Barbaros Uzunöner, 'Türk Müsün Canım?' ile CKM'de
 Reha Kadak

Barbaros Uzunöner, “Türk Müsün Canım?” ile CKM’de

Barbaros Uzunöner, “Türk Müsün Canım?” ile CKM’de
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Mizah dünyasının başarılı isimlerinden, tek kişilik stand-up gösterisiyle sahnede seyirci rekoruna koşan Barbaros Uzunöner, yoğun ilgi gören “Türk Müsün Canım” adlı tek kişilik oyunu ile 23 Ocak Salı günü saat 20:30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde Kadıköylü seyircilerinin karşısına çıkacak.

Yaşarken değil izlerken fark edeceğiniz komiklikler bu gösteride. Dünyanın en zor işini yapmaya hazır olun. Ne mi o? Tabii ki kendine gülmek. Bizi bize kızarak kızdırarak değil, severek sevdirerek anlatan bir gösteri. Barbaros Uzunöner’in tek kişilik oyununa çok güleceksiniz.

Yıldız Kenter: “Barbaros, senden her gün yeni şeyler öğreniyorum. Sen benim genç dostum ve en genç öğretmenim… Sarılıyorum sıkı sıkı ve öpüyorum…”

Metin Üstündağ: “Barbaros Uzunöner rahat ve komik. Zihniyetimizi, gündelik yaşantımızı ele veren saptamalarda bulunuyor ve bunu güldürerek gözümüzün içine sokuyor. Ayrıca bu gösterinin sizin için gülmek dışında bir getirisi de şu olabilir: Gösteriden minik parçalar ezberleyip dost, hemşeri, iş ve manita ortamında bir hayli sükse yapabilirsiniz. Fakat randıman aldıktan sonra Barbaros’un ismini zikrederek tabii. Eline sağlık Barbaros, sana da bravo Uzunöner.”

Ayşe Kulin: “Barbaros’un oyununu büyük bir keyifle izledim. Gerçeklerle komikliklerin, komikliklerle gerçeklerin iç içe geçtiği nitelikli bir güldürü. Tebrikler…”

Abbas Güçlü:Barbaros Uzunöner‘i ne kadar tanıyorsunuz bilmiyorum ama eğer gidip bir oyununu, özellikle de Türk Müsün Canım’ı izlerseniz, eminim ki bir daha hiç unutmaz ve yaptığı her şeyi çok daha yakından takip edersiniz. Türk Müsün Canım, her şeyiyle bizi anlatıyor. Yaşayıp da hiç üzerimize toz konduramadığımız yönlerimizi bazen ti’ye alıyor, bazen de Osmanlı tokadı gibi suratımıza patlatıyor. Siyasi hicvi ne zamandır unutmuştuk. Bu işlerin üstadı diye bilinen abileri gibi kaçak güreşmiyor. Onların cesaret edemediği konularda kırmadan, dökmeden, hakaret etmeden, ustaca mesajlar veriyor!.. Yurtdışı turnelerine de çıkıyor, kaçırmayın, izleyin! Bazen ders veren hoca gibi görünse de zerresi akılda kalmayan sabun köpüğü geyiklere bin tercih edilir. En azından, güldürürken de düşündürüyor.”

Barbaros Uzunöner

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir