Bağdat Caddesi'ne Bisiklet Kiralama İstasyonu
 Kadir Toprakkaya

Bağdat Caddesi’ne Bisiklet Kiralama İstasyonu

Bağdat Caddesi’ne Bisiklet Kiralama İstasyonu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Bağdat Caddesi’ne Akıllı Bisiklet Kiralama İstasyonu geliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çevre bilincinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği önemli projelerden biri olan bisiklet parkları, İSBİKE – Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi’ne dönüştü. İlk olarak Caddebostan-Tuzla Sahilyolu’nda uygulamaya konan sistem büyük ilgi görünce, şehir içinde de yaygınlaşması gündeme geldi.

İLK İSTASYON FENERYOLU’NDA…

Yoğun araç trafiğinin yaşanmakta olduğu İstanbul’da bisikletlerini kullanabilmek için yanlarında taşımak zorunda kalan bisiklet severler, artık kurulan sistem sayesinde Bağdat Caddesi’nde de istedikleri İSBİKE istasyonlarından bisiklet kiralayabilecek ve herhangi bir İSBİKE istasyonuna geri bırakabilecekler. Bu istasyonlardan ilki, Bağdat Caddesi’nin Feneryolu bölümünde, MedAmerikan Tıp Merkezi’nin yakınında kuruluyor.

AKILLI BİSİKLET HAKKINDA…

Kadıköy gibi hayli yoğun araç trafiğinin yaşandığı bir bölge için büyük önem taşıyan Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi, başta bisiklet severler olmak üzere vatandaşlara alternatif ulaşım hizmeti veriyor. Teknolojik veritabanı ile desteklenerek bisiklet taşıma zorunluluğunu ortadan kaldıran ve kentteki ulaşım ağına entegre olabilen “Sürdürülebilir Bisiklet Paylaşım Sistemi” olarak da adlandırılıyor.

akıllı bisiklet kiralama

KEYFİNİ ÇIKARIN, TESLİM EDİN…

Akıllı bisiklet kiralama istasyonlarını kullanarak ister abone kartınızla, isteseniz kredi kartınızla bisiklet kiralayabilirsiniz. Örneğin Feneryolu’ndan aldığınız bisikleti Bostancı, Maltepe veya Kartal’da bırakabilir, yolculuğunuza alternatif ulaşım araçlarıyla devam edebilirsiniz.

Bunu paylaş:
  • 184
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir