Aykurt Nuhoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt
 Haber Merkezi

Aykurt Nuhoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt

Aykurt Nuhoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz gün grup toplantısında yaptığı konuşmada “Türkiye yansa da şaha kalksa da bunların umurunda değildir” ifadelerini kullandığı eleştirilere yanıt verdi. Nuhoğlu; “Türkiye neyse Kadıköy de odur. Bizler yurttaşlarımızı ve ülkemizi seviyoruz. Mutluluğumuzun kaynağı çalışkanlığımızdır. Mutluluk bütünleyicidir” mesajı verdi.

AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada anamuhalefet partisi CHP’ye yüklenmiş ve şunları söylemişti: “Ankara’da Çankaya, İstanbul’da Kadıköy, Şişli, Beşiktaş gibi yerlerdeki seçim sonuçlarına bakın, hiçbirinin ülke gerçekleriyle ilişkisinin olmadığını görürsünüz. Türkiye yansa da şaha kalksa da bunların umurunda değildir. Halbuki buradaki seçmen profili, aynı zamanda Türkiye pastasının kaymağını yiyen kesimlerden oluşuyor.”

Kadıköy Belediyesi Aykurt Nuhoğlu

TÜRKİYE NEYSE KADIKÖY DE ODUR!

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Erdoğan’ın bu sözlerine tepki göstererek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle yanıt verdi: “Kadıköy’de yaşayan insanlar, 80 milyon insanımızın yansımasıdır. Türkiye neyse Kadıköy de odur. Bizler yurttaşlarımızı ve ülkemizi seviyoruz. Mutluluğumuzun kaynağı çalışkanlığımızdır. Mutluluk bütünleyicidir. Herkesin ihtiyaçlarına yönelik projeleri Kadıköylülerle beraber yaptık ve ilçemiz, İnsani Gelişme Endeksi’nde en üstlerde yer aldı. Bu tüm Türkiye’de olabilir. Mutlu insanlar, mutlu hikayeleri; mutlu hikayeler, mutlu şehirleri ve mutlu ülkeleri yaratır. Tüm yurttaşlarımızın ortak bilinçle hareket ederek, değerlerimizi geleceğe güçlü bir şekilde taşıyacağına inanıyoruz.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir