AYGAD’dan reklamcılık eğitimi...
 Kadir Toprakkaya

AYGAD’dan reklamcılık eğitimi…

AYGAD’dan reklamcılık eğitimi…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği (AYGAD), yerel gazete çalışanlarına yönelik bir reklam eğitim semineri gerçekleştirdi. Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (PESİAD) konferans salonunda gerçekleştirilen eğitim seminerine yaklaşık 30 gazete mensubu katıldı.

Pendik Gazetesi Yazı İşleri Sorumlusu Metin Yazıcı’nın konuşmacı olduğu seminerde, dinleyicilere geri dönüşü gerçekleştiren reklam nasıl olmalı (doğru reklam), piyasa bilgisi, müşteri ilişkileri, satış teknikleri gibi reklam dünyası ile ilgili temel konularda çarpıcı bilgiler aktarıldı.

Yazıcı, konuşmasında “Her işletmenin kira, personel maaşları, faturalar gibi olmazsa olmaz sabit giderleri mevcut. Ve bu giderler sürekli artış eğilimi gösteriyor. Dolayısıyla her işletme için temel esas, sabit giderleri karşılayacak ve kâr elde edecek girdilere -yeni müşterilere- ulaşmaktır” dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

“ETKİLİ İLETİŞİM ARAÇLARI KULLANILMALI…”

“Problemin çözümü için, masrafları kısmaya çalışmak yerine girdileri –müşteri sayısını- artırmanın yolunu bulmak gerekir. Bu da ancak, ‘Bizimle aynı işi yapan birçok firma mevcut. Müşteriler niçin firmamızı tercih etsinler?’ sorusuna cevap verebilecek kampanyalar üreterek ve bunu reklam araçlarını kullanarak, kısa zamanda müşteri potansiyellerine duyurarak olur. Günümüzde, esnaf ve iş adamlarını müşteri potansiyelleri ile buluşturulacak en etkili iletişim araçları ise internet siteleri, facebook sayfaları ile desteklenmiş yerel gazetelerdir.”

“EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ DEVAM EDECEK…”

Eğitim programı, seminerden sonra Gülistan Restaurant’ta verilen öğle yemeği ile tamamlandı. AYGAD Başkanı Ümit Kahyaoğlu, yaptığı değerlendirmede; “Kuruluşumuzdan bu yana dernek olarak öncelikle hassasiyet gösterdiğimiz konu, meslektaşlarımızın bilgi ve birikimini artıracak eğitim programları oldu. Daha önce gazetecilik ile ilgili gerçekleştirdiğimiz eğitim programımızı, ‘reklamcılık’ konusundaki seminerimizle sürdürdük. Bu tür etkinliklerimizi devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir