Baba Sahne, 6 Ekim'de yeni sezona başlıyor
 Cenay Toprakkaya

Baba Sahne, 6 Ekim’de yeni sezona başlıyor

Baba Sahne, 6 Ekim’de yeni sezona başlıyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Ünlü oyuncu Şevket Çoruh’un geçtiğimiz yıl büyük emeklerle İstanbul’un kültür ve sanat hayatına kazandırdığı Kadıköy’deki tiyatrosu Baba Sahne, yeni sezona 6 Ekim Cuma günü başlıyor. Kendi prodüksiyonu olan “Bir Baba Hamlet” ve “AşkÖlsün” oyunlarını bu sezon da tiyatroseverlerle buluşturacak olan Baba Sahne, farklı tiyatro gruplarının oyunlarına ve renkli konserlere de ev sahipliği yapacak.

Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu’nun birlikte rol aldığı, yönetmenliğini Emrah Eren’in yaptığı “Bir Baba Hamlet”, 6-7-20 ve 21 Ekim 2017 tarihlerinde Baba Sahne’de seyirciyle buluşacak. Tiyatro yapma aşkının baş döndürücü güzelliğiyle aptallaştırıcı büyüsüne ayna tutan oyun, Sebastian Seidel’in komik olanın tadını çıkaran özgün metni, Yücel Erten’in usta işi çevirisi ve Baba Sahne’nin babacan yorumuyla bu toprakların tiyatro geleneğine de göz kırpıyor.

TEK KİŞİLİK MUHTEŞEM PERFORMANS…

Günay Karacaoğlu’na tek kişilik muhteşem performansıyla 42. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü getiren “AşkÖlsün” ise, sevmek ve sevilmek üzerine kurgulanmış trajikomik bir hayat hikâyesi. Murat İpek’in yazdığı, Barış Dinçel’in yönettiği kahkaha dolu tek kişilik “AşkÖlsün”, 13-14-27 ve 28 Ekim 2017 tarihlerinde Baba Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak.

YEPYENİ OYUNLAR, MÜZİKLİ GÖSTERİLER, SÜRPRİZ KONSERLER…

Sezon içinde sahneleyeceği yepyeni oyunlarının hazırlıklarını da sürdüren Baba Sahne, Ekim ayı boyunca ayrıca tiyatroadam, B Planı, Yolcu Tiyatro, Altıdan Sonra Tiyatro gibi toplulukların oyunlarına, “Two Turkish Tenors” adlı müzikli gösteriye ve sürpriz konserlere ev sahipliği yapacak.

Baba Sahne

Caferağa Mah. Bahariye Cad. Sakızgülü Sok. No: 31/37 Kadıköy

Gişe: (0216) 700 11 11

Baba Sahne

Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu’nun birlikte rol aldığı, yönetmenliğini Emrah Eren’in yaptığı “Bir Baba Hamlet”, tiyatro yapma aşkının baş döndürücü güzelliğiyle aptallaştırıcı büyüsüne ayna tutuyor…

Günay Karacaoğlu’na tek kişilik muhteşem performansıyla 42. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü getiren “AşkÖlsün”, sevmek ve sevilmek üzerine kurgulanmış trajikomik bir hayat hikâyesi…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir