Ataşehir Amerikan Kültür Koleji'nde mezuniyet heyecanı
 Kadir Toprakkaya

Ataşehir Amerikan Kültür Koleji’nde mezuniyet heyecanı

Ataşehir Amerikan Kültür Koleji’nde mezuniyet heyecanı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Eğitici kadrosuyla yarım asrın birikimini taşıyan, uluslararası bakış açısı ve iki dilli eğitim modeliyle dünya vatandaşı öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen Ataşehir Amerikan Kültür Koleji, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Dönemi mezunlarını uğurladı. Dördüncü sınıf öğrencilerinin ortaokula geçiş töreni gerçekleştirilirken, sekizinci sınıf öğrencileri de ortaokuldan mezun olmanın sevincini yaşadı.

Ataşehir Amerikan Kültür Koleji

Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü’nde düzenlenen mezuniyet törenine katılanlar arasında; Ataşehir Amerikan Kültür Koleji İcra Kurulu Başkanı Tayfun Bayar, Kurucu Ortak Aşkın Gündoğdu, Kurucu Temsilcisi ve İcra Kurulu Üyesi Meral Bilgin, Ortaokul Müdürü Kamil Alkaya, İlkokul Müdürü Şükran Demircioğlu, Okul Aile Birliği Başkanı Aysun Gür, Ortaokul Veli Temsilcisi Sema Erok de yer aldı. Öğrencilerin bir yandan mezun olmanın gurur ve mutluluğunu, diğer yandan arkadaşlarına veda etmenin burukluğuyla hüzünlü anlar yaşadığı özel günde, veliler de en az çocukları kadar duygu yüklüydü.

MERAL BİLGİN: KENDİNİ İFADE EDEN, SORGULAYAN ÇOCUKLAR YETİŞTİYORUZ…

Başarılarla dolu bir dönemi daha geride bırakan Ataşehir Amerikan Kültür Koleji’nin Kurucu Temsilcisi ve İcra Kurulu Üyesi Meral Bilgin, törende yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Okulumuz daha yeni ancak, öğrencilerimizin güzel bir geleceğe kucak açması için 30-40 yıllık okullar gibi çalışıyor ve eğitim veriyoruz. Kendini ifade eden, sorgulayan çocuklar yetiştiriyor, bunu da hem teorik hem de pratik eğimle başarıyoruz. Ne mutlu ki pırıl pırıl öğrencilerimiz, gerek başarı ortalamaları gerekse de sosyal yönleriyle göğsümüzü kabartıyor. Mezun öğrencilerimize gelecek eğitim ve öğretim yıllarında başarılar diliyorum.”

Ataşehir Amerikan Kültür Koleji 4. sınıf öğrencileri, Ortaokul Geçiş Töreni sonrasında vals gösterisi yaparak renkli görüntüler oluşturdu…

Mezun öğrencilere anı diplomaları, öğretmenleri tarafından takdim edildi…

Ataşehir Amerikan Kültür Koleji, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Dönemi’nde 27 öğrencisini mezun etti…

   

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir