Bayındır İçerenköy Hastanesi’nde “2. Yıl Etkinlikleri”…
 Kadir Toprakkaya

Bayındır İçerenköy Hastanesi’nde “2. Yıl Etkinlikleri”…

Bayındır İçerenköy Hastanesi’nde “2. Yıl Etkinlikleri”…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Sağlık konusunda  Anadolu Yakası için önemli bir referans noktası kabul edilen Bayındır İçerenköy Hastanesi, açılışının ikinci yılını tamamlamış olması nedeniyle bir dizi etkinlik düzenledi. Bu etkinliklerden biri de, hasta ve hasta yakınlarının ressam Hikmet Çetinkaya ile hastane koridorlarında resim yapması oldu.

Hemen hemen tüm resimlerinde gelincik izlerini gördüğümüz ve ülkemiz dışında bile “Gelincikler Ressamı” olarak bilinen Hikmet Çetinkaya; “Burada spatül tekniği ile resim yapacağız. Bu resimler, hastanenin bir duvarında yıllarca sergilenecek. Bugün yapacağımız resmin bir köşesinde, sizlerin de bir dokunuşu bulunsun istiyorum. Yıllar sonra rastladığınızda, bugünü hatırlamanız adına iyi bir anı olacaktır” dedi.

 1

Hastane karidorları ve odalarında 240 eseri var…

Etkinlikte, konuklara “Hoşgeldiniz” diyerek bir açılış konuşması yapan Bayındır İçerenköy Hastanesi Direktörü Dr. Cem Talas; “Değerli ressamımız Hikmet Çetinkaya’nın hastanemiz koridorlarında ve odalarında 240 orjinal tablosu bulunmaktadır. O’nun eserlerindeki canlılığın bu kadar yumuşak tonlarla yansıtılmış olması, bizlere olduğu kadar hastalarımıza da huzur vermektedir. Değerli ustamıza, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da bu buluşmayı gerçekleştirdiği için huzurlarınızda teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

Son teknoloji ile donatılmış 6 ameliyathanesi var…

Bir İş Bankası iştiraki olan Bayındır İçerenköy Hastanesi’nde, son teknoloji ile donatılmış 6 ameliyathane bulunuyor. Bebek ve kalp hastaları için planlanmış ayrı alanlara sahip yoğun bakım üniteleri, erken tanı için birinci şart olan görüntüleme merkezi ve laboratuvarları ile bölgenin tıbbi referans noktalarından bir olan Bayındır İçerenköy Hastanesi; 2010 yılının Şubat ayında, yaklaşık 40 milyon dolarlık bir yatırımla hizmete girmişti.

2

Uygulamalı izleme fırsatı buldular…

Hasta ve hasta yakınları, büyük bir dikkatle Hikmet Çetinkaya’nın resim ve resim sanatı hakkında verdiği bilgileri uygulamalı olarak izleme fırsatı buldular…

3

“Usta’nın hastanemizde  240 orjinal tablosu bulunmakta…” 

Bayındır İçerenköy Hastanesi Direktörü Dr. Cem Talas; “Değerli ressamımız Hikmet Çetinkaya ile bu mutlu günümüzü paylaşıyor olmaktan dolayı çok mutluyuz. Usta’nın hastanemiz koridorlarında ve odalarında 240 orjinal tablosu bulunmaktadır” dedi…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir