Aykurt Nuhoğlu, Tunceli ve Bingöl'ü ziyaret etti
 Kadir Toprakkaya

Aykurt Nuhoğlu, Tunceli ve Bingöl’ü ziyaret etti

Aykurt Nuhoğlu, Tunceli ve Bingöl’ü ziyaret etti
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Doğu Anadolu Bölgesi’ne gerçekleştirdiği ziyaretini tamamlayarak Kadıköy’e döndü. Tunceli ve Bingöl’e uğrayan Nuhoğlu, Kadıköy Kaymakamlığı görevini yürütürken Tunceli Valiliği’ne atanan ve burada çok başarılı işlere imza atan Tuncay Sonel’i de ziyaret etti.

KAMER GENÇ’İN MEZARINI ZİYARET ETTİ…

Başkan Nuhoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’nde uzun dönem milletvekilliği yapan ve geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Kamer Genç’in Tunceli’deki mezarına da uğrayarak; “Yaşamı boyunca doğruları söylemekten hiç çekinmedi, kendisini saygıyla anıyorum” dedi.

Yayladere Kültür Merkezi

KADIKÖY İLE YAYLADERE ARASINDA 100 YILLIK GEÇMİŞ…

Daha sonra Bingöl ilimizi ziyaret eden Aykurt Nuhoğlu, Kadıköy ile kardeş belediye olan Yayladere’de kültür merkezinin açılış kurdelesini Yayladere Belediye Başkanı Sabri Akyürek ve meclis üyeleriyle birlikte keserek hizmete soktu. Açılış öncesi bir konuşma yapan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu; “Kadıköy ile Yayladere’nin geçmişi aslında 100 yıl öncesine dayanıyor. Haydarpaşa Garı’nın yapımında Kiğılı, Yayladereli taş ustalarının büyük emekleri var. Yayladereli taş ustalarının Yeldeğirmeni’ne yerleşmesiyle Kadıköy ile bu ilçe arasında çok yakın bir bağ oluştu. Buraya gelince çok fazla Kadıköylü görüyorum. Sanırım çoğunluk kışın Kadıköy’de, yazın ise Yayladere’deki köylerinde ikamet ediyor. Bu anlamda Yayladere ile bizim kardeşliğimizin bir aile yaşamına dönüştüğünü görüyorum” ifadelerini kullandı.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, CHP’de uzun dönem milletvekilliği yapan ve geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Kamer Genç’in Tunceli’deki mezarına da bir ziyaret gerçekleştirdi…

Aykurt Nuhoğlu

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir