Başarmak için istemek yeter!..
 Kadir Toprakkaya

Başarmak için istemek yeter!..

Başarmak için istemek yeter!..
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi, maddi olanaksızlıklar ve kısıtlı imkânlara rağmen ardı ardına başarıları ile Kadıköy’ün adını dünyaya taşıdı. Her ne kadar medya gereken ilgiyi göstermese de, onlar artık Kadıköy’ün genç kahramanları…

Yeterli bütçeyi elde etmek bir yana, hayalini bile kurmak imkânsızdı Dünya Şampiyonluğu’nu kazanmanın… Dev müsabakalar öncesinde “Şampiyon olacaksınız” deselerdi, belki kendileri bile inanmakta bir hayli güçlük çekiyorlardı. Kızlarıyla erkekleriyle, Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi “tek şampiyon” oldu. İstanbullular, muhteşem gençlerin başarısını Kadıköy Life yayınlarında takip etti. Ancak, Türkiye genelinde medyanın derin sessizliği, ilk anlarda hayal kırıklığını da getirdi.

YİNE DE BAŞARDILAR, ZİRVEYE OTURDULAR…

Çok kısıtlı bütçeler ve sınırlı imkânlarla spor faaliyetlerini yürütebilen gençler; Dünya, Türkiye, İstanbul ve Kadıköy şampiyonluklarını ardı ardına elde etti. Gözlerinde geleceğin parıltısıyla Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi, istenildiğinde sınırlı imkânlar ile başarıların elde edilebileceğini gözler önüne serdi.

SPONSORSUZ AYAKTA DURMAK İMKANSIZ…

Öğrencileri, alanlarındaki başarılara giden yolda önemli sorunlar karşıladı. Az gelirler ile büyük işler yapmak zorunda kalmak, faaliyetlerden ötürü eğitime adaptasyon zorluğu, yoğun antrenman ve maç temposu, maddi olanaksızlıklar ve fiziki koşulların yetersizliği, önemli sorunlar arasında yer aldı. Bu süreçte öğrencilerin beslenme, yol-ulaşım giderleri, giysi-forma, spor malzemeleri, hastalık ya da sakatlanmalarda tedavileri, kişisel ihtiyaçları, özellikle il ve yurtdışı faaliyetlerde konaklama giderleri, sponsorlar aracılığı ile elde edilebiliyor.

DÜNYANIN EN İYİSİ OLDULAR…

Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi Futbol Ekibi, liselerarası düzenlenen dev organizasyonda önce Türkiye, ardından da Dünya Şampiyonu olarak tarihe geçti. İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kadıköy Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de yer aldığı heyet ile Güney Kore’de misafir edilen genç yetenekler, ülkemizi başarıyla temsil etti. Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal da, birçok alanda başarılı olan gençleri makamında ağırladı.

KIZLAR, YENİLGİSİZ 12 MAÇ İLE İSTANBUL ŞAMPİYONU…

Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi Genç Kız Futsal Ekibi, 12 müsabakadan da zaferle ayrılarak, kırılması zor bir rekora imza attı. İstanbul Şampiyonu olan ekip, Kadıköy’ün ismini “yenilmezler” listesine yazdırdı.

GENÇ ERKEKLER KADIKÖY ŞAMPİYONU…

Okulun Genç Erkekler Futsal Takımı, Kadıköy Kaymakamlık Kupası karşılaşmalarında sevinen taraf oldu. Kadıköy Şampiyonu ekip, kupayı Ticaret Meslek Lisesi’ne taşıdı.

ERKAN BAŞ TEKVANDO BİRİNCİSİ…

Başarılı tekvandocu Erkan Baş, ardı ardına gerçekleşen müsabakalarda rakiplerini devirerek İstanbul Birincisi oldu. Öğrencinin derecesi büyük sevinç yarattı.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ ZEYNEP AYKAL…

Türkiye genelinde düzenlenen Atatürk temalı kompozisyon yarışmasında “Kırmızı Bayrak Siyah Ağıt” temalı eseri 1. seçilen Zeynep Aykal, bir dergiye de kapak olarak okulun tarihine geçen isimler arasında yer aldı. Aykal, 5 Temmuz 2014 tarihinde İspanya’ya giderek hem Türkiye’yi temsil edecek, hem de yeni ufuklara yelken açacak.

BU OKULDA HERKES ‘SOSYAL’…

Devlet okullarında “başarı sınırı” algısını ortadan kaldıran yetenekli öğrenciler; spordan edebiyata, matematikten fen bilimlerine tüm alanlarda sosyo-kültürel çalışmalar ile görevlendiriyor.  Sosyo-kültürel etkinliklerin ders notlarına pozitif katkı sağlamasının yanı sıra öğrencilerin kişilik ve karakteristik özelliklerinin gelişiminde de etkili olduğu biliniyor.

DOLU DOLU ETKİNLİKLER…

Okul yönetimi ve öğrenciler tarafından koordineli yürütülen çalışmalarda sık sık etkinliklerin gerçekleştirildiği Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi, ünlü sanatçı Doğuş’u ağırlamaya hazırlanıyor. 21 Nisan tarihinde gerçekleşecek Doğuş Konseri’nde okulun orkestrası ile birlikte Karadeniz Müzik Grubu FORA da sahne alacak. Konser, Halk Eğitim Merkezi’nde saat 14.00’te başlayacak.

OKUL BAHÇESİNDE TURİZM VE BAHAR ŞENLİKLERİ…

Okul, aynı zamanda büyük bir turizm şenliğine hazırlanıyor. 22 Nisan Salı günü okul bahçesinde gerçekleştirilecek “Turizm Şenliği”nde yöresel müzik, yemek ve kıyafetler görücüye çıkacak. Yine 22 Mayıs tarihinde de “Bahar Şenlikleri” gerçekleştirilecek. Okulun korosu ve Rıdvan Çelenk’in sahne alacağı etkinlik için hazırlıkların devam ettiği belirtildi. 06 Haziran 2014 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan mezuniyet töreninde ise tam bir sanat şöleni yaşanacak.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir