Aykurt Nuhoğlu, iki kıtayı kulaçlarıyla birleştirdi
 Cenay Toprakkaya

Aykurt Nuhoğlu, iki kıtayı kulaçlarıyla birleştirdi

Aykurt Nuhoğlu, iki kıtayı kulaçlarıyla birleştirdi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından bu yıl 29. kez düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, İstanbul Boğazı’nda düzenlendi. 49 ayrı ülkeden 2 bin 338 yüzücü, Kanlıca İskelesi’nden başlayarak Kuruçeşme’ye uzanan parkuru yüzerek geçti. Yarışma nedeniyle İstanbul Boğazı 4 saat boyunca gemi geçişine kapatıldı. Organizasyonu erkeklerde 50.58’lik derecesi ile Rus yüzücü Evgeniy Elisev kazanırken, kadınlarda ise 54.57’lik derecesi ile Rus yüzücü Kristina Koçetkova birinciliğe ulaştı.

7 KİLOMETREYİ 84 DAKİKADA KAT ETTİ…

29. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na 49 ülkeden 2 bin 338 yarışmacının kayıt yaptırdığı belirtildi. Bu yılki yarışmacıların arasında Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da vardı. Nuhoğlu, yaklaşık 7 kilometrelik mesafeyi 84 dakikada yüzerek tamamladı. Spor yapmanın önemine dikkat çekmek ve Marmara Denizi’nde devam eden kirliliğe dair farkındalık yaratmak için yarışmaya katıldığını ifade eden Başkan Aykurt Nuhoğlu, şunları söyledi:

Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı

NUHOĞLU: İNSANLARIN SPOR İLE İLİŞKİSİNİ ARTIRMALIYIZ…

“Spor, hem fizik hem de ruh sağlığımızı çok olumlu şekilde etkiliyor. Haftanın 7 günü yürüyüş yapıyorum. Belirli günlerde ise yüzüyorum. Çocukluğumdan beri yüzme sporu ile iç içeyim. Bizler, yerel yöneticiler olarak halkın sağlıklı olmasını hedefliyoruz. İnsanların sporla ilişkisini artırmalıyız. Çocukların sanat ve sporla ilgilenmesini amaçlıyoruz. Spor; eğitim ve kültür kadar hayatın her alanında çok önemli. Spor yaparsak sağlam düşünebiliriz.”

Aykurt Nuhoğlu

HAYRİ İNÖNÜ: İNSANI GENÇ TUTUYOR…

Bu yıl üçüncü defa yarışmaya katılan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ise, haftanın belirli günlerinde hem yüzme hem de değişik sporlarla ilgilendiğini belirterek; “Bu tarz etkinlikler insanı genç tutuyor. Bizim hayatımız çok hareketli, spor ile bunu düzene sokmalıyız. Kadıköy Belediye Başkanımız Aykurt Nuhoğlu da bu yıl katıldı. Umarım ikimiz de örnek oluruz” dedi.

Aykurt Nuhoğlu

ÇOCUKLAR İÇİN YÜZDÜ…

Kadıköy Belediyesi personeli Bülent Çakırer de yarışmaya katılanlar arasındaydı. Üç arkadaşı ile beraber Çocuk Eğitim Derneği adına organizasyonda yer alan Çakırer, yarışmayı 73 dakikada tamamladı. Yarışmanın sonunda tüm katılımcılara sertifikaları verildi.

Aykurt Nuhoğlu

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir