Baba Sahne, Kasım ayında yine dopdolu!
 Cenay Toprakkaya

Baba Sahne, Kasım ayında yine dopdolu!

Baba Sahne, Kasım ayında yine dopdolu!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy’ün yeni tiyatrolarından Baba Sahne, kendi prodüksiyonu olan “Bir Baba Hamlet” ve “AşkÖlsün” oyunlarının yanı sıra Kasım ayında yine renkli bir programla farklı tiyatro gruplarını ve sanatçıları da sahnesinde ağırlayacak.

Tiyatro yapma aşkının baş döndürücü güzelliğiyle aptallaştırıcı büyüsüne ayna tutan “Bir Baba Hamlet” oyunu; 3-4-11-17-18 ve 25 Kasım 2017 tarihlerinde Baba Sahne’de seyirciyle buluşacak. Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu’nun güçlü performanslarıyla büyük beğeni topladıkları oyun, tiyatroseverlerden yoğun ilgi görüyor. Yönetmenliğini Emrah Eren’in üstlendiği oyun, Sebastian Seidel’in komik olanın tadını çıkaran özgün metni, Yücel Erten’in usta işi çevirisi ve Baba Sahne’nin babacan yorumuyla bu toprakların tiyatro geleneğine göz kırpıyor.

Baba Sahne Şevket Çoruh

TEK KİŞİLİK MUHTEŞEM PERFORMANS…

Tek kişilik muhteşem performansıyla dikkatleri üzerine çeken Günay Karacaoğlu’na 42. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü getiren “AşkÖlsün” ise, 10 ve 24 Kasım 2017 tarihlerinde Baba Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak. Murat İpek’in yazdığı, Barış Dinçel’in yönettiği kahkaha dolu oyun, sevmek ve sevilmek üzerine kurgulanmış trajikomik bir hayat hikâyesini sahneye taşıyor.

DOPDOLU BİR PROGRAM SANATSEVERLERİ BEKLİYOR…

Baba Sahne, Kasım ayı boyunca ayrıca Ankara Tatbikat Sahnesi’nin “Gidion’un Düğümü”, Tiyatroadam’ın “Kafkas Tebeşir Dairesi”, B Planı’nın “Tac’ın Nöbetçileri” ile Altıdan Sonra Tiyatro’nun “He-Go” oyunlarına ve “Two Turkish Tenors” adlı müzikli gösteriye de ev sahipliği yapacak.

Baba Sahne

Caferağa Mah. Bahariye Cad. Sakızgülü Sok. No: 31/37 Kadıköy

Gişe: (0216) 700 11 11

  

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir