"Kadıköy'de Yaşamak Ayrıcalıktır" Diyenlerin Buluşma Noktası...

Aykurt Nuhoğlu, 32. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na katıldı

Yazar: Kadir Toprakkaya

Geçtiğimiz pazar günü Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun startı ile başlayan 32. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na, Kadıköy’ün geçmiş dönem Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da katıldı. Yarışa katılmak için tatilini geçirmekte olduğu İzmir’den bir günlüğüne gelen Nuhoğlu; “Deniz benim için bir tutku. Ne kadar istemeseniz de çağırır sizi. Geçtiğimiz yıl da öyle oldu. Katılmış olmaktan çok mutlu ve huzurluyım. Dereceye girenlerle birlikte tüm katılımcıları kutluyorum” dedi.

Aykurt Nuhoğlu
TÜRKİYE GENELİNDEN 765 SPORCU KATILDI…

32. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nı kadınlarda Hilal Zeynep Saraç, erkeklerde ise Mustafa Serenay kazandı. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından düzenlenen yarışa bin 765 sporcu katıldı. Türkiye’nin ve İstanbul’un spor yoluyla tanıtımı ile turizmine büyük katkı sunan yarış, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle seyircisiz olarak gerçekleştirildi. Organizasyonda ulusal ve uluslararası sağlık kuruluşlarının tavsiyeleri doğrultusunda sıkı tedbirler alındı.

KANLICA İSKELESİ’NDEN BOĞAZ’A ATLADILAR…

Yarışmacılar, Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında başlangıç noktasına üç ayrı gemiyle taşındı. Yüzücüler, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun startı vermesiyle Anadolu yakasındaki Kanlıca İskelesi’nden gruplar halinde İstanbul Boğazı’na atladı. Yüzücülere, parkur boyunca herhangi bir sıkıntı yaşanması durumunda müdahale edebilmek için deniz araçları eşlik etti. Kanlıca İskelesi’nde yarışa başlayan sporcular 6,5 kilometrelik parkurun ardından Kuruçeşme’deki Cemil Topuzlu Parkı’nda organizasyonu tamamladı.

Aykurt Nuhoğlu
Kadıköy’de 2014-2019 döneminde belediye başkanlığı görevini yürüten Aykurt Nuhoğlu, geçtiğimiz yıl da dönemin Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile birlikte Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na katılmıştı…

Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
kadıköy life

Beğenebileceğiniz Diğer Haberler

Bu web sitesi kullanıcı deneyimi sağlamak adına kullanıcılara ait çerezleri saklamaktadır. Kabul Et