Ataşehir Amerikan Kültür Koleji yeni döneme başladı
 Pınar Baltacı

Ataşehir Amerikan Kültür Koleji yeni döneme başladı

Ataşehir Amerikan Kültür Koleji yeni döneme başladı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Eğitimde dördüncü yılına giren Ataşehir Amerikan Kültür Koleji (Ak Okulları), 2017-2018 eğitim ve öğretim dönemine ilkokul açılış töreniyle merhaba dedi. Öğrenci ve velilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen tören İstiklal Marşı ile başladı, öğretmen ve öğrencilerin konuşmaları ile devam etti. Son olarak Kurumlar Müdürü Meral Bilgin, yeni eğitim ve öğretim yılına dair duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti:

“Yeni eğitim ve öğretim dönemi hepimize hayırlı, uğurlu olsun. Değerli akademik kadromla ve tüm çalışanlarımızla çok başarılı bir yıl geçireceğiz. Ama her başlangıçta bazı uyum problemleri yaşanabilir. Önemli olan siz değerli velilerimiz ve öğretmenlerimizin, olumsuzlukları çocuklarımızın yararına olacak şekilde çevirebilmeleri. Bu sebepten hepinizden işbirliği bekliyorum. Bu okulda öğrenim görecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Hepimiz için verimli ve hayırlı bir yıl olmasını diliyorum.”

Ataşehir Amerikan Kültür Koleji

ARTIK ÇOCUKLAR ÇOK DAHA YARATICI…

Meral Bilgin, açılış töreni sonrasında ise Kadıköy Life Dergisi’ne şu açıklamalarda bulundu: “2014 yılında başladığımız eğitim-öğretim faaliyetinde dördüncü yılımıza girdik. Ama ilk günkü heyecan hiç bitmiyor. Her açılışta kendimi yeni işe başlamış bir öğretmen gibi hissediyorum. Bu yılın daha iyi bir yıl olmasını diliyorum. Yenilenmek, çocuklarımıza daha iyisini vermek zorundayız. Çünkü nesil değişiyor ve artık çocuklar çok daha yaratıcı.

EĞİTİM VE SİSTEMLERİN SÜREKLİ GÜNCELLENMESİ GEREKİYOR…

Okullarımızda değişen eğitim taleplerine göre şekillenen uygulamalar geliştiriyoruz. Bilgi teknoloji derslerini daha çok çocukların ilgisini çekecek noktaya getirdik. Maker Çocuk Atölyesi kurduk, bunların yanında İngilizce dil eğitimi bizim için çok önemli. Okulumuzda etkili iletişim dili olarak hep İngilizce’yi kullanıyoruz. Çocuklar, İngilizce öğretmenleri ile hep İngilizce konuşuyorlar. Açıldığımızdan beri, anasınıfından itibaren İngilizce’nin yanı sıra İspanyolca eğitimi veriyoruz. Zamanı yakalamak zorundayız, eğitim ve sistemlerin sürekli güncellenmesi gerekiyor. Milli Eğitim müfredatını uyguluyoruz ama içini etkinliklerle dolduruyoruz.”

ÇOCUKLARIN YAPARAK VE YAŞAYARAK ÖĞRENMELERİ ÖNEMLİ…

Bilgin, 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde okullarında ilk defa uygulanacak yenilikleri ise şöyle aktardı: “Ortaokulda İngilizce’yi 15’er saate çıkardık. Ayrıca, mümkün olduğunca çocukların yaparak ve yaşayarak öğrenmeleri çok önemli. Bu sebeple uygun sınıf ortamları ve atölyeler oluşturduk. Bu sene bilişim teknolojisi dersinde Bilişim Garaj ile anlaştık. Her çocuğun robot yapmak gibi çalışmaları yürütebilmesi için öğretmenlerimiz orada Maker Çocuk Eğitimi sertifikaları aldılar. Ve o öğretmenlerimizle çocuklar, bilgisayardan kendi şifrelerine girerek kendisine yöneltilen çalışmaları yapacak. Bir diğeri ise, obeziteye ve sağlıksız beslenmeye yönelik Cross Action çalışmamız. Beden eğitimi derslerinden birinde yapacağız bu çalışmayı. Bu, çocukların sağlıklı beslenmesini sağlayan, sağlıklı beden için yürütülen bir çalışma. Ve yine öğretmenlerimiz bu alanın da sertifikasını aldı. Ayrıca, artık Türkçe ve İngilizce derslerimizin birer saati kütüphanede geçiyor. Çocuklarımız hem Türkçe hem de İngilizce kitap okuyorlar. Amacımız, çocukların okumalarını ve yorumlamalarını geliştirmek. Artık bu sene 4. sınıftan itibaren fen bilgisi ve matematik derslerine de ortaokul derslerine giren branş öğretmenlerimiz girecek.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir