Bilgiyolu Koleji'nde Öğretmenler Günü kutlandı
 Benusen Sağdan

Bilgiyolu Koleji’nde Öğretmenler Günü kutlandı

Bilgiyolu Koleji’nde Öğretmenler Günü kutlandı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy’ün en yeni eğitim kurumlarından Bilgiyolu Koleji, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bir dizi etkinlikle kutladı. Okul Müdürü Ali İhsan Tavukçu’nun konuşmasıyla başlayan programda, anaokulu öğrencileri tarafından “Atatürk Benim Başöğretmenim” şiiri okundu.

Ardından yine minik öğrenciler, “Öğretmenim Canım Benim” şarkısını seslendirdi. Beşinci sınıf öğrencileri piyano resitali verirken, yedinci sınıf öğrencileri tarafından sergilenen keman dinletisi performansı göz doldurdu. Öğretmenleri hayli duygulandıran etkinlik ise, tüm öğretmenlerin çocukluk resimlerinden düzenlenen “Onlar Bir Zamanlar Çocuktular” başlıklı sunum oldu.

Bilgiyolu Koleji

VEKİL MAAŞLARI, ÖĞRETMEN MAAŞINI GEÇMEMELİ…

Müdür Ali İhsan Tavukçu, programda yaptığı konuşmada “Bugün benim için ayrı bir anlam taşımaktadır. Zira, ben bu kutsal mesleğe 24 Kasım 1987 tarihinde başladım. Yani bugün, benim meslekte 30. yılı geride bıraktığım gündür. Hala ilk günkü gibi heyecan doluyum ve siz öğrencilerimle olmaktan çok mutluyum” dedi. Ulu Önderimiz Atatürk’ün meclis kürsüsünden sarf ettiği “Vekil maaşları öğretmen maaşını geçmemeli” sözü ile öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaptığını hatırlatan Tavukçu; “Bir öğretmen hayatı boyunca öğrencilerine kendi çocuklarından daha fazla zaman ayırmaktadır. Bu özveri bile öğretmenlik mesleğinin kutsallığını gösteren unsurlardan sadece biridir” mesajı verdi. Program sonunda okul aile birliği ve öğrenci velileri tarafından hazırlanan hediyeler, öğretmenlere takdim edildi.

Bilgiyolu Koleji

Kadıköy’ün en yeni eğitim kurumlarından Bilgiyolu Koleji, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bir dizi etkinlikle kutladı. Okul Müdürü Ali İhsan Tavukçu’nun konuşmasıyla başlayan programda, anaokulu öğrencileri tarafından “Atatürk Benim Başöğretmenim” şiiri okundu…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir