Avrupa diz çöktü! Şampiyon Fenerbahçe...
 Haber Merkezi

Avrupa diz çöktü! Şampiyon Fenerbahçe…

Avrupa diz çöktü! Şampiyon Fenerbahçe…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Fenerbahçe, Yunan rakibine kök söktürerek Avrupa’nın en büyüğü olduğunu müthiş bir derbiyle kanıtladı. Turkish Airlines Euroleague 2017 Şampiyonu olarak kupayı kaldıran sarı-lacivertliler, Kadıköy’ün adını bir kez daha dünyaya altın harflerle kazdırdı. Başta Kadıköy olmak üzere İstanbul ve Türkiye genelinde cadde ve sokaklar, bayram yerine döndü. Fenerbahçe’nin sevincine, ezeli rakipleri de destek vererek dayanışma örneği gösterdi.

Bağdat Caddesi, yine kutlamaların merkeziydi. Finalde karşılaştığı Olympiakos’u 80-64 mağlup ederek Turkish Airlines Euroleague 2016-2017 sezonunu şampiyon tamamlayan Fenerbahçe’nin Başantrenörü Zeljko Obradovic’i ilk tebrik eden isimlerin başında, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım vardı.

şampiyon fenerbahçe

AVRUPA, EN BÜYÜĞÜ GÖR!

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın Yunan temsilcisi Olympiakos’u yenerek Turkish Airlines Euroleague 2016-2017 sezonunu şampiyon tamamlamasının ardından sarı-lacivertli yöneticiler, takımın resmi sitesi www.fenerbahce.org üzerinden şu açıklamalarla kamuoyunda yankılandı:

Başkanvekili Mithat Yenigün: “Kutluyorum hepsini, nice şampiyonluklara…”

Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu: “Buraya kolay gelinmedi. Emeği geçen herkese teşekkür etmeli. Maddi-manevi her zaman arkalarında durduk. Final Four’a da her zaman kalacağız. Obradovic, çok büyük bir iş yaptı. Herkesin eğlenmeye hakkı var.”

Şampiyon Fenerbahçe

Asbaşkan Nihat Özbağı: “Herkese armağan olsun. Doya doya kutlayacağız.”

Asbaşkan Ozan Balaban: “Yolumuz Sinan Erdem demiştik. Boğazı geçeceğimizi ve o kupayı kazanacağımızı söylemiştik. Ve o kupayı kazandık. Büyük Fenerbahçe taraftarına teşekkürler. İnanılmaz desteklediler.”

Asbaşkan Önder Fırat: “Sonunda şampiyon olduk. Önce dördüncülük, sonra ikincilik, sonra şampiyonluk. Ülkemize armağan olsun.”

Şampiyon Fenerbahçe

Asbaşkan İlhan Ekşioğlu: “Çok mutluyuz. Herkese armağan olsun.”

Asbaşkan Tahir Sarıoğlu: “Türkiye’ye hayırlı olsun bu kupa. Bu anı yaşayacağımıza inanmıştık. Real Madrid maçında da, burada da inandık. Oyuncularımıza da çok güveniyorduk. Ülkemize, camiamıza hayırlı olsun.”

Şampiyon Fenerbahçe

Şampiyon Fenerbahçe

Şampiyon Fenerbahçe

Turkish Airlines Euroleague 2016-2017 sezonunun sonunda Şampiyon Fenerbahçe!..

Bunu paylaş:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

One Response to Avrupa diz çöktü! Şampiyon Fenerbahçe…

 1. Hüseyin Mayıs 22, 2017 at 10:53 am

  Seni sevdik herşeyden çok, Fenerbahçe bize bu yolda geri dönüş yok…

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir