÖY LIFE İLE BULUŞTU…

Ece Nemutlu ve Saint Joseph Fransız Lisesi’nde Aslı’nın yakın arkadaşı olan besteci Esin Aydıngöz, Kadıköy Life objektifleri ile buluştu. Gülmeyi çok seven ablasının heykelinin açılış gününde oldukça hüzünlü olduğu gözlemlenen Ece, yine de objektiflerimize gülümseyerek, “Ablamın olmamı istediği gibiyim” mesajı verdi. “Sonsuz Kartanesi” adlı bestesini Aslı Nemutlu için yazan Kadıköylü genç besteci Esin Aydıngöz; “Aslı artık ölümsüz… Onu her an yaşıyor ve yanımızda hissediyoruz” diyerek, duygu ve düşüncelerini ifade etti.

NESLİHAN PALA: “ONU HEYKELİNİ YAPARKEN TANIDIM…”

Geçtiğimiz aylarda heykelin yapılış çalışmaları aşamasında Kadıköy Life’a özel röportajında önemli mesajlar veren Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Görevlisi ve Heykeltraş Neslihan Pala, Aslı’nın vefatının ardından odasını gezdiğini ve hayatında hiç görmemesine rağmen fotoğraflarında tüm ayrıntılarını hissettiğini vurgulayarak, şunları dile getirdi:

“Sağolsunlar, o kara günün ardından heykel yapılmaya karar verilince Nemutlu Ailesi kapılarını açtı bana. Odasını gezdim Aslı’nın, 17 yaşında gencecik bir fidanın… Tüm fotoğraflarında ayrıntılarını izledim, hep gülüyordu. Onu heykelini yaparken iyiden iyiye tanıdım. Onun enerjisini heykeline de yansıtmaya çalıştım.”

ASLI NEMUTLU ÖLÜMSÜZLEŞTİ…

Aslı, evinin karşısında heykeli ile ölümsüzleşti. Ailesi, www.aslinemutlu.net adresi üzerinden genç kayakçı ile ilgili güncel paylaşımları kamuoyu ile buluşturuyor.

CHP Kadıköy Belediye Meclis Üyesi A. Adayı Mehmet Ünlü ve Kadıköy Eski Belediye Başkanı Osman Hızlan’ın yeğeni Alper Tokyürek, heykel açılışına katılan isimler arasında yer aldı…

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün duygu dolu anlar yaşadığı görüldü…
Minik akrabaları, 17 yaşında hayata gözlerini yuman Aslı’yı bir hayli özlemişti…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir