Aykurt Nuhoğlu resmen göreve başladı...
 Kadir Toprakkaya

Aykurt Nuhoğlu resmen göreve başladı…

Aykurt Nuhoğlu resmen göreve başladı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi’nde tarihi devir teslim töreni gerçekleşti. Çeyrek asırdır Kadıköy’ü yöneten Belediye Başkanı Selami Öztürk, mazbatasını Aykurt Nuhoğlu’na teslim etti. Nuhoğlu; “Bundan sonraki süreçte eski belediye başkanlarımızın da tecrübelerinden yararlanarak, daha güzel bir Kadıköy için çalışacağız” mesajı verdi.

Devir teslim törenine, CHP İstanbul Milletvekilleri Kadir Gökmen Öğüt ve Celal Dinçer de katıldı. Selami Öztürk, veda konuşmasında şunları dile getirdi:

BU IŞIK, AYKURT İLE YANMAYA DEVAM EDECEK…

“Belediye Başkanlığı görevim öncesinde değerli Cengiz Özyalçın başkanımdan çok şey öğrendim. Özyalçın bana, ‘Önemli olan bu ışığın yanmasıdır’ demişti. Ben de bugün görevimi kardeşim Aykurt Nuhoğlu’na devrediyorum. Diyorum ki; ‘Önemli olan bu ışığın yanmasıdır.’ Bundan sonra bu ışık Aykurt ile yanacak. Görevinde başarılar diliyorum…

1 LİRA BORCU OLMAYAN BELEDİYEYİ DEVREDİYORUM…

Şükür olsun ki Kadıköy Belediyesi’nin 1 Lira bile borcu yok. Aykurt, şanslı ki böyle bir belediyeyi devralıyor. Kendisinin çok güzel projeleri de hayata geçireceğine inanıyorum. Bundan sonra da Kadıköy’deyim, CHP’nin iktidarı için çalışmaya devam edeceğim.

AİLEM HAKKINDA KONUŞTULAR…

Benim bir oğlum ve kızım var. Konuştular, iftiralar attılar. Kızım Sinem mimar oldu, ama bir kez ofis açmadı. Bir gün belediye ile işi olmadı. Oğlumun da bir gün belediye ile işi olmadı.

TEŞEKKÜR EDİYORUM, ŞÜKRANLA ANIYORUM…

Bugüne kadar Kadıköy’ün yönetiminde bulunan ekibime, CHP İlçe Örgütü’müze, yöneticilerine ve üyelerine, Kadıköylülere sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Belediye yönetimimiz döneminde vefat eden arkadaşlarımız, kardeşlerimiz oldu. Onları da rahmetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca her zaman yanımda olan aileme, eşim Sevgi’ye de yürekten teşekkür ediyorum.”

AYKURT NUHOĞLU: “TECRÜBELERDEN YARARLANACAĞIZ…”

Mazbatasını almadan önce kürsü konuşması gerçekleştiren Aykurt Nuhoğlu; “Bundan sonraki süreçte eski belediye başkanlarımızın da tecrübelerinden yararlanarak, daha güzel bir Kadıköy için çalışacağız” diyerek, önümüzdeki dönem çalışmaları hakkında sinyal verdi.

KADIKÖY, YENİ DÖNEMİ KARŞILADI…

Devir teslim töreni ile birlikte Kadıköy’de yeni bir döneme girildi. Çeyrek asırdır Kadıköy’ü yöneten Selami Öztürk, belediye başkanlığı koltuğunu Aykurt Nuhoğlu’na teslim etti.

İmzasını atan Aykurt Nuhoğlu, mazbatasını Selami Öztürk’ten teslim alması ile birlikte resmi olarak Kadıköy Belediye Başkanlığı görevine başladı…

Kadıköy’ün geçmiş dönem Belediye Başkanı Cengiz Özyalçın da devir teslim törenine katılan isimler arasında yer aldı…

Kadıköy Belediyesi çalışanları, tarihi ana tanıklık etti. Vatandaşların da törene katılım göstermesi ile birlikte belediye bahçesinde yoğun bir kalabalık oluştu…

Türkiye’de sektörlerinde öne çıkan Nuhoğlu Aileleri, heyecanlı gününde yeni Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nu yalnız bırakmadı. Hotel Nuhoğlu Sahibi Sakıp Nuhoğlu, Hukukçu Başar Nuhoğlu ve ADD İstanbul Merkez Şube Yönetim Sorumlusu Sıtkı Nuhoğlu…

 Bazı Kadıköylüler, görev değişimini duygu dolu ifadelerle  takip etti…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir