Av. İsa Mesih Şahin: “Kadıköy’ün özlediği günler yakındır…”
 Kadir Toprakkaya

Av. İsa Mesih Şahin: “Kadıköy’ün özlediği günler yakındır…”

Av. İsa Mesih Şahin: “Kadıköy’ün özlediği günler yakındır…”
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

AK Parti Kadıköy İlçe Başkan Vekili ve Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Av. İsa Mesih Şahin; “Biz Kadıköy’de çok güçlü bir teşkilata sahibiz… Bu güçlü ekiple de seçimlerden başarıyla çıkacağımıza inanıyoruz. Kadıköy’ün özlediği günler yakındır” dedi.

Kadıköy’de yerel seçimlere çok iddialı bir şekilde hazırlanan AK Parti, donanımlı bir çalışma içerisinde görünüyor. Belediye seçimlerine çok iddialı giren ve hazırladıkları ciddi projelerle seçmenle buluşmayı hedefleyen AK Parti Kadıköy Teşkilatı, Kadıköy Belediyesi’nin karşısında tuttukları Seçim Koordinasyon Merkezi ile kendi seçim takvimini başlatmış oldu.

AK Parti Kadıköy’ün seçimlerde neler yapacağını, şansının ne olduğunu, AK Parti Kadıköy’ün bu seçim sürecini yönetecek olan tecrübeli siyasetçi, İlçe Başkan Vekili ve SKM Başkanı Av. İsa Mesih Şahin’e sorduk…

AK Parti Kadıköy seçime nasıl hazırlanıyor?

Biz, Yerel Seçimler için 2011 genel seçimlerinden hemen sonra çalışmaya başladık. O günden bu yana teşkilatımızın bütün kademeleriyle Kadıköy’de gece gündüz çalışıyoruz. Son olarak bir yıl önce, Kadıköy’ün bütün kodlarını okuyan çok önemli bir stratejik plan çalışması yaptık. Bu planda; eski Bakanların, Milletvekillerinin, eski belediye başkanlarının, tecrübeli yerel yöneticilerin ve teşkilatın tüm kademelerinin görüşlerini aldık. Bu aldığımız bilgiler doğrultusunda stratejik planı oluşturarak, kendimize bir yol haritası belirlemiş olduk. Bu planı bir yıl önce aşama aşama uygulamaya başladık. 1 Aralık tarihinden itibaren de çok yoğun bir çalışma sürecine girerek, stratejik planımızı tamamen uygulamaya koyacağız.

Nasıl bir çalışmadan bahsediyorsunuz? Kısaca bahseder misiniz?

Öncelikle Kadıköy’ü çok iyi biliyoruz, Kadıköy’de sahaya hakimiz… Bu hakimiyete dayanarak, planlı ve etkili bir çalışma yürüteceğiz. Biz, Kadıköy’ün sokak sokak, cadde cadde, mahalle mahalle bütün sorunlarını tespit ettik. Yaptığımız bu tespitlerimize göre de ihtiyacı karşılayabilecek, yapılabilir ses getirecek projeler hazırladık. Bu projeleri etkili bir kampanya ile seçmene ulaştıracağız. Kapı kapı bütün Kadıköy’ü dolaşacağız. Bir taraftan Kadıköylülerle yüz yüze temas kurarken, bir taraftan da çok geniş bir tanıtım medya çalışması yürüteceğiz. Aynı zamanda sosyal medya gibi bütün internet imkânlarını da etkili bir şekilde kullanacağız. Bu çalışmalarla Kadıköy’ün her noktasında aktif olarak var olacağız. 

Kadıköy’ün her noktasında var olmak büyük bir organizasyonu gerektiriyor. Bunu yapabilecek güçte bir teşkilatlanmaya sahip misiniz acaba?

Hiç şüphe duymuyoruz ki, bu güçte bir teşkilata sahibiz… Kaldı ki biz zaten Kadıköy’ün her noktasında her zaman aktif olarak varız… Kadıköy’de 1.505 sandık var. Her bir sandıkta bir sorumlumuz var. Bu sandık sorumlularıyla Kadıköy’ün her bir noktasına, her bir sokağına kolayca ulaşma imkânına sahibiz… Ayrıca her mahallede aktif olarak en az 10 tane mahalle yöneticisi arkadaşımız bulunuyor. Bu rakam bazı mahallelerde 20 kişiye çıkıyor. Yine İlçe Yönetim Kurulumuz, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları İlçe Yönetimlerimizi de hesaba kattığımızda, karşınıza yaklaşık 2.000 kişilik bir teşkilat çıkıyor. Sonuçta Biz Kadıköy’de çok güçlü bir teşkilata sahibiz… Bu güçlü ekiple de seçimlerden başarıyla çıkacağımıza inanıyoruz.

Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Son olarak bir şey söylemek isterseniz?..

Gözü olana sabah ışımıştır. Kadıköy’ün özlediği günler yakındır…

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir