Başkan Odabaşı: Kadıköylülerle birlikte yöneteceğiz
 Pınar Baltacı

Başkan Odabaşı: Kadıköylülerle birlikte yöneteceğiz

Başkan Odabaşı: Kadıköylülerle birlikte yöneteceğiz
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediye Meclisi, yeni döneminin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı başkanlığında Kozyatağı Kültür Merkezi’nde bulunan Meclis salonunda yapılan toplantıya muhtarlar, siyasi partilerin ilçe başkanları ve Kadıköylüler katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Odabaşı, bütün meclis üyelerine başarılar dileyerek şunları söyledi:

“Bir seçim dönemini Kadıköy’de herhangi bir olumsuzluğa neden olmadan, Kadıköy’e yakışır bir biçimde bitirdik. Burada olan olmayan, seçime giren bütün siyasi partilerin temsilcilerine teker teker teşekkür ediyorum. Çok demokratik bir ortamda yarış oldu. Bu yarışın sonucunda Kadıköy halkı, beni Kadıköy Belediye Başkanı olarak seçti. Diğer aday arkadaşlarımla en kısa sürede bir araya gelip, onlarla Kadıköy’ü konuşmak istiyorum. Çünkü onlar da Kadıköy için bir iddia koydular. Kadıköy’de daha iyiyi, daha güzeli nasıl yaparız diye konuşmak için onlarla da görüş alışverişinde bulunmak istiyorum. Kadıköy Belediye Meclisi’nde Kadıköy halkının tercihleri doğrultusunda iki siyasi parti temsil ediliyor. Seçime giren veya girmeyen bütün siyasi partilerin ilçe başkanlarını ziyaret ederek, onların da bu sürece katkılarını isteyeceğim. Seçim dönemimdeki bütün konuşmalarımda Kadıköy’ü birlikte yönetmek vardı. Kadıköylülere sormadan, Kadıköylülere danışmadan karar almamak gibi niyetimizi, irademizi beyan ettik. Mümkün olduğu kadar bunun çabası içinde olacağım.”

Şerdil Dara Odabaşı
“KADIKÖY, TÜRKİYE’NİN GÖZBEBEĞİ”

Kadıköy’ün Türkiye’nin gözbebeği olduğunu söyleyen Şerdil Dara Odabaşı; “Kadıköy’ün birçok problemi var. Bu problemleri hep beraber çözeceğiz. Muhalefet veya iktidar mantığı ile hareket etmenin çok doğru bir hareket tarzı olmayacağını düşünüyorum. Sorun Kadıköylülerin sorunlarıysa, muhalefet veya iktidar yok. Bunu tüm Kadıköylülerle beraber; kanaat önderleri, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşlarıyla beraber çözme niyeti içerisinde olacağım” dedi.

37 MECLİS ÜYESİ GÖREV YAPACAK…

CHP Grup Başkanvekili Fahrettin Kayhan ise yeni meclise başarı dileklerini ileterek; “CHP ve grubumuz adına seçilen tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Kadıköy halkı, 37 meclis üyesini görevlendirdi. Kadıköy’e sağlıklı ve verimli hizmetler yapacağınıza inanıyorum” şeklinde konuştu. AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Koyunoğlu da konuşmasında “Belediye meclis üyelerini tebrik ediyorum. 2019-2024 dönemi yerel yönetimler meclisinin hayırlı işlere imza atmasını temenni ederim. Bu süre içerisinde Kadıköy’ün yararına ve ihtiyacı olan tüm projelere olumlu karar vereceğimizi, destek olacağımızı söylüyorum. Ancak Kadıköy’ün yararına olmayan ve partimizin prensiplerine ve tüzüğüne aykırı olan maddelere de muhalefet olacağız. Yeni başkandan Kadıköy için vaat ettiği projeleri hayata geçirmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“DAHA ÇOK KADIKÖY”

Kadıköy’ün yeni belediye meclisinde dikkat çeken genç isimlerden biri olan Mimar Barış Antik, Kadıköy Life Dergisi’ne yeni döneme ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Bir süredir Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Başkanlığı görevini üstleniyorum. Bu yeni dönemle beraber bir nesil değişikliği ve yepyeni bir siyaset dili olacak. Bütün genç arkadaşlarımızla beraber çok sayıda komisyonda görev aldık. ‘Daha Çok Kadıköy’ diye yola çıktık, Kadıköy’deki değerleri tüm İstanbul’a yaymak adına. Bundan sonra da mücadelemiz bu doğrultuda devam edecek.”

KOMİSYONLAR BELİRLENDİ…

Meclisin ilk toplantısında “Meclis Divan Kâtipliği”, “Meclis Başkan Vekilliği” ve “Komisyon Üyelikleri” seçimleri yapıldı. Meclis Birinci Başkanvekili Sait Yılmaz, Meclis İkinci Başkanvekili olarak ise Ayşegül Deprem seçildi. Divan Kâtipliği Üyeleri de Ebru Hürcan Kumru, Berrak Sular Emiroğlu oldu. Belediye Encümeni Üyeliklerine Yener Kazak, Zeki İbişhükçü, Nurhan Zabcı seçildi. Oylamalar sonucunda kurulmasına karar verilen komisyonlar şöyle: Gençlik ve Spor Komisyonu, Tarife ve Ekonomi Komisyonu, Mesken ve Kentsel Yenileme Komisyonu, Hukuk Komisyonu, Sağlık Komisyonu, Engelsiz Kadıköy Komisyonu, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Komisyonu, Eğitim Komisyonu, Hayvan Hakları Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar Komisyonu, Çevre ve Enerji Verimliliği Komisyonu, Kültür Turizm ve Sanat Komisyonu, Doğal Afetleri Önleme ve Sonrası Önleme Komisyonu,Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu, Ulaşım ve Trafik İhtisas Komisyonu, Çocuk Hakları Komisyonu. Her komisyonun beşer kişiden ve bir yıl süreyle görev yapmasına karar verildi.

İKİ PARTİLİ KADIKÖY BELEDİYE MECLİSİ…

Kadıköy Belediye Meclisi, Cumhuriyet Halk Partisi ve AK Partili meclis üyelerinden oluşuyor. 37 meclis üyesinden oluşan Kadıköy Belediye Meclisi’nde 33 Cumhuriyet Halk Partili ve 4 AK Partili meclis üyesi bulunuyor.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir