Başkan Topbaş’tan İETT çalışanlarına müjde…
 Kadir Toprakkaya

Başkan Topbaş’tan İETT çalışanlarına müjde…

Başkan Topbaş’tan İETT çalışanlarına müjde…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, iftarını 5 bin’in üzerinde İETT çalışanı ve aileleriyle birlikte açtı. Haliç Kongre Merkezi’ndeki iftarın evsahipliğini yapan İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı ile İETT Bürokratları da iftarda yer aldı.

İftarın ardından davetlilere hitap eden Başkan Kadir Topbaş, Ramazan-ı Şerif’in manevi atmosferinde İETT ailesiyle iftar açmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek; ötekinin farkında olma ve paylaşma duygusunun ön plana çıktığı bu ayda, dünyanın değişik coğrafyalarında bir yudum suya ve bir lokma ekmeğe ulaşma mücadelesi veren insanların da hatırlanması gerektiğini söyledi.

“İSTANBUL’U DÜNYANIN MODEL OLARAK ALDIĞI BİR ŞEHİR YAPMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”…

İstanbul’un 15 milyonu aşan nüfusu ve 8 bin 500 yıllık tarihiyle bir devlet özelliği taşıdığını ifade eden Kadir Topbaş, İBB olarak böyle önemli bir şehrin vatandaşlarının mutlu olması ve geleceğe umutla bakmaları için çalıştıklarını kaydetti. İstanbul’u dünyanın model olarak aldığı bir şehir yapmak için yol haritasını çizdiklerini ve önemli adımlar attıklarını dile getiren Başkan Topbaş; “Geriye baktığımızda İstanbul’da birlikte geldiğimiz başarılı noktayı görmekteyiz” dedi.

“2013 YILI SONUNA KADAR TÜM OTOBÜSLER YENİLENECEK”…

Dünyadaki büyük şehirlerin hepsinde ulaşım ve erişim problemi olduğuna işaret eden Topbaş, ulaşım master planı çerçevesinde İstanbul’a çok büyük ulaşım yatırımları yaptıklarını, bu kapsamda 2013 yılı sonuna kadar tüm otobüslerin yenilenmesi hedefini de tutturacaklarını söyledi. “Bir şehrin toplu taşıma araçlarını kullanma oranı ve toplu taşım araçlarının kalitesi, o şehrin medeniyet ölçüsünü gösterir” diyen Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İETT PERSONELİMİZİN GELECEKLE İLGİLİ ENDİŞESİ OLMASIN İSTİYORUZ”…

Çor zor ve yoğun bir mesai yapan İETT çalışanların gelecekleri hakkında kaygıya düşmesini istemiyoruz. Kendisi de eski bir İETT`li olan Sayın Başbakanımız, KİPTAŞ ve diğer hizmet aldığımız firmalarda çalışan İETT çalışanlarının sorunlarının çözümüyle ilgili talimat verdi. İnşallah bunun müjdesini vermek de nasip olur. Bekleyiş içerisinde olduğunuzu biliyorum. İstiyoruz ki, İETT personelimizin gelecekle ilgili bir endişesi olmasın…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir