Kadir Toprakkaya

Bostancı Rotary Dr. Candan Esin’i ağırladı…

Bostancı Rotary Dr. Candan Esin’i ağırladı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Bostancı Rotary Kulübü, Eylül Ayının ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Kayıtlara 953 numaralı toplantı olarak geçen buluşmada, Kadıköylü bir konuk konuşmacı vardı.

Psikoterapi ve Hipnoterapi konularında en iyi isimler arasında gösterilen Dr. Candan Esin, Rotaryen ve Rotaryen eşlerine konu hakkında ayrntılı bilgi verdi.

DOKTOR BİR BABANIN “KANINA TIP BULAŞMIŞ” OĞLU…  

Konuşmasına, “Havacı askeri doktor bir babanın ‘kanına tıp bulaşmış’ oğluyum. Genlerin, eğitimin ve tecrübelerin beni bugünkü kariyerime itelediğini ve tüm bireysel ve mesleki tecrübelerimin, bugünlerde kullanılabilmesi için kayda alınmış olduğunu fark ettiğimde bireysel misyonumu çizdim” diyerek başlayan Candan Esin’in bu sözlerindeki içtenlik, O’nun pür dikkat dinlenmesini sağladı. 

“NEYİN ARZU EDİLDİĞİ, TAMAMEN BİREYSEL TALEBE YÖNELİKTİR”… 

Konuşmasında, duygu-düşünce-davranış aksındaki yanlış yönlenmeleri arzu edilen şekle döndürmede kişinin bilgilenmesinin son derece önemli olduğuna değinen Dr. Candan Esin; “Elbette burada neyin arzu edildiği, tamamen bireysel talebe yöneliktir. Bazı kişiler için sadece sosyal uyum ve üretebilme yeteneği normale dönüş olarak belirlenirken; bazı kişiler için sevebilme yetisini geliştirmek, normale dönüş olarak kabul edilebilir. Bu nedenledir ki, yasalar ve doğal olarak T.C. Sağlık Bakanlığı da kişilerin sağlıkları konusunda bilgilenmelerinin devletin temel görevleri arasında olduğunu betimler” dedi.

Dr. Candan Esin’e büyük bir ilgiyle izlenen konumasının sonunda Rotaryenler tarafından teşekkür edildi. Bir teşekkür de bu buluşmanın  gerçekleşmesini sağlayan  Bostancı Rotary Kulübü Başkanı Dr. Ömer Beykal’a edildi.   

Fotoğraflar: Şerif Ensari 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir