"Kadıköy'de Yaşamak Ayrıcalıktır" Diyenlerin Buluşma Noktası...

Ayşe Erbulak’tan yeni roman; Cinayet A.Ş.

Yazar: Kadir Toprakkaya

Polisiye roman türünde Türk edebiyatına yeni bir soluk getiren Ayşe Erbulak, “Cinayet A.Ş.” adını verdiği yedinci romanını okurla buluşturdu. Erbulak’ın Norveç bağlantılı cinayetleri konu edindiği bu yeni eseri, 25 Eylül Cuma günü Eksik Parça Yayınları tarafından yayımlandı.

Oyuncu, gazeteci, yazar ve çevirmen Ayşe Erbulak, polisiye roman serisine yeni bir halka ekledi. Daha önce “Çok Şekerli Ölüm” (2012), “Limoni Ölüm” (2012), “Ödüllü Ölüm” (2013), “9 Oda Cinayetleri” (2014), “Anne Bak Kim Geldi” (2016) ve “Cinayet Sınıfı Başkanı” (2017) kitaplarını yayımlayan Erbulak’ın 7. polisiye romanı “Cinayet A.Ş.”, “Siz hiç birini öldürmek istediniz mi?” alt başlığıyla raflardaki yerini aldı.

Ayşe Erbulak
“CİNAYET SINIFI BAŞKANI”NIN KAHRAMANLARI 10 YIL SONRA NEREDE?

Eksik Parça Yayınları tarafından okura sunulan “Cinayet A.Ş.”, yazarın bir önceki eseri “Cinayet Sınıfı Başkanı”nın kahramanları Ela ve Ali’nin 10 yıl sonra nerede olduklarını anlatıyor. Polisiye Yazarlar Birliği’nin de yönetim kurulu üyesi olan Ayşe Erbulak, İskandinav polisiyesinin revaçta olduğu günümüzde Norveç bağlantılı cinayetleri konu ediyor.

İLK YORUM AHMET ÜMİT’TEN: “EĞLENCELİ VE DÜŞÜNDÜRÜCÜ”

Usta yazar Ahmet Ümit, kitabın arka kapağı için kaleme aldığı yazıda Ayşe Erbulak’tan “polisiye edebiyatın yükselen kalemi” diye bahsediyor: “Polisiye edebiyatın yükselen kalemlerinden Ayşe Erbulak, üretmeye devam ediyor ve son romanı ‘Cinayet A.Ş.’ ile diğer kitaplarında olduğu gibi hem eğlenceli hem düşündürücü bir okuma keyfi vaat ediyor. Bu kez yıllarca yaşadığı Norveç’in polisiyesi ile Türk polisiyesini harmanlayıp, okura şık bir sentez sunmuş.”

Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
kadıköy life

Beğenebileceğiniz Diğer Haberler

Bu web sitesi kullanıcı deneyimi sağlamak adına kullanıcılara ait çerezleri saklamaktadır. Kabul Et