Atıf Cem Altan son yolculuğuna uğurlandı
 Recai Tanıtkan

“Ben öldüm, ben bittim bugün” dedirten kayıp

“Ben öldüm, ben bittim bugün” dedirten kayıp
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Ünlü tiyatro sanatçısı Tuğyan Yıldız, iki yıl önce hayatını birleştirdiği eşi Atıf Cem Altan’ı kaybetti. “Kalbim yerinden söküldü, yamacına sığındığım dağ yıkıldı. Ben öldüm, ben bittim bugün” sözleriyle tarifsiz acısını dışa vurmaya çalışan sanatçıyı hiçbir şey, hiçbir kimse teselli edemedi.

Cem Altan, 24 Haziran 2017 tarihinde Tuğyan Yıldız’dan sonra ikincisi tutkusu olan motosikleti ile Bodrum’dan İstanbul’a dönerken, Torbalı yakınlarında kontrolünü kaybetmesi ile geçirdiği kaza sonucunda hayatını kaybetmişti.

SUADİYE CAMİİ’NDEN BÜYÜK BİR KALABALIK EŞLİĞİNDE UĞURLANDI…

Altan’ın cenazesi, bugün (28 Haziran 2017) Suadiye Camii’nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Tuzla Şifa Mezarlığı’na defnedildi. O’nu son yolculuğuna uğurlamak için gelen sevenleri, hayli kalabalık bir kitle oluşturdu.

“BEN ÖLDÜM, BEN BİTTİM BUGÜN”

Tuğyan Yıldız’ın sosyal medyada yayınladığı mesaj ise, tanıyan tanımayan okuyan herkesi gözyaşlarına boğdu. İşte Yıldız’ın “Ben öldüm, ben bittim bugün” başlığıyla yayınladığı mesaj: “24 Haziran 2017… Kalbim yerinden söküldü benim bugün, yamacına sığındığım dağ yıkıldı. Tarifi mümkün olmayan dipsiz bir acının içindeyim, ben öldüm bittim bugün. Gölgesinde ferahlayıp sakinlediğim çınarım devrildi bugün. Aynı yastığa baş koyduğum, yeri geldi annemden babamdan ileri gelen, yaslandığım omuzum çöktü bugün. İçimde feryat figan bir çığlıkla öksüz kaldım ben bugün. Benim yüreğime yıldırım düştü, nefesim kesildi bugün. Bana uçmayı öğreten kanatlarım koptu bugün. O benim haylaz, muzur, afacan, çocuğumdu. Yüreğim yanıyor, evladımı kaybettim ben bugün.

YOLCULUĞUNA BU SEFER EBEDİYEN BENSİZ ÇIKTI BUGÜN

Tüm dostlarımıza acı içinde duyuruyorum ki; benim canımın parçası kocam, yaşam kaynağım, elim ayağım, kolum kanadım, zeka ve neşe küpüm, her şeyim Atıf Cem Altan, yolculuğuna bu sefer ebediyen bensiz çıktı bugün. Acımın derinliğinin tarifi mümkün değil. Yüreğimdeki ateş nasıl söner bilemem. Bu vefa günümüzde bize eşlik edip, acımızı paylaşmak isteyenler için benim zeka küpüm, 28 Haziran 2017 Çarşamba günü Suadiye Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Tuzla Şifa Mezarlığı’na defnedilecek. Aynı günün akşamı saat 19:30’da kendi yuvamızda yapılacak duasına katılabilecek tüm dostlarımızı bekleriz.”

Atıf Cem Altan

Tuğyan Yıldız ile Atıf Cem Altan, bundan iki yıl önce 28 Mayıs 2015 tarihinde, Moda Deniz Kulübü’nde “Yılın Düğünü” seçilen bir düğünle hayatlarını birleştirmişler, ardından Maldivler’de rüya gibi bir balayı yaşamışlardı…

Cem Altan

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir